Skip to content
top banner

نحوه یافتن و خرید ارزهای دیجیتال جدید قبل از لیست شدن

در
خواندن در ۱۵ دقیقه

چکیده

خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن یک فرصت است یا تهدید؟ چه دیدگاهی درباره خرید ارزهای لیست نشده دارید؟ آیا صرفاً با تبلیغاتی که در شبکه‌های اجتماعی برای ارزهای دیجیتال لیست نشده مشاهده کرده‌اید، به دنبال خرید این دسته از توکن‌ها هستید یا اینکه از قبل تحقیقات لازم درباره این دسته از ارزهای دیجیتال را انجام داده و نسبت به خرید و سرمایه‌گذاری بر روی آنها اطمینان کامل دارید؟ خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن یکی از روش‌های جذاب برای سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی است که در این روش خرید عملاً شما می‌توانید در قیمت‌های بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی، یک ارز دیجیتال مستعد رشد را خریداری کرده و بعد از مدتی با انفجارهای قیمتی آن را در قیمت‌های بسیار بالا بفروشید. 

هرچند روش‌های مختلفی برای خرید ارزهای لیست نشده و سایت‌ها و منابع مختلفی برای جمع آوری اطلاعات مربوط به این ارزها وجود دارد، اما این روش سرمایه‌گذاری همیشه هم جذاب از آب در نمی‌آید. در این مقاله در آکادمی تبدیل تلاش ما بر این است که همراه با آموزش نحوه خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن به شما کمک کنیم تا اگر به دنبال این روش سرمایه‌گذاری هستید، تمام تمهیدات لازم برای جلوگیری از خطر را به کار بسته و سرمایه‌های خود را در معرض خطرات خیلی بزرگ قرار ندهید. البته روش‌های بسیار عالی و حرفه‌ای برای خرید ارزهای لیست نشده را نیز به شما ارائه خواهیم کرد که احتمالاً استفاده از این روش‌ها باعث می‌شود تا از این پس بتوانید یک سرمایه‌گذاری کاملاً متفاوت نسبت به گذشته برای خود رقم بزنید.‌ تا انتهای این مقاله جذاب و پر از اطلاعات کاربردی با ما همراه بمانید. 

خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن

چرا خرید ارزهای لیست نشده جذاب است؟ اگر شما در سال ۲۰۱۰ و در همان اولین روزهایی که بیت کوین وارد بازار شد، برای خرید آن اقدام می‌کردید، اکنون شما را هم می‌توانستیم در لیست ثروتمندترین افراد جهان قرار دهیم. هیچ می‌دانید که بسیاری از افراد در سال ۲۰۱۴ اتریوم را با قیمت ۰.۳۱ دلار خریداری کرده‌اند؟ خرید ارزهای دیجیتال با پتانسیل رشد بالا آن هم قبل از اینکه در یک صرافی لیست شود، چنین پتانسیل بالایی برای سودآوری را در اختیار سرمایه‌گذار قرار می‌دهد و خیلی از افراد چه با سرمایه‌های کم و چه با سرمایه‌های خیلی سنگین، به دنبال شرکت در چنین پروژه‌هایی هستند. 

اما سرمایه‌گذاری بر روی ارزها قبل از اینکه در لیست صرافی ارز دیجیتال قرار بگیرند، چالش‌ها و خطراتی نیز با خود به همراه دارد. کما اینکه در طول عمر بیش از یک دهه بازار کریپتوکارنسی، درصد قابل توجهی از ارزهایی که قرار بود وارد بازار و لیست صرافی‌ها شده و با انفجار قیمتی روبرو شوند، چیزی جز یک پروژه هرمی و کلاهبرداری از آب در نیامدند. 

برای اینکه این مقاله را برای شما کاملاً کاربردی و مفید آغاز کنیم، در ابتدا باید به این نکته بپردازیم که اصلاً لیست شدن یک توکن در صرافی‌های مختلف چه تاثیری در روند آن دارد و آیا هر ارز دیجیتالی که وارد هر صرافی شود، انتظار داریم تا با انفجارهای قیمتی روبرو شده و رشد قابل توجهی برای آن رقم بخورد؟ 

۱- افزایش قیمت

اولین تاثیری که ورود توکن‌های مختلف صرافی‌ها بر روی آنها رقم زده که اصلی‌ترین دلیل خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن از سوی کاربران هم محسوب می‌شود، افزایش قیمت‌های انفجاری آنها است. مخصوصاً اگر این ورود به پلتفرم صرافی‌های بسیار معتبر بین‌المللی مانند بایننس یا کوین بیس باشد. در این صورت کاربران به این نتیجه می‌رسند که ارز دیجیتال مورد نظر از اعتبار کافی برخوردار بوده و در نتیجه خریداران برای خرید این توکن‌ها در همان قیمت‌های اولیه عرضه شده هجوم می‌آورند.

البته تاثیر ورود یک توکن به صرافی‌های مختلف در قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است و قرار نیست که یک ارز دیجیتال هر ماه با اضافه شدن به لیست یک صرافی با رشد‌های انفجاری همراه باشد. معمولاً توکن‌ها در همان بار اول ورود به لیست صرافی‌ها با یک رشد انفجاری روبرو می‌شوند و همچنین وقتی خبر از ورود آنها به لیست صرافی‌های خیلی معتبر به گوش می‌رسد نیز چنین شرایطی برای آنها رقم می‌خورد.

۲- افزایش حجم معاملات

خرید ارزهای لیست نشده در نگاه اول به دلیل حجم معاملات پایین آنها خیلی منطقی به نظر نمی‌رسد و یکی از ترس‌ها و خطراتی که در این روش سرمایه‌گذاری وجود دارد، همین کاهش حجم معاملات آنها در پلتفرم‌های موجود است. توکن‌ها بلافاصله بعد از ورود به صرافی‌ها با تعداد مشتریان بسیار زیادی روبرو شده و همین موضوع باعث افزایش قابل توجه حجم معاملات آنها می‌شود. افزایش حجم معاملات همچنین امنیت سرمایه‌گذاری بر روی یک توکن را نیز افزایش داده و باعث ایجاد دیدگاه‌های مطمئن توسط سرمایه‌گذاران بر روی آن خواهد شد.

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

۳- ورود پول و افزایش پتانسیل

هرچند تیم‌های توسعه دهنده ارز دیجیتال قبل از وارد کردن توکن‌های خود به حساب صرافی‌ها، به دنبال جمع‌آوری نقدینگی لازم برای توسعه شبکه آن هستند، اما درصد قابل توجهی از پول وارد شده به یک ارز دیجیتال بعد از ورود آن به صرافی‌ها اتفاق می‌افتد.‌ از یک طرف سرمایه‌گذاران خرد در این شرایط مشتری خرید چنین توکن‌هایی هستند و از طرف دیگر با افزایش حجم معاملات، سرمایه‌گذاران با پول زیاد هم می‌توانند برای ورود به بازار چنین ارزهایی اقدام کنند که نتیجه هر دوی این موارد ورود پول زیاد به بازار آنها بوده و پتانسیل آنها در افزایش قیمت را نیز بیشتر می‌کنند.

۴- بهبود خدمات رسانی تیم توسعه دهنده

شاید تا قبل از اینکه یک ارز دیجیتال در لیست صرافی‌های معتبر قرار بگیرد، تیم‌های توسعه دهنده اهتمام خیلی بالایی برای توسعه شبکه آن نداشته باشند. این اتفاق مخصوصاً برای میم کوین‌ها با شدت بیشتری هم همراه است. اما با ورود یک ارز دیجیتال به لیست صرافی‌ها کم‌کم تعداد کاربران و معامله‌گران آن بیشتر شده و تیم‌های توسعه دهنده نیز با امیدواری نسبت به آینده، به دنبال توسعه هرچه بهتر خدمات خود و شبکه ارز دیجیتال هستند.

یک مثال بسیار بارز برای این موضوع ارز دیجیتال شیبا است که در ابتدا به عنوان یک میم کوین و برای شوخی وارد بازار شد، اما حالا با توسعه بستر شیباریوم خدمات بسیار گسترده‌ای را در حوزه‌های مختلف مربوط به بازار کریپتوکارنسی به کاربران ارائه می‌کند. شیباریوم سرمایه‌گذاری‌های مختلفی در حوزه‌هایی مانند متاورس یا وب ۳ و حتی nft داشته و به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز ارز دیجیتال نیز خدمات خود را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

تکنیک های خرید ارزهای لیست نشده

بیش از این شما را منتظر نمی‌گذاریم و حالا نوبت به این رسیده تا ترفندهای خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن را با شما در میان بگذاریم. البته برخی از ترفندها معمولاً در دسترس کاربران ایرانی قرار نداشته و امکان استفاده از آنها برای ایرانی‌ها به دلیل تحریم‌های موجود وجود ندارد. در معرفی روش‌های مختلف خرید ارزهای لیست نشده سعی می‌کنیم تا اولاً آنهایی که به سادگی در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد را نیز به شما معرفی کنیم و از این گذشته روش‌های جایگزین برای تکنیک‌هایی که امکان استفاده از آنها برای کاربران ایرانی وجود ندارد را بیان کنیم.

دقت داشته باشید که خرید یک ارز دیجیتال قبل از وارد شدن به لیست صرافی‌ها گاهی اوقات تنها با یک روش در دسترس است و طبق قراردادهایی که تیم‌های توسعه دهنده با برخی از صرافی‌ها و پلتفرم‌ها می‌بندند، امکان استفاده از سایر روش‌ها برای خرید آنها قبل از ورود به حساب صرافی‌ها وجود نخواهد داشت؛ اما در اکثر موارد شما می‌توانید از روش‌های مختلف به صورت همزمان برای خرید یک ارز دیجیتال استفاده کنید. در این باره نیز توضیحات لازم را در ادامه همراه با معرفی تکنیک‌های خرید ارزهای دیجیتال لیست نشده به شما ارائه خواهیم کرد.

۱- خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن در یک صرافی خاص

گاهی اوقات ممکن است شما به دنبال خرید یک ارز دیجیتال قبل از لیست شدن در حساب یک صرافی خاص باشید. مثلاً فرض کنید که ارز دیجیتالی در لیست بسیاری از صرافی‌ها وجود دارد، اما هنوز وارد لیست یک صرافی خاص مانند بایننس نشده و شما با رصد کردن اخبار مربوط به لیست صرافی مورد نظر خود می‌توانید قبل از آن، توکن مربوطه را در سایر صرافی‌ها خریداری نمایید.

این وضعیت زمانی رخ می‌دهد که عملاً یک ارز دیجیتال در لیست بسیاری از صرافی‌ها وجود دارد و هنوز وارد لیست صرافی‌های معتبر و شناخته شده مانند بایننس نشده باشد. آنچه در طول سال‌های گذشته رخ داده این بوده که بایننس قبل از لیست کردن یک توکن معمولاً در حساب پلتفرم ایکس (توییتر سابق) خود اخبار مربوط را اعلام می‌کند. شما می‌توانید با دنبال کردن چنین اخباری، خیلی راحت از این دسته از توکن‌ها مطلع شده و برای خرید آنها در صرافی‌های مختلف اقدام کنید.

۲- خرید از سایت توسعه دهنده ارز دیجیتال

یکی از جذاب‌ترین روش‌های خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن اقدام برای خرید از طریق سایت توسعه دهنده ارز دیجیتال است. بسیاری از توکن‌ها قبل از اینکه وارد حساب صرافی‌های غیرمتمرکز و یا متمرکز شوند، در سایت تیم توسعه دهنده در معرض فروش قرار گرفته و امکان خرید آنها با اتصال کیف پول‌های نرم‌افزاری مانند متامسک وجود خواهد داشت.

مسلماً کاربران ایرانی امکان پرداخت هزینه خرید این دسته از توکن‌ها از طریق کارت‌های بانکی بین‌المللی را ندارند و در صورت ارائه خدمات فروش توکن با استفاده از این کارت‌ها، امکان خرید آن برای کاربران ایرانی وجود نخواهد داشت؛ اما در اکثر مواقع امکان خرید چنین ارزهایی با پرداخت توکن‌های حوزه پرداخت مانند تتر یا اتریوم وجود دارد و از این طریق شما می‌توانید توکن مورد نظر خود را خریداری کنید.

۳- شرکت در پیش فروش یا عرضه اولیه ارز دیجیتال

پیش فروش یا عرضه اولیه ارز دیجیتال یکی از روش‌هایی است که معمولاً تیم‌های توسعه دهنده قبل از وارد کردن آن به بازار کریپتوکارنسی از آن برای جمع آوری سرمایه‌های لازم برای توسعه شبکه ارز دیجیتال خود استفاده می‌کنند. نکته بسیار مهم درباره پیش فروش یا عرضه اولیه ارز دیجیتال این است که معمولاً در این فستیوال فروش توکن، قیمت بسیار کمتر از ارزش ذاتی آن در نظر گرفته می‌شود.

به عنوان مثال اگر یک تیم توسعه دهنده با این پیش‌بینی که توکن خود را قرار است با قیمت ۱ دلار در بازار عرضه کند، در پیش فروش یا عرضه اولیه آن را با قیمت‌های بسیار کمتر مانند ۲۰ سنت عرضه می‌کند. البته سیاست‌های بسیار متفاوتی را در طول سال‌های گذشته در موضوع عرضه اولیه ارز دیجیتال شاهد بودیم و شما بایستی پروژه به پروژه این موضوع را بررسی کنید.

۴- شرکت در IDO در صرافی DEX

گاهی اوقات عرضه اولیه به صورت یک IDO در یک صرافی غیرمتمرکز انجام می‌پذیرد. اتفاقی که در طول سال‌های اخیر به تعداد در صرافی یونی سوآپ شاهد آن بودیم و توکن‌های بسیار زیادی از طریق این صرافی در فرایند عرضه اولیه عرضه شده‌اند. شما می‌توانید با اتصال کیف پول نرم‌افزاری خود به صرافی‌های غیرمتمرکز مانند یونی سوآپ در این شرایط برای خرید ارز دیجیتال قبل از ورود آن به لیست صرافی‌ها اقدام کنید.

عرضه یک توکن در فرایند عرضه اولیه در یک صرافی معتبر و شناخته شده مانند یونی سوآپ، به نوعی می‌تواند نشان دهنده امنیت سرمایه‌گذاری و حتی پتانسیل بالای ارز دیجیتال مورد نظر برای سودآوری هم باشد، اما این قضیه حتمی و تضمین شده نیست و شما حتماً باید تمام تحقیقات لازم را در این باره انجام داده و بعد از رسیدن به نتیجه نهایی برای خرید چنین توکن‌هایی اقدام کنید.

۵- ایردراپ هانتینگ

یکی از جذاب‌ترین و بهترین ترفندهای خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن شکار ایردراپ آنها است. ایردراپ ترفند بسیار عالی برای تیم‌های توسعه دهنده توکن در بازار کریپتوکارنسی است تا از این طریق بتوانند توکن خود را به تعداد کاربران بسیار بیشتری در جهان معرفی نموده و به نوعی بسترهای اولیه لازم برای رشد شبکه ارز دیجیتال خود را فراهم آورند.

اگر یک ارز دیجیتال به صورت کاملاً ناشناس وارد بازار شده و حتی در لیست صرافی‌ها هم قرار بگیرد، نگاه سرمایه‌گذاران به آن یک نگاه معمولی خواهد بود و ممکن است مورد توجه افراد زیادی برای سرمایه‌گذاری و خرید قرار نگیرد. تیم توسعه دهنده توکن‌ها معمولاً با استفاده از تبلیغات گسترده و حتی اعطای رایگان تعدادی از توکن‌ها در قبال انجام برخی از وظایف بسیار ساده مانند عضویت در شبکه‌های اجتماعی، مانع از چنین امری شده و شما هم می‌توانید با شرکت در فرایند ایردراپ توکن‌ها قبل از لیست شدن آنها در صرافی‌ها، آنها را به دارایی خود اضافه کنید.

البته دقت داشته باشید که فرایند ایردراپ تنها محدود به ارزهای دیجیتال لیست نشده نیست و ممکن است حتی پروژه‌های بسیار معتبر و شناخته شده هم برای ترغیب کاربران به خرید ارز دیجیتال خود از این ترفند استفاده نمایند.

۶- شرکت در لانچ‌پدها

 لانچ پد‌ها پلتفرم‌هایی هستند که به تیم‌های توسعه دهنده ارز دیجیتال کمک می‌کنند تا سرمایه لازم برای گسترش شبکه خود را به دست آورند. توکن‌های بسیار مشهوری قبل از ورود به لیست صرافی‌ها با قرار گرفتن در لانچ پدها، اقدام به فروش بخشی از توکن‌های شبکه با قیمت بسیار پایین کرده و از این طریق سرمایه هنگفتی را برای توسعه شبکه ارز دیجیتال خود جمع آوری کرده‌اند.

در این بین وقتی یک ارز دیجیتال در یک لانچ پد بسیار معروف و مشهور قرار می‌گیرد، مسلماً نگاه کاربران به آن بسیار خاص بوده و عملاً خرید چنین توکن‌هایی قبل از لیست شدن در صرافی‌ها می‌تواند بسیار سودآور باشد. البته در این باره باید دقت داشته باشید که حتماً لانچ پد مورد نظر از اعتبار کافی برخوردار باشد. در میان لانچ پدهای معروف و مشهور می‌توانیم به لانچ پد بایننس، لانچ پد DAO Maker، لانچ پد Seedify و لانچ پد Polkastarter اشاره کنیم که در طول سال‌های اخیر پروژه‌های بسیار زیادی را به بازار کریپتوکارنسی معرفی کرده و از آنها پشتیبانی کرده‌اند.

البته مسلماً امکان شرکت در پروژه‌های تعریف شده در لانچ پد بایننس به دلیل تحریم کاربران ایرانی وجود ندارد، اما به هر حال کاربرانی که امکان استفاده از خدمات بایننس را دارند می‌توانند در این پروژه‌ها شرکت کرده و یک خرید بسیار جذاب با پتانسیل سودآوری بالا را برای خود رقم بزنند.

۷- پیوستن به لیست انتظار یا لیست سفید پروژه

امکان خرید ارزهای لیست نشده از طریق قرار گرفتن در لیست انتظار یا لیست سفید پروژه‌های مختلف نیز وجود دارد. در این حالت تیم‌های توسعه دهنده به برخی از کاربران تضمین می‌دهند که در صورت داشتن معیارهای خاص و تامین سرمایه لازم در تاریخ مشخص، تعداد مشخصی توکن را در اختیار آنها آن هم با قیمت بسیار پایین قرار دهند.

این افراد از قبل باید وارد لیست سفید یا لیست انتظار این پروژه‌ها شده و در زمان موعود سرمایه لازم برای خرید توکن‌ها را تامین نمایند. برای قرار گرفتن در لیست انتظار یا لیست سفید یک پروژه در قدم اول باید در آن ثبت نام کرده و اطلاعات اولیه مانند نام و آدرس ایمیل خود را در آن ثبت کنید.

در صورتی که اطلاعات کاربری شما مورد تایید قرار بگیرد، از طرف تیم توسعه دهنده یک قرارداد هوشمند برای شما ارسال خواهد شد و از این طریق تضمین لازم شما داده می‌شود تا تعداد خاصی توکن با قیمت مشخص به شما عرضه شود. البته برای استفاده از این روش در فرایند خرید ارزهای لیست نشده حتماً باید به کیفیت پروژه دقت کافی داشته و مبادا خود را وارد فرآیندهای کلاهبرداری نمایید.

پیدا کردن ارزهای لیست نشده

احتمالاً سوال بسیار مهمی که ذهن شما را به خود درگیر کرده این است که اصلاً چگونه می‌توانیم ارزهای لیست نشده را پیدا کنیم و از چه منابعی برای دسترسی به این ارزهای دیجیتال استفاده نماییم؟ اتفاقا خود موضوع پیدا کردن ارزهای لیست نشده نیز ک چالش بسیار مهم برای سرمایه‌گذارانی است که به دنبال استفاده از این روش برای رسیدن به سودهای بسیار بالا هستند.

با توجه به اینکه این روش سرمایه‌گذاری خود با ریسک‌های بسیار زیادی همراه است، استفاده از منابع نامطمئن و نداشتن اطلاعات کافی و لازم برای ارزیابی یک پروژه، ریسک این سرمایه‌گذاری را تا چندین برابر افزایش می‌دهد. بنابراین بر آن شدیم تا تکنیک‌های حرفه‌ای برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال جدید لیست نشده را نیز با شما در میان بگذاریم.

۱- داده های صرافی DEX

یکی از اولین پلتفرم‌هایی که برای خرید ارزهای دیجیتال لیست نشده مورد استفاده قرار می‌گیرد، صرافی‌های غیرمتمرکز هستند که قبل از ورود توکن‌ها به لیست صرافی‌های متمرکز، با استفاده از تامین‌کنندگان نقدینگی خود آنها را برای فروش قرار می‌دهند. حالا اگر شما داده‌های مربوط به صرافی‌های غیرمتمرکز را ارزیابی کنید به راحتی می‌توانید چنین توکن‌هایی را پیدا کنید.

ابزارهایی مانند DEXTools به شما کمک می‌کنند تا ارزیابی کاملی بر روی توکن‌های پرطرفدار معامله شده در صرافی‌های غیرمتمرکز انجام داده و این توکن‌ها را شناسایی کنید. این ابزارها جذابیت‌های بسیار زیادی دارند و استفاده از آنها می‌تواند راهنمای بسیار خوبی برای شما برای پیدا کردن توکن‌های لیست نشده باشد. آن هم توکن‌هایی که از همان ابتدا با محبوبیت بسیار بالایی روبرو شده و تعداد سرمایه‌گذاران زیادی در حال خرید آن هستند.

۲- شبکه های اجتماعی

برای خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن و پیدا کردن توکن‌های مناسب همچنین می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید. در لیست شبکه‌های اجتماعی مناسب برای پیدا کردن این توکن‌ها در صدر پلتفرم ایکس یا همان توییتر سابق قرار می‌گیرد و بعد از آن تلگرام هم می‌تواند شبکه اجتماعی مناسبی برای این منظور باشد.

همچنین در ماه‌های اخیر استفاده از پلتفرم دیسکورد هم برای معرفی پروژه‌های جذاب رایج شده و شما می‌توانید از این شبکه نیز برای کسب اطلاعات لازم درباره توکن‌های لیست نشده استفاده کنید. با عضو شدن در منابع خبری مربوط به این توکن‌ها چنین اخباری به صورت روزانه در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این شبکه‌ها می‌توانید شبکه‌های بلاک چین یا صرافی‌های بزرگ و حتی سرمایه‌گذاران بزرگ را دنبال کنید. دنبال کردن بنیانگذاران پروژه‌های بزرگ در بازار کریپتوکارنسی نیز اخبار خوبی را در این باره در اختیار شما قرار خواهد داد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

۳- ردیاب پرتفولیوی دیفای

یکی از جذاب‌ترین روش‌ها برای پیدا کردن ارزهای دیجیتال لیست نشده استفاده از ردیاب پورتفولیوی دیفای است. در شرایط معمول شما باید تمام بلاکچین‌ها و صرافی‌ها و پلتفرم‌های موجود را یکی پس از دیگری بررسی و پیگیری نموده تا بدانید که کدام ارز دیجیتال با محبوبیت بالا قرار است وارد لیست صرافی‌ها شود.

تمام این جستجوها در پلتفرم‌هایی که به عنوان ردیاب پورتفولیوی دیفای شناخته می‌شوند، انجام شده و شما می‌توانید از خدمات این پلتفرم‌ها برای منظور استفاده کنید.  از جمله معتبرترین ردیاب‌های پورتفولیوی دیفای می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • Zerion
  • Zapper
  • Ape Board
  • DeBank

۴- پیدا کردن توکن‌های جدید در بلاکچین

دنبال کردن اخبار مربوط به بلاکچین‌های معروف و معتبر نیز یکی دیگر از روش‌های پیدا کردن توکن‌های جدید قبل از لیست شدن در صرافی‌ها است. رایج‌ترین پلتفرمی که برای توسعه ارزهای دیجیتال جدید مورد استفاده قرار می‌گیرد، شبکه بلاکچین اتریوم است و در کنار آن بلاکچین‌هایی مانند بایننس و سولانا هم می‌توانند از جمله گزینه‌های جذاب برای منظور باشند. شما می‌توانید با دنبال کردن اخبار مربوط به این بلاکچین‌ها به دنبال توکن‌هایی باشید که بر روی آنها تعریف شده اما هنوز در لیست صرافی‌ها قرار نگرفته‌اند.

۵- پلتفرم های آنالیز شبکه های بلاک چین

خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن با یک چالش بسیار بزرگ یعنی پیدا کردن این ارزهای دیجیتال روبرو است و مسلماً برای پیدا کردنش این ارزهایی بایستی تحقیقات گسترده‌ای را انجام دهید. اگر فرصت کافی برای بررسی اخبار مربوط به تمام شبکه‌های بلاک چین را ندارید، به عنوان یک روش جایگزین می‌توانید از پلتفرم‌هایی استفاده کنید که دائماً در حال آنالیز داده‌های مربوط به شبکه‌های بلاک چین هستند.

سایت‌ها و منابع بسیار گسترده‌ای رای منظور وجود دارد و شما می‌توانید از آنها برای پیشبرد اهداف خود بهره‌مند شوید. Dune Analytics یکی از معروف‌ترین و معتبرترین منابع موجود برای آنالیز داده‌های مربوط به شبکه‌های بلاک چین است که اطلاعات بسیار کاربردی و مهمی را درباره آنها در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد.

۶- سایت کوین مارکت کال (coinmarketcal)

یکی از معروف‌ترین و بهترین سایت‌ها برای اطلاع از ارزهای دیجیتالی که به تازگی وارد بازار کریپتوکارنسی شده و هنوز در لیست صرافی‌ها قرار نگرفته‌اند، سایت کوین مارکت کال است. سایت کوین مارکت کال به صورت تخصصی این دسته از ارزهای دیجیتال را دنبال می‌کند و شما در کنار شناخت توکن‌های لیست نشده، می‌توانید اطلاعات بسیار دقیقی درباره کیفیت پروژه آنها و حتی نحوه خرید آنها به دست آورید.

در سایت کوین مارکت کال حتی می‌توانید ارزهای دیجیتالی که قرار است در صرافی‌ها لیست شوند را نیز به صورت جداگانه مشاهده کنید. اگر به دنبال این روش سرمایه‌گذاری هستید توصیه می‌کنیم که حتماً روی خدمات سایت کوین مارکت کال تمرکز داشته باشید و از اطلاعات این سایت بهره‌مند شوید.

۷- سایت کوین مارکت کپ (coinmarketcap)

سایت کوین مارکت کپ هم به عنوان یک مرجع بسیار بزرگ در بازار کریپتوکارنسی شناخته شده و امکان مشاهده لیست ارزهای دیجیتال جدید در آن وجود دارد. ارزهای دیجیتال جدید لیست شده در سایت کوین مارکت کپ هنوز وارد صرافی‌ها نشده و شما می‌توانید با آنالیز آنها در صورت داشتن شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاری برای آنها اقدام کنید. در آموزش سایت کوین مارکت کپ بخش‌های مختلف این سایت را به شما معرفی کرده که یکی از آنها همین بخش مشاهده ارزهای دیجیتال جدید بود.

۸- سایت کوین کدکس coincodex

 اگر به دنبال پیدا کردن سایتی هستید که با استفاده از آن بتوانید لیست عرضه اولیه ارز دیجیتال را مشاهده کنید، می‌توانید سراغ سایت کوین کدکس بروید. در این سایت انواع عرضه اولیه‌های مختلف پیش رو اعم از عرضه اولی معمولی یا پیشنهادات صرافی‌های غیرمتمرکز همگی قرار دارند و شما می‌توانید از این اطلاعات برای پیدا کردن توکن‌هایی استفاده کنید که هنوز در لیست صرافی‌ها قرار نگرفته‌اند.

آموزش خرید ارزهای لیست نشده

برای خرید ارزهای لیست نشده لازم است تا حتماً بسترهای اولیه لازم برای این خرید را نیز برای خود فراهم کنید. اگر شما قبل از اقدام برای خرید لیست نشده بستر لازم برای نگهداری از آنها را تهیه نکرده باشید در این روش سرمایه‌گذاری با چالش روبرو شده و نمی‌توانید یک سرمایه‌گذاری مطمئن برای خود رقم بزنید. در ادامه دو نکته بسیار مهم برای خرید این دسته از ارزها را با شما در میان می‌گذاریم که حتماً باید قبل از اقدام برای سرمایه‌گذاری به آنها توجه لازم را داشته باشید.

۱- انتخاب یک کیف پول مناسب برای نگهداری

قبل از هر چیزی شما باید از یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب برای نگهداری از توکن‌های خریداری شده خود استفاده کنید. بنابراین در جستجوی خود برای پیدا کردن ارزهای جدید لیست نشده حتماً به دنبال پیدا کردن کیف پول‌های مناسب برای نگهداری از آنها نیز باشید. اگر ارز دیجیتال مورد نظر شما بر روی پلتفرم اتریوم توسعه پیدا کرده، احتمالاً می‌توانید از کیف پول‌هایی که از بلاک چین اتریوم پشتیبانی می‌نمایند، برای نگهداری از این توکن‌ها استفاده کنید که از جمله معروف‌ترین آنها می‌توانیم به کیف پول متامسک اشاره کنیم.

۲- پیدا کردن پلتفرم مطمئن برای خرید

همچنین شما باید نسبت به پلتفرم مورد نظر برای خرید ارز دیجیتال نیز از نظر امنیتی اطمینان کامل داشته باشید. اگر به هر دلیلی به این اطمینان نرسید، سرمایه‌گذاری شما با خطر بسیار بزرگی همراه است و هر لحظه امکان از بین رفتن دارایی‌های شما در بازار وجود خواهد داشت. حتی خرید یک ارز دیجیتال از صرافی‌های غیرمتمرکز ناشناخته هم ممکن است چنین خطری را برای سرمایه‌گذاری شما به دنبال داشته باشد.

خطرات خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن

یکی از مهمترین حساسیت‌های ما در این مقاله بررسی خطرات خرید ارزهای لیست نشده است. آمارها نشان می‌دهد که درصد بیشتر پروژه‌هایی که قرار است وارد بازار کریپتوکارنسی شوند حتی مراحل اولیه را نیز طی نکرده و قبل از ورود به حساب صرافی‌ها به صورت کامل از بین می‌روند. درصد قابل توجهی از توکن‌ها هم بعد از ورود به صرافی‌ها با استقبال کاربران روبرو نشده و کم‌کم برای همیشه از بازار کریپتوکارنسی محو می‌شوند. این مهم نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری در این روش چندان هم ساده نیست و شما باید از میان تعداد بسیار زیادی از پروژه‌های تعریف شده در بازار گزینه‌های مطلوب و مطمئن را برای خرید خود انتخاب کنید.

خطراتی که معمولاً در این روش سرمایه‌گذاری شما را تهدید می‌کند را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:

کمبود نقدینگی: ارزهای دیجیتال لیست نشده با کمبود نقدینگی روبرو هستند و همین موضوع باعث می‌شود تا اولاً مجبور به پرداخت کارمزدهای بسیار بالا برای خرید آنها شوید و از این گذشته در صورت اقدام برای فروش توکن‌های خود مشتری پیدا نکنید. شاید برای شما عجیب به نظر برسد اما همین حالا کاربران ایرانی بسیار زیادی هستند که با خرید ارزهای دیجیتال قبل از لیست شدن آنها در صرافی، در حال حاضر در به درب پیدا کردن پلتفرمی برای فروش آنها هستند. وقتی یک ارز دیجیتال در طول ۲۴ ساعت فقط ۱۰۰ دلار حجم می‌خورد، عملا شما امکان فروش آن را به این راحتی‌ها پیدا نخواهید کرد.

نوسانات بسیار بالا: در بالا اشاره کردیم که هیچ تضمینی از بابت سودآوری یک پروژه در این روش سرمایه‌گذاری وجود ندارد و اتفاقاً اکثر پروژه‌ها نیز با شکست روبرو می‌شوند. نوسانات قیمتی بسیار بالای این توکن‌ها گاهی اوقات باعث می‌شود تا عملاً سرمایه‌های شما به صفر نزدیک شود و دیگر ارزشی برای آن باقی نماند.

وجود پروژه‌های کلاهبرداری متعدد: تعداد ارزهای دیجیتال که هر روز به بازار کریپتوکارنسی اضافه می‌شود، به قدر زیاد شده که هر ثانیه باید آمار جدیدی برای آنها بگیریم. درصد قابل توجهی از این پروژه‌ها کاملاً کلاهبرداری هستند و هر روز اخبار مربوط به ازدحام مردم در کشورهای مختلف برای بازپس‌گیری دارایی‌ها و کمک گرفتن از پلیس برای شناسایی کلاهبرداران را می‌شنویم.

 با این تفاسیر توصیه می‌کنیم که حتماً برای این روش سرمایه‌گذاری یک برنامه‌ریزی مشخص داشته و پروژه‌های مختلف را به صورت دقیق و کامل مورد ارزیابی قرار دهید و تنها در صورت داشتن کیفیت لازم سرمایه‌گذاری خود را بر روی آنها آغاز کنید.

مزیت های خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن

نوبت به بررسی مزیت‌های خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن در پلتفرم‌های مختلف می‌شود. در واقع در این بخش به دنبال پاسخ دادن به این سوال هستیم که این روش سرمایه‌گذاری چه مزیت‌هایی برای شما به دنبال دارد.

خرید ارز دیجیتال با قیمت بسیار پایین: اولین مزیتی که برای روش سرمایه‌گذاری باید به آن اشاره کنیم، امکان خرید یک ارز دیجیتال و سرمایه‌گذاری در پروژه آن با قیمت بسیار پایین است. به عنوان مثال در فرایند عرضه اولیه اتریوم توکن‌های اتر با قیمت حدود ۳۰ سنت به کاربران عرضه شده‌اند، در حالی که اکنون هر اتر نزدیک به ۴۰۰۰ دلار قیمت دارد.

پتانسیل سودآوری بالا: وقتی شما یک ارز دیجیتال را با قیمت بسیار پایین و قبل از لیست شدن در صرافی‌ها می‌خرید، پتانسیل بسیار بالایی در فرایند سرمایه‌گذاری برای آن در اختیار خواهید داشت و حتی ممکن است برخی از پروژه‌ها بسته به شرایط بعد از ورود به حساب صرافی‌ها تا چند میلیون برابر شوند. در تاریخچه بازار کریپتوکارنسی توکن‌هایی مانند اسماگ (smog) بودند که در همان اولین روز ورود خود به صرافی‌هایی با افزایش قیمت ۲۱۰۰ درصدی همراه شدند.

جمع بندی

توضیحات کاملی درباره نحوه خرید ارزهای لیست نشده را با شما در میان گذاشته و همچنین تکنیک‌های مطمئن برای خرید ارز دیجیتال قبل از لیست شدن را نیز مرور کردیم. بازار ارز دیجیتال بازاری پر از فرصت‌های مختلف سرمایه‌گذاری است و روش‌های بسیار متنوعی در اختیار کاربران این بازار برای سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد. به هیچ وجه توصیه نمی‌کنیم که شما سرمایه‌های خود را در خطرات و ریسک‌های بسیار بزرگی قرار دهید و اگر به دنبال استفاده از روش‌هایی مانند خرید ارزهای لیست نشده برای رسیدن به سودهای بسیار بالا هستید، قبل از هر چیزی دانش و مهارت کافی برای ارزیابی این دسته از توکن‌ها را به دست آورید.

همیشه به خاطر داشته باشید که درصد بالایی از توکن‌هایی که قرار است وارد بازار کریپتوکارنسی شوند، چیزی جز یک پروژه کلاهبرداری نیستند. با تکرار این جمله مخصوصاً در زمان اقدام برای سرمایه‌گذاری بر روی یک پروژه، سعی کنید تا خود را از خطرات این روش سرمایه‌گذاری دور نگه داشته و تمام بررسی‌های لازم بر روی کیفیت پروژه را انجام دهید.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه