لیست نشده در تبدیل
ارز دیجیتال هرمس

ارز دیجیتال هرمس پروتکل (Hermes) چیست و چگونه آن را بخریم؟

ساده ترین راه برای درک هرمس پروتکل این است که آن را به عنوان یک صرافی ببینیم. هدف اصلی آن این است که به کاربران و سایر پروتکل‌های غیرمتمرکز امکان مبادله دارایی‌ها (به عنوان مثال از DAI به WETH) و استیبل کوین‌ها (به عنوان مثال از DAI به USDC) را با کارمزد و اسلیپیج کم را بدهد. برخلاف صرافی‌های موجود که با خریدار و فروشنده مطابقت دارند، رفتار هرمس متفاوت است و از استخرهای نقدینگی مانند یونی سواپ استفاده می‌کند. برای دستیابی به این هدف، هرمس به نقدینگی (توکن) نیاز دارد که کسانی که آن را ارائه می‌دهند، پاداش دریافت می‌کنند.

حتما بخوانید: استیبل‌کوین (Stablecoin) چیست؟

چرا پروتکل هرمس اینقدر سریع رشد کرده است؟

استیبل کوین‌ها برای مدت طولانی به بخش ذاتی ارزهای دیجیتال تبدیل شده‌اند، اما اکنون در بخش‌های مختلفی وجود دارند. پروتکل هرمس به دلیل کارمزد پایین و اسلیپیج کم، به بهترین مکان برای تبادل استیبل کوین‌ها تبدیل شده است.

توکن HERMES

هدف اصلی توکن هرمس ایجاد انگیزه برای ارائه‌دهندگان نقدینگی در پلتفرم پروتکل هرمس و همچنین مشارکت هرچه بیشتر کاربران در مدیریت پروتکل است.

در حال حاضر HERMES سه کاربرد اصلی دارد: رای دادن، استیک و تقویت. این سه چیز مستلزم آن است که شما استیک کنید تا HERMES خود را قفل کنید و veHERMES را بدست آورید.

veHERMESمخفف vote escrowed HERMES است، به سادگی HERMES برای مدتی به شکل NFT قفل می‌شود. هر چه مدت زمان بیشتری HERMES را قفل کنید، veHERMES بیشتری دریافت خواهید کرد. که می‌توانید با به دست آوردن این توکن در بخش حاکمیتی شرکت کنید.

یکی از انگیزه‌های اصلی هرمس، توانایی افزایش پاداش‌های شما در نقدینگی ارائه شده است. قفل کردن هرمس به شما امکان می‌دهد برای شرکت در DAO قدرت رأی کسب کنید و نقدینگی را که در HERMES ارائه می‌دهید تا 2.5 برابر افزایش دهید.

هدف هرمس چیست؟

هدف اصلی توکن هرمس ایجاد انگیزه برای ارائه‌دهندگان نقدینگی در پروتکل هرمس و همچنین مشارکت هرچه بیشتر کاربران در حاکمیت پروتکل است.

ارز دیجیتال هرمس پروتکل (Hermes) چیست و چگونه آن را بخریم؟

توکنومیکس HERMES

HERMES رسماً در 12 مارس 2022 راه‌اندازی شد.

عرضه اولیه veHERMES به صورت زیر توزیع شد:

70 درصد به ارز ذخیره جامعه Maia DAO برای استفاده برای رویداد استخراج و قدرت رای دادن

30 درصد برای پخش هرمس LPs و Maia استیکرها.

همچنین نرخ انتشار اولیه حدود 2 میلیون هرمس در روز خواهد بود. نرخ تورم برای کمک به کنترل DAO در دست ارائه دهندگان نقدینگی در پروتکل هرمس وجود دارد.

چگونه HERMES بخریم؟

همانطور که می‌دانید برای خرید هر ارز دیجیتالی دو روش وجود دارد: صرافی متمرکز و صرافی غیرمتمرکز.

 

حتما بخوانید: صرافی غیر متمرکز (DEX یا دکس) چیست؟ هرچیزی که باید از صرافی متمرکز و غیرمتمرکز بدانید

خرید HERMES از صرافی متمرکز

برای این کار ابتدا باید صرافی انتخاب کنید که از ارز HERMES پشتیبانی می‌کند، مانند صرافی بینگ ایکس. ابتدا باید در این صرافی حساب کاربری ایجاد کرده و سپس ارز فیات، ارز دیجیتال یا تتر خود را وارد این صرافی کنید. سپس می‌توانید ارز HERMES را به راحتی خریداری کنید.

خرید HERMES از صرافی غیرمتمرکز

مانند صرافی متمرکز باید یک دکس یا صرافی غیرمتمرکزی انتخاب کنید که از ارز هرمس پشتیبانی کند. با بررسی‌های لازم، مشخص است که در زمان نگارش این مقاله، ارز هرمس در هرمس پروتکل وجود دارد که بیشترین نقدینگی هم در همین دکس موجود است.

ارز دیجیتال هرمس پروتکل (Hermes) چیست و چگونه آن را بخریم؟

در ابتدا باید یک کیف پول ارز دیجیتال مانند متامسک یا تراست ولت داشته باشید. می‌توانید از روش‌های مختلف از دکس، ارز هرمس را خریداری کنید ولی بهترین روش این است که ارز دیجیتال متیس (METIS) داشته باشید. برای این کار که ارز پایه متیس را داشته باشید که بعد به ارز هرمس تبدیل کنید به راحتی می‌توانید متیس خریداری کنید. بهترین جایی که می‌توانید ارز متیس را خرید کنید و سپس به کیف پولتان منتقل کنید، صرافی ارز دیجیتال تبدیل است.

بعد از خرید متیس از صرافی تبدیل و انتقال به کیف پولتان، به دکس مورد نظر (در اینجا هرمس پروتکل) مراجعه کنید و کیف پول خود را متصل کنید. سپس به راحتی می‌توانید متیس خود را به ارز هرمس سواپ کنید.

ارز دیجیتال هرمس پروتکل (Hermes) چیست و چگونه آن را بخریم؟

سوالات متداول

1.هرمس پروتکل چه ویژگی‌هایی دارد؟

در این شبکه می‌توانید ترید، استیک، تامین نقدینگی و… انجام دهید.

2.از کجا ارز هرمس را خریداری کنم؟

در حال حاضر می‌توانید از خود هرمس پروتکل یا صرافی بینگ ایکس این ارز را خریداری کنید.

3.آیا ارز هرمس سرمایه‌گذاری خوبی است؟

این ارز رشدهای خوبی را تا به حال تجربه کرده است ولی این مورد تضمینی برای آینده نیست. باید عوامل زیادی را در نظر بگیرید و بررسی کنید که در آینده چه اتفاقی می‌افتد.

 

منابع:

Coinmarketcap

Hermes Document

Hermes