چکیده

در هفته‌ای که گذشت بیت کوین به سادگی توانست جان تریدرها را به لب برساند؛ البته قدیمی‌ها هنوز هم در حال شمردن سود هستند. جک دورسی فریاد زد: بیت کوین یک گنج روان است. تون کوین بی توجه به روند بازار به رشد ادامه داد در این بین یک هکر با عذاب وجدان میلیون‌ها دلار اتریوم را پس داد!

اولین خبر پاییزی هفته: ۲۰۰۰ دلار کاهش قیمت در یک ساعت

قیمت بیت کوین جمعه، دهم می، مصادف با ۲۱ اردیبهشت ظرف یک ساعت از ۶۲ هزار دلار به ۶۰ هزار دلار رسید. تریدرهایی که روی افزایش قیمت وارد معامله شده بودند بلافاصله و با عجله پوزیشن‌های خود را نقد کردند و از بازار خارج شدند. در حالی که جان تریدرها از تغییرات بیت کوین به لب آمده است تحلیلگران باور دارند بیت کوین بالاخره آرام گرفته است و به خرید بیت کوین امیدوار شده‌اند. کاهش تورم و پیام‌های اعضای بانک فدرال رزرو به کاهش قیمت دامن زده است. 

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

حتما بخوانید: تست هاوی (Howey test) در ارز دیجیتال چیست؟

اگر یادتان باشد در فاصله ماه‌های آوریل تا سپتامبر ۲۰۲۳ (مصادف با فروردین تا شهریور ۱۴۰۲) به مدت ۶ ماه شاهد نوسان قیمت بیت کوین بین ۲۵ تا ۳۰ هزار دلار بودیم. تحلیلگران می‌گویند این دوره که به معنای واقعی تریدر را جان به لب می‌کند بین ۱ تا ۶ ماه به طول می‌انجامد. در حالی که همه در انتظار تصمیم بعدی بیت کوین هستیم دلار قدرت گرفته است. عیف شدن دلار و قدرت گرفتن بیت کوین می‌تواند شرایط را برای افزایش قیمت مهیا کند./ منبع 

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

 اولین خبر بهاری هفته: ۸۶ درصد از موجودی بیت کوین هنوز در سود است

 با وجود اینکه بیت کوین در ثبت رکوردهای تاریخی ناموفق بوده و حتی با کاهش قیمت برخی تریدرها را ناامید کرده است اما باید بدانید که چیزی نزدیک به ۸۶ درصد از بیت کوین‌های در گردش در حال حاضر در سود قرار دارند. در واقع کسانی که در این بازار متضرر شدند تریدرهایی هستند که کوتاه مدت روی بیت کوین سرمایه‌گذاری می‌کنند. 

کسانی که بیت کوین را از مدت‌ها قبل سرمایه‌گذاری روی این ارز را شروع کردند اکنون آستانه سود خوبی را در اختیار دارند./ منبع 

دومین خبر بهاری هفته: جک دورسی می‌گوید بیت کوین یعنی طلا

هم‌بنیانگذار توییتر جک دورسی میلیونر (Jack Dorsey) باور دارد که بیت کوین همین حالا پتانسیل رسیدن به یک میلیون دلار را در ۶ سال آینده دارد. و می‌گوید قیمت بیت کوین تا 2030 و ظرف ۶ سال ۷ رقمی خواهد شد.

او که رئیس شرکت Block نیز است. این شرکت از سال ۲۰۲۰ و اوایل ۲۰۲۱ بیت کوین‌های زیادی را خریداری کرده و اکنون 8027 بیت کوین به ارزش تقریبی ۴.۹ میلیارد دلار را در اختیار دارد. 

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

دورسی قصد دارد که ۱۰ درصد از سود ناشی از سرمایه‌گذاری بیت کوین شرکت بلاک را به خرید بیت کوین‌های بیشتر اختصاص دهد. اگر باور دارید که جک دورسی بی‌دلیل ثروتمند نشده است بهتر است دست به بیت کوین‌های خود نزنید و با خرید بیت کوین بیشتر ۶ سال دیگر میلیونر شوید. / منبع 

حتما بخوانید: معاوضه و خرید ملک با ارز دیجیتال در ایران (بیت کوین و تتر)

اولین خبر تابستانی هفته: تون کوین در مسیر رشد

تون کوین از ابتدای سال میلادی جدید قدرت خود را برای ادامه یک روند صعودی به نمایش گذاشته است و از شروع سال قیمت این ارز ۲۷۲ افزایش داشته و در حدود ۷ و نیم دلار است. این افزایش قیمت خریداران بسیاری را به سمت این ارز کشانده است. حلیلگران کاهش اندک قیمت را پیش بینی می‌کنند و احتمال کاهش قیمت تا ۶.۶۱ دلار نیز وجود دارد اما رویکرد طولانی مدت همچنان نشانه‌های بازار گاوی و افزایش خرید تون کوین را به نمایش می‌گذارد. در صورتی که قیمت به ۷.۴۷ دلار برسد باید در انتظار افزایش آن تا هشت و نیم دلار و بالاتر نیز باشیم. / منبع

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

دومین خبر بهاری هفته: هکر وجدان درد گرفت

هفته قبل یک قربانی در جریان استفاده از آدرس اشتباه ۷۱ میلیون دلار اتریوم را از دست داد. در روزهای بعد از این واقعه هکر تمام پول‌های ربوده شده را بازگرداند!

البته ماجرا فقط به کپی کردن اشتباه آدرس ختم نمی‌شود. آدرس مسموم در کار بوده است. Address Poisoning یک حرکت مجلسی برای سرقت است که بد نیست کمی درباره‌اش بدانید.

 در این حالت هکر اول مقدار ناچیزی به والت قربانی ارسال می‌کند تا آدرس خودش را در تاریخچه او ثبت کند. در قدم بعدی هکر والتی با شروع و پایانی مشابه با والت قربانی یا والت‌های مخاطب او را ایجاد می‌کند، زیرا او می‌داند که نرم افزارهای انتقال معمولا آدرس را خلاصه نشان می‌دهند.

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

هکر در این حالت امیدوار است که قربانی برای کپی کردن آدرس به تاریخچه تراکنش‌های خود مراجعه کند و به دلیل شباهت حروف آغازین یا انتهایی آدرس اشتباه را کپی کند. در مورد این خبر آدرس مسموم و آدرس قربانی هر دو با 0xd9A1 شروع و با 853a91 تمام می‌شدند. شباهتی که ۷۰ میلیون دلار ارزش داشت.

هکر به دلایلی نامعلوم با استفاده از ۵۰ آدرس متفاوت ۸ میلیون دلار را به حساب قربانی بازگردانده و چند ساعت بعد ۵۰ درصد از مبلغ به سرقت رفته یعنی در حدود ۳۴.۷ میلیون دلار را به او باز می‌گرداند. تا زمان انتشار این خبر ۴۵ میلیون دلار اتریوم به قربانی بازگردانده شده است و هنوز دلیل این حرکت مشخص نیست. / منبع

حتما بخوانید: کارمزد انتقال تتر در شبکه های مختلف چقدر است؟

آخرین خبر پاییزی هفته: کریپتو در آستانه انتخابات آمریکا

مارک کیوبان (Mark Cuban) هوادار سرسخت کریپتو کمیسیونی برای معامله آچی کریپتو راه‌اندازی کرده تا با این حرکت از حق رای دهندگان کریپتو دفاع کرده و از ریاست جمهوری مجدد جو بایدن حمایت کند. انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در ۵ نوامبر مصادف با ۱۴ آبان رگزار می‌شود. 

اخبار هفتگی ارز دیجیتال

 به نظر می‌رسد رای دهنده گان تمرکز زیادی روی کاندیداهایی دارند که مدافع کریپتو هستند. هرچه باشد موضع رئیس جمهور بعدی در مقابل ارزهای دیجیتال تاثیر زیادی روی بازار این ارزها خواهد داشت./ منبع

دیدگاهتان را بنویسید