Skip to content
top banner

چگونه باید در بازار صعودی کسب سود کنیم؟

کسب سود در بازار صعودی
در
خواندن در ۴ دقیقه

چکیده

برای آنکه بتوانید از روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال سود کسب کنید، باید به چندین نکته توجه داشته باشید. تحلیل فاندامنتال و شناسایی ارزهای در حال رشد، تحلیل تکنیکال و شناخت الگوها، روانشناسی بازار و تصمیمات آگاهانه و شناسایی زمان فروش درست دارایی‌ها از مهم‌ترین نکات کسب سود در روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال هستند.

به نقل از CoinTelegraph، برای موفقیت در بازار ارزهای دیجیتال، به‌ویژه هنگامی که بازار صعودی است، باید به چند نکته توجه داشته باشید. ازجمله این نکات می‌توان به این موضوع اشاره کرد که انجام معاملات ارزهای دیجیتال به‌صورت استراتژیک نه‌تنها یک مهارت محسوب می‌شود، بلکه یک هنر است!

همان‌طور که می‌دانید، نوسان قیمت جزو جدایی‌ناپذیر بازار است. ازاین‌رو، با توجه به نوسانات می‌توان مسیر حرکت قیمت دارایی‌ها را سنجید و رویکرد پیچیده بازیگران بازار را تشخیص داد. در این مقاله از آکادمی تبدیل قصد داریم نکاتی را در رابطه با کسب سود در بازار صعودی مطرح کنیم و به بررسی آن‌ها بپردازیم. همراه ما باشید.

نقش نوسانات پی‌درپی بازار در مسیر معاملات

نوسانات ارز دیجیتال

بیت کوین (با قیمت فعلی ۴۳,۴۶۱ دلار) در روند صعودی خود در سال ۲۰۲۱ به قیمت ۶۹,۰۰۰ دلار رسید، در حالی که اتر (با قیمت فعلی ۲,۲۶۶ دلار) به ۴,۸۰۰ دلار دست یافت. واضح است که قیمت ارزهای دیجیتال در طول تاریخ نوسانات پی‌درپی داشته‌ است.

یکی از راه‌های کنترل دارایی‌ها در بازار نوسانی و کسب سود از آن، شناخت عوامل مؤثر در نوسان قیمت‌ها است. عواملی ازجمله احساسات بازار، پیشرفت‌های فناورانه و تحولات نظارتی نقش مهمی در کاهش یا افزایش قیمت یک ارز دیجیتال ایفا می‌کنند.

بسیار مهم است که به‌عنوان یک معامله‌گر بتوانید احساسات حاکم بر بازار را بشناسید و عملکرد خود را با آن وفق بدهید. علاوه‌براین، می‌توانید با بررسی اخبار و احساساتی که در جامعه معامله‌گران ایجاد می‌کند و مسیر خود را معین کنید. در ضمن، از شاخص‌های تحلیل تکنیکال نیز استفاده کنید.

علاوه بر مواردی که گفته شد، در کنار تبلیغات سطحی که انجام می‌شود، عواملی مانند شرایط اقتصادی جهان، تغییرات پروژه ارزهای دیجیتال که به افزایش قیمت آن‌ها منجر می‌شوند، نقدینگی بازار و رویدادهای هاوینگ برای ارزهای دیجیتال خاص نیز ازجمله عواملی هستند که در میزان نوسانات بازار تأثیر می‌گذارند.

تأثیر تحلیل فاندامنتال در موفقیت معاملات

تحلیل فاندامنتال ارز دیجیتال

هرچقدر در تحلیل فاندامنتال بهتر عمل کنید، میزان موفقیت استراتژی معاملاتی شما افزایش خواهد یافت و درنتیجه احتمال کسب سود نیز بالا خواهد رفت. بر اساس فرضیه بازار کارآمد (Efficient-Market Hypothesis) ارزهای دیجیتالی که بنیاد قوی‌تری دارند نسبت به سایر ارزها عملکرد بهتری نیز نشان خواهند داد.

این فرضیه که در بازارهای مختلف مورد آزمایش قرار گرفته است، بر اهمیت تحلیل فاندامنتال در مسیر رشد ارزهای دیجیتال تأکید دارد و سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا پروژه‌هایی را با پتانسیل رشد بالا شناسایی کنند.

برای آن‌که همواره از تحولات و رویدادهای بازار ارزهای دیجیتال باخبر شوید باید از ابزارهای مربوط به تجزیه‌وتحلیل بازار مانند DefiLlama استفاده کنید. در همین راستا، بررسی داده‌ها به‌صورت لحظه‌ای و تجزیه‌و‌تحلیل عمیق شما را قادر می‌سازد تا روندها را در بازار تشخیص دهید و تصمیم‌های آگاهانه‌ای بگیرید.

هنر تسلط بر تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال

بگذارید با مثالی شما را با تفاوت بین تحلیل فاندامنتال و تکنیکال آشنا کنیم. تحلیل فاندامنتال صحنه نمایش را آماده می‌کند؛ اما تحلیل تکنیکال فیلم‌نامه را ارائه می‌دهد. با استفاده از اندیکاتورهایی مانند میانگین متحرک، شاخص قدرت نسبی (RSI) و باندهای بولینگر می‌توانید روندهای بازار را تشخیص دهید.

تحلیل تکنیکال یک هنر محسوب می‌شود که معامله‌گران با تسلط بر آن می‌توانند معاملات خود را از ضررهای سنگین نجات دهند و سودهای کلانی را برای خود به ارمغان آورند. علاوه‌براین، افرادی که با پیچ‌وخم این نوع تحلیل آشنا باشند، می‌توانند میزان سود سالانه خود را افزایش دهند.

در تحلیل تکنیکال علاوه بر شناخت الگوها در نمودار، با روانشناسی بازار نیز سروکار داریم. این موضوع معامله‌گران را قادر می‌سازد تا تصمیمات آگاهانه‌ای بگیرند و درنتیجه، به طور استراتژیک بر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

بدانید که چه زمانی باید دست به فروش بزنید

زمان مناسب فروش ارز دیجیتال

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao)، مدیرعامل سابق بایننس، در ماه جولای در توییتر اسپیس خاطرنشان کرد: «معمولاً یک سال بعد از هاوینگ بیت‌کوین، بازار صعودی می‌شود.» با هاوینگ بیت‌کوین که قرار است در ماه آوریل اجرا شود، تعداد بیت‌کوین‌های جدیدی که برای استخراج‌کنندگان صادر می‌شوند، نصف خواهد شد. همچنین، پاداش هر بلوک از ۶.۲۵ بیت‌کوین به ۳.۱۲۵ واحد کاهش خواهد یافت.

تحلیل‌گران پیش‌بینی می‌کنند که هاوینگ سال ۲۰۲۴ هزینه استخراج بیت‌کوین را تا دوبرابر افزایش خواهد داد و به طور بالقوه کف قیمت جدیدی را ایجاد خواهد کرد. به‌عنوان یک معامله‌گر باهوش باید از این پیش‌بینی‌ها نهایت استفاده را ببرید و دارایی‌هایی را خریداری کنید که قیمت آن‌ها هم‌زمان با قیمت بیت‌کوین رشد می‌کند.

فرایندی که برای نتیجه‌گیری در مورد زمان فروش ارز دیجیتال خود طی می‌کنید، بسیار مهم است و در طول آن باید به تجزیه‌وتحلیل بازار، ارزیابی ریسک و درک عمیق اهداف مالی توجه داشته باشید. می‌توانید پروژه‌هایی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید که در ابتدای مسیر خود مشکلات بسیار مهم را حل کرده‌اند.

از این طریق، می‌توانید با کمک به آن پروژه و سرمایه‌گذاری در آن، در ایجاد تغییرات مثبت در جهان و حل مشکلات بزرگ سهیم باشید. در این صورت، در نهایت به سود خواهید رسید.

البته این استراتژی برای هر کسی کاربردی نیست. علاوه‌براین، باید برای سرمایه‌گذاری خود اهداف مشخصی داشته باشید. اگر سرمایه‌گذاری شما سودی که پیش‌بینی کرده بودید را حاصل کرده است، بهترین کار آن است که دارایی خود را بفروشید و سود را کسب کنید. اگر طمع نکنید به سود خواهید رسید.

جمع‌بندی

همواره هنگام تصمیم‌گیری در مورد خرید یا فروش ارزهای دیجیتال، عوامل خارجی مانند رویدادهای مهم خبری، شرایط اقتصادی و تغییرات احساسات بازار را در نظر بگیرید. در نهایت، هنگامی‌که میزان ریسک را بسنجید، اهداف مالی خود را بازبینی کنید و به سبد دارایی‌های خود تنوع ببخشید، با موفقیت می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنید و به سود دست یابید.

اگر استراتژی معاملاتی خود را با درنظرگرفتن این عوامل مجدداً ارزیابی کنید، می‌توانید تصمیمات آگاهانه‌تری بگیرید و موفق‌تر معامله کنید.

سؤالات متداول

بازار گاوی چیست؟

زمانی که سرمایه‌گذاران بیش‌ازپیش ارزهای دیجیتال را خریداری می‌کنند، قیمت‌ ارزها بالا می‌رود و روند بازار صعودی می‌شود. هنگامی‌که بازار ارزهای دیجیتال در این شرایط قرار بگیرد، به‌اصطلاح می‌گوییم بازار گاوی است.

چگونه می‌توان در روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال سود کسب کرد؟

بسته به اهداف و میزان ریسک‌پذیری خود، می‌توانید با خرید و نگه‌داری ارزها یا انجام پی‌درپی معاملات ارزهای دیجیتال در بازار صعودی سود کسب کنید.

ریسک سرمایه‌گذاری در بازار صعودی ارزهای دیجیتال چقدر است؟

با سرمایه‌گذاری در این بازار ممکن است با اصلاحات بازار، ترس ازدست‌دادن (FOMO) یا تغییرات مقرراتی روبه‌رو شوید که می‌توانند بر قیمت و ارزش ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارند.

چگونه می‌توان برای پایان روند صعودی بازار ارزهای دیجیتال آماده شد؟

هنگامی‌که بازار بیش‌ازحد به سرمایه‌گذاران سود برساند و مسیر حرکت قیمت معکوس شود، می‌توان گفت که بازار به پایان روند صعودی خود نزدیک شده است و باید استراتژی معاملاتی‌ خود را با شرایط تنظیم کنید.

منبع:

cointelegraph.com

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه