Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۱ تا ۲۷ خرداد

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال
در
خواندن در ۷ دقیقه

این ۵ ارز این هفته پتانسیل یک جهش عالی را دارند. تحلیل تکنیکال آن‌ها را بررسی کنید و چشم از آنها بر ندارید.

 بیت کوین (BTC) با قیمتی حوالی ۶۹,۷۴۴ دلار معامله می شود که از بالاترین قیمت خود در طول این هفته یعنی حدود ۷۲,۰۰۰ دلار مقداری عقب نشسته است. با این حال، خریداران در تلاشند تا قیمت را بالای ۶۹,۰۰۰ دلار نگه دارند.

در بازار چه خبر است

به نظر می رسد بیت کوین در مسیر پایان دادن به هفته با رشد جزئی کمی بیش از ۲ درصد قرار دارد. اگرچه بیت کوین نتوانسته از مقاومت قیمتی عبور کند، اما خریداران همچنان در بازار باقی مانده اند.

اطلاعات Farside Investors نشان می دهد که حدود ۱.۷ میلیارد دلار در طول این هفته به صندوق های قابل معامله در بورس بیت کوین (ETFهای اسپات) وارد شده است. این رقم، مجموع سرمایه گذاری ها در صندوق های ETF مبتنی بر بیت کوین را تا تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد) به ۱۵.۵ میلیارد دلار می رساند. این خریدهای قوی نشان می دهد که معامله‌ گران انتظار دارند روند صعودی ادامه یابد.

با این حال، قیمت بیت کوین در روز ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) کاهش یافت که باعث پایین آمدن قیمت چندین آلت کوین دیگر شد. معامله‌گری به نام دن کریپتو تریدز در پستی اعلام کرد که شاخص Open Interest  بیت کوین در طول این افت ۱.۳ میلیارد دلار و اتریوم ۸۰۰ میلیون دلار کاهش یافته است. به نظر نمی رسد این کاهش، سرمایه گذاران را نگران کرده باشد.

شرکت QCP Capital بر این باور است که اقدامات آتی فدرال رزرو احتمالا به نفع دارایی های پرریسک عمل کند و بیت کوین و اتریوم به احتمال زیاد کف قیمتی محلی را تشکیل دهند.

واچ لیست ارز دیجیتال

آیا بیت کوین می تواند بالاتر از ۶۹,۰۰۰ دلار باقی بماند و روند رشد دوباره را آغاز کند؟ آیا آلت کوین ها نیز روند صعودی را دنبال خواهند کرد؟ بیایید به ۵ ارز دیجیتال برتر که نمودارهایی قوی دارند نگاهی بیندازیم.

تحلیل قیمت بیت کوین (BTC)

قیمت بیت کوین در تاریخ ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) با برخورد به مقاومت جزئی در سطح ۷۲ هزار دلار، افت قابل توجهی را تجربه کرد. این نشان می دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال هستند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

با این حال، قیمت در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حوالی ۶۸,۶۰۳ دلار با حمایت مواجه شده است. این موضوع نشان می دهد که خریداران همچنان نزول قیمت را فرصتی برای خرید می دانند. اگر قیمت با قدرت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه به بالا جهش کند، خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت بیت کوین را به سمت مقاومت بالایی در سطح ۷۳,۷۷۷ دلار سوق دهند. شکسته شدن این سطح و بسته شدن کندل بالاتر از این مقاومت می تواند مسیر را برای صعودی بالقوه به ۸۰,۰۰۰ دلار و سپس ۸۸,۰۰۰ دلار هموار کند.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه پایین تر بیاید، این نشان می دهد که خریداران تسلیم شده اند. این اتفاق می تواند قیمت را به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در نزدیکی ۶۵,۸۰۷ دلار پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که بیت کوین برای مدتی در محدوده بین ۶۶,۵۰۰ دلار و ۷۲,۰۰۰ دلار معامله می‌شده است. عدم توانایی در افزایش قیمت فراتر از مقاومت بالایی، باعث اصلاح قیمت شده است. این اصلاح در تلاش است تا در نزدیکی سطح ۶۹,۰۰۰ دلار حمایت پیدا کند. خریداران برای بهبود چشم‌انداز رشد قیمت تا ۷۲,۰۰۰ دلار، باید قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (EMA-20) نگه دارند.

از طرف دیگر، بسته شدن قیمت در زیر سطح ۶۸,۴۲۰ دلار، برتری کوتاه مدت را به نفع فروشندگان رقم خواهد زد. در این صورت، این ارز ممکن است به سمت حمایت قوی خود در سطح ۶۶,۵۰۰ دلار ریزش کند.

ارز دیجیتال بیت کوین شما می‌توانید بیت کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

تحلیل قیمت بایننس کوین (BNB)

قیمت بایننس کوین (BNB) از سقف قیمتی ۷۲۲ دلار در تاریخ ۶ ژوئن (۱۷ خرداد)، روند اصلاحی به خود گرفته است. این نشان دهنده خروج سود معامله گران کوتاه مدت است. در صورت کاهش قیمت، سطح حمایتی کلیدی که باید به آن توجه کرد، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۳۹ دلار است.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین BNB

اگر قیمت با قدرت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه جهش کند، این نشان می دهد که احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله گران در حال خرید در اصلاح‌ها هستند. این امر احتمال از سرگیری روند صعودی را افزایش می دهد. در این صورت، ارز BNB می‌تواند به سمت هدف الگو، یعنی سطح ۷۷۵ دلار، صعود کند.

اگر قیمت همچنان پایین بیاید و از سطح حمایتی ۶۳۵ دلار که همان سطح خروج از الگو است، عبور کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد. این اتفاق می تواند باعث گیر افتادن خریداران پرشور و سوق دادن این ارز به سمت خط روند صعودی شود.

تحلیل تکنیکال بایننس کوین BNB

در تایم فریم ۴ ساعته، فروشندگان قیمت را پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌‌ای کشیدند، اما نتوانستند روند نزولی را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه گسترش دهند. این موضوع نشان می دهد که فروش در سطوح پایین تر با مشکل مواجه می‌شود. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را دوباره به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند. در صورت موفقیت، این ارز می تواند به ۶۹۵ دلار و سپس به ۷۲۲ دلار برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، این نشان می دهد که فروشندگان در تلاش هستند تا این سطح را به مقاومت تبدیل کنند. در این صورت، ارز بایننس کوین ممکن است به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند. این سطح حمایت مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا در صورت شکسته شدن، توقف بعدی می تواند سطح ۶۳۵ دلار باشد.

ارز دیجیتال بایننس کوین شما می‌توانید بایننس کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید BNB
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل قیمت تون کوین (TON)

تلاش های مکرر خریداران برای نگه داشتن تون کوین (TON) بالاتر از مقاومت بالایی در سطح ۷.۶۷ دلار ممکن است باعث خروج سود معامله گران کوتاه مدت شده باشد.

تحلیل تکنیکال تون کوین TON

نشانه مثبتی که وجود دارد این است که قیمت در حال حاضر در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶.۸ دلار) به حمایت رسیده است. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، خریداران دوباره برای شکستن سد مقاومتی ۷.۶۷ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، به احتمال زیاد ارز TON به سمت سطح روانی ۱۰ دلار حرکت خواهد کرد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالایی کاهش یابد و از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه عبور کند، این نشان می دهد که خریداران به سرعت در حال خروج از بازار هستند. این اتفاق می تواند این ارز را تا سطح ۶ دلار پایین بکشد.

تحلیل تکنیکال تون کوین TON

در تایم فریم ۴ ساعته، ارز تون کوین به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای سقوط کرد، اما سطوح پایین تر خریداران را جذب کرد. خریداران سعی خواهند کرد قیمت را به سمت مقاومت بالایی ۷.۶۷ دلار سوق دهند. شکستن این سطح و بسته شدن کندل بالاتر از آن می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند.

سطح کلیدی که باید در صورت اصلاح به آن توجه کرد، خط روند صعودی است. اگر این سطح حمایتی شکسته شود، نشان دهنده آغاز یک اصلاح عمیق تر خواهد بود و به احتمال زیاد تون کوین در محدوده ۶ تا ۶.۲۶ دلار به حمایت برسد.

ارز دیجیتال تون کوین شما می‌توانید تون کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید تون کوین
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل قیمت فایل کوین (FIL)

فایل کوین (FIL) با قیمت ۶.۱۴ دلار طی چند روز اخیر در محدوده ۵ تا ۶.۷۷ دلار در حال در‌جازدن بوده است که نشان دهنده تلاش خریداران برای ایجاد کف قیمتی است.

تحلیل تکنیکال فایل کوین FIL

خریداران روز ۷ ژوئن (۱۸ خرداد) سعی کردند تا قیمت را به بالاتر از مقاومت برسانند، اما سایه بلند کندل نشان می دهد که فروشندگان به شدت از این سطح دفاع می کنند. یک نشانه مثبت به نفع خریداران این است که آن ها روند نزولی را در میانگین متحرک متوقف کرده اند. اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از ۶.۷۷ دلار عبور کند، این نشان دهنده شروع یک روند صعودی جدید خواهد بود. در این صورت، جفت ارز FIL می‌تواند به ۸.۵۴ دلار و سپس به ۹.۳۵ دلار برسد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به شدت از مقاومت بالایی کاهش یابد، نشان می دهد که این ارز ممکن است زمان بیشتری را درون محدوده فعلی سپری کند.

تحلیل تکنیکال فایل کوین FIL

در تایم فریم ۴ ساعته، نمودار نشان می دهد که افت قیمت از مقاومت بالایی ۶.۷۷ دلار در میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای به حمایت رسیده است. میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای صعودی و شاخص RSI در محدوده مثبت، برتری را برای خریداران نشان می دهد. یک مقاومت جزئی در سطح ۶.۵۰ دلار وجود دارد، اما اگر این سطح شکسته شود، این ارز ممکن است دوباره حمله به مقاومت ۶.۷۷ دلار را آزمایش کند.

احتمالا فروشندگان برنامه های دیگری دارند. آنها سعی خواهند کرد قیمت را پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بکشانند. در صورت موفقیت، این ارز ممکن است به ۵.۶۰ دلار و بعداً به ۵.۴۸ دلار سقوط کند.

ارز دیجیتال فایل کوین شما می‌توانید فایل کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید فایل کوین

تحلیل قیمت اینجکتیو  (INJ)

قیمت اینجکتیو  (INJ)الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با گذر قیمت از سطح ۲۹.۹۳ دلار و بسته شدن کندل بالای آن، تکمیل خواهد شد.

تحلیل تکنیکال اینجکتیو INJ

در تایم فریم روزانه، میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶.۱۵ دلار) شروع به رشد تدریجی کرده است و RSI به محدوده مثبت جهش کرده است که نشان می دهد خریداران برتری جزئی دارند. اگر خریداران بتوانند سد قیمتی ۲۹.۹۳ دلار را بشکنند، به احتمال زیاد ارز INJ حرکت صعودی پیدا کرده و به سمت ۳۶.۵۰ دلار و در نهایت تا هدف الگو یعنی ۴۱.۷۴ دلار رشد خواهد کرد.

اگر قیمت روند نزولی به خود گرفته و از خط حمایت عبور کند، این دیدگاه خوشبینانه در کوتاه مدت باطل خواهد شد. در این صورت، این ارز ممکن است تا سطح ۱۸ دلار سقوط کند.

تحلیل تکنیکال اینجکتیو INJ

در تایم فریم ۴ ساعته، نمودار نشان می دهد که خریداران قیمت را به بالاتر از مقاومت ۲۹.۹۳ دلار سوق دادند اما نتوانستند این جهش را حفظ کنند. این امر نشان می دهد که فروشندگان به طور تهاجمی در سطوح بالاتر از ۲۹.۹۳ دلار در حال فروش هستند. قیمت با کاهش به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای افت کرد، اما به سرعت از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه جهش کرد.

خریداران دوباره برای عبور از منطقه مقاومت بین ۲۹.۹۳ دلار و ۳۱ دلار تلاش خواهند کرد. در صورت موفقیت، به احتمال زیاد این ارز روند صعودی جدیدی را آغاز خواهد کرد. در صورت شکسته شدن میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای رو به پایین، فروشندگان برتری پیدا خواهند کرد.

ارز دیجیتال اینجکتیو شما می‌توانید اینجکتیو را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید اینجکتیو

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

همه ارزهای دیجیتال معرفی شده در طالع بینی این هفته را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از حرکات این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

دیدگاه‌ها (2)

  1. فقط نات کوین بخرید….. این فرصت تکرار نمیشود…….. بخرید و ظرف کمتر از سه ماه سرمایه شما شانزده برابر حداقل خواهد شد

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه