توکن‌های اهرم‌دار BTC3L و BTC3S به فهرست ارزهای تبدیل اضافه شده‌اند. حال منظور از توکن اهرم‌دار چیست؟ تصور کنید شما BTC3L را خریداری کرده‌اید و قیمت بیت کوین 1 درصد افزایش پیدا می‌کند در این حالت BTC3L که خریداری کرده بودید 3 درصد رشد خواهد کرد. به همین سادگی و بدون استفاده از لوریج از اهرم ذاتی این توکن‌ها بهره‌مند می‌شوید.

اگر سابقه انجام معاملات تعهدی را داشته باشید یا در مورد مارجین مطالعه کرده باشید به‌خوبی می‌دانید که هنگامی که از اهرم صرافی استفاده می‌کنید، احتمال لیکویید شدن (Liquidation) سفارش شما وجود دارد.با خرید توکن‌ اهرم‌دار بدون نگرانی از بابت لیکویید شدن سفارش، با لوریج معامله می‌کنید. در ادامه همه چیز را در مورد این توکن‌ها با شما در میان می‌گذاریم.

مطالعه بیشتر: معامله تعهدی یا مارجین چیست ؟

معرفی ماهیت توکن اهرم ‌دار

توکن‌های اهرم‌دار، اهرم یا همان لوریج را در اختیار مالک خود قرار می‌دهند. با خرید یا فروش این توکن‌ها شما به صورت خودکار یک پوزیشن یا معامله لوریج‌دار را ایجاد می‌کنید. نکته جالب‌توجه در مورد این توکن‌ها این است که برای سودبردن از اهرم این توکن‌ها نیازی به یادگیری معاملات مارجین ندارید و حتی لازم نیست مفهوم لیکویید شدن را به درستی درک کنید. چرا که با خرید و فروش این توکن‌ها، اهرم به صورت پیش‌فرض در معاملات لانگ (خرید) و شورت (فروش) شما اعمال می‌شود.

در نظر داشته باشید بهتر است این توکن‌ها را برای طولانی‌مدت نگهداری یا به اصطلاح هولد نکنید چونکه ارزش این توکن‌ها در درازمدت کاهش پیدا می‌کنند. توکن‌های اهرم‌دار برای نوسان‌گیری مناسب هستند نه برای سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

معرفی توکن‌های اهرم ‌دار تبدیل

معرفی توکن اهرم دار

توکن‌های اهرم‌دار تبدیل توکن‌هایی با اهرم ذاتی هستند، شما در حال حاضر می‌توانید توکن اهرم‌دار را برای ارز بیت کوین از صرافی تبدیل تهیه کنید. دو توکن BTC3S و BTC3L در تبدیل موجود هستند.

  • منظور از BTC3L توکنی با اهرم 3x است. اگر قیمت بیت‌کوین ۱۰ درصد افزایش پیدا کند، سود شما از این توکن حدود ۳۰ درصد خواهد بود.
  • منظور از BTC3S توکنی با اهرم ×3 است. اگر قیمت بیت‌کوین ۱۰ درصد کاهش یابد، سود شما از این توکن حدود ۳۰ درصد خواهد بود.

کارمزد معامله توکن‌های اهرم‌دار در صرافی تبدیل مشابه با کارمزد معامله در بازار اسپات است. معاملات اسپات به شما اجازه می‌دهند در لحظه با تعیین قیمت خرید و فروش کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص می‌توانید به صفحه کارمزدهای صرافی تبدیل مراجعه کنید.

شما به عنوان یک معامله‌گر همواره در حال پیش‌‌بینی بازار هستید، زمانی که روند نزولی یا خرسی (Bearish)  بر بازار حاکم باشد می‌فروشید و در بازار صعودی یا گاوی (Bullish)  می‌خرید. حال وضعیتی را تصور کنید که در  آن با خوش‌بینی به ادامه روند صعودی بیت کوین، BTC3L را می‌خرید، در این حالت اگر قیمت بیت کوین مطابق با پیش‌بینی شما 1 درصد افزایش پیدا کند قیمت توکن BTC3L شما 3درصد افزایش خواهد داشت.

از سوی دیگر اگر به صعود بیت کوین امیدی نداشته باشید و منتظر ادامه روند نزولی باشید باید BTC3S را خریداری کنید. در این صورت با کاهش 1 درصدی قیمت بیت کوین، شما ۳ درصد سود می‌کنید.

روش خرید و فروش توکن‌های اهرم‌دار

برای خرید و فروش این توکن‌ها کافی است در بازار تبدیل ارز BTC3L یا BTC3S را از فهرست ارزهای این صرافی انتخاب کنید.

خرید توکن اهرم دار از تبدیل

تصویر شماره 1

پس از انتخاب ارز اهرم‌دار موردنظر روی گزینه خرید و فروش کلیک کنید.  سپس سه گزینه تتری، تومانی و خرید آسان نمایش داده می‌شوند. در این بخش باید نوع بازاری که برای خرید و فروش توکن اهرم‌دار در نظر گرفته‌اید را بر اساس وجهی که برای خرید پرداخت می‌کنید انتخاب کنید.

در بازار تتری باید در حساب معاملاتی خود تتر داشته باشید و در بازار تومانی نیز به تومان نیاز خواهید داشت. در صورت انتخاب خرید آسان نیز شما فقط حجم یا بودجه‌ای که برای خرید توکن اهرم‌دار در نظر گرفته‌اید را انتخاب می‌کنید، موتور معاملاتی تبدیل با درنظرگرفتن سفارش‌های موجود بهترین قیمت را برای تکمیل سفارش شما انتخاب می‌کند.

خرید و فروش ارز اهرم دار از تبدیل

تصویر شماره 2

در تصویر شماره ۲ بازار تتری را مشاهده می‌کنید. در باکس شماره ۲ قیمت واحد هر BTC3L را به تتر وارد کرده و در باکس شماره ۳ مقدار BTC3L یا بیت کوین لانگ با اهرم ×3 را انتخاب کنید.

برای فروش BTC3L نیز باید از ستون سمت چپ باکس شماره ۴ و ۵ که مربوط به قیمت واحد BTC3L به تتر و مقدار بیت کوین لانگی که برای فروش دارید است را تکمیل کنید. در سمت چپ تصویر شماره ۲ پیکانی را با شماره ۶ مشاهده می‌کنید، در این بخش نمودار قیمت BTC3L نمایش داده می‌شود. اگر بازار تومانی را انتخاب کرده باشید نیز روند خرید و فروش مشابه تصویر شماره ۲ است. تنها تفاوت در باکس ۲ و ۴ است. در این دو باکس به جای واردکردن قیمت واحد تتری هر BTC3L باید قیمت واحد بیت کوین لانگ با اهرم ۳ را به تومان وارد کنید.

شما همچنین می‌توانید برای وارد کردن قیمت خرید یا فروش واحد هر بیت کوین لانگ اهرم ۳، از گزینه بالاترین پیشنهاد خرید و پایین‌ترین پیشنهاد فروش که در بالای باکس شماره ۲ و ۳ دیده می‌شود نیز استفاده کنید.

خرید و فروش ارز اهرم دار از صرافی تبدیل

تصویر شماره 3

با اسکرول کردن در پایین باکس ۳ و ۵ در تصویر شماره ۲، تصویری مشابه با تصویر شماره ۳ را مشاهده می‌کنید. در باکس ۱ و ۳ قیمت کل سفارش به تتر یا تومان برای خرید یا فروش نمایش داده می‌شود. در بالای پیکان شماره ۵ سفارش‌های خرید و در بالای پیکان شماره ۶ سفارش‌های فروش BTC3L را در صرافی تبدیل مشاهده می‌کنید.

برای تکمیل سفارش روی گزینه ۲ یا ۴ در تصویر شماره ۳ کلیک کنید. پس از فشردن دکمه خرید یا فروش پنجره‌ای حاوی اطلاعات سفارش نمایان می‌شود با مشاهده اطلاعات موجود سفارش را تأیید و نهایی کنید.

فرایند خرید و فروش BTC3S نیز مطابق با همین راهنما انجام می‌شود.

خرید آسان BTC3L و BTC3S

خرید آسان قابلیت جذاب صرافی تبدیل است که برای خرید و فروش در حجم بالا و همین‌طور به معامله‌گران تازه‌کار توصیه می‌شود. برای خرید و فروش آسان BTC3S یا BTC3L در تصویر شماره 1 از منوی بازشونده گزینه خرید آسان را انتخاب کنید.

تصویر شماره 4

پس از انتخاب خرید آسان وارد تصویر شماره ۴ می‌شوید. در این بخش با انتخاب گزینه ۱ می‌توانید توکن بیت کوین لانگ با اهرم ۳ را خریداری کنید. برای این منظور باید در باکس شماره ۲ ابتدا نوع ارزی که برای خرید در نظر گرفته‌اید را انتخاب کنید. شما می‌توانید در کنار تتر و تومان از دیگر ارزهای دیجیتالی که در کیف پول خود دارید نیز استفاده کنید. در باکس شماره ۳ باید مقدار BTC3L که دریافت می‌کنید را وارد کنید. در باکس شماره ۴ قیمت تقریبی هر BTC3L و همین‌طور کارمزد معامله نمایش داده می‌شود. پس از بررسی اطلاعات در باکس شماره ۵ روی خرید بیت کوین لانگ ×3 کلیک کنید.

تبدیل ارز دیجیتال اهرم دار

تصویر شماره 5

تبدیل یا فروش توکن اهرم ‌دار

شما می‌توانید در پنجره‌ای که برای خرید آسان باز می‌شود فروش آسان و معاوضه آسان دارایی را نیز تجربه کنید. برای این منظور می‌توانید مطابق تصویر شماره ۵ گزینه ۱ تبادل ارز یا گزینه دو فروش ارز را انتخاب کنید. سایر مراحل را درست مانند خرید آسان است.

دلایل محبوبیت توکن‌ اهرم دار

دلایل محبوبیت توکن اهرم دار

دلایل متعددی برای استفاده از توکن‌های اهرم‌دار وجود دارد که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌کنیم.

مدیریت ریسک

توکن اهرم‌دار به‌خودی‌خود ریسک ارز دیجیتال را مدیریت می‌کند. این توکن‌ها به‌خودی‌خود از لیکویید شدن دارایی جلوگیری می‌کنند چرا که با هر یک درصد افزایش یا کاهش قیمت بیت کوین، ارزش آنها نیز تغییر می‌کند.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

مدیریت مارجین

با استفاده توکن‌های اهرم‌دار بیت کوین بدون نیاز به استفاده از معاملات تعهدی یا مارجین و تأمین وثیقه و همین‌طور نگرانی از بابت لیکویید شدن پوزیشن معاملاتی خود، با اهرم ۳ برابری معامله می‌کنید.

مراقب باشید

احتیاط های لازم هنگام خرید و فروش توکن اهرم دار

به یاد داشته باشید که توکن‌های اهرم‌دار برای هولد کردن طراحی نشده‌اند. این توکن‌های برای نوسان‌گیری و سرمایه‌گذاری کوتاه‌مدت مناسب هستند، نگهداری این ارزها برای طولانی‌مدت، سرمایه شما را در معرض ریسک زیادی قرار می‌دهد. تصور کنید که توکن BTC3L را فرضا به قیمت ۱۰ دلار خریداری کرده‌اید در حالی که قیمت بیت‌کوین ۲۷ هزار دلار است. ممکن است ۲ ماه بگذرد و قیمت بیت‌کوین همچنان ۲۷ هزار دلار بماند اما قیمت توکن BTC3L در این مدت کاهش یافته و فرضا به ۹ دلار رسیده است.

همواره قیمت توکن اهرم‌داری که خریداری کرده‌اید را زیر نظر بگیرید تا درصورتی‌که بازار برخلاف پیش‌بینی شما حرکت کرد، سریع‌تر وارد عمل شوید و میزان ضرر را به حداقل برسانید. برای این کار بهتر است از ابزارهای مدیریت ریسک مثل حدضرر یا OCO استفاده کنید.

نوسانات را جدی بگیرید

نوسانات توکن پایه را جدی بگیرید

بیایید فرض کنیم که شما ۱۰۰ دلار برای خرید BTC3L هزینه کرده‌اید و در روز اول 10% سود می‌کنید و روز دوم نیز 10% ضرر را تجربه می‌کنید. در این حالت با درنظرگرفتن اهرم ۳ برابری، ارزش توکن اهرم‌دار شما با 30% سود در روز اول ۱۳۰ دلار است. ارزش دارایی در روز دوم کاهش پیدا می‌کند و به ۹۱ دلار می‌رسد چرا که قیمت %30 کاهش داشته است.

در چنین شرایطی اگر به شکل معمول سرمایه‌گذاری کرده بودید، معامله شما سود بهتری داشت. چرا که در روز اول به ۱۱۰ دلار می‌رسید و روز دوم با ۱۰ درصد کاهش (110$-10%) به ۹۹ دلار می‌رسید.  برای جلوگیری از چنین شرایطی بهتر است زمانی که بازار نوسانات زیادی را تجربه می‌کند روی توکن‌های اهرم‌دار معامله نکنید.

در نهایت

توکن اهرم‌دار بیت کوین فرصت بسیار خوبی برای سود بردن از کاهش و افزایش قیمت بیت کوین است. با استفاده از این توکن‌ها بدون نیاز به دریافت لوریج و معامله تعهدی، می‌توانید از اهرم ۳ برابر استفاده کنید.

توکن‌های اهرم‌دار با هدف معامله در بازه زمانی کوتاه‌مدت و نوسان‌گیری طراحی شده‌اند. اگر از توکن اهرم‌دار به شکل درست استفاده کنید، در مدت کوتاهی به سود کلانی دست پیدا می‌کنید. چرا که استفاده از این توکن‌ها بسیار ساده و کاربردی است.

سؤالات متداول

توکن‌های اهرم‌دار تبدیل کدام هستند؟

در شرایط فعلی دو توکن BTC3L و BTC3S در صرافی تبدیل موجود هستند.

دارایی پایه در توکن‌های اهرم‌دار چیست؟

توکن‌های اهرم‌داری که در تبدیل در اختیار شما گذاشته می‌شوند، BTC3L و BTC3S نام دارند. سه حرف اول این توکن‌ها نشان‌دهنده ارز پایه هستند. توکن‌‌های BTC3L و BTC3S از افت‌وخیز قیمت‌ بیت کوین سود می‌برند.

چطور توکن‌های BTC3L و BTC3S را معامله کنم؟

برای شروع باید در صرافی تبدیل حساب کاربری داشته باشید. در ادامه می‌توانید در بازار تومانی، تتری یا خرید آسان این توکن‌ها را خریداری کنید.

چرا نباید توکن‌های BTC3L و BTC3S را هولد کنم؟

چون که بخاطر ماهیت این توکن‌ها، ارزش‌شان در درازمدت افت پیدا می‌کند.

منابع:

coinmarketcap.com

kucoin.com

binance.com

learn.bybit.com

دیدگاهتان را بنویسید