Skip to content
top banner

طالع بینی کریپتویی؛ واچ لیست هفتگی ارزهای دیجیتال ۶ تا ۱۲ فروردین

در
خواندن در ۸ دقیقه

چکیده

در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند و واچ لیست هفتگی را تقدیمتان می‌کنیم. سناریوهای صعودی و نزولی را بررسی می‌کنیم تا با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله بپردازید. طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بینی است که ممکن است درست باشد یا نه. پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

بیت کوین (BTC) کندل هفتگی خود را قرمز می‌بندد اما نشانه مثبت برای خریداران این است که قیمت این ارز از کف هفتگی ۶۱،۰۰۰ دلار به بالاتر از ۶۵،۰۰۰ دلار برگشته است. این مسئله نشان می‌دهد که معامله‌گران همچنان در بلندمدت این ارز را صعودی می‌بینند و در منفی‌ها مشغول خرید بوده‌اند.

مدیرعامل CryptoQunat، کی یونگ جو انتظار دارد با نزدیک شدن بیت‌ کوین به سطح حمایتی، ورود سرمایه به ETFهای اسپات بیت‌ کوین بار دیگر افزایش یابد. یونگ‌جو معتقد است نهنگ‌های جدید بیت کوین که ETFهای اسپات را خریده‌اند قیمت پایه ۵۶،۰۰۰ دلار را در خریدهای خود داشته‌اند. به گفته او درصورتی‌که قیمت بیت‌ کوین به ۵۶،۰۰۰ دلار برسد خریدها شدت خواهد گرفت.

تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی

نشانه مثبت دیگری که می‌تواند از قیمت بیت کوین حمایت کند این است که خروج سرمایه از سپرده بیت کوین گری اسکیل (GBTC) در حال کاهش است. بر اساس اطلاعات Fairside Investor خروج سرمایه از GBTC روز ۲۲ مارس (سوم فروردین) تنها به ۱۷۰ میلیون دلار کاهش یافته است. این مسئله می‌تواند به معنای کاهش فشار فروش باشد. اگر بیت ‌کوین ماه مارس را بالاتر ۶۱،۱۳۰ دلار به پایان برساند. اولین رکورد هفت‌ کندل ماهانه پیاپی سبز را ثبت خواهد کرد.

آیا ریکاوری بیت کوین می‌تواند باعث زدن جرقه افزایش خریدها و رشد در آلت کوین‌ های برگزیده شود؟

بیایید به ۵ ارز دیجیتال برتری که نمودارشان این هفته پرقدرت به نظر می‌رسد نگاهی بیندازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) طی روزهای گذشته در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۵،۳۶۴ دلار خرید و فروش شده است و خریداران و فروشندگان برای به دست گرفتن کنترل بازار با هم به نبرده پرداخته‌اند.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

EMA-20 در حال افقی شدن است و RSI در نزدیکی سطح میانی قرار دارد که نشان از تعادل میان عرضه و تقاضا دارد. قیمت بیت کوین در آینده نزدیک می‌تواند بین سطوح ۶۰،۷۷۵ دلار و ۶۹،۰۰۰ دلار نوسان کند.

اگر قیمت زیر EMA-20 باقی بماند، ناحیه حمایتی بین میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA-50) در ۵۸،۴۳۸ دلار و سطح ۶۰،۷۷۵ دلار ممکن است تحت فشار قرار گیرد. اگر این سطح حمایتی بشکند اصلاح ممکن است تا سطح ۶۱.۸ درصد فیبوناچی اصلاحی در ۵۴،۲۹۸ دلار عمیق شود.

در مقابل شکست سطح ۶۹،۰۰۰ دلار و بستن کندل بالای آن می‌تواند راه را برای حمله دوباره به سقف تاریخی ۷۳،۷۷۷ دلار باز کند. اگر این مقاومت شکسته شود آنگاه می‌توانیم منتظر بیت کوین ۸۰،۰۰۰ دلاری باشیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین (BTC)

نمودار ۴ساعته نشان از اهمیت سطح میانگین متحرک ۵۰ دوره‌ای (SMA-50) دارد. اگر خریداران بتوانند قیمت بیت کوین را به بالای SMA-50 بکشانند می‌توان نتیجه گرفت فشار فروشندگان در حال کاهش است. در این صورت می‌توانیم شاهد رشد قیمت بیت کوین تا ۶۹،۰۰۰ دلار باشیم که احتمالاً به عنوان یک مانع برای رشد کوتاه‌مدت عمل کند.

نزدیک‌ترین حمایت‌های بیت کوین سطوح ۶۲،۲۶۰ و ۶۰،۷۷۵ دلار هستند. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این نواحی حمایتی بکشانند، فشار فروش افزایش خواهد یافت و قیمت بیت کوین ممکن است تا ۵۹،۰۰۰ دلار عقب‌نشینی کند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

دوج کوین (DOGE) طی هفته‌های اخیر در یک روند Range در حال نوسان بین سطوح ۰.۱۲ تا ۰.۱۹ دلار بوده است. خریداران روز ۲۴ مارس (۵ فروردین) از سد سطح ۰.۱۶ دلار گذشتند و مسیر را برای رشد تا ۰.۱۹ دلار هموارتر کردند.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۱۵ دلار در حال سربالاشدن است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می‌دهد خریداران در حال بازگشت به بازار هستند. شکست سطح ۰.۱۹ دلار و بسته شدن کندل بالای آن می‌تواند آغاز مسیر صعودی به سوی ۰.۲۳ دلار و سپس ۰.۳۰ دلار باشد.

در مقابل، اگر قیمت از ۰.۱۹ دلار به پایین حرکت کند نشان می‌دهد که فروشندگان در سطوح بالاتر همچنان فعال و قوی هستند. در این صورت، قیمت دوج کوین ممکن است به سوی حمایت قوی ۰.۱۲ دلار حرکت کند. فروشندگان باید قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۱۲ دلار بکشانند تا نشان دهند که روند صعودی به پایان رسیده است.

تحلیل تکنیکال دوج کوین (DOGE)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در حال خرید در منفی‌های منتهی به حمایت EMA-20 هستند که نشانگر احساسات مثبت در بازار است. خریداران باید قیمت را به بالای مقاومت بالاسری ۰.۱۹ دلار بکشانند که در این سطح ممکن  است با مقاومت فروشندگان مواجه شوند. اگر خریداران در نزدیکی ۰.۱۹ دلار باج زیادی به فروشندگان ندهند، احتمال رالی بالای ۰.۲۰ دلار افزایش خواهد یافت.

اولین نشانه ضعف می‌تواند شکسته شدن حمایت EMA-20 و بسته شدن کندل زیر آن باشد که نشانگر باز شدن مسیر برای نزول تا ۰.۱۴ دلار خواهد بود.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)

تن کوین (TON) روز ۲۳ مارس (۴ فروردین) به بالای مقاومت ۴.۶۰ دلار رسید که نشانگر آغاز گام بعدی روند صعودی است.

تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)

میانگین‌های متحرک روبه‌بالا و حضور اندیکاتور RSI در منطقه بیش‌خرید، نشانه این است که خریداران کنترل بازار را به دست گرفته‌اند. سایه‌های بلند کندل‌ها در روزهای ۲۳ و ۲۴ مارس (۴ و ۵ فروردین) نشان از شناسایی سود بالاتر از ۵ دلار دارد. اما اگر خریداران در سطوح فعلی اجازه حرکت زیادی به فروشندگان ندهند قیمت تن کوین (TON) می‌تواند رالی خود را تا سطح ۵.۶۴ دلار ادامه دهد.

اگر فروشندگان بخواهند از ادامه صعود جلوگیری کنند باید قیمت را به زیر ۴.۶۰ دلار کشانده و آنجا نگه دارند. این مسئله می‌تواند معامله‌گران کوتاه‌مدت را وسوسه کند تا به شناسایی سود بپردازند و قیمت تا EMA-20 در ۳.۷۹ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال تن کوین (TON)

نمودار ۴ ساعته که خرس‌ها به شدت از سطح ۵ دلار دفاع می‌کنند، اما نتوانسته‌اند قیمت TON را به زیر سطح EMA-20 بکشانند. این نشانه‌ مثبتی است که نشان می‌دهد معامله‌گران برای شروع یک گام صعودی بالاتر در حال حفظ موقعیت خود هستند.

اولین حمایت پایین‌تر EMA-20 محسوب می‌شود. حرکت قیمت به زیر این سطح می‌تواند به معنی شناسایی سود (save سود) از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت باشد. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح SMA-50 و سپس سطح ۳.۵۰ دلار نزول کند.

تحلیل تکنیکال قیمت استکس (STX)

خریداران قیمت استکس (STX) را در روز ۲۰ مارس (اول فروردین) به بالای مقاومت بالاسری ۳.۴۰ دلار رساندند که نشان می‌دهد روند صعودی همچنان ادامه دارد.

تحلیل تکنیکال قیمت استکس (STX)

هر دو میانگین متحرک سربالا هستند و RSI در نزدیکی منطقه بیش‌خرید (Overbought) قرار دارد که نشان از برتری خریداران دارد. اگر خریداران قیمت را بالای ۳.۴۰ دلار حفظ کنند، روند صعودی می‌تواند شتاب گیرد و قیمت استکس (STX) تا ۴.۲۹ دلار رالی خود را ادامه دهد.

در مقابل، اگر قیمت روبه‌پایین حرکت کند و به زیر ۳.۴۰ دلار برود، نشانگر این است که قیمت از رسیدن به سطوح بالاتر عاجز بوده است و ممکن است تا سطح میانگین متحرک ۲۰ روزه در ۳.۰۷ دلار نزول کند. در صورت حرکت روبه‌بالا از این سطح می‌توانیم منتظر ادامه حرکت صعودی باشیم. اما شکسته شدن EMA-20 روبه‌پایین می‌تواند قیمت را تا سطح SMA-50‌ در ۲.۶۵ دلار کاهش دهد.

تحلیل تکنیکال قیمت استکس (STX)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد خریداران منفی‌ها را تا سطح EMA-20 می‌خرند که نشان از مثبت ماندن احساسات بازار دارد. یک مقاومت کوچک در سطح ۳.۷۵ در پیش است؛ اما اگر این سطح شکسته شود قیمت می‌تواند تا ۴ لار صعود کند.

حمایت مهمی که باید زیر نظر داشته باشیم EMA-20  است. اگر این سطح از دست برود نشانگر عجله خریداران برای خروج خواهد بود. در این صورت قیمت می‌تواند تا ۳.۲۲ دلار عقب‌نشینی کند. شکست این حمات می‌تواند فشار فروش را شدت بخشد و قیمت را به زیر SMA-50  بکشاند.

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم (FTM)

سایه‌های بلند کندل ارز دیجیتال فانتوم (FTM) در روز ۲۲ مارس (۳ فروردین) نشانگر شناسایی سود در نزدیکی ۱.۲۳ دلار بود. فروش در روز بعد شتاب گرفت و فروشندگان در تلاش هستند تا قیمت را به زیر ۱.۰۲ دلار بکشانند.

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم (FTM)

اگر فروشندگان موفق به این کار شوند قیمت فانتوم می‌تواند تا EMA-20 در ۰.۸۹ دلار کاهش یابد. در این صورت باید مراقب سطح کلیدی حمایتی کوتاه‌مدت باشیم. اگر قیمت از EMA-20‌ پرقدرت به بالا برگردد نشانه این است که خرید در سطوح پایین‌تر همچنان برقرار است. در این صورت قیمت فانتوم می‌تواند بار دیگر به سوی سطح ۱.۲۳ دلار حرکت کند. در صورت شکسته شدن این سطح مسیر برای حرکت به سوی ۱.۵۰ و سپس ۲ دلار هموار می‌شود

درصورتی‌که قیمت با شتاب به سمت پایین حرکت کند و به زیر EMA-20 ‌برود این دیدگاه خوش‌بینانه نامعتبر می‌شود. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح حمایتی بعدی یعنی ۰.۷۲ دلار کاهش یابد.

تحلیل تکنیکال قیمت فانتوم (FTM)

فروشندگان در نمودار ۴ ساعته قیمت را به زیر EMA-20 کشانده‌اند؛ اما نشانه‌های مثبتی وجود دارد از جمله این که خریداران اجازه نداده‌اند SMA-50 به چالش کشیده شود. خریداران تلاش می‌کنند قیمت را به بالای EMA-20‌ برگردانند. اگر موفق شوند، قیمت فانتوم می‌تواند تا ۱.۱۲ و سپس ۱.۱۶ دلار رشد کند.

در مقابل اگر قیمت با برخورد به مقاومت بالاسری به پایین حرکت کند و SMA-50  را به سمت پایین بشکند نشانگر این خواهد بود که خرس‌ها به شدت در سطوح بالاتر آماده فروش هستند و قیمت این ارز ممکن است نزول تا ۰.۸۰ دلار را در پیش گیرد.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، دوج کوین (DOGE)، تن کوین (TON)،‌ استکس (STX) و فانتوم (FTM) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

دیدگاه‌ها (19)

 1. سلام . بی تعارف بگم ؟ از معامله اهرم من تا الان فقط ضرر دادم و هنوز سودی نداشتم ! توی بازار آزاد کنار خیابون میشه چانه زد و دلار ارزونتر خرید و گرونتر فردخت ! اما اینجا به قیمت اصلی باید پول داد و خرید اما برای فروش به قیمت حقیقی و اصلی پول پولی دریافت نمیشه! من خریدم و با توجه به افزایش قیمت که داشته فروختم ، باز هم هزینه خودمو دریافت نکردم . جون تو خرید و فروش از هر دو حهت کارمزد پرداخت میشه ! و این اصلا با تبلیغات تبدیل هم خوانی ندارد !

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر باشه. کارمزد معاملات اهرم‌دار تبدیل مشابه معاملات عادی،‌ کسری از ارزش کل معامله رو شامل میشه (این رقم از ۰.۳۵ درصد کل معامله شروع میشه و با افزایش حجم معاملات‌تون در طول یک ماه، این درصد کاهش پیدا می‌کنه).
   وجود اهرم در این بازارها همون‌طور که می‌تونه سود شما رو افزایش بده،‌ ریسک معامله رو هم افزایش میده.
   علاوه بر این، بازارهای مالی و علی‌الخصوص بازار کریپتو،‌ به طور ذاتی دارای ریسک کاهش دارایی هستند. توصیه می‌کنیم با افزایش دانش و یادگیری بیشتر تحلیل بازار و همچنین مدیریت سرمایه‌تون، نسبت به انجام معاملات مختلف، اعم از اسپات و اهرم‌دار، اقدام کنید.
   اگر هم درباره معاملات اهرم‌دار تبدیل چالشی براتون وجود داره، می‌تونید راهنمایی‌های لازم رو از پشتیبانی تبدیل دریافت کنید.
   موفق و پرسود باشید.

  2. سلام وقت بخیر دوستان تازه کارم چند روز پیش فانتوم خریدم به قیمت ۶۴ت یک ضرر کردم نمیدونم الان چیکار کنم لطفاً راهنما کنید موسی جان عصا تو برسون

 2. باید حرکت کرد اکثریت هول میدن ولی مقاومت میکنم تا وقتی مطمعن بشم حرکت میکنم نگید ترس بگید عقل

 3. خیلی عالی، از نوع نگارش و بیان تحلیل خوشم اومد، ۴ ساله با کریپتو هستم و به این ایده فکر می کنم که می‌شود با همکاری جامعه کریپتو ایران یک asset را راه اندازی کنیم، چون در زمانی از تاریخ هستیم که پول فیات در کل و پول ملی پاسخگوی نیاز کشور ما نیست

 4. باسلام و درود و عرض تبریک نوروز باستانی و آرزوی بهترینها در ۱۴۰۳
  مراتب تحلیل موسیی حضرتعالی عالی بوده امیداست استراتژی مطلوب خروج را هم اشاره فرماید. با احترام جوان

 5. با سلام
  احتراما سوالی از کارشناسان محترم ارزهای دیجیتال صرافی تبدیل دارم
  چگونه است که یک ارز یکروزه ۶۵درصد رشد میکند و افراد آماتوری چون من که فقط به نظریات کارشناسان تبدیل چشم دوخته ام،هرگز نامی از این ارز را در لابلای تحلیل های آن کارشناسان محترم نمی‌بینم!؟
  و سوال دوم اینکه بازم ممکنه یک ارز ناشناس دیگه ای که در هیچ چارتی دیده نمیشه،بازم گوی سبقت در رشد را از ارزهای معروف صدر جدول تبدیل برباید؟
  با احترام

  1. سلام دوست عزیز وقت شما بخیر باشه.
   هزاران ارز دیجیتال مختلف در بازار وجود داره و بیش از ۳۸۰ تا از این ارزها در صرافی تبدیل قابل معامله هستند. طبیعیه که کارشناسان و تحلیل‌گرا نمی‌تونن تمام این ارزها رو بررسی کنن و روند قیمتی اون‌ها رو پیش‌بینی کنن و عموما سراغ ارزهای بزرگ‌تر بازار میرن.
   توی بازار ارز دیجیتال، می‌تونیم هر روز شاهد رشد ارزهای به نسبت کوچک و نه چندان معروفی باشیم که رشد بسیار شدیدتری از ارزهای بزرگ بازار دارن. شناسایی این ارزها نیازمند اینه که شما زمان زیادی رو صرف تحلیل و بررسی پروژه‌های مختلف بکنید.

   1. خب شما چه ارزی رو پیشنهاد میدین ما که کلا تو این بازار هنگ کردیم تازه واردم هستیم کلا نمیدونیم کی بخریم کی بفروشیم کلا پست آموزشی هم اینقد پیچیده میگن ک ادن نمیدونه چی به چیه

 6. سلام دوستان وقت بخیر
  اگه نات کوین لیست شه اینجا بخوابیم صرفش کنیم از ولت تلگرام مثلا کل تراکنش های تبدیل چند درصد سود میگیره؟؟؟

 7. سلام. من همیشه از خوبیایی این صرافی گفتم و میگم ولی الان یه انتقاد دارم خدمتشون این نظر فقط مختص من نیست و عده زیادی نظرشون اینه که: خیلی خوب میشد که ایقدر کارمزد ازمون نگیرین، میخریم کارمزد میدیم، تبدیل میکنیم کارمزد میدیم، میفروشیم کارمزد میدیم ترو خدا یکم کارمزداتون کم کنید. حالا که صرافی های خارجی تحریممون کردن بزارید ماهابتونیم داخل صرافی ایرانی حداقل یه درصد سود داشته باشیم خدایی از بس کارمزد گرفتین دیگه چیزی برامون نموند از اونجا ارزمون سود میکنه ولی متاسفانه میبینیم پولی که ریختیم داخل صرافی هنوز در نیومده خدایی یه فکری برای این سود و کارمزدها بکنید همش شده کارمزد این منو کلافه کرده وگرنه همه چیز این صرافی بیسته

 8. سلام .من تا به امروز هر چه گفتند برعکس عمل کردم ودر کل سود کردم .یعنی فعلا جلو هستم اگر بتونم شتاب زده عمل نکنم فکر کنم میتونم سود خوبی ببرم .فقط یک چیز و میدونم هر وقت منطقی خرید کردم وبا عجله نفروختم سود خوبی کردم یعنی پلکانی خریدم وپلکانی فروختم.

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه