آموزش واریز به اتومیک والت

راهنمای تصویری واریز به اتمیک والت

با آموزش واریز به اتمیک والت (Atomic Wallet) در صرافی ارز دیجیتال تبدیل در خدمت شما هستیم.

راهنمای واریز به اتمیک والت

قبل از این که واریز به اتمیک والت را آموزش بدهیم به یک نکتهٔ مهم در مورد اتمیک والت دقت فرمایید. در کیف پول‌های داخل صرافی‌ها برای جابه‌جایی ارزها ابتدا ارز را انتخاب می‌نمایید و سپس شبکه مورد‌نظر برای انتقال را انتخاب می‌کنید. اما در اتمیک والت شبکه‌های مختلف ارزها از یک‌دیگر جدا هستند. یعنی برای مثال تتری که بر روی شبکهٔ TRC20 قرار دارد، جدا از تتری که بر روی شبکه ERC20 قرار دارد نمایش داده می‌شود. یعنی شما از ابتدا باید ارز و شبکه را هم‌زمان انتخاب نمایید.

برای اضافه‌کردن ارز یا شبکهٔ جدید اگر ارز یا شبکهٔ موردنظر خودتان را در لیست اولیه مشاهده نکردید، مطابق تصویر بر روی نوار بالای کیف پول، ارز موردنظر خود را سرچ نمایید.

نکتهٔ دیگر در مورد شبکه‌های تتر این است که اتمیک والت از ۲ شبکه TRC20 و ERC20 پشتیبانی می‌کند که شبکه TRC20 را به‌صورت TRX-Tether و شبکه ERC20 را به صورت Tether خالی نمایش می‌دهد.

نکته‌ی بعدی این است که برخلاف کیف پول‌های صرافی که کارمزد شبکه برای جابه‌جایی از ارزی که در حال جابه‌جایی آن هستید کسر می‌شود. در اتمیک والت کارمزد جابه‌جایی برحسب شبکه‌ای که جابه‌جایی را بر روی آن انجام می‌دهید از ارز پایه‌ی آن شبکه کسر می‌شود. مگر این‌که شبکه‌ای که ارز را بر روی آن جابه‌جا می‌نمایید، متعلق به خود ارز باشد.

به زبان ساده، اگر بر روی شبکهٔ ERC20 جابه‌جایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز ETH (اتریوم) کسر می‌شود و اگر بر روی شبکهٔ TRC20 یا TRC10 جابه‌جایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز TRX (ترون) کسر می‌شود. یعنی اگر ارزی را بر روی این شبکه‌ها جابه‌جا نمایید، برای کارمزد انتقالش نیاز است ارز پایه‌ی آن شبکه را داشته‌باشید تا بتوانید کارمزد انتقال را بپردازید.

آموزش واریز به کیف پول اتمیک والت

  1. ابتدا ارز مورد نظر را که می‌خواهید به اتمیک والت واریز نمایید، از لیست اولیه انتخاب نمایید. ما برای تست، تتر بر روی شبکهٔ TRC20 را انتخاب کرده‌ایم.
  2. در گام بعدی مانند تصویر بر روی گزینهٔ دریافت یا RECIEVE کلیک نمایید. این گزینه معادل کلمه DEPOSIT یا دریافت در اکسچنج‌هاست.
  3. در این صفحه آدرس کیف پول‌تان را دریافت می‌کنید که باید در سایت یا کیف پول مبدأ که می‌خواهید انتقال را از آن انجام دهید، وارد کنید. آدرس شما همان کادر ۳-۱ است. شما با زدن دکمه کپی ۳-۲ می‌توانید آدرستان را کپی نموده و یا از طریق گزینهٔ ۳-۳ با دیگران به اشتراک بگذارید.

 

سخن آخر

امیدواریم این آموزش واریز به اتمیک والت از راهنمای تبدیل، مورد پسند شما قرار گرفته‌باشد.

اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوهٔ نصب اتمیک والت و برداشت از اتمیک والت و گرفتن TXID یا هش (Hash) در اتمیک والت هستید، به این مقالات مراجعه بفرمایید.

2 Responses

  1. بسیار عالی مخصوصا قسمتی که در مورد تفاوت شبکه ها توضیح دادید من جایی ندیده بودم
    تشکر

  2. سلام
    اموزش چنج ارزهایی که داخل لیست اتمیک نیست هم بی زحمت بدید من مقداری feg دارم نمیتونم چنج کنم

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید