برداشت ارز دیجیتال از کیف پول اتمیک والت

آموزش تصویری برداشت از کیف پول اتمیک والت

 اتمیک والت (Atomic Wallet) یکی از بهترین کیف‌پول‌های غیرمتمرکز ارز دیجیتال است. با استفاده از این کیف پول الکترونیکی شما مسئول نگهداری از عبارت پشتیبانی و رمز شخصی خود هستید و مدیریت تمام‌وکمال دارایی نیز برعهده خود شماست. اگر شما نیز به دلیل قابلیت‌های ارزنده اتمیک والت این کیف پول الکترونیکی را انتخاب کرده‌اید باید بدانید که دارایی شما در محل امنی ذخیره شده است.

در تبدیل این راهنما را برای آن دسته از کاربرانی که به‌تازگی به این والت روی آورده‌اند آماده کرده‌ایم. در ادامه نکات لازم در خصوص برداشت از اتمیک والت را به همراه تصاویر هر مرحله با شما در میان می‌گذاریم. دقت داشته باشید که این والت در دو نسخه دسکتاپ و موبایل عرضه شده است. تصاویر موجود در این مقاله مربوط به نسخه پرطرف‌دار تلفن همراه این کیف‌پول است. اگر از نسخه دسکتاپ استفاده می‌کنید نیز می‌توانید همین مراحل را پشت سر بگذارید.

گام اول برداشت ارز دیجیتال از اتمیک والت

پس از واردشدن به اتمیک والت با صفحه‌ای مطابق با تصویر شماره (۱) روبه‌رو می‌شوید. در این صفحه زمانی که گزینه Wallet را از کادر پایین صفحه انتخاب کنید فهرستی از ارزهایی که در این کیف‌پول پشتیبانی می‌شوند را می‌بینید. زیر نام هر ارز قیمت آن را در لحظه مشاهده می‌کنید.

به‌عنوان‌مثال قیمت ارز GLMR در زمان نگارش این مقاله برابر با ۰٫۲۸۲۱۲۲ است. در مقابل قیمت در پرانتز قرمزرنگ میزان افت‌وخیز ارز در ۲۴ ساعت گذشته را مشاهده می‌کنید.

در سمت راست و در مقابل هر ارز میزان دارایی شما از این ارز نمایش داده شده است. زیر تعداد، ارزش دلاری دارایی نمایش داده می‌شود. درست به همین دلایل است که اتمیک والت یکی از بهترین‌هاست. شما در یک کادر تمام اطلاعات موردنیاز را دریافت می‌کنید. اما در این بخش متوجه نمی‌شوید که ارز موردنظر در چه شبکه‌ای فعال است.

اتمیک والت برای نگهداری تمام توکن‌های ERC-20 و TRC-20 مناسب است و توکن‌ها را به صورت جداگانه و به تفکیک شبکه نمایش می‌دهد. به‌عنوان‌مثال ازآنجایی‌که چند نوع تتر در بازار وجود دارد، اتمیک والت تترها را به تفکیک شبکه فهرست می‌کند. در تصویر شماره ۲ با نوشتن نام Tether در باکس شماره ۱، این نتایج نمایش داده می‌شود.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید در کنار نام هر تتر، شبکه آن نیز نوشته شده است. به‌این‌ترتیب متوجه می‌شوید که تتر شبکه هوشمند بایننس (BSC) و تتر شبکه اتریوم (ETH) کدام هستند. به‌این‌ترتیب شما در همین قدم اول ارز و شبکه آن را مشخص می‌کنید.

اگر ارزی که در جست‌وجوی آن هستید در تصویر شماره ۱ نمایان نشد با استفاده از باکس ۱ در تصویر شماره ۲ نام ارز را جست‌وجو کنید.

مشاهده شبکه ها در اتمیک والت

در تصویر شماره یک یعنی در اولین صفحه از اتمیک والت شبکه‌ها نمایش داده نمی‌شود، در صفحه شماره یک برای دیدن شبکه هر ارز باید روی آن کلیک کنید و در صفحه بعدی شبکه را مشاهده کنید. اگر روی ETH یعنی ۵امین ارز موجود در تصویر شماره ۱ کلیک کنید تصویر شماره ۳ نمایان می‌شود:

در بالای تصویر شماره ۳ نام شبکه را مشاهده می‌کنید. روش دیگری نیز برای مشاهده شبکه هر ارز وجود دارد. برای این کار کافی است از منوی پایین صفحه گزینه Staking را انتخاب کنید. با انتخاب این گزینه تصویر شماره ۴ نمایان می‌شود:

این بخش برای نمایش میزان سود حاصل از استیک کردن ارزها در شبکه‌های مختلف طراحی شده است که اطلاعات مفیدی را در اختیار شما می‌دهد. شما می‌توانید در مقابل نام هر ارز سود حاصل از استیکنیگ آن ارز را نیز مشاهده کنید. اما نکته مهم برای ما پیداکردن نام شبکه هر ارز است. در این بخش زیر نام هر ارز شبکه آن را نیز مشاهده می‌کنید.

کارمزد برداشت وجه در اتمیک والت

در صرافی‌ها باید کارمزد برداشت و انتقال وجه را از همان ارزی که انتقال می‌دهید پرداخت کنید؛ صرف‌نظر از نوع ارز رایج در شبکه‌ای که برای انتقال انتخاب شده است. اما در اتمیک والت کارمزد انتقال و برداشت وجه باتوجه‌به شبکه‌ای که برای انتقال در نظر گرفته‌اید تعیین می‌شود.

در این کیف پول الکترونیکی کارمزد باید با ارز رایج شبکه‌ای که برای انتقال در نظر گرفته‌اید پرداخت شود. به‌عنوان‌مثال اگر در اتمیک والت روی شبکه ERC-20 تتر انتقال می‌دهید باید کارمزد را با اتریوم (ارز رایج شبکه ERC-20) پرداخت کنید. اما اگر بخواهید تتر را روی شبکه BEP-20 یا شبکه هوشمند بایننس انتقال دهید، باید با بایننس کوین کارمزد را بپردازید. درهرصورت کارمزد برداشت وجه در اتمیک والت بر اساس توکن یا ارز رایج و بومی شبکه انتقال محاسبه می‌شود.

هنگام برداشت وجه از این والت نوع شبکه موردنظر برای انتقال را در نظر داشته باشید چرا که باید ارز بومی آن شبکه را در اختیار داشته باشید.

برداشت ارز دیجیتال در اتمیک والت

برای برداشت ارز دیجیتال در همان صفحه نخست و درحالی‌که از منوی پایین صفحه گزینه Wallet را انتخاب کرده‌اید ارز موردنظر را انتخاب کنید. به‌عنوان‌مثال فرض کنید مطابق با تصویر شماره ۵ قصد دارید اتریوم‌های خود را از این والت برداشت کنید:

بعد از انتخاب اتریوم به تصویر شماره ۶ منتقل می‌شوید. در این بخش به بررسی اطلاعات موجود در این صفحه می‌پردازیم. در باکس شماره ۱ نام و ارز و شبکه آن را مشاهده می‌کنید. در باکس شماره ۲ میزان اتریومی که در اتمیک والت خود دارید را مشاهده می‌کنید. در باکس شماره ۳ ارزش اتریوم‌های شما به دلار درج شده است.

در باکس شماره ۴ قیمت اتریوم را در لحظه مشاهده می‌کنید. در باکس شماره ۵ می‌توانید بازه زمانی روزانه (۲۴H)، هفتگی (۱W)، ماهانه (۱M)، سالانه (۱Y) یا نمودار اتریوم از آغاز تا امروز (All) را انتخاب و مشاهده کنید. در باکس شماره ۶ (Transactions) فهرست آخرین تراکنش‌های اتریوم شما در این والت نمایان می‌شود.

در باکس شماره ۷ (About) اخبار و تازه‌های اتریوم را مشاهده می‌کنید. در نهایت با کلیک روی گزینه Send وارد بخش برداشت وجه در اتمیک والت می‌شوید. درصورتی‌که قصد واریز یا دریافت وجه داشته باشید باید گزینه Receive را انتخاب کنید. کلمه Send و Receive معادل همان عبارت‌های Deposit و Withdraw در دیگر صرافی‌هاست.

نهایی کردن برداشت ارز دیجیتال

پس از کلیک روی گزینه Send وارد صفحه زیر یعنی تصویر شماره ۷ می‌شوید. در باکس اول باید آدرس والتی که برای برداشت در نظر دارید. اگر قصد انتقال دارایی از اتمیک والت به تبدیل را دارید باید آدرس یک‌بارمصرف را از صرافی دریافت کنید. آدرس را بادقت وارد کنید. شما می‌توانید از بارکد استفاده کنید یا آدرس را کپی کرده و در این محل وارد کنید. تا جای ممکن از واردکردن آدرس به صورت دستی خودداری کنید، چرا که در این صورت احتمال خطا بالا می‌رود. دقت داشته باشید که شبکه آدرسی که وارد می‌کنید با ارزی که برای انتقال در نظر گرفته‌اید یکسان باشد.

سپس در باکس شماره ۲ میزان اتریومی که برای انتقال در نظر گرفته‌اید را وارد کنید. در باکس شماره ۳ ارزش دلاری اتریومی که وارد کرده‌اید نمایش داده می‌شود.

در باکس شماره ۴ مجموع کل اتریوم‌هایی که در اختیار دارید نمایش داده می‌شود. در باکس شماره ۵ کارمزد برداشت وجه در اتمیک والت نمایش داده می‌شود که بر اساس اتریوم محاسبه می‌شود. در تصویر بالا موجودی اتریوم به اندازه پرداخت کارمزد شبکه نیست از این روز میزان موجودی اتریوم ۰ درج شده است.

پس از بررسی دوباره اطلاعات روی گزینه Send در پایین تصویر شماره ۷ کلیک کنید. در مرحله بعدی با تأیید تراکنش وجه برداشت و به آدرس موردنظر شما منتقل می‌شود. در نهایت تصویر شماره ۸ نمایان شده و هش تراکنش را مشاهده می‌کنید.

برداشت موفقیت‌آمیز ارز دیجیتال

 با دنبال کردن این مراحل به سادگی می‌توانید دارایی خود را به مقصد موردنظر انتقال دهید. پیش‌تر در مورد نحوه واریز به اتمیک والت و همین‌طور نصب اتمیک والت توضیحات کاملی را با شما در میان گذاشته‌ایم. اکنون با برداشت وجه به عنوان یکی دیگر از قابلیت‌های جذاب این والت آشنا شدید. برداشت و واریز به کیف پول اتمیک والت به سادگی انجام می‌شود. رابط کاربری ساده این والت حتی برای معامله‌گران تازه‌کار نیز قابل‌فهم است. در صورتی‌که در حین برداشت وجه با سؤالی روبه‌رو شدید که در این مقاله مطرح نشده است، حتماً آن را با ما در میان بگذارید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید