Skip to content
top banner

چرا در کوتاه مدت حرکات اتریوم می‌تواند شما را سورپرایز کند؟

احتمال صعود اتریوم در کوتاه مدت
در
خواندن در ۴ دقیقه

چکیده

حرکت اخیر در قیمت اتریوم حاکی از تغییر در احساسات بازار از نزولی به صعودی است. اتریوم یک اصلاح صعودی را آغاز کرده و به منطقه مقاومتی حیاتی رسیده است. این امر گمانه‌زنی‌ها را در مورد این موضوع برانگیخته است که آیا اتریوم دوباره می‌تواند به سطح ۲۶۵۰ دلار برسد یا خیر.

علی‌رغم مشکلات شبکه‌های دیگر، اتریوم همچنان بهترین انتخاب برای میزبانی DApp ها و استیکینگ است. اگرچه ممکن است هزینه‌های تراکنش در اتریوم برای برخی از کاربران گران باشد، اما هنوز تعداد قابل‌توجهی از افراد به طور فعال از DAppهای اتریوم استفاده می‌کنند.

ضمناً میزان اتریوم موجود در صرافی‌ها اخیراً کاهش یافته است که نشان می‌دهد مردم تمایل کمتری به فروش توکن‌های خود دارند. سرمایه‌گذاری در اتریوم نیز شاهد افزایش رکوردشکنی بوده است که می‌تواند در کوتاه‌مدت به حرکت‌های شگفت‌انگیز کمک کند.

به نقل از CoinTelegraph، حرکت اخیر در قیمت اتریوم نشان‌دهنده تغییر در احساسات بازار از نزولی به صعودی است. ETH یک حرکت برگشتی صعودی را آغاز کرده و اکنون به یک منطقه مقاومت محوری رسیده است. به‌طوری‌که زمینه را برای حرکت بعدی خود فراهم می‌کند. اما آیا حرکات اتریوم باز هم می‌تواند همه را سورپرایز کند و دوباره به سطح ۲۶۵۰ دلار برسد؟ آخرین باری که اتریوم در این قیمت بود به ۱۲ ژانویه برمی‌گردد. همان‌طور که شب گذشته دیدیم، جواب این سوال مثبت بود و اتریوم توانست از این قیمت عبور کند. در این مقاله، به اتفاقاتی که احتمالا در این رشد قیمت موثر بودند، می‌پردازیم.

رابطه حرکات اتریوم و Dapp ها

اخیراً شبکه سولانا با مشکلاتی برخورد کرد. این شبکه به مدت پنج ساعت قطع شد و برای افرادی که می‌خواستند پول خود را از والت واریز یا برداشت کنند، مشکلاتی ایجاد کرد. این موضوع نشان می‌دهد که شبکه‌های دیگر برای رقابت با اتریوم همچنان مشکل دارند. به‌خصوص در زمانی که افراد زیادی از آن‌ها استفاده می‌کنند.

حرکت اتریوم و برنامه های غیرمتمرکز

اتریوم در مورد میزبانی از برنامه‌های Dapp و سپرده‌ها در این حوزه همچنان برترین انتخاب بازار است. این بلاک چین با ۳۴.۸ میلیارد دلار بیشترین سهم بازار (۵۷.۸ درصد) را دارد. ضمناً اگر شبکه‌های دیگری مانند پالیگان، اپتیمیزم و آربیتروم را هم در نظر بگیرید، سهم اتریوم به بیش از ۶۷.۴ درصد خواهد رسید.

برخی افراد ممکن است بگویند که کارمزدهای اتریوم برای کاربران عادی DAppها بسیار گران است. زیرا یک تراکنش به طور متوسط حدود ۵.۸۵ دلار هزینه دارد. اما حتی بااین‌وجود، تنها در عرض یک هفته بیش از ۳۸۲ هزار نفر از DAppهای اتریوم استفاده کردند. طبق گفته DappRadar، بیش از ۲ میلیون کاربر فعال در اتریوم وجود دارد؛ بنابراین حرکات اتریوم در کوتاه‌مدت باز هم می‌تواند همه را سورپرایز کند.

حرکات اتریوم و میزان سپرده گذاری ETH

واقعیت مهم این است که مردم چقدر در اتریوم سرمایه‌گذاری می‌کنند. حجم معاملات و استیکینگ اتریوم به سمت یک روند مثبت متمایل شده است. حتی مشکلات سولانا هم بر مقدار پول سپرده افراد در اتریوم یا قیمت توکن‌های ETH تأثیری نداشت.

ارتباط رشد اتریوم با استیکینگ

اخیراً میزان خرید اتریوم در صرافی‌ها افزایش یافت و به بالاترین میزان آن در بیش از یک سال گذشته رسیده است. از آوریل ۲۰۲۳ به این‌طرف، مردم ۷ میلیون ETH خرید کرده‌اند، یعنی افراد کمتری می‌خواهند توکن‌های خود را بفروشند. برای درک اینکه دارندگان اتریوم چه واکنشی نسبت به این موضوع نشان دادند، باید به روند استیکینگ اتریوم نگاه کنیم.

استیکینگ بخش مهمی از شبکه اتریوم است. اساساً هر چه توکن‌های بیشتری استیک شوند، برای قیمت ETH بهتر است. در حال حاضر و باتوجه‌به داده‌های StakeRewards، شاهد رکوردشکنی اتریوم با ۲۹.۶ میلیون ETH قفل شده هستیم. مقداری که در ماه گذشته بیش از ۲۸.۹ میلیون ETH بود. همه این‌ها به طور بالقوه می‌تواند به معنای غافلگیرکننده بودن حرکات اتریوم در کوتاه‌مدت باشد.

میزان خرید و فروش مشتقات اتریوم

خرید و فروش مشتقات اتریوم راهی برای ترید ETH بدون داشتن مالکیت واقعی آن است. برای اینکه بفهمیم آیا مردم نسبت به اتریوم احساس مثبتی دارند یا خیر باید معاملات آتی آن نگاه کنیم. این مورد به ما می‌گوید که آیا مردم در حال خرید یا فروش اتریوم هستند یا خیر. در یک بازار معمولی، قراردادهایی که مدت طولانی دوام می‌آورند باید بیشتر از قراردادهایی هزینه داشته باشند که مدت‌زمان کوتاهی دارند.

آیا اتریوم در کوتاه مدت رشد می‌کند؟

در ۶ فوریه، قیمت قراردادهای آتی اتریوم ۷ درصد بالاتر از حد معمول بود، اما هنوز آن‌طور که باید باشد نیست. این بدان معناست که تریدرها اتریوم را به مقدار مساوی خرید و فروش می‌کنند. برای اطمینان از اینکه چیزی را از دست نمی‌دهیم، می‌توانیم به بازار مشتقات اتریوم نیز نگاه کنیم. این مورد به ما می‌گوید که آیا مردم نسبت به اتریوم بیشتر می‌ترسند یا امیدوارتر هستند. در حال حاضر، احساسات مردم به‌نوعی در حد وسط قرار دارد.

اگرچه قیمت اتریوم در ۶ فوریه کمی افزایش یافت، مردم هنوز اطمینان چندانی به قیمت اتریوم ندارند. به‌طورکلی، فعلاً همه چیز برای اتریوم نامشخص است. اما ادامه حرکات اتریوم در کوتاه‌مدت ممکن است برخی از معامله‌گران حرفه‌ای را سورپرایز کند!

منابع: CoinTelegraph

دیدگاه‌ها (1)

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه