Skip to content
top banner

چرا سال ۲۰۲۴ بهترین زمان برای سرمایه گذاری در تتر (USDT) است؟

خرید تتر در ۲۰۲۴
در
خواندن در ۴ دقیقه

چکیده

تتر را می‌توان نسخه دیجیتالی دلار امریکا در نظر گرفت. این رمزارز اولین و معروف‌ترین استیبل کوین جهان به شمار می‌رود و عمر طولانی آن نشان می‌دهد که از پشتوانه قدرتمندی برخوردار است. تتر همیشه در سخت‌ترین شرایط بازار ثبات قیمت خود را حفظ کرده و همین امر سبب شده تا کاربران برای خرید و فروش و سرمایه‌گذاری به این رمزارز روی بیاورند. اگر شما هم به دنبال یک سرمایه‌گذاری امن در سال ۲۰۲۴ هستید،‌ تتر می‌تواند بخشی از سبد ارز دیجیتال شما باشد.

«استیبل کوین» نوعی ارز دیجیتال است که ارزش آن به یک دارایی دیگر مانند ارز فیات یا فلزات گران‌بها همچون طلا گره می‌خورد تا قیمت آن تثبیت شود. استیبل کوین‌ها نقشی حیاتی در صنعت کریپتو ایفا کرده‌اند و انتظار می‌رود در سال میلادی پیش رو نیز شاهد اتفاقات چشمگیری در این حوزه باشیم. برای مثال، گزارش‌ها حاکی از آن است که در سال ۲۰۲۴ احتمالاً شاهد معرفی استیبل کوین‌های جدیدی چون EURC خواهیم بود که قیمت یورو را دنبال می‌کند. اما تتر (USDT) نیز به عنوان یک استیبل کوین دلاری کماکان جایگاه خاص خود را در بازار حفظ کرده است. اگر شما هم به دنبال یک سرمایه‌گذاری امن در سال ۲۰۲۴ هستید، این مقاله را از دست ندهید.

تتر در سالی که گذشت

استیبل کوین‌ها می‌توانند نقش مهمی در فضای ارزهای دیجیتال ایفا کنند. حتی در شرایط ناپایدار، اکثر استیبل کوین‌ها می‌توانند یک روش مبادله امن و بی‌خطر در بازار بی‌ثبات کریپتو ارائه دهند. این رمزارزها می‌توانند به عنوان ذخیره ارزش و واحد حساب عمل کنند و در نتیجه یک ابزار ضرری در بازار رمزارز به شمار می‌روند. در ادامه مروری خواهیم داشت بر معروف‌ترین استیبل کوین جهان، یعنی تتر در سالی که گذشت.

تتر، شرکت پشتیبان استیبل کوین تتر (USDT)، اخیراً انتشار توکن خود را افزایش داده و ۲ میلیارد USDT به موجودی خود در بلاک چین های اتریوم و ترون اضافه کرده است. این حرکت با رویه تتر در پاسخگویی به تقاضای بازار مطابقت دارد و قبل از راه‌اندازی پنج پروژه نوآورانه که برای سال ۲۰۲۴ در نظر گرفته شده انجام می‌شود.

این شرکت رویدادهای مهمی را در بحث ضرب و بازخرید توکن‌ها پشت سر گذاشته است. در ماه مارس ۲۰۲۳، تتر ۹ میلیارد USDT را ضرب کرد و پس از آن در ماه آوریل ۳ میلیارد دلار دیگر از این ارز ضرب کرد. طی بازه ژوئن تا جولای نیز ۳.۷۵ میلیارد USDT دیگر را وارد گردش کرد. بااین‌حال، تتر هم‌زمان درگیر بازخرید برای کاهش عرضه شد و ۱.۲ میلیارد   USDT-TRC20 را در ماه اوت و ۲ میلیارد USDT-ERC20 را در اوایل فوریه از چرخه خارج کرد.

این اقدامات پس از آن صورت گرفت که چندین بانک مانند سیلیکون ولی ((Silicon Valley Bank، سیلورگیت Silvergate)) و سیگنچر بانک (Signature Bank) فعالیت خود را در اوایل سال متوقف کردند. تتر با اتهاماتی حول ارتباط با این بانک‌ها مواجه شد؛ اما قاطعانه هرگونه ارتباط را رد کرد.

دلایل اهمیت تتر در شروع سال ۲۰۲۴

دلایل اهمیت تتر در ۲۰۲۴

پائولو آردوینو، مدیرعامل تتر، اهداف بلندپروازانه‌ای را برای سال آینده اعلام کرده است. در سال ۲۰۲۴، این شرکت قصد دارد از پنج طرح انقلابی برای جایگزینی سرویس‌های متمرکز وب۲ رونمایی کند. این پروژه‌ها منعکس‌کننده هدف استراتژیک تتر یعنی نوآوری و گسترش بالقوه بازار هستند.

به‌طورکلی، استراتژی تهاجمی تتر تنها در سال جاری با ضرب ۲۲.۷۵ میلیارد USDT  همراه بوده که اکثریت آن در بلاک‌چین ترون (Tron) صادر شده است. بااین‌وجود، شرکت تتر همچنان به تنظیم فعالانه عرضه خود ادامه می‌دهد و نیازهای بازار را با ثبات عملیاتی متعادل می‌کند.

فضای استیبل کوین ممکن است جدا از سایر آلت‌کوین‌های موجود در دنیای دیفای باشد، اما مسیر حرکت آنها همیشه به‌نوعی به هم مرتبط است. باتوجه‌به اینکه بیت‌کوین تاکنون رشد خوبی داشته است و انتظار می‌رود تعداد کاربران دیفای تا سال ۲۰۲۵ به ۱ میلیارد نفر برسد، منطقی است اگر فکر کنیم استیبل‌کوین‌ها نیز با رشد بازار خود همراه خواهند بود. ارزش بازار USDT به نظر می‌رسد همین روند را دنبال می‌کند، اگرچه USDC همچنان به واگذاری سهم بازار خود به تتر ادامه می‌دهد.

همچنین باید انتظار رشد فضای استیبل کوین‌ها را داشت؛ زیرا موضوع توکنیزه‌سازی Tokenization)) در دنیای دیفای به یک پدیده جدید تبدیل شده است. استیبل کوین به عنوان اولین مورد موفق توکنیزه سازی در فضای دیفای شناخته شد و این مفهوم همچنان با دارایی‌ها و توکن‌های مختلف گسترش می‌یابد؛ بنابراین انتظار اضافه‌شدن امکانات جدید به فضای استیبل کوین در سال ۲۰۲۴ وجود دارد.

البته مقررات همچنان عاملی برای عدم‌اطمینان در این فضاست. استیبل کوین بلاک‌چین را با ارز فیات پیوند می‌دهد و به همین دلیل است که از هر دو جنبه با چالش‌هایی مواجه است. به نظر می‌رسد مقررات مربوط به استیبل کوین‌ها هنوز برای اکثر کشورهای توسعه‌یافته نامشخص است، در همین حال، به نظر می‌رسد عدم‌اطمینان نسبت به ارزش دلار آمریکا ممکن است مانع از رشد آنها ‌شود.

مزایای تتر

مزایای تتر در ۲۰۲۴

مزیت اصلی تتر در درجه اول این است که قیمت آن پایدار است. تتر برای حفظ نسبت ۱:۱ با دلار آمریکا ایجاد شد، ازاین‌رو استیبل کوین (به معنی سکه پایدار) نام‌گذاری شد. معنای این موضوع این است که به‌ازای هر USDT موجود، یک دلار آمریکا یا سرمایه‌ نقدپذیری معادل آن در یک خزانه نگهداری می‌شود. این یکی از دلایلی است که تتر را به یک ارز دیجیتال قابل‌اعتماد و جذاب برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران تبدیل می‌کند. اما تتر مزایای دیگری نیز دارد که در زیر به آنها اشاره می‌کنیم:

  • نقدینگی تتر نسبت به هر دارایی دیجیتال دیگری بیشتر است. تتر به طور گسترده توسط بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال پذیرفته شده است که این امر خرید و فروش آن را آسان می‌کند. این به این معنی است که معامله‌گران می‌توانند بدون نگرانی روی آن سرمایه‌گذاری کنند.
  • یکی دیگر از مزایای تتر این است که دارای سطحی از حریم خصوصی است که ارزهای فیات یا سایر مؤسسات مالی سنتی فاقد آن هستند. کاربران می‌توانند اطلاعات مالی خود را خصوصی نگه دارند؛ زیرا تراکنش‌های USDT ناشناس هستند. برای کسانی که نگران حریم خصوصی و امنیت خود هستند، این مزیت جذاب است.
  • هزینه کم: از شبکه غیرمتمرکز تتر می‌توان برای ارسال پول با سرعت بیشتر و ارزان‌تر استفاده کرد.
  • تتر یکی از استیبل‌کوین‌هایی است که بیشتر در بازار ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود و آن را برای طیف وسیعی از تراکنش‌ها مانند پرداخت‌ها، حواله‌ها و تجارت مناسب می‌کند.
  • تتر برای کاربرانی که تازه‌وارد دنیای کریپتو شده‌اند، گزینه بسیار محبوبی است، زیرا می‌توان از آن برای تعدادی از کارهای ساده مانند ارسال و دریافت پول از هر نقطه از دنیا استفاده کرد.
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

مزایای تتر نسبت به دلار کاغذی

  • دلارهای کاغذی به عنوان ارز فیزیکی در خطر سرقت یا نابودی قرار دارند که این امر ممکن است برای افرادی که مقادیر زیادی پول نقد دارند یک چالش بزرگ باشد.
  • تتر به واسطه بلاک‌چین به‌راحتی قابل نقل و انتقال به هر نقطه‌ای از جهان است، درحالی‌که دلار از چنین قابلیتی برخوردار نیست.
  • تتر برای معاملات فرامرزی بسیار امن و مناسب است، زیرا تمامی تراکنش‌های تتر با استفاده از فناوری بلاک‌چین انجام می‌شود و امکان تقلب در آن وجود ندارد. اما قابلیت تقلب و سوءاستفاده در دلار بیشتر است. همچنین دلار کاغذی ممکن است گم و یا دزدیده شود.
  • با وجود ویژگی‌های امنیتی موجود در دلارهای کاغذی، هنوز هم می‌توان آن‌ها را جعل کرد که منجر به ضررهای مالی بالقوه برای افراد و مشاغل می‌شود. اما تتر به دلیل دیجیتالی بودن خود قابل جعل نیست.
  • تولید دلار اثر منفی روی محیط‌زیست دارد، زیرا نیاز به منابعی مانند کاغذ (قطع درختان) و انرژی دارد. اما انرژی که صرف تولید تتر می‌شود در مقایسه با دلار کاغذی بسیار پایین‌تر است.

سخن پایانی

با ساخت تتر و سایر استیبل‌کوین‌ها، مبادله هر ارز دیجیتالی به‌سرعت و سهولت انجام می‌شود، درحالی‌که تبدیل یک ارز دیجیتال به پول نقد ممکن است روزها طول بکشد و کارمزد تراکنش‌ها هزینه زیادی داشته باشد. این باعث ایجاد نقدینگی در پلتفرم‌های مبادلاتی می‌شود و به پرتفوی سرمایه‌گذاران انعطاف و ثبات می‌بخشد.

علاوه بر این، تتر را می‌توان بسیار سریع‌تر و با کارمزد کمتری نسبت به نقل‌وانتقالات در بانک‌ها و مؤسسات مالی سنتی به هر نقطه از جهان ارسال کرد. درحالی‌که اکثر مردم از بیت کوین یا اتریوم به دلیل نوسانات زیاد آنها برای خرید و تراکنش‌های روزانه استفاده نمی‌کنند، استفاده از تتر کاملاً منطقی است. فراموش نشود که تتر قیمت دلار آمریکا را به عنوان قدرتمند‌ترین ارز جهان دنبال مي‌کند، بنابراین بدون اینکه نیاز به خرید فیزیکی دلار داشته باشید و با مشکلات مربوط به نگهداری آن دست‌وپنجه نرم کنید، می‌توانید به‌راحتی با خرید تتر روی این ارز فیات سرمایه‌گذاری کنید و ارز ارزش پول خود در برابر تورم محافظت کنید.

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه