مراقب سایت های کلاه برداری باشید!

شاید شما هم دربارهٔ سود کلانی که می‌توان از طریق فعالیت در حوزهٔ ارزهای دیجیتال کسب کرد، شنیده‌باشید. فرصت‌های سرمایه‌گذاری خوبی که در حوزهٔ کریپتو وجود دارد، سبب می‌شود بعضی افراد فکر کنند می‌توان یک‌شبه، راه صدساله را طی کرد؛ فارغ از این‌که سرمایه‌گذاری در حوزهٔ ارزهای دیجیتال، به دانش و مهارت نیازمند است. از همین رو کلاه‌بردارانی سعی می‌کنند با فریب‌دادن افراد، کلاه‌برداری کنند. ماهیت ناشناس حوزهٔ ارزهای دیجیتال نیز سبب شده‌است نتوان این افراد را به‌راحتی شناسایی کرد. اگر شما هم می‌خواهید آگاهی خود را دربارهٔ این سایت‌ها ارتقا دهید و از این سایت های کلاه برداری دور باشید، با راهنمای تبدیل همراه باشید.

برخی سایت های کلاه برداری که باید از آن‌ها دوری کنیم!

در این قسمت، لیستی از برخی سایت های کلاه برداری ارائه می‌شود (این لیست به‌مرور زمان به‌روزرسانی می‌شود).

به هیچ عنوان از این سایت‌ها برای سرمایه‌گذاری و کسب درآمد استفاده نکنید!زیرا با فعالیت در آن‌ها، خطر کلاه‌برداری به‌صورت جدی وجود دارد.

اگر تبلیغ سایتی با این اسامی مشاهده کردید، هرگز اعتماد نکنید و وارد آن‌ها نشوید!

۱. new century

۲. columbustick

۳. waykingtron

۴. tronere

لطفاً هشدارهای کلاه‌برداری را جدی بگیرید و به دیگر افراد نیز اطلاع‌رسانی کنید. این سایت‌های کلاه برداری ممکن است حاصل زحمات چندسالهٔ شما را در اثر یک کلیک، نابود کنند و به نفع خود ضبط کنند.

کلاه برداری پانزی

کلاه‌برداری پانزی شاید رایج‌ترین روش کلاه‌برداری در ارزهای دیجیتال است. بسیاری دیگر از روش‌های کلاه‌برداری نیز به‌نحوی از این استراتژی بهره می‌برند. در طرح‌های پانزی، به افراد، وعدهٔ سودهای هنگفت در صورت سرمایه‌گذاری داده می‌شود. به‌طور مثال گفته می‌شود اگر فلان‌مقدار ارز دیجیتال به این آدرس بریزید، در عرض ۲۴ ساعت، می‌توانید ۲ برابر آن را دریافت کنید.

ترفندی که این طرح‌های پانزی استفاده می‌کنند، این است که برخی مواقع، واقعاً به آن‌چه می‌گویند، عمل می‌کنند؛ به‌طور مثال مقدار کمی ارز دیجیتال به آن‌ها واریز می‌کنیم و ۲ برابر آن را در زمان مناسب به ما واریز می‌کنند. پس از این‌که اعتمادمان جلب شد و ارقام بزرگ‌تری را واریز کردیم، دیگر خبری از بازگشت سرمایه نیست.

سخن آخر

به خاطر داشته‌باشید حتماً از سایت‌های معتبر استفاده کنید. سایت‌هایی که وعدهٔ درآمدی بسیار بالا، بدون هیچ دلیلی می‌دهند، احتمال زیادی وجود دارد که کلاه‌برداری باشند. در نتیجه هشدارهای کلاه‌برداری را جدی بگیرید و به آشنایان خود اطلاع دهید. امیدواریم این مطلب برای‌تان مفید بوده‌باشد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

جدیدترین مطالب

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

مطالب مرتبط