Skip to content
top banner

انتقام اتریوم – آیا پرش ۹ درصدی اتریوم، شروع یک حرکت بزرگ است؟

رشد اتریوم انتقام اتریوم از سولانا
در
خواندن در ۴ دقیقه

چکیده

اتریوم ۲۸ دسامبر (۷ دی) با رشدی ۹ درصدی برخی کارشناسان را به حرکتی بزرگ امیدوار کرد. مایکل سیلور در همین ماه ۶۱۰ بیت‌کوین جدید خرید که پایه‌های بازار را برای اتریوم محکم‌تر می‌کند. اتریوم با رشد سالانه ۱۰۲ درصدی تحت تأثیر رشد ۹۵۱ درصدی سولانا قرار گرفته است. برخی معتقدند رشد سولانا به خاطر رشد فعالیت‌های On-Chain بوده است. اما برخی کارشناسان با این موارد مخالفند.

به نقل از CoinTelegraph، پس از عقب ماندن قابل‌توجه اتریوم در مقایسه با سولانا در سه ماه گذشته، قیمت این ارز جنجالی در ۲۴ ساعت گذشته یک پرش ۹ درصدی را تجربه کرد. برخی از معامله‌گران معتقدند اتریوم می‌خواهد حرکت بزرگی را انجام دهد.

رمزارز سولانا در سه ماه گذشته توانست عملکرد خوبی را ثبت کند و بیش از ۱۰۹ دلار افزایش قیمت داشته باشد. در ۲۴ ساعت گذشته قیمت اتر به طور ناگهانی ۸.۹ درصد افزایش یافت و منجر به احیای احساسات صعودی در جامعه اتریوم شد.

خیز بلند اتریوم

جوردی الکساندر (Jordi Alexander)، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری Selini Capital، طی پستی در X نوشت:

«فاز انتقالی اتریوم در حال شروع است. همه چیز آماده است و در هفته‌های آینده اجرا می‌شود.»

او افزود: «ریسک/ پاداش اتریوم آن‌قدر راضی‌کننده است که شکل‌گیری سیاه‌چاله نقدینگی را در ژانویه می‌بینیم.»

رالی اتریوم

الکساندر به رشد اخیر چند آلت‌کوین و خرید ۶۱۰ میلیون دلار بیتکوین دیگر توسط مایکل سیلور (Michael Saylor) در ماه دسامبر اشاره کرد که می‌تواند پایه‌های محکمی برای اتریوم ایجاد کند تا شاهد یک حرکت صعودی در هفته‌های آینده باشیم را برجسته کرد.

پنتوشی یوروپنگ (Pentoshi euroPeng)، معامله‌گر، طی پستی گفت: «ETH، به‌آرامی، سپس با سرعت بیشتر در حال ساخت است.»

نمودار اتریوم

رقابت سنگین آلت کوین ها

طبق داده‌های TradingView، درحالی‌که اتریوم از ابتدای سال تا کنون حدود ۱۰۲ درصد افزایش قیمت داشته است، عملکرد قیمت آن تحت‌تأثیر افزایش ۹۵۱ درصدی سولانا قرار گرفته است. این واگرایی ایجاد شده، به همراه افزایش فعالیت روی زنجیره سولانا، برخی را به این استدلال سوق داده که پایین‌بودن کارمزد و تسویه سریع سولانا موجب شده نسبت به بلاکچین اتریوم برتری داشته باشد.

در مقابل، حامیان اتریوم ساکت نماندند و ادعا کردند معماری شبکه اتریوم برای نهادهای بزرگی که کسب‌وکارهای زنجیره‌ای انجام می‌دهند مناسب‌تر هستند. آنها به راه‌حل‌های مقیاس‌پذیری لایه دومی همانند Optimism و Arbitrum به‌عنوان نمونه‌هایی از هزینه‌های ارزان‌تر از اتریوم اشاره کردند.

جسی ایکل (Jesse Eckel) طی پستی در X ، در پاسخ به این ادعا گفت: «با احترام، اما این دروغی بیش نیست. آربیتروم (Arbitrum) به‌اندازه سولانا سریع و ارزان است. پالیگان (Polygon) بسیار سریع و ارزان با اکوسیستم بالغ‌تر است. پلاس (Plus)، با نقدینگی یکپارچه خود بهترین مقیاس‌بندی را ایجاد کرده است. بیس (base) ارزان است و…»

اتریوم در مقابل سولانا

در حال حاضر رمزارز ETH با قیمت ۲۴۱۷ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده رشد ۹ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته است. حرکت صعودی سولانا متوقف شده و با قیمت ۱۰۴ دلار معامله می‌شود و در روز گذشته کاهش قیمت ۴.۲ درصدی را ثبت کرد.

منبع: CoinTelegraph

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه