لیست نشده در تبدیل
ارز دیجیتال trvl

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

دی تراول (Dtravel) یک اکوسیستم اجاره و رزور خانه و ویلا برای تعطیلات به صورت همتا به همتا است که جهان را قادر می‌سازد بدون نیاز به بازارهای متمرکز یا اشخاص ثالث به راحتی سفر کنند. اکوسیستم Dtravel  توسط یک جامعه پرشور هدایت می‌شود و بر اساس پروتکل Nite ساخته شده است و توسط رمزارز اصلی آن، TRVL پشتیبانی می‌شود.

TRVL چیست؟

Dtravel به عنوان یک جایگزین پیشرو برای بازارهای متمرکز، زیرساختی را برای تسهیل رزروهای همتا به همتا فراهم می‌کند. برای اپراتورها، این به معنای توانایی ایجاد وب‌سایت‌های اجاره و راه‌اندازی لیست‌های قابل رزرو مستقیم است که می‌توانند رزروهایی با فیات و کریپتو را بدون واسطه انجام دهند. برای مسافران، این به معنای کشف و مدیریت رزروهای اجاره برای تعطیلات است که مستقیماً با مالکان و اپراتورها انجام شده است. این مؤلفه‌های زیرساخت با پروتکل Nite ارتباط دارند و داده‌های اجاره تعطیلات را در زنجیره (به صورت آنچین) می‌آورند. به صورت ساده یعنی مسافران با مالکان به صورت مستقیم ارتباط می‌گیرند و رزروهای خود را انجام می‌دهند و می‌توانند از طریق فیات و ارزهای دیجیتال پرداخت خود را نهایی کنند.

پروتکل Nite یک رویکرد انقلابی برای اتصال است که هدف آن متحدکردن صنعت اجاره برای تعطیلات از طریق یک استاندارد داده مشترک است. پروتکل Nite با استفاده از فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند، یک پایگاه داده غیرمتمرکز را برای هر کسی ارائه می‌کند تا بتواند به آن دسترسی داشته باشد.

نیروبخش اکوسیستم دی تراول، TRVL یک توکن ابزاری یا یوتیلیتی توکن مبتنی بر بلاک چین است. توکن TRVL با ایجاد انگیزه در رشد و پذیرش از طریق توزیع پاداش و تمرکززدایی، توسعه جامعه محور را ترویج می‌دهد.

چیزی که Dtravel را از شرکت‌های مسافرتی وب2 متمایز می‌کند، دیدگاه آن برای توانمندسازی مالکیت در سفر است. این به معنای مالکیت در اکوسیستم و همچنین حق رای است. این پروژه با ساختن یک محصول قوی به نام Dtravel Direct و پرورش جامعه‌ای از صاحبان و اپراتورهای اجاره، چشم‌انداز خود را ایجاد کرده‌اند. با همکاری نزدیک با این اعضای جامعه، بازخورد آنها را جمع‌آوری می‌کنند و یک پیشنهاد نوآورانه می‌سازند.

بازخورد انجمن برای موفقیت مستمر این پروژه بسیار مهم است و دارندگان TRVL این فرصت را دارند که فعالانه در تصمیم‌گیری شرکت کنند و نظر خود را در مورد پیشنهادهای مختلفی که بر اکوسیستم Dtravel تأثیر می‌گذارد، بیان کنند.

اعضای انجمن می‌توانند از حق رای خود استفاده کنند و بر نقشه راه Dtravel تأثیر بگذارند و بر روی پیشنهادهایی که بر اکوسیستم Dtravel تأثیر می‌گذارند، توجه کنند. این مورد سند چگونگی ساختار و تکامل حاکمیت را در طول زمان و چگونگی مشارکت اعضای جامعه در حکومت را مشخص می‌کند.

برخلاف هتل‌ها، اجاره خانه برای تعطیلات تجربه منحصر به فردی را به مسافران ارائه می‌دهد. امروزه، همین روحیه اجتماعی همچنان قوی باقی مانده است و یکی از ویژگی‌های تعیین‌کننده فضای اجاره تعطیلات است.

Dtravel بر اساس همین اشتیاق به جامعه است و آن را به هر کسی که علاقه‌مند به اجاره خانه در تعطیلات است گسترش می‌دهد و در عین حال به افراد فرصت‌هایی می‌دهد تا پاداش‌هایی متناسب با مشارکت‌هایشان دریافت کنند.

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

 

مدل توکن TRVL در Dtravel

توکن TRVL به عنوان انگیزه‌ای برای تسریع رشد Dtravel استفاده می‌شود و در عین حال تجربه دارندگان داخل اکوسیستم Dtravel را افزایش می‌دهد. در ادامه مدل توکن را با تمرکز بر ارتباط آن در محصولات Dtravel  و نحوه اعمال آن برای اپراتورها، مسافران و شرکت‌کنندگان در جامعه را توضیح می‌دهیم:

 • اپراتورها: صاحبان و مدیران اجاره برای تعطیلات که فهرست املاک و منابع خود را به اکوسیستم ارسال می‌کنند.
 • مسافران: هر کسی که از اکوسیستم Dtravel برای کشف و رزرو اجاره در تعطیلات استفاده می‌کند.
 • شرکت‌کنندگان انجمن: می‌توانند شامل هر یک از گروه‌های بالا باشند و ممکن است سهامداران و سازندگان باشند یا کسانی که فقط مشتاق حمایت از TRVL و Dtravel هستند.

کاربرد TRVL

توکن TRVL بر 3 اصل بنا شده است:

 • استیک کردن: ارزش استفاده از برنامه‌های Dtravel را افزایش می‌دهد و از طریق درآمد اکوسیستم برای دارندگان TRVL پاداش ایجاد می‌کند.
 • ارزی برای سفر: هنگامی که توکن در اکوسیستم برای پرداخت استفاده می‌شود، تخفیف‌هایی را به همراه دارد.
 • حاکمیت: برای ایجاد و رای دادن به Dtrips و برای انتخاب پارامترهای پروتکل و توکنومیکس استفاده می‌شود.

 

حتما بخوانید: توکن حاکمیتی چیست؟ هرآنچه باید در مورد governance token بدانید

 

مزایای اصلی TRVL

سفر با انگیزه: مسافران می‌توانند توکن‌های TRVL را برای فعالیت‌های مختلف در پلتفرم Dtravel کسب کنند. این موارد شامل رزرو و اجاره، تکمیل وظایف (مانند گذاشتن نظرات) و حتی مشارکت در شبکه است.

جوایز و مزایا: توکن TRVL می‌تواند مزایای بیشتری را ایجاد کند. کاربران می‌توانند توکن‌های خود را برای کسب درآمد غیرفعال به اشتراک بگذارند (استیک)، در رای‌هایی که بر توسعه پلتفرم تأثیر می‌گذارد شرکت کنند و به معاملات یا تخفیف‌های انحصاری سفر دسترسی پیدا کنند.

رویکرد غیرمتمرکز: هدف TRVL کمک به صنعت غیرمتمرکز سفر است. این مورد می‌تواند به معنای کاهش اتکا به پلتفرم‌های بزرگ رزرو باشد که منجر به تجربه کنترل شده کمتری توسط کاربر می‌شود.

توکنومیکس TRVL

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

همانطور که در تصویر مشخص است کل عرضه توکن TRVL مقدار 1 میلیارد توکن است که توزیع اولیه آن به صورت زیر است:

 • خزانه جامعه: 25 درصد
 • سرمایه رشد:25 درصد
 • ذخیره بنیاد: 20 درصد
 • مشاوران و مشارکت‌کنندگان: 10.5 درصد
 • فروش سید: 10 درصد
 • فروش استراتژیک 1 و 2: 9.5 درصد

همچنین نمودار قیمتی این ارز را می‌توانید در تصویر زیر مشاهده کنید.

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

چگونه TRVL بخریم؟

دو راه اصلی برای خرید رمزارز TRVL وجود دارد: از طریق یک صرافی ارز دیجیتال متمرکز یا یک صرافی غیرمتمرکز. در ادامه به صورت گام به گام این روش‌ها را توضیح می‌دهیم.

صرافی متمرکز (CEX)

 1. یک صرافی متمرکز را انتخاب کنید: گزینه‌های زیادی در این خصوص وجود دارند. هر صرافی فرآیند ثبت نام و هزینه‌های خاص خود را دارد، بنابراین قبل از تصمیم‌گیری تحقیق و مقایسه کنید. در زمان نگارش این مقاله، لیست صرافی‌هایی که این ارز را می‌توانید در آن‌ها خرید و فروش کنید به صورت زیر است:

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

 1. حساب خود را تنظیم کنید: این مورد معمولاً شامل ایجاد یک ورود به سیستم، تکمیل تأیید هویت و انتخاب یک روش پرداخت است.
 2. حساب خود را تامین کنید: ارز فیات یا ارز دیجیتالی را که می‌خواهید برای خرید TRVL استفاده کنید، در صرافی واریز کنید.
 3. خرید TRVL :جفت ارز معاملاتی تی آر وی ال به عنوان مثال TRVL/USDT) ) را پیدا کنید. سپس می‌توانید از یک سفارش بازار (خرید با قیمت فعلی) یا یک سفارش محدود (قیمت مورد نظر خود را مشخص کنید) برای خرید TRVL استفاده کنید.
 4. انتقال (اختیاری): برخی از کاربران ترجیح می‌دهند TRVL خریداری شده خود را برای امنیت بیشتر به کیف پول کریپتو شخصی منتقل کنند. این مرحله به ترجیح شما بستگی دارد.

پس به همین سادگی می‌توانید ارز تی آر وی ال را خریداری کنید.

صرافی غیرمتمرکز (DEX)

 1. یک کیف پول ارز دیجیتال نصب کنید: به یک کیف پول ارز دیجیتال سازگار با بلاک چین اتریوم نیاز دارید.
 2. این ارز در شبکه بلاک چین اتریوم است ولی بر روی بایننس اسمارت چین نیز این ارز وجود دارد. قبل از این که صرافی غیرمتمرکز خود را انتخاب کنید، مقداری از ارز اتریوم یا BNB در کیف پول خود داشته باشید، زیرا به وسیله آن می‌خواهید خرید انجام دهید.
 3. یک DEX را انتخاب کنید: یک DEX را انتخاب کنید که از معاملات TRVL پشتیبانی می‌کند. البته در صرافی‌های غیرمتمرکز کافی است آدرس قرارداد هوشمند ارز TRVL را در پلتفرم وارد و سپس شروع به معامله کنید.
 4. کیف پول خود را وصل کنید: کیف پول خود را با استفاده از ویژگی اتصال کیف پول به DEX انتخابی متصل کنید.
 5. در نهایت اتریوم یا ارز پایه خود را با ارز TRVL سواپ کنید. به همین راحتی خرید شما انجام می‌شود.

ارز دیجیتال تی آر وی ال (TRVL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

نتیجه‌گیری

تمام مواردی که نیاز بود در خصوص ارز TRVL بدانید را خدمت شما عزیزان بیان کردیم. به صورت کلی می‌توان گفت TRVL یک اکوسیستم در فضای دیفای ارائه می‌دهد. ویژگی‌های زیادی دارد ولی یکی از مهمترین‌ ویژگی TRVLSwap است که با پلتفرم کاربر پسند، ویژگی‌های متنوع و تمرکز بر نوآوری، در حال ایجاد یک اکوسیستم قوی است. در حالی که قیمت توکن در حال حاضر متغیر است، پتانسیل رشد TRVL بر توسعه مداوم پلتفرم TRVLSwap و پذیرش گسترده‌تر دیفای وجود دارد.

 

حتما بخوانید: دی فای ( DeFi ) چیست؟

سوالات متداول

1. TRVL چیست؟

TRVL ارز دیجیتالی است که در پلتفرم Dtravel، یک بازار مبتنی بر بلاک چین برای رزرو و اجاره استفاده می‌شود. به آن به عنوان راهی برای کسب پاداش، شرکت در انجمن Dtravel و بهره‌مندی از یک سیستم سفر غیرمتمرکز فکر کنید.

2. چگونه می‌توانم از ارز دیجیتال TRVL استفاده کنم؟

می‌توانید از TRVL برای رزرو و اجاره در Dtravel استفاده کنید و یا برای فعالیت‌هایی مانند نظرات یا مشارکت در شبکه استفاده کنید. همچنین TRVL می‌تواند مزایایی مانند استیک کردن برای جوایز یا رای دادن به پیشنهادهایی که بر آینده پلتفرم تأثیر می‌گذارد، داشته باشد.

3. آیا TRVL سرمایه‌گذاری خوبی است؟

TRVL مزایای زیادی را ارائه می‌دهد، اما یک ارز دیجیتال جدید است. موفقیت بلند مدت به عواملی مانند نرخ پذیرش و توسعه پلتفرم بستگی دارد. مهم است که قبل از سرمایه‌گذاری در مورد TRVL و هر ارز دیجیتال تحقیق کنید.

4. از کجا می‌توانم ارز TRVL بخرم؟

دو گزینه اصلی وجود دارد: صرافی‌های متمرکز یا صرافی‌های غیرمتمرکز.  استفاده از صرافی‌های متمرکز معمولا آسان‌تر است در حالی که DEXها کنترل بیشتری به شما می‌دهند.

 

منابع:

Dtravel Document

Dtravel

Tokeninsight

Coinmarketcap