Skip to content
top banner

ده کتابی که در مورد ارز دیجیتال باید بخوانید

در
خواندن در ۱۵ دقیقه

چکیده

دنیای بازار ارز دیجیتال می‌تواند با مفاهیم پیچیده و بازار بی‌ثباتی همراه باشد. اما ترسی نیست! با بررسی برخی کتاب‌های عالی در این حوزه، می‌توانید دانش و اعتماد به نفس لازم برای عبور از این مرز جدید هیجان‌انگیز را به دست آورید. در ادامه این مقاله لیستی از ۱۰ کتاب برتر وجود دارد که شما را به درک خوبی از ارزهای دیجیتال، تصمیم‌گیری آگاهانه برای سرمایه‌گذاری و تبدیل شدن به یک عضو فعال در انقلاب بلاک چین مجهز می‌کند. بعد از معرفی این کتاب‌ها و خوانده شدن آن‌ها توسط شما به درک خوبی از بازار خواهید رسید. البته ممکن است بعضی از این کتاب‌ها ترجمه نشده باشد و فقط به زبان اصلی موجود باشند.

۱۰ کتابی که باید در مورد ارز دیجیتال بخوانید

۱. استاندارد بیت کوین: جایگزین غیرمتمرکز برای بانکداری مرکزی توسط سیفدین آموس (The Bitcoin Standard: The Decentralized Alternative to Central Banking by Saifedean Ammous)

خواندن این کتاب برای هر کسی که می‌خواهد اصول اصلی رمزارزها را درک کند، ضروری است. آموس، محقق اقتصاد، بیت‌کوین را به‌عنوان شکل برتر پول در مقایسه با ارزهای فیات سنتی ارائه می‌کند. او به بافت تاریخی اقتصاد می‌پردازد، مشکلات اقتصادی را که بیت کوین قصد حل آن را دارد توضیح می‌دهد و پتانسیل آن را برای ایجاد تحول در سیستم مالی بررسی می‌کند.

۲. تسلط بر بیت کوین: برنامه نویسی بلاک چین باز توسط آندریاس ام. آنتونوپولوس (Mastering Bitcoin: Programming the Open Blockchain by Andreas M. Antonopoulos)

این کتاب فراتر از تئوری است و عمیقاً به جنبه‌های فنی بیت کوین می‌پردازد. این کتاب برای مخاطبان فنی‌تر طراحی شده است، اما بینش ارزشمندی در مورد نحوه عملکرد بیت کوین در سطح اساسی ارائه می‌دهد. آنتونوپولوس، یک چهره برجسته در فضای رمزنگاری، مفاهیم پیچیده‌ای مانند رمزنگاری، فناوری بلاک چین و استخراج را به شیوه‌ای واضح و مختصر تجزیه می‌کند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

۳. دارایی‌های دیجیتال: راهنمای سرمایه‌گذاری نوآورانه در بیت کوین و فراتر از آن توسط کریس برنیسک و جک تاتار (Cryptoassets: The Innovative Investor’s Guide to Bitcoin and Beyond by Chris Burniske and Jack Tatar)

آیا از منظر سرمایه گذاری به ارزهای دیجیتال نگاه می‌کنید؟ این کتاب نقشه راه شماست. برنیسک و تاتار، استراتژیست‌های معروف ارزهای دیجیتال، چارچوبی را برای تجزیه و تحلیل و سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزارزی ارائه می‌دهند. آنها انواع مختلف ارزهای دیجیتال، استراتژی‌های سرمایه‌گذاری و تاثیر فناوری بلاک چین بر صنایع مختلف را بررسی می‌کنند.

۴. اینترنت پول اثر آندریاس ام. آنتونوپولوس (The Internet of Money by Andreas M. Antonopoulos)

آنتونوپولوس با تکیه بر تخصص فنی خود، تمرکز خود را در این کتاب گسترش می‌دهد تا مفاهیم گسترده‌تر بیت کوین و فناوری بلاک چین را بررسی کند. او به پتانسیل یک اینترنت غیرمتمرکز، افزایش پول قابل برنامه‌ریزی و پتانسیل اجتماعی و اقتصادی این فناوری تحول آفرین می‌پردازد.

۵. طلای دیجیتال: بیت کوین و داستان درونی افراد و میلیونرها در تلاش برای اختراع مجدد پول نوشته ناتانیل پوپر (Digital Gold: Bitcoin and the Inside Story of the Misfits and Millionaires Trying to Reinvent Money by Nathaniel Popper)

این کتاب جذاب رویکردی روایی تاریخی دارد. پوپر داستان خاستگاه بیت کوین، شخصیت‌های جذابی که توسعه آن را شکل دادند و روزهای اولیه عصر ارزهای دیجیتال را بیان می‌کند. برای هر کسی که می‌خواهد سفر بیت کوین و جامعه پرشور پشت آن را درک کند، این کتاب عالی است.

۶. انقلاب بلاک چین: چگونه فناوری بیت کوین روش اعتماد و معاملات ما را تغییر می‌دهد توسط دان تاپسکات و الکس تاپسکات (blockchain Revolution: How the Technology Behind Bitcoin is Changing the Way We Trust and Transact by Don Tapscott and Alex Tapscott)

پدر و پسر تاپسکات عمیق‌تر به پتانسیل تحول آفرین فناوری بلاک چین فراتر از ارزهای دیجیتال می‌پردازند. آنها بررسی می‌کنند که چگونه بلاک چین در صنایع مختلف، از مدیریت زنجیره تامین گرفته تا مراقبت‌های بهداشتی و حاکمیت، انقلابی ایجاد می‌کند. این کتاب دیدگاه گسترده‌تری در مورد تأثیر این فناوری، نه تنها در امور مالی، بلکه در سراسر جامعه ارائه می‌دهد.

۷. بلاک چین کسب و کار: وعده، تمرین و کاربرد فناوری بعدی اینترنت توسط ویلیام موگایار (The Business Blockchain: Promise, Practice, and Application of the Next Internet Technology by William Mougayar)

این کتاب شکاف بین بلاک چین و دنیای تجارت را پر می‌کند. موگایار بررسی کرده که چگونه صنایع مختلف می‌توانند از فناوری بلاک چین برای بهبود کارایی، شفافیت و امنیت استفاده کنند. او مثال‌های عملی و مطالعات موردی از کسب‌وکارهایی که از بلاک چین برای نوآوری و کسب مزیت رقابتی استفاده می‌کردند، ارائه می‌دهد.

۸. سرمایه‌گذار کریپتو: تسلط بر متحول‌‌کننده‌ترین دارایی جهان اثر جیک لینچ (The Crypto Investor: Mastering the World’s Most Transformative Asset Class by Jake Lynch)

این کتاب که برای سرمایه‌گذاران مشتاق ارزهای دیجیتال طراحی شده است، راهنمایی‌های عملی در مورد خرید، فروش و مدیریت یک سبد ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. لینچ استراتژی‌های مختلف سرمایه‌گذاری، تکنیک‌های مدیریت ریسک و اهمیت دقت در بازار کریپتو را توضیح می‌دهد.

۹. آینده غیرمتمرکز: چگونه وب ۳ بخش‌های مختلف را می‌شکند و دنیای جدید می‌آفریند نوشته پیتر جی وال (The Decentralized Future: How Web3 Breaks the Established and Creates the New by Peter J. Wall)

این کتاب به آینده می‌نگرد و پتانسیل وب ۳ را بررسی می‌کند، نسل بعدی اینترنت که بر اساس تمرکززدایی و فناوری بلاک چین ساخته شده است. وال بررسی می‌کند که چگونه وب ۳ می‌تواند افراد را توانمند کرده، نهادهای سنتی را مختل و دنیای آنلاین عادلانه‌تر و شفاف‌تر ایجاد کند.

۱۰. بلوک: چگونه باندی از هکرها، دزدها و بانکداران وال استریت جهان را تغییر دادند اثر لورا شین (The Block: How a Gang of Hackers, Thieves, and Wall Street Bankers Changed the World by Laura Shin)

آیا می‌دانید آن روی سکه ارزهای دیجیتال چیست؟ روزنامه‌نگاری به نام لورا شین، ما را به سفری هیجان‌انگیز در تاریخ کریپتو می‌برد و داستان‌های واقعی از هک‌ها، کلاهبرداری‌ها و جنجال‌هایی را که این صنعت را درگیر کرده است به نمایش می‌گذارد. این کتاب در عین احتیاط، بینش‌های ارزشمندی در مورد خطرات احتمالی مرتبط با ارزهای دیجیتال و اهمیت هوشیاری ارائه می‌دهد.

بیشتر بخوانیم!!!

در ادامه به یک مورد از معروف‌ترین کتاب‌های دیگر می‌پردازیم که خواندن آن‌ بسیار می‌تواند کمک‌کننده باشد:

کتاب ساتوشی: نوشته‌هایی از خالق بیت کوین ساتوشی ناکاموتو برای علاقه‌مندان (The Book of Satoshi: The Collected Writings of Bitcoin Creator Satoshi Nakamoto For the ultimate enthusiast)

این مورد مجموعه نوشته‌های مرموز ساتوشی ناکاموتو، خالق مستعار بیت کوین را گردآوری کرده است و بینشی در مورد دیدگاه و فلسفه اصلی این فناوری پیشگامانه به دست خواهید آورد.

معرفی ۳ کتاب برتر برای اتریوم

بهترین کتاب‌ها برای ورود و عمیق شدن در اتریوم:

۱. تسلط بر اتریوم توسط آندریاس ام. آنتونوپولوس و گاوین وود (Mastering Ethereum by Andreas M. Antonopoulos and Gavin Wood)

این راهنمای جامع که توسط یک مغز متفکر بیت کوین نوشته شده است، به بررسی همه چیز اتریوم می‌پردازد. از اصول قراردادهای هوشمند گرفته تا پیچیدگی‌های برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps)، شما را به درک و ساخت درون اکوسیستم اتریوم مجهز می‌کند.

۲. راهنمای برنامه نویسی اتریوم توسط کرودر (The Ethereum Programming Guide by T.J. Crowder)

 این کتاب یک رویکرد عملی دارد و شما را در دنیای توسعه اتریوم راهنمایی می‌کند. سالیدیتی، زبان برنامه نویسی اتریوم را بیاموزید و DAppهای خود را با دستورالعمل‌های گام به گام بسازید.

۳. اتریوم: بلاک چین‌ها و برنامه‌های غیرمتمرکز اثر عمران بشیر (Ethereum: Blockchains & Decentralized Applications by Imran Bashir)

برای درک کامل، این کتاب هم جنبه‌های فنی و هم عملی اتریوم را بررسی می‌کند. این کتاب به فناوری بلاک چین، قراردادهای هوشمند، DAppها می‌پردازد و حتی راهنمایی‌هایی را برای ساخت آن‌ها را ارائه می‌دهد.

معرفی ۳ کتاب برتر برای ترید

در ادامه به معرفی ۳ کتاب برتر برای تقویت مهارت‌های ترید می‌پردازیم: 

۱. ترید در منطقه اثر مارک داگلاس (Trading in the Zone by Mark Douglas)

این کتاب کلاسیک به روانشناسی ترید می‌پردازد که عنصری حیاتی برای موفقیت است. داگلاس بازی ذهنی را بررسی کرده و به شما کمک می‌کند نظم و کنترل عاطفی مورد نیاز برای حرکت در بازارهای پرنوسان را توسعه دهید.

۲. تحلیل تکنیکال بازارهای مالی توسط جان مورفی (Technical Analysis of the Financial Markets by John Murphy)

به زبان نمودارها مسلط شوید! این کتاب بسیار معتبر، راهنمای جامعی برای تحلیل تکنیکال ارائه می‌دهد و شما را به ابزارها و اندیکاتورهایی مجهز می‌کند تا روندهای بازار را تجزیه و تحلیل کنید و تصمیم‌ آگاهانه در مورد ترید بگیرید.

۳. جادوگران بازار اثر جک دی شواگر (Market Wizards by Jack D. Schwager)

شواگر با معامله‌گران افسانه‌ای مصاحبه کرده و استراتژی‌ها، فلسفه‌ها و بینش‌های آنها را آشکار می‌کند. با درک رویکردهای معامله‌گران موفق، می‌توانید دانش ارزشمندی برای سفر ترید خود به دست آورید.

نکات اضافی:

  • کتاب را با سطح خود مطابقت دهید. اگر کاملا مبتدی هستید وارد برنامه نویسی پیشرفته نشوید.
  • بررسی‌ها و توصیه‌ها را بخوانید. قبل از ورود ببینید دیگران در مورد کتاب چه می‌گویند.
  • کتاب‌های صوتی یا خلاصه را نیز در نظر بگیرید. اگر زمان کم است، کتاب‌های صوتی یا خلاصه‌ای را برای درک مفاهیم کلیدی جستجو کنید.

نتیجه‌گیری: خود را برای آینده مجهز کنید

دنیای ارزهای دیجیتال گسترده و همیشه در حال تغییر است. این فهرست با دقت مشخص شده است و سکوی پرشی برای کاوش شما فراهم می‌کند و دانش فاندامنتال، تجزیه و تحلیل عمیق و دیدگاه‌های انتقادی را ارائه می‌دهد.

با کاوش در این کتاب‌ها، ابزارهای زیر را به دست خواهید آورد:

  • اصول اساسی فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال 
  • پتانسیل ارزهای دیجیتال به عنوان یک طبقه دارایی و تجزیه و تحلیل آن
  • پیامدهای اجتماعی، اقتصادی و فلسفی این فناوری 
  • تصمیم مناسب درباره سرمایه‌گذاری یا مشارکت در اکوسیستم ارزهای دیجیتال 

به یاد داشته باشید، دانش قدرت است. با آموزش خود، در موقعیت مناسبی قرار می‌گیرید تا از فرصت‌های هیجان‌انگیز و دام‌های احتمالی پیش‌رو عبور کنید. 

سفر به دنیای ارزهای دیجیتال تنها با یک قدم آغاز می‌شود. همین امروز آن گام را بردارید و خود را با دانش تقویت کرده تا در این دنیای پویا و در حال تحول پیشرفت کنید.

دیدگاه‌ها

مقالات مرتبط

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه