در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند و واچ لیست هفتگی را تقدیمتان می‌کنیم. سناریوهای صعودی و نزولی را بررسی می‌کنیم تا با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله بپردازید. طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بینی است که ممکن است درست باشد یا نه. پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

تحلیلگران چه می‌گویند؟

بیت ‌کوین در این هفته حدود ۲ درصد نزول کرد با این حال نکته مثبت این است که از کف هفتگی ۶۴،۴۹۳ دلار دور شده‌ایم. بسیاری از تحلیلگران انتظار دارند با رویداد هاوینگ بیت‌ کوین استارت حرکت بزرگ بعدی زده شود، اما صرافی کوین‌بیس هشدار داده است که ممکن است قیمت بیت‌ کوین پس از هاوینگ با سد‌هایی مواجه شود چون این زمان از سال معمولا برای بازار کریپتو زمان قوت چندانی نبوده است.

هر چند اکنون برای حرکت صعودی بیت‌کوین سقف خاصی را نمی‌توان تعیین کرد اما به نظر می‌رسد دیگر ریزش سنگینی نخواهیم دید. تحلیلگر ارشد UTXO Management معتقد است بیت‌ کوین حتی در سناریوی ریزش هم بعید است به پایین ۵۰،۰۰۰ دلار برگردد که این مسئله باعث می‌شود ریسک معامله بیت‌ کوین کاهش یابد. با این وجود هیچ چیز در بازارهای مالی از جمله بازار کریپتو غیرممکن نیست.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

هر چند بیت‌کوین رهبر صعود بازار به سطوح بالاتر بوده است، چندین آلت ‌کوین سودهایی بسیار بیشتر از این ارز نصیب معامله‌گران کرده‌اند. برخی شرکت‌های مدیریت سرمایه از کاهش سهم بیت ‌کوین و اتریوم در سبد خود و افزایش توکن‌های دی فای خبر داده‌اند که باعث رشد ۶۶ درصدی سبد سرمایه آن‌ها در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ شده است.

آیا آلت‌کوین ‌های منتخب می‌توانند در آینده نزدیک عملکرد بهتری از بیت ‌کوین نشان دهند؟

بیایید نگاهی به نمودار ۵ ارز دیجیتال بیندازیم که این هفته پرقدرت به نظر می‌رسند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

بیت‌ کوین (BTC) طی چند روز گذشته در حال نوسان در یک الگوی مثلث متقارن بوده است، که نشانگر بی‌تصمیمی در مورد جهت حرکت است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۸،۰۴۹ دلار همچنان در حال حرکت رو به بالا است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که از دست برتر خریداران خبر می‌دهد. در صورت شکسته شدن این مثلث رو به بالا می‌توانیم نتیجه بگیریم بی‌تصمیمی خاتمه یافته است و خریداران پیروز شده‌اند. در این صورت قیمت بیت کوین می‌تواند ابتدا تا ۷۳،۷۷۷ دلار و سقف تاریخی صعود کند و در صورت گذر از این سطح به ۸۰،۰۰۰ دلار برسد و سقف تاریخی جدیدی را برای خود بنا کند.

در مقابل، اگر قیمت از خط روند نزول به سمت پایین حرکت کند و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه را به پایین بشکند، نشانه این خواهد بود که بیت ‌کوین مدت بیشتری داخل این مثلث نوسان خواهد کرد. در این صورت خرس‌های بازار دست برتر را از آن خود می‌کنند و ممکن است مثلث به سمت پایین شکسته شود. در این صورت باید منتظر ریزش بیت‌کوین تا ۵۹،۰۰۰ دلار و سپس سطح ۶۱ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۵۴،۲۹۸ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که EMA-20 شروع به بالا رفتن کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان از دست بالای خریداران دارد. حرکت صعودی ممکن است با مقاومت زیادی در خط روند نزولی مواجه شود اما اگر خریداران موفق شوند از این سد عبور کنند، احتمالا فاز درجا‌زدن به پایان رسیده است. در این صورت بیت ‌کوین می‌تواند ابتدا تا ۷۲،۰۰۰ دلار و سپس تا ۷۳،۷۷۷ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت به سمت پایین حرکت کند و به زیر میانگین‌های متحرک برود، نشانه این امر خواهد بود که خرس‌های بازار کنترل را به دست گرفته‌اند و دست بردار نیستند. فروشندگان باید قیمت را به زیر خط حمایت قاعده مثلث بکشانند تا سیگنال آغاز نزول تا ۵۹،۰۰۰ دلار صادر شود.

تحلیل تکنکیال تن کوین (TON)

تن ‌کوین (TON)‌ به آرامی در حال صعود به سمت مقاومت بالاسری ۵.۶۹ دلار بوده است که نشان می‌دهد خریداران در تلاشند تا بار دیگر کنترل بازار را به دست بگیرند.

تحلیل تکنکیال تن کوین (TON)

هر چند  EMA-20 در ۴.۸۶ دلار رو به بالاست و از قدرت خریداران خبر می‌دهد، اما RSI واگرایی منفی را نشان می‌دهد که نشانگر احتمال در‌جا زدن یا اصلاح در آینده نزدیک است. اگر قیمت از سطح فعلی یا سطح ۵.۶۹ دلار به پایین حرکت کند، نشانگر این مسئله خواهد بود که فروشندگان باقدرت در حال دفاع از مقاومت‌های بالاسری هستند. این امر می‌تواند باعث نزول قیمت تا سطح EMA-20‌ شود.

اما، اگر خریداران از سد مقاومت ۵.۶۹ دلار عبور کنند آنگاه قیمت تن‌کوین می‌تواند گام بعدی صعودی را تا ۷.۰۹ دلار آغاز کند.

تحلیل تکنکیال تن کوین (TON)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که قیمت مدتی‌ است در حال نوسان بین سطوح ۵.۶۰ و ۴.۷۲ دلار بوده است. میانگین‌های متحرک به تدریج شروع به حرکت رو به بالا کرده‌اند که نشان می‌دهد خریداران قوت بیشتری دارند. این اتفاقات نشان از احتمال شکسته شدن سطح ۵.۶۹ دلار دارد. اگر این اتفاق بیفتد قیمت تن‌ کوین می‌تواند تا ۶.۴۸ دلار صعود کند.

در مقابل اگر قیمت به شکل تندوتیز به سمت پایین حرکت کند و میانگین‌های متحرک را بشکند، نشانگر این خواهد بود که نوسان بین سطوح Range همچنان ادامه خواهد داشت. در صورت ریزش قیمت به زیر ۴.۷۲ دلار، خرس‌های بازار دوباره کنترل را به دست خواهند گرفت.

تحلیل تکنیکال استکس (STX)

استکس (STX) در حال اصلاح در یک حرکت صعودی بوده است. قیمت استکس در بین میانگین‌های متحرک گیر کرده که نشان از نبردی سنگین میان خریداران و فروشندگان دارد.

تحلیل تکنکیال استکس (STX)

اگر قیمت به بالای ۳.۳۶ دلار صعود کند، نشانگر این خواهد بود که خریداران عرضه‌ها را جذب کرده‌اند. این مسئله می‌تواند احتمال رالی تا مقاومت بالاسری در ۳.۸۴ افزایش دهد. اگر این سطح شکسته شود قیمت Stacks می‌تواند تا ۴.۲۷ دلار و سپس ۵ دلار صعود کند.

در مقابل اگر قیمت به پایین حرکت کند و میانگین متحرک ۵۰ روزه را به سمت پایین بشکند، می‌توان فهمید زور فروشندگان به خریداران رسیده است. در این صورت قیمت ممکن است اصلاح بزرگ‌تری را تا ۲.۵۰ دلار و سپس ۲.۲۰ دلار آغاز کند.

تحلیل تکنکیال استکس (STX)

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران قیمت را به بالای EMA-20 رسانده‌اند که نشان می‌دهد فشار فروش در حال کاهش است. اگر خریداران شتاب حرکت را حفظ کنند و قیمت را به بالای SMA-50 برسانند، قیمت استکس می‌تواند برای رالی تا ۳.۶۰ و سپس ۳.۸۴ تلاش کند.

در مقابل، اگر قیمت از SMA-50 به سمت پایین حرکت کند، نشان می‌دهد فروشندگان قدرت دارند و به فروش ادامه می‌هند. شکست قیمت به زیر ۳.۰۵ دلار خرس‌های بازار را قدرتمندتر می‌کند و فشار فروش زیر قیمت ۲.۹۰ دلار افزایش خواهد یافت.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

منتل (MNT) در سطح ۱.۵۰ دلار با مقاومت مواجه شده است اما نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده‌اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۱۸ دلار بلغزد.

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

خریداران بار دیگر تلاش خواهند کرد به سمت مقاومت ۱.۵۰ دلار حمله کنند. میانگین متحرک ۲۰ روزه روبه‌بالا و RSI در نزدیکی منظقه بیش‌خرید (Overbought) نشانگر احتمال عبور از این سطح با کمترین مقاومت است. اگر خریداران از پس سطح ۱.۵۰ دلار برآیند، قیمت Mantle می‌تواند رالی خود را به سمت ۱.۹۰ دلار آغاز کند.

در مقابل، اگر قیمت از ۱.۵۰ به سمت پایین حرکت کند، نشان‌دهنده این است که خرس‌ها همچنان با قدرت در حال فروش هستند. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح EMA-20 نزول کند. ریزش قیمت به زیر این حمایت می‌تواند سیگنال آغاز اصلاحی عمیق‌تر باشد.

تحلیل تکنیکال منتل (MNT)

در نمودار ۴ ساعته می‌بینیم که هر دو میانگین متحرک به تدریج در حال سر بلند‌کردن هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشانگر کنترل خریداران بر بازار است. مقاومت کوچکی در محدوده ۱.۴۵ دلار وجود دارد که اگر شکسته شود قیمت می‌تواند تا ۱.۵۰ دلار صعود کند.

در صورت نزول قیمت، SMA-50 حمایتی کلیدی است که باید به آن توجه داشت. شکسته شدن این حمایت رو به پایین نشان خواهد داد که خریداران در حال از دست دادن کنترل هستند و در این صورت، قیمت می‌تواند تا حمایت پرقدرت ۱.۱۵ دلار عقب‌نشینی کند.

تحلیل تکنیکال میکر (MKR)

نگه‌داشتن ارز دیجیتال میکر (MKR) بالاتر از  سطح ۴،۰۰۰ دلار برای خریداران مشکل بود و این مسئله باعث شناسایی سود و کاهش قیمت این ارز شد.

تحلیل تکنیکال میکر (MKR)

میکر (MKR) ممکن است تا سطح EMA-20 در ۳،۴۸۱ دلار که حمایت مهمی است و باید به آن توجه زیادی داشت اصلاح کند. اگر قیمت از سطح این حمایت به بالا برگردد نشانگر این است که احساسات بازار همچنان مثبت است و معامله‌گران در منفی‌ها مشغول خرید بوده‌اند. در این صورت قیمت میکر می‌تواند یک بار دیگر به سمت مقاومت بالاسری در ۴،۰۷۴ دلار حمله کند. اگر این سطح شکسته شود آنگاه باید منتظر صعود Maker تا ۵،۲۸۰ دلار باشیم.

در مقابل، شکسته شدن EMA-20 می‌تواند نشانگر عجله خریداران برای خروج باشد که در این صورت قیمت می‌تواند تا سطح SMA-50 در ۲،۷۹۴ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال میکر (MKR)

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که قیمت به زیر میانگین‌های متحرک ریزش کرده است و خرس‌های بازار در تلاش هستند تا کنترل را به دست گیرند. قیمت ممکن است تا سطح ۳،۵۶۱ دلار و سپس ۳،۴۵۳ دلار عقب بنشیند که در این سطوح خریداران تلاش می‌کنند از ریزش بیشتر جلوگیری کنند. اگر قیمت از این حمایت به بالا برگردد، می‌توان انتظار داشت که قیمت مدتی را در جا بزند.

در مقابل شکسته شدن سطح ۳،۴۵۳ دلار می‌تواند اصلاح را تا ۳،۰۰۰ دلارر و سپس ۲،۷۰۰ دلار کلید بزند. در صورت بسته شدن قیمت بالای ۴،۰۷۴ دلار می‌توانیم انتظار داشته باشیم حرکت صعودی ادامه پیدا کند.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، تن کوین (TON)،‌ استکس (STX) و میکر (MKR) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

 

دیدگاهتان را بنویسید