Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۱۱ تا ۱۷ تیر

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال ۱۱ تیر تا ۱۷ تیر
در
خواندن در ۸ دقیقه

کندل ماهانه بیت‌کوین بسته شد و وارد ماه جدید میلادی شده‌ایم و نشانه‌های مثبتی در بازار دیده می‌شود. آیا بیت کوین و این ۴ آلت‌کوین منتخب این هفته سبزی بازار را پررنگ‌تر می‌کنند. واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال را در آکادمی تبدیل به شما تقدیم می‌کنیم.


بیت ‌کوین
(BTC) با وجود کاهش قیمت به زیر ۶۰,۰۰۰ دلار در طول هفته، خریداران را به سمت خود جذب کرده است و آنها در تلاش برای آغاز روند بهبود هستند. بیت‌ کوین همچنان در محدوده ۵۶,۵۵۲ تا ۷۳,۷۷۷ دلار گیر افتاده است که نشان‌دهنده‌ کشمکش بین خریداران و فروشندگان است. پیش‌بینی دقیق جهت خروج از این محدوده دشوار است. بنابراین، معامله‌گران می‌توانند در این محدوده به معامله بپردازند یا منتظر خروج قیمت از این محدوده باشند تا قبل از آغاز معاملات بزرگ، اطمینان حاصل کنند.

چه خبر از بازار ارز دیجیتال

نظر سرمایه‌گذاران در مورد حرکت آتی قیمت بیت‌کوین متفاوت است. پیتر تیل، مدیرعامل سابق پی‌پل، بر این باور است که فضای زیادی برای افزایش قیمت بیت‌کوین وجود ندارد. تیل در مصاحبه با CNBC گفت که قیمت بیت‌کوین ممکن است کمی افزایش یابد، «اما این یک مسیر پرنوسان و ناهموار خواهد بود».

واچ لیست ارز دیجیتال
در مقابل، بیت‌کووِنت، معامله‌گر شناخته‌شده، نسبت به آینده بیت‌کوین خوش‌بین است. او در پستی در شبکه اجتماعی X گفت که مدل بیت‌کوین او هر بار که اجرا می‌شود، به هدف قیمتی ۹۵,۰۰۰ دلار اشاره می‌کند.

کاهش قیمت بیت‌کوین به سمت ۶۰,۰۰۰ دلار، باعث افزایش فروش در چندین آلت ‌کوین شده است، اما تعدادی از آن‌ها خلاف جهت بازار حرکت کرده‌اند. بیایید به ۵ ارز دیجیتال برتر که نموداری قوی دارند نگاهی بیندازیم.

تحلیل قیمت بیت‌کوین (BTC)

خریداران بیت‌ کوین طی چند روز گذشته موفق به دفاع از سطح ۶۰,۰۰۰ دلار شده‌اند، اما برای افزایش قیمت به بالای ۶۲,۵۰۰ دلار با مشکل مواجه هستند.

تحلیل بیت کوین (BTC)

کاهش تدریجی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۶۳,۶۵۱ دلار) و قرارگیری شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده منفی، حاکی از برتری فروشندگان (خرس‌ها) در کوتاه‌مدت است. اگر حمایت ۶۰,۰۰۰ دلاری شکسته شود، ارز BTC ممکن است به شدت ریزش کرده و به ۵۶,۵۵۲ دلار برسد. انتظار می‌رود خریداران با تمام توان از این سطح دفاع کنند، زیرا در صورت عدم موفقیت، این ارز ممکن است تا ۵۰,۰۰۰ دلار سقوط کند.

در مقابل، اگر قیمت افزایش یابد و از سطح ۶۲,۵۰۰ دلار عبور کند، نشان می‌دهد که خریداران در تلاش برای بازگشت به روند صعودی هستند. در این صورت، قیمت بیت کوین می‌تواند تا مقاومت کلیدی ۶۴,۶۰۲ دلار و سپس تا ۷۰,۰۰۰ دلار افزایش یابد.

تحلیل بیت کوین (BTC)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای در نمودار ۴ ساعته در حال افقی شدن است و RSI کمی بالاتر از نقطه میانی قرار دارد که نشان‌دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است. اگر قیمت از ۶۲,۵۰۰ دلار عبور کند، نشانه‌ای از آغاز یک روند صعودی قوی خواهد بود. در این صورت بیت‌ کوین ممکن است تلاش کند تا به ۶۴,۶۰۲ دلار برسد.

اولین نشانه ضعف، شکسته شدن میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای و بسته شدن کندل زیر آن خواهد بود. این اتفاق می‌تواند زمینه‌ساز ریزش تا سطح حمایت حیاتی ۶۰,۰۰۰ دلار شود. در صورت شکسته شدن این سطح، این ارز ممکن است با شتاب زیادی تا ۵۸,۴۰۲ دلار سقوط کند.

ارز دیجیتال بیت کوین شما می‌توانید بیت کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید بیت کوین

تحلیل قیمت تون کوین (TON)

ارز دیجیتال تون کوین (TON) در تلاش است تا خود را بالاتر از ۷.۶۷ دلار نگه دارد، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران اجازه نداده‌اند قیمت پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۷.۴۳ دلار) سقوط کند.

تحلیل تون کوین (TON)

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری RSI در محدوده مثبت نشان می‌دهد که احتمال صعود برای این ارز دیجیتال بیشتر است. اگر خریداران ارز TON را به بالاتر از ۷.۶۷ دلار برسانند، این روند صعودی می‌تواند مقاومت مهم ۸.۲۹ دلار را دوباره مورد ارزیابی قرار دهد. در صورت عبور از این سطح، تون می‌تواند تلاش کند تا به ۱۰ دلار برسد.

این دیدگاه مثبت در کوتاه‌مدت در صورتی باطل خواهد شد که قیمت به شدت کاهش یابد و سطح ۶.۶۰ دلار به پایین شکسته شود. این اتفاق الگوی سر و شانه نزولی را تکمیل خواهد کرد که هدف قیمتی ۴.۹۱ دلار را نشان می‌دهد.

تحلیل تون کوین (TON)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در ریزش‌های قیمت به سمت میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای (۵۰-SMA) به شدت خرید می‌کنند. اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از ۷.۶۷ دلار باقی بماند، این ارز ممکن است سفر خود را به سمت ۸.۲۹ دلار آغاز کند. با این حال، بعید است فروشندگان (خرس‌ها) به راحتی تسلیم شوند و در سطوح ۷.۸۷ دلار و دوباره در ۸.۱ دلار چالش جدی ایجاد خواهند کرد.

اولین نشانه ضعف، شکسته شدن ۵۰-SMA و بسته شدن کندل زیر آن خواهد بود که نشان‌دهنده فروش توسط معامله‌گران کوتاه‌مدت است. در این صورت، ارز تون کوین ممکن است به ۷ دلار و بعداً تا ۶.۷۷ دلار ریزش کند. انتظار می‌رود خریداران به طور تهاجمی از ناحیه بین ۶.۶۶ تا ۶.۷۷ دلار دفاع کنند.

ارز دیجیتال تون کوین شما می‌توانید تون کوین را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید تون کوین
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

خریداران در تلاش هستند تا آوالانچ (AVAX) را به بالاتر از مقاومت بالاسری ۲۹ دلار برانند تا روند قوی بهبود قیمت را آغاز کنند.

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

روند صعودی با مقاومت در سطح ۲۹ دلار مواجه است، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران میدان را به فروشندگان واگذار نکرده‌اند. این نشان می‌دهد که خریداران همچنان فشار خرید خود را حفظ می‌کنند و احتمال شکستن مقاومت افزایش می‌یابد. در صورت وقوع این اتفاق، ارز AVAX می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۲.۷۸ دلار) رشد کند.

در مقابل، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها سطح ۲۹ دلار را به مقاومت تبدیل کرده‌اند. در این صورت، این ارز ممکن است بار دیگر کف روزانه ۲۴ ژوئن را در ۲۳.۵۱ دلار مورد ارزیابی قرار دهد.

 

تحلیل قیمت آوالانچ (AVAX)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که آوالانچ در تلاش برای تشکیل یک الگوی «سر و شانه معکوس» است که با شکستن سطح ۲۹ دلار و بسته شدن کندل بالای آن تکمیل می‌شود. در این صورت، این ارز می‌تواند روند صعودی خود را به سمت هدف الگو در ۳۴.۵۰ دلار آغاز کند.

در مقابل، اگر قيمت به روند نزولی ادامه دهد و پايين‌تر از ميانگين متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای (۲۰-EMA) شکسته شود، نشان‌دهنده برداشت سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت است. در اين صورت، این ارز ممكن است تا ميانگين متحرک ساده ۵۰ روزه و در نهايت تا ۲۳.۵۱ دلار ریزش کند.

ارز دیجیتال آوالانچ شما می‌توانید آوالانچ (AVAX) را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید آوالانچ

تحلیل قیمت کاسپا (KAS)

قیمت کاسپا (KAS) در تاریخ ۲۹ ژوئن (۹ تیر) با جهش و بسته شدن بالای مقاومت ۱۹ سنتی، الگوی فنجان و دسته را تکمیل کرد.

تحلیل قیمت کاسپا (KAS)

شیب صعودی میانگین‌های متحرک و قرارگیری RSI در محدوده اشباع خرید نشان می‌دهد که خریداران کنترل بازار را در دست دارند. اگر خریداران بتوانند قیمت را بالای ۱۹ سنت نگه دارند، ارز KAS می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی خود را آغاز کند. این ارز ممکن است به ۲۴ سنت صعود کرده و به هدف الگو یعنی ۲۸ سنت برسد.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد و پایین‌تر از ۱۹ سنت بسته شود، این امر نشان می‌دهد که شکست قیمتی اخیر ممکن است یک تله صعودی بوده باشد. این اتفاق می‌تواند قیمت را تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶ سنت) پایین بکشد.

تحلیل قیمت کاسپا (KAS)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها با پایین کشیدن قیمت به زیر ۱۹ سنت سعی کردند خریداران پرشور را به دام بیندازند، اما خریداران مقاومت کردند. طرفداران صعود تلاش خواهند کرد تا برتری خود را تثبیت کرده و قیمت را به ۲۲ سنت و سپس به ۲۴ سنت برسانند.

زمان به ضرر خرس‌ها (فروشندگان) در حال گذر است. اگر آن‌ها می‌خواهند به بازی برگردند، باید به سرعت قیمت را پایین‌تر از سطح شکسته شده ۱۹ سنتی و سپس میانگین متحرک نمایی ۲۰ دوره‌ای بکشانند. این اتفاق می‌تواد باعث تسویه حساب گسترده و پایین آمدن این ارز تا میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره‌ای شود.

ارز دیجیتال کاسپا شما می‌توانید کاسپا (KAS) را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید کاسپا

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

مونرو (XMR) در حال تلاش برای جهش از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۶۵ دلار) است که نشان می‌دهد تمایل بازار به سمت صعودی شدن است و معامله‌گران در حال خرید در ریزش‌های قیمت هستند.

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

وضعیت نسبتاً افقی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه و قرارگیری RSI کمی بالاتر از نقطه میانی نشان می‌دهد که خرس‌ها در حال از دست دادن قدرت خود هستند. اگر قیمت از ۱۷۲ دلار عبور کند، ارز XMR می‌تواند به سمت مقاومت سرسخت ۱۸۰ دلار و پس از آن ۱۹۰ دلار جهش کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بسته شود، نشان می‌دهد که خرس‌ها تسلیم نشده‌اند. این اتفاق می‌تواند این ارز را تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۵۵ دلار) پایین بکشد. شکستن میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه به سمت پایین و بسته شدن کندل زیر آن، برتری را به سمت فروشندگان سوق می‌دهد.

 

تحلیل قیمت مونرو (XMR)

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته یک تقاطع صعودی را تکمیل کرده‌اند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می‌دهد خریداران برتری دارند. مقاومت جزئی در ۱۷۲ دلار وجود دارد، اما به احتمال زیاد شکسته خواهد شد. آنگاه این ارز می‌تواند به سمت ۱۸۰ دلار صعود کند.

این دیدگاه خوش‌بینانه در صورتی در کوتاه‌مدت باطل خواهد شد که قیمت کاهش یافته و پایین‌تر از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه بسته شود شود. در این صورت خرس‌ها سعی خواهند کرد قیمت را تا پایین‌تر از منطقه حمایتی ۱۶۰ تا ۱۵۶ دلار پایین بیاورند.

ارز دیجیتال مونرو شما می‌توانید مونرو (XMR) را در بازارهای تومانی یا تتری تبدیل معامله کنید
خرید مونرو

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای تشریح شده بتوانید واچ لیست هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در هفته کای جدید تشکیل دهید.

همه ارزهای معرفی شده در واچ لیست این هفته را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه