Skip to content
top banner

کدام شرکت‌های کریپتویی ممکن است پس از هاوینگ بیت‌کوین نابود شوند؟

شرکت هایی که پس از هاوینگ نابود می شوند
در
خواندن در ۵ دقیقه

 چکیده

هاوینگ در راه است و شرکت‌های ارز دیجیتال سراسیمه در حال معرفی محصولات جدید به بازار هستند؛ آنها روی این رویداد متمرکز شده‌اند و به دنبال راهکاری برای کسب سود و جذب مشتری بیشتر هستند. ممکن است پس از هاوینگ و چه‌بسا زودتر، شاهد اعمال قوانین تازه در مورد ارزهای دیجیتال در سراسر جهان باشیم.  آن دسته از شرکت‌هایی که تنها در فکر کسب سود کوتاه‌مدت از هاوینگ هستند محکوم به شکست خواهند بود.

چند ماه تا هاوینگ بعدی بیت کوین باقی مانده است و شرکت‌های ارز دیجیتال هیجان زده عمل می‌کنند. جای شگفتی نیست اگر برخی از شرکت‌ها پس از هاوینگ نابود شوند چرا که بسیاری از آنها با عجله در حال معرفی محصولات جدید هستند. در ادامه ترجمه آزادی را از مقاله‌ای در کوین تلگراف مطالعه می‌کنید که به بررسی احتمال نابودی برخی شرکت‌ها پس از هاوینگ بیت کوین پرداخته است.

طلایی به نام هاوینگ که وسوسه ای کشنده به همراه دارد

هاوینگ بیت کوین در سال ۲۰۲۴

هم‌زمان با نزدیک‌شدن به زمان برگزاری هاوینگ بیت کوین در آوریل، شرکت‌هایی که در حوزه ارز دیجیتال فعال هستند روی مرز بسیار حساسی قدم برمی‌دارند. هاوینگ بیت کوین مهم‌ترین پدیده در فضای ارز دیجیتال است که در طول تاریخ همواره به عنوان یک محرک قوی برای بازار ایفای نقش کرده است؛ بنابراین می‌توان هاوینگ را مرز بسیار حساسی در بازار به شمار آورد.

با این رویداد گمانه‌زنی‌ها و برنامه‌ریزی‌های استراتژیک و احساس عدم‌قطعیت در بازار به اوج می‌رسد. با وجود اینکه هاوینگ آبستن فرصت‌های درخشان بسیاری است، کسب‌وکارها باید هوشمندانه یک رویکرد متعادل را برای بقا در پیش بگیرند؛ رویکردی که سود درازمدت را از یک هیجان کوتاه‌مدت برتر بداند.

بنا بر بررسی‌های کوین تلگراف از تاریخچه هاوینگ این رویداد در کنار نصف‌کردن پاداش استخراج بیت کوین همواره تغییرات شگرفی را در فضای ارز دیجیتال رقم زده است.

تغییراتی که غالباً با افزایش فعالیت در بازار و ایجاد انگیزه در سرمایه‌گذاران همراه است. در چنین شرایطی اگر یک کسب‌وکار استراتژی خود را تنها با تمرکز بر رویداد هاوینگ طرح‌ریزی کند در واقع یک شمشیر دو لبه را تیز کرده است.

فرقی نمی‌کند در مورد هاوینگ صحبت کنیم یا هر رویداد دیگری تا زمانی که یک کسب‌وکار سود کوتاه‌مدت را ملاک قرار دهد فرصت‌ها را از دست داده و حتی ممکن است مرتکب اشتباهات استراتژیکی شود که آینده شرکت را به خطر می‌اندازد.

تاریخ هاوینگ مملو از نشانه است

نشانه های تاریخی هاوینگ

تعدیل نیرویی که به تازگی در بلاکچین لایه ۲ آوالانچ (Avalanche) اتفاق افتاد، به وضوح نوسان و ماهیت پیش‌بینیناپذیر بازار ارز دیجیتال را به تصویر کشید. چنین تغییرات ناگهانی به‌خوبی این ضرورت را مشخص می‌کند که باید استراتژی‌های مناسبی را برای مدیریت ریسک در اختیار داشته باشید. شرکت‌ها باید برای هر رویداد غیر منتظره‌ای آماده باشند و به ادامه بقا پس از هاوینگ نیز بیندیشند و از آن اطمینان حاصل کنند.

برای دستیابی به چنین هدفی باید رشد پایدار و برنامه‌ریزی مالی دقیقی در کار باشد و مدیران در دستیابی به تمام فرصت‌های موجود بردباری کنند. یک مدیر آگاه به‌خوبی می‌داند که هرگز نمی‌توان از تمام موقعیت‌های موجود استفاده کرد.

تاریخ نشان داده است که ما در آستانه یک روند صعودی بسیار قدرتمند هستیم که به‌سادگی سر فروکش‌کردن ندارد.

با درنظرگرفتن این نکته تاریخی شرکت‌هایی که در زمینه ارز دیجیتال فعال هستند فعالیت‌های خود در زمینه بازاریابی را به‌کلی متوقف کرده و تمام تلاش خود را روی توسعه محصولات و خدماتی متمرکز کرده‌اند که حول محور این رویداد می‌چرخند. هدف اصلی برای این دسته از شرکت‌ها ایجاد تنوع در پیشنهادها و محصولات برای مشتریان درحال‌رشد است که به احتمال زیاد پس از هاوینگ بر شمار آنها افزوده می‌شود.

این استراتژی تنها محدود به کسب سود و سرمایه از موج افزایشی هاوینگ نیست؛ بلکه این شرکت‌ها به دنبال ایجاد زیرساختی قدرتمند هستند که قادر به مقابله با نوسانات و تغییرات بازار باشد.

در نتیجه چنین استراتژی‌هایی، شرکت‌هایی را می‌بینیم که با عجله در حال ارائه محصولات جدید هستند آن هم بدون اینکه نکات مربوط به امنیت سایبری را جدی گرفته باشند.

حال آنکه صنعت ارز دیجیتال به ذات هدف بسیار خوبی برای حملات سایبری است و تاریخ به دفعات نشان داده است که چه اتفاقی برای پروژه‌هایی می‌افتد که سرنوشت دیگرانی که مورد حملات هکرها قرار گرفتند را نادیده می‌گیرند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

اهرم هاوینگ برای بیت کوین

تأثیر هاوینگ بر رشد بازار

هاوینگ رویداد بسیار بزرگی است و در گذشته نیز همواره سوخت حرکت موشکی قیمت بیت کوین را تأمین کرده است:

  • هاوینگ سال ۲۰۱۲ به عنوان اولین هاوینگ بیت کوین ۱۰۰۰۰ درصد افزایش قیمت را برای این ارز به همراه داشت و قیمت آن را از ۱۱ به ۱۱۵۰ دلار رساند. قیمت BTC 150 روز بعد از هاوینگ اول به ۱۲۷ دلار رسید.
  • هاوینگ سال ۲۰۱۶ به عنوان دومین هاوینگ، ۳،۰۰۰ درصد افزایش قیمت را به همراه داشت و قیمت این ارز را از ۶۵۰ به ۲۰ هزار دلار افزایش داد. قیمت BTC 150 روز بعد از هاوینگ اول به ۷۵۸ دلار رسید.
  • هاوینگ سال ۲۰۲۰ نیز به عنوان سومین هاوینگ بیت کوین، رشد ۶۳۰ درصدی را برای این ارز به ارمغان آورده و قیمت آن را از ۸۸۰۰ دلار به ۶۴۰۰۰ دلار رساند. قیمت BTC صدوپنجاه روز بعد از هاوینگ اول به ۱۰۹۴۳ دلار رسید.

گذشته از نقش هاوینگ بر تلاطم بازار، سرمایه‌گذاران خطرپذیر نیز شرایط پیچیده‌ای را تجربه می‌کنند. هوش مصنوعی بازار را در برگرفته است و زمستان کریپتویی را که به تازگی به واسطه مدت‌ها رکود در بازار تجربه کردیم، سرمایه را با خود شسته و برده است. با این همه سرمایه‌گذاران با نزدیک شدن به هاوینگ جان دوباره‌ای گرفتند و می‌خواهند با سرمایه‌گذاری روی هاوینگ بخشی از ضرر خود را جبران کنند.

ظهور فرصت‌های جدید سرمایه‌گذاری باید با ملاحظه دنبال شوند. شرکت‌ها پیش از توسعه و افزایش سرمایه‌گذاری در این بازار باید برنامه مالی مدونی تهیه کنند؛ چرا که بازار کریپتو به نوسانات سرسام‌آور خود می‌بالد.

نکته بعدی توجه به بازاریابی و جلب‌توجه عوام نسبت به رویداد هاوینگ است. درست است که آگاه‌کردن مردم و ایجاد هیجان در آنها مهم است؛ اما اگر در این کار زیاده‌روی کنید نتیجه معکوسی دامن کسب‌وکارتان را می‌گیرد.

انتظارات خود و مشتریان را واقع‌گرایانه تنظیم کنید تا همیشه معتبر باشید و کاربران به شما اعتماد کنند. فعالان این حوزه بارها نتیجه بلند‌پروازی بیش‌ از اندازه و اغراق در تبلیغات را تجربه کرده‌اند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

تغییر سریع افق قانون گذاری

تغییر افق ها در هاوینگ

نکته بعدی توجه به نظام قانونگذاری است که مدام در حال تغییر و توسعه است. بازار ارز دیجیتال به شدت زیر ذره‌بین نظام‌های قانون‌گذار جهان قرار دارد. در اروپا صحبت‌ها در مورد قوانین مشمول و قابل درک کریپتو اوج گرفته است.

تغییر رویکرد قانون‌گذاران نشان‌دهنده شروع یک موج جهانی از سوی دولت‌ها برای ایجاد تعادل در فضای ارز دیجیتال است تا به طریق ثبات مالی و امنیت سرمایه‌گذاران تأمین شود. این تغییر تنها به معنای پذیرش ارز دیجیتال از سوی دولت‌ها نیست و نشان می‌دهد که بنیاد و چارچوب مشخصی برای عملکرد‌ شرکت‌های فعال در این حوزه در حال شکل‌گیری است.

شرکت‌ها باید آماده مواجهه با تغییرات باشند؛ چرا که ممکن است قوانین پیش از هاوینگ به اجرا گذاشته شوند. اگر تمام تمرکز خود را روی هاوینگ بگذارید و توجه به تغییرات حوزه قانون‌گذاری نداشته باشید، به‌سرعت با عواقب این کار دست‌وپنجه نرم می‌کنید.

نوآوری همراه با پذیرش تغییرات

به‌کاربستن نوآوری در اصلاحات یک برتری رقابتی را در اختیار کسب‌وکارهای حوزه ارز دیجیتال می‌گذارد؛ اما با پیچیدگی و گستردگی قوانین همراه است. اگر شرکت‌های فعال در این حوزه تغییرات را در مدل تجارت خود نهادینه کنند و زیرساخت‌ها و تکنولوژی لازم را در اختیار بگیرند به احتمال زیاد زودتر از رقبا با موج جدید همراه می‌شوند. این یعنی باید زودتر از دیگران با اصلاحات همراه شوید و با نظام قانون‌گذار در یک جهت حرکت کنید. چالش اصلی برای شرکت‌های فعال در زمینه ارز دیجیتال این است که هم‌زمان با نوآوری باید قوانین جدید را نیز محترم بشمارند و به‌جای اینکه با قوانین جدید به عنوان مانع مواجه شوند آنها را در استراتژی‌های جدید خود به کار بگیرند.

هاوینگ بیت کوین به موج قانون‌گذاری دامن می‌زند. این چالش دوجانبه در نهایت منجر به تحولات عظیمی در این حوزه می‌شود تا جایی که تنها شرکت‌هایی جان سالم به در می‌برند که سریع‌تر با موج جدید سازگار شده‌ و دوراندیش بوده‌اند.

کسب‌وکارهای که دیر واکنش نشان دهند از غافله عقب‌مانده یا به‌کلی نابود می‌شوند.

برای موفقیت در دوران جدید باید به صورت فعال استراتژی‌های نوآورانه را به کار گیرید، استراتژی‌هایی که در هماهنگی با چارچوب قانون هستند و درعین‌حال شما را از سود هاوینگ نیز بهره‌مند می‌کنند.

شرکت‌هایی از این جریان با قدرت عبور می‌کنند که این چالش‌ها را نه به عنوان مانع بلکه به عنوان فرصتی برای بازتعریف و استحکام جایگاه خود در این بازار در حال بلوغ غنیمت بشمارند.

حرکت از بقای نسبی به رشد استراتژیک، وجه تمایز رهبران بعد از هاوینگ است که در فضای قانونمند ارز دیجیتال به فعالیت ادامه می‌دهند.

منبع

Cointelegraph.com

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه