ساتوشی چیست؟

مقدار ساتوشی

مقدار بیت کوین
1 ساتوشی 0.00000001 بیت کوین
10 ساتوشی 0.00000010 بیت کوین
100 ساتوشی 0.00000100 بیت کوین
1000 ساتوشی 0.00001000 بیت کوین
10000 ساتوشی 0.00010000 بیت کوین
100000 ساتوشی 0.00100000 بیت کوین
1,000,000 ساتوشی 0.01000000 بیت کوین
10,000,000 ساتوشی 0.10000000 بیت کوین
100,000,000 ساتوشی 1.00000000 بیت کوین

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

چه کسی ساتوشی را خلق کرد؟

خالق بیت کوین ترجیح داد تا ناشناس بماند و از نام مستعار ساتوشی ناکاموتو استفاده کند. ناکاموتو هنگام خلق بیت کوین تصمیم گرفت تا آن را به 100 میلیون واحد کوچک‌تر تقسیم کند. اما در آن زمان هیچ نامی برای این واحدهای کوچک‌تر بیت کوین انتخاب نکرده بود. به غیر از اینکه از آن‌ها با عنوان «COIN» یاد می‌کرد.

بنابراین ریشه خلق عبارت ساتوشی چیست؟ ایده استفاده از عبارت ساتوشی برای نامیدن واحدهای کوچک‌تر بیت کوین برای اولین بار در 15 نوامبر 2010 مطرح شد. این کار توسط یکی از اعضای انجمن آنلاین «بیت کوین تاک» با نام مستعار ریباک (ribuck) صورت گرفت.

ریباک در ابتدا ساتوشی را اشاره به یک صدم بیت کوین (سانتی بیت کوین) استفاده کرد. اما بعدتر به عنوان اصطلاحی برای اشاره به یکصد میلیونیم بیت کوین (میکرو بیت کوین) به کار رفت. سپس سایر اعضای انجمن از آن استفاده کردند و از همان جا اصطلاح ساتوشی خلق شد.

ساتوشی چیست؟

چگونه از ساتوشی استفاده کنیم؟

شاید بپرسید که تفاوت بین روش استفاده از بیت کوین و ساتوشی چیست؟ واقعا تفاوت خاصی وجود ندارد، به جز اینکه افراد درگیر در معامله کدام اصطلاح را ترجیح دهند. کسب و کارها می‌توانند قیمت محصولات و خدمات خود را به بیت کوین یا ساتوشی ارائه کنند. معامله‌گران نیز برای انجام تراکنش‌های خود می‌توانند از بیت کوین یا ساتوشی بهره ببرند.

در حال حاضر شهرت ساتوشی به اندازه بیت کوین نیست. بنابراین در صورت استفاده از ساتوشی ممکن است مجبور به توضیح دادن آن برای طرف مقابل شوید. پس ساتوشی همان بیت کوین است، با این تفاوت که می‌توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. بنابراین نحوه استفاده از ساتوشی به شرح زیر است.

  •       خرید و فروش در صرافی‌های ارز دیجیتال
  •       وسیله پرداخت به کسب و کارهای پذیرنده بیت کوین
  •       مبادله با سایر ارزهای دیجیتال
  •       سرمایه‌گذاری و نگهداری آن برای کسب سود در طولانی مدت

ضمنا ممکن است در بازار با یک رمز ارز مواجه شوید که نامی بسیار شبیه به ساتوشی دارد. این ارز دیجیتال در سال 2021 و با نام بیبی ساتوشی (SATS) عرضه شد. اما هیچ ارتباط رسمی با پروژه بیت کوین یا ساتوشی ندارد.

تبدیل بیت کوین به ساتوشی

چگونه بیت کوین را به ساتوشی تبدیل کنیم؟

اگر می‌خواهید بدانید که روش استفاده از ساتوشی چیست، اولین قدم شما باید یادگیری روش تبدیل ساتوشی به بیت کوین باشد. تقریبا تمام صرافی‌های ارز دیجیتال امکان تبدیل خودکار بیت کوین به ساتوشی و بالعکس را ارائه می‌دهند. جدول زیر به معرفی پرکاربردترین واحدهای بیت کوین و معادل‌های آن‌ها به ساتوشی اختصاص دارد.

واحد بیت کوین حروف اختصاری ارزش معادل با ساتوشی ارزش معادل با بیت کوین
بیت کوین BTC 100.000.000 SAT 1 BTC
سانتی بیت کوین Cbtc 1.000.000 SAT 0.01 BTC
میلی بیت کوین mBTC 100.000 SAT 0.001 BTC
میکرو بیت کوین uBTC 100 SAT 0.00000100 BTC
ساتوشی SAT 1 SAT 0.00000001 BTC
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

نحوه استفاده از ساتوشی

اگر قصد استفاده از ساتوشی را دارید، اولین اقدام شما باید خرید کسری از بیت کوین باشد. شما می‌توانید این کار را تقریبا در همه صرافی‌های ارز دیجیتال انجام دهید. چرا که بیت کوین اولین و بزرگ‌ترین ارز دیجیتال است و پلتفرم تبادل ارز دیجیتال باید بیت کوین را در فهرست داشته باشد.

پس از خرید ساتوشی باید آن را به کیف پول ارز دیجیتال خود انتقال دهید. کیف پول سخت افزاری یا آفلاین را باید امن‌ترین روش ذخیره‌سازی ساتوشی دانست. با این حال، استفاده از آن‌ها نسبت به کیف پول‌های نرم‌افزاری یا آنلاین سخت‌تر است.

صرافی تبدیل دارایی‌های شما را به صورت امن و در کیف پول‌های سخت‌افزاری نگهداری می‌کند. ضمنا هر زمان که نیاز به انجام معامله داشته باشید، در کسری از ثانیه به دارایی‌های خود دسترسی خواهید داشت.

استخراج ساتوشی

استخراج ساتوشی

اما روش استخراج ساتوشی چیست؟ استخراج ساتوشی اساسا با روش‌های ماینینگ معمولی و مبتنی بر CPU یا GPU متفاوت است. این کار نیازمند قدرت محاسباتی زیاد برای حل مقادیر هش و تولید مجموعه‌ای از داده‌های تراکنش‌های ثبت شده در قالب بلوک‌های جدید است. بلوک‌هایی که جدیدترین اطلاعات تراکنش‌های بیت کوین را ذخیره می‌کنند.

پایه و اساس استخراج ساتوشی بر مبنای الگوریتم اثبات کار (PoW) است. روش اثبات کار نیازمند دستگاه‌های ماینینگ پیشرفته و منابع انرژی زیاد است. ضمنا سختی استخراج بلوک‌های جدید هر چهار سال یکبار و در قالب رویداد هاوینگ بیت کوین دو برابر می‌شود. همچنین پاداش استخراج نیز به نصف کاهش می‌یابد. البته افزایش قیمت بیت کوین و به تبع آن ساتوشی می‌تواند هزینه ماینرها را جبران کند.

در حال حاضر دو روش برای استخراج ارز دیجیتال ساتوشی وجود دارد. اولا می‌توانید خودتان این کار را به تنهایی انجام دهید. این روش با توجه به رقابت بالا در ماینینگ ساتوشی معمولا سودآور نخواهد بود. در روش دوم می‌توانید در یک استخر استخراج سهیم شوید. فرایند ماینینگ در یک استخر استخراج بسیار سریع‌تر از ماینینگ فردی است. ضمنا سودآوری نیز معمولا بهتر خواهد بود. گرچه در انتخاب استخر استخراج باید نهایت دقت را به خرج دهید.

دیدگاهتان را بنویسید