Skip to content
top banner
ارز دیجیتال جی پگ (jpeg) چیست و چگونه آن را بخریم؟ لیست نشده

ارز دیجیتال جی پگ (jpeg) چیست و چگونه آن را بخریم؟

در نظر داشته باشید که خرید و فروش این ارز در تبدیل امکان‌پذیر نیست.

چکیده

دنیای ان اف تی ها در سال‌های اخیر رشد خیلی خوبی را تجربه کرده است و هنر دیجیتال و کلکسیون‌ها به بازار پررونقی تبدیل شده‌اند. با این حال، یک مانع بزرگ باقی مانده است: ایجاد نقدینگی بین این دارایی‌های ارزشمند.

با برطرف کردن این مسئله، اکوسیستم JPEG’d روی کار آمد، یک پروتکل انقلابی با هدف پرکردن شکاف بین بخش دیفای و ان اف تی.

در این مقاله، اکوسیستم JPEG’d را بررسی خواهیم کرد و به این می‌پردازیم که چگونه دارندگان یا همان هولدرهای NFT را برای استفاده از دارایی‌های خود، کسب درآمد غیرفعال و ایجاد امکانات جدید در اکوسیستم دیفای توانمند می‌کند. ما ویژگی‌های کلیدی پروتکل، توکنومیکس و جایگاه فعلی بازار آن را پوشش داده و درک جامعی از این پروژه نوآورانه را به شما ارائه می‌دهیم.

قبل از شروع نیز به این نکته بپردازیم که یک نقطه عطف مهم در تکامل اکوسیستم JPEG’d به وجود آمده که توکن این پروژه از JPEG به توکن جدیدJPGD  انتقال یافته است. این انتقال ویژگی‌های پیشرفته‌ای مانند هزینه گس بهبود یافته و فرصت‌های بیشتری را برای جامعه این پروژه به ارمغان می‌آورد.

JPEG’d چیست؟

JPEG’d یک پروتکل وام دهی است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است که دارندگان NFT را قادر می‌سازد تا از دارایی‌های خود به روش‌های مختلفی استفاده کنند:

 • وام NFT :کاربران می‌توانندNFT های خود را در خزانه‌های JPEG’d واریز کنند و به آنها امکان می‌دهد در برابر ارزش آن در قالب یک استیبل کوین به نام PUSD وام بگیرند. این امر نقدینگی فوری ایجاد کرده و آنها را قادر می‌سازد در سایر ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند، هزینه‌ها را پوشش دهند یا به سادگی سبد دارایی خود را متنوع کنند.
 • بازده یا ییلد فارمینگ: با واریز PUSD دلار به استخرهای نقدینگی JPEG’d، کاربران می‌توانند از طریق سود حاصل از فعالیت استقراض درآمد غیرفعالی کسب کنند. این مورد یک مدل اقتصادی پایدار برای پروتکل ایجاد کرده و مشوق مشارکت را ایجاد می‌کند.

 • کسری‌سازی ان‌اف‌تی: این اکوسیستم به کاربران اجازه می‌دهد تاNFT های خود را کسر کرده و توکن‌های کوچکتر و مقرون‌به‌صرفه‌تری ایجاد کنند که می‌توانند در صرافی‌های غیرمتمرکز معامله شوند. این امر مالکیتNFT های ارزشمند را به روی مخاطبان گسترده‌تری ایجاد می‌کند و نقدینگی آنها را افزایش می‌دهد.

وام گرفتن در JPEG چگونه کار می‌کند؟

JPEG’d  از مکانیزم استقراض همتا به همتا پروتکل استفاده می‌کند. این بدان معناست که پروتکل مستقل از هرگونه تامین نقدینگی (وام‌دهندگان) یا عوامل خارجی است.

هر NFT از مجموعه‌های پشتیبانی‌شده یا توکن حاکمیتی JPGD می‌تواند به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن pETH (اتر مصنوعی JPEG’d) یا PUSd (استیبل کوین JPEG’d) استفاده شود.

آینده JPEG’d

این اکوسیستم هنوز در مراحل اولیه توسعه خود بوده اما در حال حاضر در جوامع NFT و دیفای نفوذ قابل‌توجهی به دست آورده است. رویکرد نوآورانه آن برای ایجاد نقدینگی NFT و تمرکز آن بر حاکمیت جامعه، پتانسیل بسیار زیادی برای تغییر شکل بخش مالکیت دارایی دیجیتال دارد.

احتمال دارد در آینده در این اکوسیستم شاهد موارد زیر باشیم که باعث بهبود و پذیرش بهتر این پروژه خواهد شد:

 • گسترش مجموعه های NFT پشتیبانی شده: JPEG’d به طور فعال مجموعه‌های NFT جدیدی را به صندوق خود اضافه می‌کند و دامنه دارایی‌های موجود برای وام و قرض را افزایش می‌دهد.
 • ادغام با اکوسیستم‌های دیفای: مشارکت با سایر پروتکل‌های دیفای می‌تواند کاربرد JPGD و دسترسی به پلتفرم را افزایش دهد.
 • حکومت و رشد جامعه: با بلوغ دائو JPEG’d ، مشارکت جامعه نقش مهمی در شکل‌دادن به جهت آینده پروتکل ایفا خواهد کرد.

توکن JPGD

توکن اکوسیستم JPEG’d که اخیرا به JPGD  تغییر نام داده است، نقش مهمی در مدیریت پروتکل و مکانیزم‌های ایجاد انگیزه بازی می‌کند. در ادامه خلاصه‌ای از عملکردهای کلیدی آن آمده است:

 • توکن حاکمیتی: دارندگان JPGD دارای حق رای در JPEG’d DAO هستند که به آنها امکان می‌دهد در تصمیم‌گیری در مورد توسعه و جهت‌گیری آینده پروتکل شرکت کنند.
 • استیک کردن: کاربران می‌توانند توکن‌های JPGD خود را برای کسب پاداش و مشارکت در امنیت پروتکل به اشتراک بگذارند. این امر به نگهداری طولانی مدت انگیزه می‌دهد و به پایداری اکوسیستم کمک می‌کند.
 • کاربرد یا یوتیلیتی: این توکن برای پرداخت هزینه‌های مختلف در پروتکل، مانند هزینه‌های استقراض و نقدینگی استفاده می‌شود که تقاضا برای توکن ایجاد کرده و کاربرد آن را بیشتر تقویت می‌کند.

اکوسیستم JPEG’d توسط چندین توکن تغذیه می‌شود.

در خصوص JPGD که صحبت کردیم، حال به توکن‌های دیگر این اکوسیستم می‌پردازیم.

توکن pETH

می‌توانید توکنpETH  را قرض بگیرید و به ETH مبادله یا از آن برای بازدهی استفاده کنید.

توکن PUSd

برای استفاده از ارزشNFT های خود در سراسر دیفای، PUSd را وام بگیرید و مبادله کنید.

توکنومیکس ارز JPGD

همانطور که در تصویر زیر نیز قابل مشاهده است، تخصیص و توکنومیکس این ارز به صورت زیر است:

 • دائو: ۳۵ درصد
 • تیم: ۳۰ درصد
 • فروش اصلی: ۳۰ درصد
 • مشاوران: ۵ درصد

چگونه ارز JPGD بخریم؟

در حال حاضر ارز JPGD در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) یونی سواپ و ماچا (Matcha) قابل معامله است. در ادامه به روش خرید از این صرافی‌ها می‌پردازیم:

 1. استفاده از کیف پول ارز دیجیتال

برای اتصال به DEX و ذخیره توکن‌های JPGD خود به یک کیف پول مانند متامسک یا تراست ولت نیاز دارید.

– برنامه کیف پول را در دستگاه خود دانلود یا افزونه مرورگر را نصب کنید.

– یک کیف پول جدید ایجاد یا کیف پول موجود را وارد کنید.

 1. یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) را انتخاب کنید
 2. ارز پایه را تهیه کرده و به کیف پول خود منتقل کنید.

برای استفاده از این صرافی‌ها ارز پایه، اتریوم است. می‌توانید به سادگی و فقط با چند کلیک اتریوم را از صرافی تبدیل خریداری کرده و به کیف پول خود منتقل کنید.

 1. کیف پول خود را به DEX متصل کنید

– وب سایت صرافی غیرمتمرکز مثل یونی سواپ را باز کرده و گزینه “Connect Wallet” را انتخاب کنید.

– ارائه دهنده کیف پول خود را انتخاب کنید (به عنوان مثال، متامسک) و دستورالعمل‌های روی صفحه را برای اتصال دنبال کنید.

 1. ثبت خرید

سپس ارز JPGD را انتخاب کرده و اتر خود را به این ارز تبدیل کنید. به همین سادگی!!!

نتیجه‌گیری

اکوسیستم JPEG’d  یک گام مهم رو به جلو در پرکردن شکاف بین دیفای و NFT است. با ارائه راه‌حل‌های نوآورانه برای وام‌دهی NFT، ییلد فارمینگ و تقسیم‌بندی، کاربران را قادر می‌سازد تا پتانسیل کامل دارایی‌های دیجیتال خود را ایجاد کنند. از آنجایی که پروتکل به تکامل خود ادامه می‌دهد و مورد پذیرش قرار می‌گیرد، این پتانسیل را دارد که شیوه تعامل و استفاده از NFTها را در آینده متحول کند.

سوالات متداول

۱. JPEG’d چیست؟

JPEG’d یک پروتکل دیفای است که بر روی اتریوم ساخته شده است که به کاربران این امکان را می‌دهد تا در برابر NFTهای خود وام بگیرند، از طریق ییلد فارمینگ درآمد غیرفعال کسب و NFTهای خود را کسر کنند.

۲. توکن JPGD چیست؟

توکن JPGD توکن اصلی پروتکل است. این توکن برای حاکمیت، استیک و پرداخت هزینه در اکوسیستم JPEG’d استفاده می‌شود.

۳. چگونه می‌توانم ارز JPGD بخرم؟

می‌توانید ارز JPGD را در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) مانند یونی سواپ خریداری کنید. فقط باید در کیف پول خود اتریوم داشته باشید که می‌توانید به راحتی از صرافی تبدیل خریداری کنید.

۴. مجموع عرضه توکن‌های JPGD چقدر است؟

مجموع کل عرضه توکن‌های این اکوسیستم ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ توکن است.

 

منابع:

Jpegd

Medium

Coinmarketcap

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه