ارز دیجیتال تتر (USDT) با مارکت کپ بیش از 103 میلیارد دلار، مهم‌ترین استیبل کوین بازار کریپتوکارنسی است. تجربه نشان می‌دهد که بیشترین حجم معاملات روزانه بازار رمزارزها معمولا متعلق به تتر است. معامله‌گران ایرانی بازار ارزهای دیجیتال هم خیلی با تتر سروکار دارند. یکی از دغدغه‌های همیشگی فعالان بازار، کارمزد انتقال تتر است.

همان‌طور که می‌دانید این استیبل کوین در شبکه‌های بلاک چین مختلف عرضه می‌شود. کارمزد تراکنش‌ها در این شبکه‌ها یکسان نیست. اگر شما هم دوستان تتر را با کمترین کارمزد بین کیف پول‌ها و صرافی‌ها جابه‌جا کنید، این مطلب را از دست ندهید. در ادامه به مقایسه کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های مختلف می‌پردازیم.

تحلیل تتر نشان می‌دهد که سهم بیش از 70 درصدی در عرضه استیبل کوین‌های بازار ارز دیجیتال دارد. در زمان نگارش این مطلب (24 اسفند 1402) ارزش بازار تتر از مرز 103 میلیارد دلار فراتر رفته است. همان‌طور که اشاره کردیم، تتر در بستر چند شبکه بلاک‌چین عرضه می‌شود. جالب است بدانید که سایت رسمی تتر، آمار عرضه این استیبل کوین در شبکه‌های مختلف را به‌تفکیک منتشر می‌کند.

شما می‌توانید جزئیات این آمار را در صفحه Transparency سایت تتر مشاهده کنید. همچنین جدول زیر میزان عرضه تتر در بستر بلاک‌چین‌های مختلف در زمان نگارش این مطلب را نشان می‌دهد. دقت داشته باشید که آمار جدول زیر مربوط به تترهای ضرب شده است. معمولا تترهای ضرب شده بیشتر از تعداد توکن‌های عرضه شده در بازار است.

نام شبکه بلاک‌چین میزان عرضه استیبل کوین تتر
ترون (TRC-20) 53.82 میلیارد توکن
اتریوم (ETH-20) 49 میلیارد توکن
سولانا 1.89 میلیارد توکن
آوالانچ 1.05 میلیارد توکن
اومنی (Omni) 888 میلیون توکن
کازماس 160 میلیون توکن
تزوس 141 میلیون توکن
ایاس 85 میلیون توکن
الگوراند 22 میلیون توکن
پولکادات 18 میلیون توکن

 

همان‌طور که در جدول بالا مشاهده کردید، دو شبکه ترون و اتریوم با فاصله بسیار زیاد از سایرین بیشترین میزان عرضه تتر را به‌خود اختصاص داده‌اند. این موضوع به‌دلیل کارمزد کمتر این شبکه‌ها نیست؛ بلکه به‌دلیل امنیت بالاتر آن‌هاست که معامله‌گران اتریوم و ترون را ترجیح می‌دهند. از طرفی دیگر این دو شبکه بلاک‌چین از سوی بسیاری از کیف پول‌ها، برنامه غیرمتمرکز و صرافی‌ها پشتیبانی می‌شوند.

کارمزد انتقال تتر USDT

کارمزد انتقال تتر در شبکه های مختلف

کارمزد شبکه های انتقال ارز دیجیتال مختلف یکسان نیست. البته باید توجه داشته باشید که نرخ کارمزد انتقال آن هیچ ارتباطی با قیمت تتر ندارد. در اینجا قصد داریم میزان کارمزد انتقال USDT در صرافی تبدیل، بینگ ایکس و کیف پول تراست ولت را بررسی کنیم. لازم است یک نکته مهم را متذکر شویم. الزاما اعدادی که در ادامه مشاهده می‌کنید، ثابت نیستند.

به‌عبارت دیگر بسته به میزان تقاضای تراکنش‌ها در بلاک‌چین‌های مختلف ممکن است کارمزد انتقال تتر افزایش یا کاهش پیدا کند. اما مشاهده این اعداد و ارقام امکان مقایسه بلاک‌چین‌های مختلف را برای شما فراهم می‌کند. در اینجا با مقایسه مقدار کارمزد انتقال تتر در پلتفرم‌های نامبرده مشخص می‌شود که این ادعا چقدر درست است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

کارمزد انتقال تتر در صرافی تبدیل

در حال حاضر صرافی تبدیل امکان انتقال تتر در بستر 5 شبکه بلاک‌چین اتریوم (ERC-20)، ترون (TRC-20)، بایننس اسمارت چین (BEP-20)، پالیگان (Polygon) و آوالانچ (AVAX C-Chain) را فراهم می‌کند.

شما می‌توانید خرید تتر در صرافی تبدیل را با استفاده از ریال در سریع‌ترین زمان ممکن انجام دهید. ضمن اینکه تبدیل تتر به سایر ارزهای دیجیتال و برعکس نیز در این صرافی ارز دیجیتال بدون کارمزد و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود.

واریز تتر به حساب کاربری تبدیل بدون هیچ‌گونه کارمزدی صورت می‌گیرد. مقدار کارمزد انتقال تتر در شبکه‌های فوق در صرافی تبدیل را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید.

نام شبکه بلاک چین مقدار کارمزد انتقال تتر
اتریوم (ERC-20) 20 تتر
ترون (TRC-20) 1 تتر
بایننس اسمارت چین (BEP-20) 0.9 تتر
پالیگان (Polygon) 1 تتر
آوالانچ (AVAX C-Chain) 1 تتر

 

همان‌طور که در جدول فوق مشاهده می‌کنید، کم کارمزدترین شبکه تتر در صرافی تبدیل، بایننس اسمارت چین است. ضمن اینکه کارمزد انتقال تتر در شبکه اتریوم نسبت به سایرین خیلی بیشتر است. البته در روز 13 مارس 2024 آپدیت دنکون (Dencun) در شبکه اصلی اتریوم اجرا شد. پیش‌بینی می‌شود که این اتفاق کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم را تا 10 برابر کاهش دهد. باید منتظر ماند و دید که آیا در روزهای آینده این اتفاق رخ می‌دهد یا خیر؟

بایننس اسمارت چین؛ کم کارمزدترین شبکه تتر

کارمزد انتقال تتر در صرافی بینگ ایکس

در اینجا کارمزد انتقال تتر در یک صرافی ارز دیجیتال خارجی مانند بینگ ایکس (BingX) را بررسی می‌کنیم. این صرافی از ارز دیجیتال تتر در بستر شبکه‌های بلاک‌چین اتریوم، ترون، بایننس اسمارت چین، سولانا، پالیگان، آپتیمیسم و آربیتروم پشتیبانی می‌کند. در جدول زیر می‌توانید کارمزد انتقال تتر USDT در هر یک از این شبکه‌ها را در صرافی بینگ ایکس مشاهده کنید.

نام شبکه بلاک‌چین کارمزد انتقال تتر (USDT)
اتریوم (ERC-20) 15 تتر
ترون (TRC-20) 1 تتر
بایننس اسمارت چین (BEP-20) 0.3 تتر
سولانا 1 تتر
پالیگان 0.8 تتر
آپتیمیسم 1 تتر
آربیتروم 0.5 تتر

 

کم کارمزدترین شبکه تتر در صرافی بینگ ایکس هم بایننس اسمارت چین است و بعد از آن آربیتروم قرار دارد. در این شبکه هم اتریوم با فاصله زیاد از سایر بلاک چین‌ها بیشترین میزان کارمزد را به‌خود اختصاص داده است.

کارمزد انتقال تتر از تراست ولت

تراست ولت (Trust Wallet) یکی از محبوب‌ترین کیف پول‌های ارز دیجیتال نزد معامله‌گران ایرانی است. این کیف پول هم از چندین شبکه بلاک‌چین برای انتقال تتر پشتیبانی می‌کند. در تراست ولت کارمزد انتقال تتر بر اساس ارز دیجیتال بومی شبکه انتقال دریافت می‌شود. مقدار کارمزد انتقال تتر از تراست ولت را در زمان نگارش این مطلب می‌توانید از جدول زیر مشاهده کنید.

نام شبکه بلاک‌چین کارمزد انتقال تتر
اتریوم (ERC-20) 0.00416272 ETH
ترون (TRC-20) 50 TRX
بایننس اسمارت چین (BEP-20) 0.00013105 BNB
سولانا 0.00204428 SOL
پالیگان 0.00696701 POL
آپتیمیسم 0.00027593 ETH
آربیتروم 0.00022095 ETH
آوالانچ 0.00183315 AVAX

 

بررسی‌های ما نشان می‌دهد کم کارمزدترین شبکه تتر در کیف پول تراست ولت، پالیگان است. بعد از آن هم به‌ترتیب آوالانچ و بایننس اسمارت چین قرار دارند. اتریوم در تراست ولت نیز بیشترین میزان کارمزد انتقال را به‌خود اختصاص داده است.

کارمزد انتقال تتر از تراست ولت 

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

انتقال تتر چه مدت زمان می‌برد؟

تفاوت انتقال تتر در شبکه‌های بلاک‌چین مختلف محدود به کارمزد نیست. بلکه مدت زمان انتقال این استیبل کوین هم در شبکه‌ها مختلف با هم تفاوت دارد. بسته به میزان ترافیک هر شبکه زمان انتقال تتر تغییر می‌کند. به‌طور میانگین مدت زمان انتقال این استیبل کوین در شبکه‌های مختلف را در اینجا مشاهده می‌کنید:

  • اتریوم: 5 دقیقه
  • ترون: 2 دقیقه
  • بایننس اسمارت چین: 1 دقیقه
  • سولانا: 1 دقیقه
  • پالیگان: 3 تا 5 دقیقه
  • آپتیمیسم: 1 دقیقه
  • الگوراند: 1 دقیقه
  • آوالانچ: 1 دقیقه

کلام پایانی

در این مطلب کارمزد انتقال تتر در شبکه بلاک‌چین مختلف را بررسی کردیم. دقت داشته باشید که کارمزد از کیف پول ارسال‌کننده ارز دیجیتال کسر می‌شود. روی‌هم‌رفته باید بگوییم که شبکه بایننس اسمارت چین، کم کارمزد‌ترین شبکه تتر در حال حاضر است. شما معمولا از کدام شبکه برای انتقال تتر استفاده می‌کنید؟ دلایل شما برای این منظور چیست؟ نظرات و تجربیات خود را در این زمینه با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید