Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۱۶ – از رشد بیت‌کوین تا مرگ پرسود

چهار فصل کریپتو ۱۶
در
خواندن در ۵ دقیقه

بازار کریپتو در روزهای گذشته آرام بود؛ اما در همین شرایط خنثی نیز تحرکاتی را در قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال شاهد بودیم که به شرح آنها خواهیم پرداخت.

اولین خبر تابستانی هفته: بیت کوین ۳۹ هزار دلاری از راه رسید؛ حمایت میکرواستراتژی از BTC

افزایش قیمت بیت کوین

چیزی نمانده است که بیت کوین از مرز ۴۰ هزار دلار عبور کند. بیت کوین که در هفته گذشته روزهای آرامی را پشت سر گذاشته بود خود را به ۳۹ هزار دلار رساند؛ اما هنوز موفق به ثبت ۴۰ هزار دلار نشده است.

در هفته گذشته ارزش کل بازار کریپتو به بیش از ۱.۵ تریلیون دلار رسید و میزان تسلط بیت کوین در بازار ۰.۲ درصد افزایش داشت. اگر بخواهیم با نگاه چهار فصلی به اوضاع نگاه کنیم بازار این هفته در مقایسه با هفته گذشته که شاهد درگیری دادگستری آمریکا با بایننس بودیم روزهای آرامی را پشت سر گذاشته است.

در همین بازار آرام شاهد ورود دوباره مایکل سیلور (Michael Saylor) مدیرعامل میکرواستراتژی (MicroStrategy) بودیم. سیلور این بار با خرید ۵۹۳ میلیون دلار بیت کوین بار دیگر حمایت خود از این ارز دیجیتال را به نمایش گذاشت. این میلیونر تا این لحظه چیزی به ارزش ۶ میلیارد دلار از دارایی خود را به بیت کوین تبدیل کرده است و به نظر می‌رسد این روند ادامه داشته باشد.

خبر بهاری هفته: بایننس سر و سامان می‌گیرد

مدیر عامل جدید بایننس

 

در شماره قبلی چهار فصل کریپتو در مورد پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری بایننس به وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا صحبت کردیم. البته هفته گذشته اخبار متفاوت رقم ۷ میلیارد دلار را برای جریمه اعلام کرده بودند اما جریمه نهایی ۴.۳ میلیارد دلار تعیین شد. در ادامه بایننس برای تغییر عملکرد خود مدیر عامل جدیدی را به کار گرفت.

ریچارد تنگ (Richard Teng) با ۶ سال سابقه در فضای بلاک چین قصد دارد شرح کاملی از مسئولیت‌های این صرافی را در اختیار مشتریان قرار دهد. در ادامه این صرافی با وجود یک هیئت مدیره، یک آدرس فیزیکی رسمی و با شفافیت مالی به مسیر خود ادامه می‌دهد. بنابراین در یک کلام باید گفت بزرگ‌ترین صرافی کریپتوی جهان به زانو در نیامده و نظام‌مندتر از گذشته به فعالیت ادامه می‌دهد.

البته شما بهتر است همچنان با ما در تبدیل همراه باشید؛ اینجا می‌توانید به دور از سیاست‌های کلان آن سوی اقیانوس اطلس در کمال امنیت معامله کنید. دولت آمریکا فرسنگ‌ها با ما فاصله دارد و دارایی شما تحت تاثیر تصمیمات ضد و نقیض و خصمانه کمیسیون بورس و اوراق بهادار و دادگستری این کشور قرار نمی‌گیرد.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

دومین خبر تابستانی هفته: نگاه دوج کوین به پدر

رشد قیمت دوج کوین

ایلان ماسک (Elon Musk) در حال آماده‌سازی برای پرتاب ماهواره Doge-1 به ماه است و این حرکت از سوی پدر دوج کوین این ارز را امیدوار کرده است. دوج کوین در هفته گذشته ۷ درصد افزایش قیمت داشته و توجه بسیاری را جلب کرده است.

این ماهواره با ماموریت ارسال تبلیغات به زمین به فضا پرتاب می‌شود. با پیشرفت این ماموریت باید شاهد رشد دوباره دوج کوین باشیم. شاخص قدرت نسبی این ارز از افزایش تقاضا برای خرید دوج خبر می‌دهد و به نظر می‌رسد نهنگ‌ها و دیگر سرمایه‌گذاران به خرید این ارز ادامه می‌دهند. در این شرایط بهتر است چشم از روی دوج برندارید این احتمال وجود دارد که قیمت این ارز در هفته‌های آینده به ۰.۱ دلار و در نهایت به ۱ دلار نیز برسد.

۰۴

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

اولین خبر زمستانی هفته: مرگ خوب یا مرگ بد!

مرگ چارلی مانگر

پس از انتشار خبر فوت میلیاردر سرشناس چارلی مانگر (Charlie Munger) در روز چهارشنبه قیمت توکن Munger  افزایش ۳۱۰۰۰ درصدی داشت و روز بعد ۹۸ درصد کاهش پیدا کرد! مانگر میم کوینی است که با افزایش نجومی خود روز چهارشنبه سرمایه‌گذاران را راهی صرافی‌ها کرد و مانگر به میلیون‌ها دلار اتریوم و استیبل کوین تبدیل شد. روز بعد مشخص شد که در قرارداد هوشمند مانگر درج شده است که توسعه‌دهندگان می‌توانند فروش این توکن را در صورت نیاز محدود کنند!

این یعنی برنامه‌نویسان یک لیست سیاه در نظر گرفته‌اند تا در صورت نیاز خریدار را از فروش دارایی محروم کنند. البته افزایش قیمت اخیر به قدری سریع روی داد که برنامه‌نویسان فرصت این کار را نداشتند. قیمت این میم کوین در حال حاضر $۰.۰۰۰۰۰۰۰۳۰۳۹ است.

چارلی مانگر دست راست وارن بافت (Warren Buffett) و دشمن بیت کوین بود که با مرگ خود، حتی شده برای یک روز به یک میم کوین جان بخشید.

۰۵

اولین خبر پاییزی هفته: کلاهبرداری‌های نوامبر

کلاهبرداری کریپتویی

در ماه نوامبر آمار مربوط به هک، فیشینگ و انواع کلاه‌برداری‌های کریپتویی به ۳۵۶ میلیون دلار رسید. این آمار۶ تا ۷ برابر بیشتر از همین آمار در ماه اکتبر است.

از این میزان ۳۳۵.۶۳ میلیون دلار نصیب هکر‌ها شده است. فیشینگ ۱ میلیون دلار دارایی را به سرقت برده، ۱ میلیون دلار صرف پول‌شویی شده است. جالب اینجاست که صرف نظر از این آمار، صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز نیز در نوامبر به دلیل مشکلات امنیتی ۲۱۵ میلیون دلار کریپتو را از دست داده‌اند.

دیدگاه‌ها (3)

  1. با تشکر بی‌نهایت از انگشتان و دست های ظریف خانم نظری، که زحمت مقاله رو کشیدند،🙏❤️🙏

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه