Skip to content
top banner

رشد ۲۶ درصدی چین‌لینک در ۶ روز آیا هنوز جایی برای رشد بیشتر وجود دارد؟

صعود چین لینک
در
خواندن در ۲ دقیقه

ارز دیجیتال چین لینک با یک رالی صعودی فوق‌العاده از ۱۴ دلار عبور کرد و در سطحی ایستاد که از آوریل ۲۰۲۲ (فروردین ۱۴۰۱) دیده نشه بود. این صعود پرقدرت در حال حاضر چین لینک را با رشد ۲۶ درصدی ۶ روز اخیر به رده دهم بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال (منهای استیبل کوین‌ها) از نظر ارزش بازار رسانده است.

کاربران تبدیل با استفاده از معاملات اهرم دار طی ۶ روز اخیر بیش از ۱۳۰ درصد سود از خرید چین لینک به دست آوردند.

اطلاعات کوین تلگراف نشان می‌دهد رشد شتابان چین لینک ناشی از افزایش تمایل دولت‌ها و موسسات برای توکنیزه کردن دارایی‌های واقعی و کاربرد چین‌لینک به عنوان یک اوراکل در این فرایند بوده است. اما آیا این رالی ادامه دار خواهد بود؟

افزایش تمایل صعودی بازار با توجه به انتظار تأیید ETF‌ بیت‌کوین و توکنیزه کردن داریی‌های واقعی

جیمز سیفارت و اریک بالوناس‌ استراتژیست‌های شبکه بلومبرگ در زمینه صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله (ETF)  طی یادداشتی در روز گذشته از اطمینان معامله‌گران به ادامه صعود بازار سخن گفتند.

این تحلیلگران با اشاره به باز شدن بازه احتمالی تأیید ETFها از سوی SEC از روز ۹ نوامبر  (امروز) خوش‌بینی بازار را ادامه‌دار توصیف می‌کنند.

سیفارت از احتمال ۹۰ درصدی تأیید ETFها سخن می‌گوید اما معتقد است ممکن است زمان این تأیید تا ماه ژانویه (دی‌ ماه) به تأخیر بیفتد.

آلت‌کوین‌ها طی روزهای اخیر رشدهای جذابی داشته‌اند. به عنوام مثال توکن تراست والت (TWT)‌ با رشدی ۴۱ درصدی و IMX با رشدی ۲۹ درصدی، نئو (NEO) با ۲۸ درصد سود رشدی عالی را رقم زده‌اند و لینک هم از این قافله عقب نمانده است.

همکاری با شرکت ارتباطی مهم ودافون غول دنیای ارتباطات نیز یکی از دلایل این رشد سریع خوانده می‌شود. دیگر همکاری‌های چین‌لینک در صنعت اینترنت اشیا و همکاری با مسترکارت، IBM و HSBC نیز می‌تواند به رشد بیشتر چین لینک منتهی شود.

افزایش تقاضای معامله‌گران حرفه‌ای برای چین‌لینک

در همین حال ورود سرمایه موسسات مالی بزرگ و حرفه‌ای به چین لینک نیز افزایش یافته است و سرمایه‌گذاران از طریق سپرده چین لینک شرکت GrayScale نیز به صورت غیرمستقیم در این ارز سرمایه‌گذاری کرد‌ه‌اند.

عاملی همچون فهرست شدن ارز LINK در صرافی Hashkey در هونگ‌کنگ نیز از جمله اهرم‌های رشد این ارز محسوب می‌شود.حجم معاملات چین لینک در بالاتری سطح از یک ژوئن ۲۰۲۱ است و این ارز با عبور از سقف‌های یک سال اخیر خود در صورت تثبیت می‌تواند به صعود ادامه دهد.