این هفته تتر پرواز کرد و از قفس پرید و جنسیس هر چه فروخته بود را دوباره به بیت کوین تبدیل کرد. دادگاه آمریکا ترا را مجرم شناخت و بایننس دوباره برای رقیبان قدرت‌نمایی کرد. در نهایت دولت آمریکا تاجر جاده ابریشم شد تا بیت کوین خرید و فروش کند. در چهار فصل کریپتوی این هفته با ما همراه باشید تا مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اخبار بر بازار ارزهای دیجیتال را با هم بررسی کنیم تا دید بهتری نسبت به بازار هفته پیش رو به دست آورید و با خیال راحت‌تری به معامله بپردازید.

اولین خبر تابستانی – دلار پرواز کرد، تتر از قفس پرید

این هفته بازار با تتر ۶۱،۰۰۰ تومانی آغاز شد. تتر و دلار اسکناس سبزی که معمولاً بهار را برای پرواز انتخاب می‌کند فرصت را غنیمت شمردند و در هفته‌ای که تعطیلات زیادی داشت از دست مسئولین سر خوردند و به آسمان پریدند.

پرواز دلار و تتر

درحالی‌که بازار ارزهای دیجیتال رنگی نارنجی مایل به قرمز داشت، جهش دلار طبیعت سرزمین ایران را کاملاً سبز کرد و تتر آن‌قدر سبز شد که برف‌های قله را هم آب کرد و سقف تاریخی خود را شکست.

قیمت تتر که بهمن  ۱۴۰۱ اولین بار وارد کانال ۶۲،۰۰۰ تومان شده بود این بار در هفته جاری کانال‌های پشت سرش را خراب کرد و با کندل‌هایی به رنگ سبزه‌های هفت سین کانال‌های ۶۳،۰۰۰ تا ۶۵،۰۰۰ تومانی را یکی پس از دیگری درنوردید و در آخرین روز هفته یعنی جمعه قله تاریخی جدید ۶۵،۷۲۳ تومان را برای خود ثبت کرد.

در چنین شرایطی بسیاری از مردم برای حفظ ارزش دارایی‌های خود دوباره به دلار پناه آوردند و سریع‌ترین و مطمئن‌ترین راهکار یعنی خرید تتر در اولویت بسیاری قرار گرفت.

باید دید ادامه سیاست‌های اقتصادی و حوادث منطقه دلار و تتر را به کدام مسیر منتقل می‌کند. اما آنچه مسلم است این مسیر در کشور ما طی دهه‌های اخیر همواره صعودی بوده است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

دومین خبر تابستانی – جنسیس هر چه فروخته بود را بیت‌کوین خرید

شرکت اعطای وام‌ ارز دیجیتال Genesis که مدتی پیش اعلام ورشکستگی کرده بود و اجازه فروش دارایی‌های خود را از دادگاه دریافت کرده بود بیش از ۲ میلیارد دارایی خود در سپرده بیت ‌کوین گری‌اسکیل GBTC را فروخت که این مسئله در هفته‌ گذشته باعث ایجاد موجی در بازار شد و احتمالا بر بازار اثر منفی گذاشت.

خرید بیت کوین از سوی جنسیس

اما اکنون به نظر می‌رسد این شرکت تمام دارایی حاصل از این فروش را به بیت ‌کوین تبدیل کرده است تا بدهی‌های خود را به طلبکاران بپردازد.

این شرکت پیش‌تر ۳۶ میلیون سهم سپرده گری‌اسکیل GBTC را در روز ۲ آوریل (۱۴ فروردین) را به قیمت ۵۸.۵۰ دلار به ازای هر سهم فروخه بود. این سهام از زمان خریداری شدن از سوی Genesis رشدی ۵۰ درصدی داشت.

اکنون Genesis ۳۲،۰۴۱ بیت‌ کوین خریده است. صرافی کوین‌بیس پپش‌تر گفته بود که نباید نگران فروش‌های جنسیس بود؛ چون بیشتر آن در بازار ارز دیجیتال باقی خواهد ماند.

اولین خبر پاییزی – پیروزی SEC مقابل بنیان‌گذار ترافورم لبز؛ او یک کلاهبردار است

هیئت منصفه دادگاهی در منتهن نیویورک ترافورم لبز و بنیان‌گذار آن دوو کوون را در اتهام کلاهبرداری از مردم در جریان سقوط اکوسیستم ترا و استیبل کوین الگوریتمی آن در ماه مه ۲۰۲۲ مجرم شناخت.

پیروزی SEC مقابل ترافورم لبز و دو کوون در دادگاه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ترافورم لبز و کوون را به گمراه کردن مردم از طریق هدایت آن‌ها به خرید آنچه استیبل کوین الگوریتمی ترا (UST) نامیده می‌شد متهم کرده بود.

این اظهار نظر روز جمعه از سوی هیئت منصفه مطرح شد و پیش از آن وکلای طرفین اسناد و دیدگاه‌های خود را در دادگاه مطرح کردند.

دادگاه سوء استفاده دو کوون از سرمایه‌گذاران عادی و دادن اطلاعات غلط درباره توانایی سیستم الگوریتمی ترا برای حفظ ارزش خود را تأیید کرد و در این زمینه با SEC هم نظر بود.

بنیان‌گذار ترا در دو کشور آمریکا و زادگاه خود کره جنوبی تحت تعقیب است و این دو کشور بر سر استرداد او از مونتنگرو در حال رایزنی و جدال هستند.

ارزهای لونا کلاسیک و لونا طی ماه‌های اخیر عملکرد نسبتا مثبت و رو به رشدی داشته‌اند و باید دید تاثیر این دادگاه بر آن‌ها چگونه خواهد بود.

 

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

اولین خبر بهاری – قدرت‌ نمایی دوباره بایننس؛ رکورد بالاترین حجم معاملات در سال اخیر

صرافی بایننس که پس از خروج مدیرعامل پیشین خود CZ و پرداخت جریمه ۴.۳ میلیارد دلاری به مقامات قانون‌گذاری آمریکا در سال گذشته میلادی در وضعیت بدی قرار داشت روزبه‌روز در حال بهتر شدن است و در ماه مارس توانست رکورد بالاترین حجم معاملات سالانه خود را با ۱.۲۱ تریلیون دلار ثبت کند.

قدرت نمایی صرافی بایننس

حجم معاملات اسپات بایننس به بالاترین سطح خود از ماه مه سال ۲۰۲۱ رسید و در ماه مارس ۱۲۱ درصد رشد داشت. سهم بازار این شرکت نیز در ماه مارس با رشد ۱.۰۴ درصدی به بالاتر از ۴۴ درصد افزایش یافت.

اما اوج ریکاوری بایننس را می‌توان از بازار مشتقه این صرافی تشخیص داد که حجم معاملات آن با ۸۹.۷ درصد رشد به ۲.۹۱ تریلیون دلار رسید که بالاترین سطح از ماه مه سال ۲۰۲۱ است.

بایننس علی‌رغم همه مشکلات به وجود آمده از سوی نهادهای قانون‌گذاری ۴۰ میلیون کاربر جدید را در سال ۲۰۲۳ به جمع استفاده کنندگان خود افزود که رشدی ۳۰ درصدی را در این شاخص نشان می‌دهد.

به نظر می‌رسد بایننس دوباره در حال نشان دادن قدرت خود به حریفان و رقبا است و بهترین استفاده را از بازار صعودی و سقف‌شکنی بیت‌کوین برده است.

اولین خبر زمستانی – آمریکا تاجر بیت‌ کوین‌ های جاده ابریشم

یک کیف پول ارز دیجیتال که با عنوان دولت آمریکا عنوان‌گذاری شده است ۳۰،۱۷۵ بیت ‌کوین را حوالی ظهر سه‌شنبه جابه‌جا کرد. این بیت ‌کوین ‌ها با قیمت کنونی چیزی حدود ۲ میلیارد دلار ارزش دارند.

فروش بیت کوین های جاده ابریشم از سوی دولت آمریکا

آخرین فروش بیت‌کوین تأیید شده دولت آمریکا –که در اواخر ۲۰۲۲ حدود ۵۰،۰۰۰ بیت‌کوین مرتبط با وب‌سایت  Silk Road (جاده ابریشم)‌ را توقیف کرده است- در ماه مارس ۲۰۲۳ رخ داد که طی آن ۹،۸۶۱ بیت‌کوین را به ارزش ۲۱۶ میلیون دلار فروخته بود.

پلتفرم افشای اخبار کریپتوی آرکام می‌گوید دولت آمریکا حدود ۲،۰۰۰ بیت‌کوین را به صرافی کوین‌بیس منتقل کرده است و بقیه کوین‌ها به کیف پولی مربوط به دولت این کشور انتقال یافته است.

بیت‌کوین طی این هفته نزول تندوتیزی را تا ۶۵،۰۰۰ دلار تجربه کرد و این امکان وجود دارد که در صورت فروش بیت‌کوین‌های مربوط به دولت آمریکا شاهد تأثیرات و نوسانات دیگری در بازار باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید