ساخت هویت‌های جعلی برای عبور از بخش احراز هویت یک صرافی؛ قیمت ۱۵ دلار!

جعل اوراق هویتی با هوش مصنوعی و عبور از احراز هویت صرافی های مختلف

گزارش‌ها حاکی از آن است که اوراق هویتی جعلی ۱۵ دلاری ساخته شده با هوش مصنوعی برای فریب صرافی‌های ارز دیجیتال مورداستفاده قرار می‌گیرد و راه حل جدیدی را برای ورود هکرها و خرابکاران احتمالی به این پلتفرم‌ها ایجاد کرده است.

سرویس جدیدی که گفته می‌شود از هوش مصنوعی (AI)، شبکه‌های عصبی و فناوری تولید تصویر برای ایجاد گواهی‌نامه رانندگی و گذرنامه جعلی استفاده می‌کند ظاهراً توانسته است در عبور از بخش احراز هویت (KYC) چندین صرافی موفق عمل کند.

هزینه ایجاد این اوراق هویت چه‌قدر است؟ فقط ۱۵ دلار!

این وب‌سایت که OnlyFake نام دارد به شکلی گواهی‌نامه و  پاسپورت جعلی تولید می‌کند که با نمونه‌های واقعی در ظاهر تفاوت خاصی ندارد. گفته می‌شود این اوراق هویت جعلی مربوط به ۲۶ کشور مختلف از جمله آمریکا، کانادا، بریتانیا، استرالیا و چندین کشور اروپایی است و پرداخت را با چندین ارز دیجیتال مختلف از طریق سرویس پرداخت Coinbase می‌پذیرد.

اوراق هویتی جعلی ساخته هوش مصنوعی

وب‌سایت 404 Media روز گذشته (۱۶ بهمن) گزارش داد که با استفاده از این اوراق هویت جعلی با موفقیت توانسته است از سیستم احراز هویت صرافی‌های ارز دیجیتال OKX گذر کند.

یک کانال تلگرامی هم تشکیل شده است که در آن کاربران این وب‌سایت جعل‌کننده اوراق هویت موارد موفقیت خود در دورزدن و گذر از سیستم احراز هویت صرافی‌های مختلف از جمله Kraken، Bybit، Bitget، Houbi و Paypal به اشتراک می‌گذارند.

این سرویس می‌تواند هدیه‌ای ارزشمند به جاعلان، خرابکاران و هکرهای کریپتویی باشد که می‌توانند از طریق آن با استفاده از مدارک جعلی حساب صرافی و بانکی باز کنند و از درز هویت واقعی خود جلوگیری کرده و تعقیب خود را سخت‌تر نمایند.

سخنگوی OKX در این زمینه گفته است ورود با این اوراق جعلی را تأیید نمی‌کند؛ اما سخت در حال کار با تیم فنی این صرافی است تا جلوی چنین اقداماتی را بگیرد.

وب‌سایت OnlyFake ادعا می‌کند این اوراق هویتی جعلی را برای اقدامات مجرمانه تولید نمی‌کند و تنها این اوراق را برای استفاده در فیلم‌های سینمایی، سریال‌ها و نمایش در وب ایجاد کرده است.

ایجاد اوراق هویتی جعلی در این وب‌سایت در کمتر از یک دقیقه ایجاد می‌شود و کاربران با آپلود تصویر خود یا هر تصویر انتخابی تصادفی دیگری می‌توانند این اوراق را ایجاد کنند.

کانال‌های تلگرامی  مواردی از ایجاد گواهی‌نامه یا پاسپورت جعلی با تصویر شخصیت‌های مشهوری همچون دونالد ترامپ رئیس‌جمهور سابق آمریکا منتشر کرده‌اند.

عبوز از احراز هویت صرافی ها با هوش مصنوعی

گفته می‌شود در این وب‌سایت امکان ایجاد ۱۰۰ تصویر جعلی از اوراق هویتی به صورت موازی از طریق فایل اکسل وجود دارد.

Coinbase در مورداستفاده این وب‌سایت از خدمات پرداخت این صرافی توضیحی نداده است و صرافی‌های دیگر ارز دیجیتال همچون بایننس،‌ کراکن و Bybit نیز در مورد این وب‌سایت و ضعف عملکرد سیستم احراز هویتشان تا کنون توضیحی نداده‌اند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

اخبار فوری

۵ میم کوین برتر ۲۰۲۴

۵ میم‌کوینی که در سال ۲۰۲۴ باید زیر نظر داشته باشید

تحلیلگران و معامله‌گران با درپیش‌بودن هاوینگ بیت کوین سالی صعودی را برای بازار پیش‌بینی می‌کنند و کدام دسته از آلت‌کوین‌ها می‌توانند در فصل صعود درخشان‌تر و پرشتاب‌تر از میم‌کوین‌ها ظاهر شوند؟ دوج‌ کوین (DOGE)‌ مشهورترین میم‌کوین بازار بزرگ‌ترین جامعه هواداران را دارد و هر گاه حرکت خود را آغاز کرده، بازار نیز به دنبال آن […]

نهنگ های بیت کوین در سال ۲۰۲۴ چه قدر خرید کردند

نهنگ‌های از ابتدای ۲۰۲۴ چه‌قدر بیت‌کوین خریده‌اند؟

پلتفرم تحلیل داده‌های درون زنجیره‌ای یا آنچین Santiment با ایجاد پستی در شبکه اجتماعی X به تغییرات بیت‌کوین‌های نگهداری شده از سوی نهنگ ها در سال جاری میلادی پرداخت. شاخص مورد اشاره «توزیع عرضه» یا Supply Distribution است که تعداد بیت‌ کوین‌ هایی که گروه‌های مختلف حاضر در شبکه در حال حاضر نگهداری می‌کنند را […]

سرمایه گذاران جدید بیت کوین کجا هستند

بیت کوین رشد می‌کند اما سرمایه‌گذاران جدید کجا هستند؟

ETFهای اسپات بیت کوین شاهد ورود ۴.۹۳ میلیارد دلار ورود سرمایه خالص بوده‌اند؛ اما سرمایه‌گذاران «جدید» کجا هستند؟ ورود سرمایه ۲.۴۵ میلیارد دلاری به محصولات ارزهای دیجیتال در هفته کاری منتهی به ۱۷ فوریه (۲۸ بهمن) و رسیدن قیمت بیت کوین به ۵۲،۰۰۰ دلار باعث شده است دارایی‌های تحت مدیریت صنعت ارزهای دیجیتال به سطح […]

دانلود رایگان کتاب ۲۵ استراتژی معامله‌گری
۲۵ ترفند معامله‌گری سودمند را از زبان پرسودترین کاربران صرافی تبدیل در این کتاب الکترونیکی مطالعه کنید!
کتاب ۲۵ استراتژی شروع معامله