Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۲۵ – پایان دره نوردی؛ سلام دوباره بیت کوین به قله‌ها

چهار فصل کریپتو ۲۵
در
خواندن در ۶ دقیقه

در هفته‌ای که گذشت قیمت بیت کوین صعود دوباره را استارت زد، ETFها بیت کوین جمع‌ کردند و کلاهبرداران راه‌های جدیدی را برای دور زدن مراجع قانونی کشف کردند. یک بلاک چین معروف ساعت‌ها در خاموشی کامل فرو رفت و دوج کوین دوباره پرطرفدار شد. و در آخر یک صرافی تصمیم گرفت بعد از پس دادن بدهی‌هایش برای همیشه ناپدید شود.

در چهار فصل این هفته با تاثیرگذارترین خبرها بر بازار ارزهای دیجیتال همراه ما باشید و بازار را با دیدی روشن‌تر دنبال کنید.

اولین خبر تابستانی هفته: پایان دره نوردی؛ بیت کوین دوباره روی قله‌ها

بیت کوین بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار که پس از تأیید ETFهای اسپات ریزش سنگینی را تجربه کرده بود. این هفته بخش اعظم ریزش‌ها را جبران کرد و برای اولین‌بار پس از آغاز به کار ETFها به بالاتر آستانه ۴۸،۰۰۰ دلار رسید.رشد بیت کوین تا ۴۸۰۰۰ دلار

در این هفته فروش ماینر ها که طی هفته قبل به حداکثر خود رسیده بود، کندتر شد و ذخایر این قشر دوباره تراز مثبت گرفت و با ورود سرمایه به ETFها، بیت کوین دوباره جان تازه‌ای گرفت و به قله‌ها بازگشت. آلت‌کوین‌ها هم به تبع بیت کوین دوباره صعود را در پیش گرفتند./منبع

اولین خبر بهاری هفته: سبقت ETFهای اسپات بیت کوین از مایکرواستراتژی

تعداد بیت کوین‌های خریداری شده از سوی ۹ شرکت ارائه‌کننده ETF اسپات بیت کوین در کمتر از ۳۰ روز اخیر از ۲۰۰،۰۰۰ کوین گذشت و رکورد تازه‌ای به جای گذاشت. این روند نشان می‌دهد فصل تازه‌ای در روند سرمایه‌گذاری بیت کوین باز آغاز شده است و علاقه سرمایه‌گذاران برای ورود به بیت کوین با استفاده از ابزار ETF هر روز بیشتر می‌شود.

رهبران بازار ETF اکنون شرکت‌های بلک‌راک و فیدلیتی هستند که به ترتیب ۸۰،۰۰۰ و ۶۸،۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارند. با این رکورد اکنون تعداد بیت‌کوین‌های تحت مدیریت ETFها تنها در کمتر از یک ماه از مجموع بیت‌کوین‌های شرکت مایکرواستراتژی که یکی از نهنگ‌های بزرگ بیت کوین محسوب می‌شود فراتر رفته است.

مایکرواستراتژی به رهبری مایکل سیلور اکنون مجموعاً ۱۹۰،۰۰۰ بیت کوین در اختیار دارد و پیش‌ازاین یکی از بزرگ‌ترین هولدرهای این ارز دیجیتال محسوب می‌شد./مبنع

اولین خبر پاییزی هفته: دور زدن احراز هویت با هوش مصنوعی

در هفته‌ای که گذشت خبرگزاری‌ها خبر از وجود وب‌سایتی دادند که تنها با ۱۵ دلار برای کاربران هویت جعلی تولید می‌کند. این وب‌سایت که OnlyFake نام دارد کارت‌های شناسایی و اوراق هویتی ۲۶ کشور جهان را با استفاده از هوش مصنوعی جعل می‌کند که آمریکا، بریتانیا و چندین کشور اروپایی  را نیز در بر می‌گیرد.

کاربران مختلفی اعلام کرد‌ه‌اند با جعل گواهی‌نامه رانندگی و پاسپورت به وسیله این وب‌سایت موفق به عبور از بخش احراز هویت صرافی‌هایی همچون OKX و BYbit و Kraken شده‌اند. چنین امکانی می‌تواند باعث شود کلاهبرداران با کم‌ترین هزینه احراز هویت صرافی‌ها و شبکه بانکی را دور بزنند و با سخت‌تر کردن کار برای پیگیری تراکنش‌های غیرمجاز خود، به‌راحتی به اعمال مجرمانه بپردازند.

صرافی OKX بدون تأیید دور زده شدن بخش احراز هویت خود از پیگیری این مسئله با تیم فنی سخن گفته است؛ اما دیگر صرافی‌ها هنوز اظهارنظری راجع به آن نکرده‌اند./منبع

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

دومین خبر پاییزی هفته: خاموشی ۵ ساعته بلاک چین مشهور با کمترین تلفات

سه‌شنبه ظهر به وقت ایران یکباره شبکه سولانا در تاریکی مطلق فرو رفت و به مدت ۵ ساعت تمام هیچ بلوک جدیدی به این بلاک چین اضافه نشد. کاربران بسیاری بر روی شبکه اجتماعی X از نگرانی خود در مورد این اتفاق سخن گفتند؛ اما پس  از چند دقیقه گروه احیا شروع به کار کرد.

مشکل از یکی از بخش‌های مهم نرم‌افزاری شبکه بود که بارگذاری، ارتقا و اجرای برنامه‌ها کمک می‌کرد و به‌تازگی به‌روزرسانی شده بود. اما بخشی از کدهای جدید دچار مشکل بودند. این مشکل پیش‌تر در آزمایش‌ها مشخص شده بود و به‌سرعت با یک به‌روزرسانی از سوی تیم توسعه سولانا پوشش داده شد.

اما عملیات بازگشت شبکه با پشتیبان گرفته شده در زمان قطع شدن و تأیید اعتبارسنجان شبکه سولانا در مجموع حدود ۵ ساعت طول کشید و شبکه حدود ساعت ۶ عصر و هنگام غروب با تأیید ۸۰ درصد از اعتبارسنجان راه‌اندازی مجدد شد. نکته جالب تأثیر اندک قیمت سولانا (SOL) از این خاموشی بود. به‌طوری‌که سولانا از روز بعد شروع به اوج‌گیری دوباره کرد و گام صعودی دیگری برداشت. اما کارشناسان این خاموشی را در بلندمدت به ضرر شبکه سولانا می‌دانند و معتقدند روند نوآوری‌ها را کندتر خواهد کرد./منبع

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

دومین خبر بهاری هفته: انفجار تعداد کاربران دوج کوین

تعداد آدرس‌های جدید در شبکه دوج کوین در هفته قبل به شکل چشمگیری افزایش یافت به شکلی که طی این هفته بیش از ۸۹۰،۰۰۰ آدرس جدید در این شبکه ساخته شد. حدود ۲۵۰،۰۰۰ مورد از این آدرس‌ها تنها در یک روز ساخته شدند.

این رویداد فعالیت شبکه دوج کوین را هم به‌شدت افزایش داد. کارشناسان این رشد را ناشی از استفاده از کتیبه‌ها (اردینال‌های) شبکه دوج کوین برای ایجاد نوشته‌ها و NFT هایی همچون بازی قدیمی DOOM و نیز احتمال به‌کارگیری دوج کوین در سیستم پرداخت شبکه اجتماعی X دانستند.

برخی کارشناسان صعود قیمت دوج کوین را پس از این رشد دورازذهن نمی‌دانند./منبع

 

اولین خبر زمستانی هفته: اون که رفته دیگه هیچ وقت نمیاد؛ ریزش ۳۰ درصدی توکن FTT

پس از این که صرافی ورشکسته FTX اعلام کرد تقریباً همه بدهی‌های خود را پرداخت خواهد کرد بسیاری از طلبکاران و سرمایه‌گذاران دارنده توکن FTT از این مسئله خوشحال شدند و حتی توکن FTT با اعلام این خبر کمی رشد کرد. اما کمی بعد FTX اعلام کرد هیچ برنامه‌ای برای آغاز دوباره فعالیت این صرافی نخواهد داشت.

این مسئله باعث ریزش شدید توکن FTT شد به‌طوری‌که در کمتر از ۷ روز ۳۰ درصد ریزش کرد و برخی دارندگان خود را با زیان سنگینی مواجه کرد. پیش‌تر طی ماه‌های گذشته توکن FTT در پی امیدها به بازگشت این صرافی به فعالیت رشدی ۳ برابری کرده بود.

این ریزش نشان می‌دهد پیش از خرید توکن‌های جدید نباید تنها به رشدهای اخیر آن توجه کرد و لزوم شناخت پروژه‌های ارز دیجیتال و وضعیت بنیادی آنها پیش از خرید را بیش از گذشته یادآوری می‌کند./منبع

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه