به نقل از کوین تلگراف اقتصاد جهانی در وضعیت فعلی علاقه‌ای به رکود ندارد و اگر روند فعلی ادامه داشته باشد با در نظر گرفتن تاثیر شگرف هاوینگ بیت کوین، قیمت ارزهای دیجیتال وارد کانال صعودی می‌شود.

اقتصاد آمریکا در مسیر بهبودی

اقتصاد آمریکا با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد و برخلاف انتظار عموم،  تعداد مشاغل ایجاد شده در این کشور در سپتامبر ۲۰۲۳ به ۳۳۶ هزار شغل رسید.

ایجاد این تعداد شغل آن هم پس از افزایش سرسام‌آور سود اوراق بلندمدت و نرخ وام رهنی قابل‌توجه است. ایجاد این تعداد شغل یک پیام را به صورت شفاف به جهان مخابره کرد: بزرگ‌ترین اقتصاد جهان حتی در مواجهه با تنگنای شدید مالی نیز به پیشرو بودن ادامه می‌دهد. آمریکا قدرت و مقاومت اقتصاد خود را به رخ کشیده و به نظر می‌رسد نرخ بهره بالا همچنان در این کشور ادامه داشته باشد.

اگرچه این خبر لرزه بر اندام بسیاری از سرمایه‌گذاران مخصوصاً فعالان بورس می‌اندازد؛ اما نباید از تصویر بزرگ‌تر غافل شویم. به گزارش کوین تلگراف زمانی که مردم می‌توانند با سپرده‌گذاری در بانک‌ها ۶  درصد سود دریافت کنند کمتر به سمت معامله در بازار بورس می‌روند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

بعد از تاریکی باید منتظر سپیده‌دم بود

فراموش نکنیم که برای اینکه اقتصاد روند بهتری را دنبال کند باید اوضاع تا جای ممکن وخیم باشد، تنها در این صورت است که می‌توانیم منتظر شروع یک روند روبه‌رشد باشیم. بازار اوراق آمریکا روزهای بدی را سپری می‌کند و بانک تحقیقات جهانی آمریکا شرایط را این‌طور توصیف می‌کند: بزرگ‌ترین بازار خرسی اوراق در تمام دوران‌ها.

با تمام این تفاسیر تحلیل‌گران کاملاً مأیوس نشده‌اند و نشانه‌هایی از  پایان فروش بی‌وقفه و زیر قیمت اوراق خزانه آمریکا مشاهده می‌شود. پایان این روند، شروعی برای یک روند صعودی قدرتمند در بازارهای ریسک‌پذیر خواهد بود.

بیت کوین و بازار ارز دیجیتال

اگر در این بحبوحه بازار ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کرده‌اید باید در نظر داشته باشید که تغییرات قیمت بیت کوین در کوتاه‌مدت به‌شدت تحت‌تأثیر تصمیمات قانون‌گذاران است. چرا که این روزها باید در انتظار تصمیم کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در خصوص تأیید مجوز صندوق قابل‌معامله بیت کوین یا ETF بیت کوین باشیم. تا این لحظه اخبار مثبت دراین‌خصوص، جان دوباره‌ای را به بازار بیت کوین تزریق کرده است. اگر دولت با معامله بیت کوین در بازار اسپات و در قالب صندوق‌های قابل‌معامله موافقت کند، سرمایه هنگفتی روانه این بازار می‌شود.

بد برای بازار؛ خوب برای اقتصاد جهانی

فدرال رزرو نقش مهمی در تعیین مسیر دارایی‌های پرریسک‌تر دارد و تا پایان سال ۲۰۲۳ دو جلسه دیگر برگزار خواهد کرد. اگر فدرال رزرو دست از افزایش نرخ بهره بردارد، بازار شروع به گمانه‌زنی در خصوص کاهش نرخ بهره خواهد کرد. در همین حال سرمایه‌گذاران بسیاری به بازارها و دارایی‌های پرریسک‌تری مانند کریپتو روی ‌می‌آورند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

کریسمس سرنوشت بازار را تعیین می‌کند

بازار بورس و بازارهای مالی در آستانه کریسمس روزهای خوشی را تجربه می‌کنند و سه ماه پایانی سال میلادی زمان خوبی برای رشد اقتصاد است.

ممکن است این ۳ ماه به روندی که در سال گذشته پشت سر گذاشتیم خاتمه دهد و مسیر را برای شروع یک سال پرسود هموار کند.

با نگاهی به تاریخ در می‌یابیم که بازار در فصل جشن و پایکوبی سال نو، جان می‌گیرد چرا که مردم با خرید بیشتر، نقدینگی بیشتری را به بازار تزریق می‌کنند و احساس مثبت در سرمایه‌گذاران شکل می‌گیرد.

امسال شروع سال نوی میلادی هم‌زمان با احتمال تأیید صندوق ETF بیت کوین و توقف روند افزایشی نرخ بهره هم‌زمان شده است. مردم در انتظار تغییر رویکرد فدرال رزرو هستند تا شاید در آینده نیز خبری از افزایش نرخ بهره نباشد. ایجاد مشاغل جدید امیدبخش بوده است؛ اما به معنای تغییر رویکرد فدرال رزرو نیست.

 سالی که پیش روی ماست

سال جدید و فدرال رزرو

در آستانه سال ۲۰۲۴ هستیم و آوریل زمان هاوینگ بعدی بیت کوین است. هاوینگ به عنوان بزرگ‌ترین رویداد بازار کریپتو همواره به عنوان یک محرک قیمت عمل کرده است. بااین‌وجود باید شرایط بی‌ثبات اقتصاد کلان را نیز در نظر داشته باشیم. رابطه تنگاتنگ بیت کوین و بورس معامله همیشگی هاوینگ را پیچیده کرده است و به‌سادگی نمی‌تواند انتظار شروع روزهای خوب را در بازار داشت.

همه چیز به تصمیم فدرال رزرو در خصوص نرخ بهره و تأیید یا عدم تابید ETF بیت کوین از سوی کمیسیون و بورس اوراق بهادار آمریکا بستگی دارد. اگر ثبات به اقتصاد کلان باز نگردد، فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می‌دهد و مسیر بازارهای سنتی و دیجیتال تغییر خواهد کرد.

با رونق بازار اوراق و شفافیت قوانین مرتبط با ارزهای دیجیتال می‌توانیم به روزهای بهتری امیدوار باشیم. درحالی‌که به روزهای پایانی سال و جشن کریسمس نزدیک می‌شویم، امید و نیرویی در بازار کریپتو احساس می‌شود که می‌تواند موتور این بازار را با قدرت به پیش براند. ممکن است بازار در این مسیر با چالش‌هایی دست‌وپنجه نرم کند؛ اما اگر یک چیز را از تاریخ آموخته باشیم آن این است که: اوضاع قبل از بهترشدن رو به وخامت می‌رود.

منبع

Cointelegraph.com

 

دیدگاهتان را بنویسید