luncicon

قیمت و خرید لونا کلاسیک - LUNC

Buy/Sell Terra (Luna) Classic (LUNC)
خرید آسان  لونا کلاسیک

نمودار قیمت لونا کلاسیک

تبدیل لونا کلاسیک به تومان

IRTicon تومان
LUNCicon لونا کلاسیک
خرید لونا کلاسیک
ringing bell اطلاع از تغییر قیمت ارزهای دیجیتال
شروع معامله حرفه‌ای
تبدیل، بهترین انتخاب معامله‌گر ایرانی
برداشت آنی در ۱ دقیقه
۴۸۰ + بازار معاملاتی
۲۴ ساعته پشتیبانی
۵۰۰,۰۰۰ + کاربر فعال
پیوستن به تبدیل

لونا کلاسیک (Luna Classic) چیست؟

ارز لونا کلاسیک

ارز دیجیتال لونا کلاسیک Luna Classic با نماد LUNC همان توکن قدیمی اکوسیستم ترا لونا Terra Luna است. پس از فروپاشی UST/Luna و بعد از تصویب طرح احیا و بازیابی شبکه ترا، فورک تبدیل به شبکه اجرایی شد و توکن زنجیره قدیمی ترا نام لونا کلاسیک LUNC را به خود اختصاص داد.
ترا کلاسیک نامی برای زنجیره قبلی است که با نام توکن لونا کلاسیک به فعالیت خود ادامه داده است. زنجیره جدید که بعد از فورک شبکه شکل گرفت، همان اسم‌های پیشین شبکه و توکن را دارد.

نام زنجیره جدید Terra 2.0 و توکن Luna 2.0 است. توکن‌های جدید قرار است به همان میزان که توکن‌های لونا گردش داشتند عرضه شوند.

بعد از عرضه ارز دیجیتال لونا کلاسیک، رپد توکن شبکه با نامی تحت عنوان رپد لونا ( Wrapped Luna) به بازار عرضه می‌شود.

شاید جالب باشد بدانید که کاربرد مفهوم کلاسیک در زنجیره ترا به احتمال قوی از اتریوم کلاسیک و اتریوم گرفته شده و به نوعی یادآور فورک شبکه اتریوم بعد از هک دائو DAO است که در سال 2017 اتفاق افتاده است.

خرید ارز دیجیتال لونا کلاسیک

قبل از انجام هر کاری، برای خرید ارز دیجیتال لونا کلاسیک می‌بایست صرافی‌هایی را که از این ارز پشتیبانی می‌کنند شناسایی کنید.

پس از شناسایی و انتخاب صرافی معتبر باید برای ثبت نام اقدام کرده و پس از ایجاد حساب کاربری اقدام به خرید این ارز دیجیتال کنید.

ذکر این نکته لازم است که چون کشور ایران در محاصره تحریم‌ها قرار دارد، بنابراین باید به احتمال مسدود شدن دارایی‌‌های دیجیتال دقت لازم را داشت و از روش‌هایی استفاده کرد که ایرانی بودن کاربر محرز نشود. بسیاری از کاربران با استفاده از IP های ثابت از صرافی‌های خارجی استفاده می‌کنند اما این کار خطراتی را به همراه دارد چرا که همواره احتمال برملا شدن آی پی واقعی کاربر و بلاک شدن دارایی او وجود دارد.

استفاده از روش مستقیم برای معامله ارزهای دیجیتال هم با احتمال کلاهبرداری همراه است و بنابراین این شیوه هم خطرات خاص خود را به همراه دارد.

توصیه می‌شود برای خرید ارز دیجیتال از صرافی داخلی مانند تبدیل برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال استفاده کنید تا از بروز مشکلاتی از قبیل مسدود شدن دارایی پیشگیری شود.

فروش ارز دیجیتال لونا کلاسیک

برای فروش ارز دیجیتال لونا کلاسیک به مانند شرایط خرید آن، می‌بایست به صرافی معتبر مراجعه کرده و با ایجاد حساب کاربری نسبت به فروش دارایی خود اقدام کنید.

ذکر این نکته ضروری است که کاربران ایرانی نمی‌توانند از خدمات صرافی‌های خارجی به علت وجود تحریم‌ها بهره‌مند شوند. پس باید یکی از صرافی‌های معتبر داخلی را برای این امر انتخاب کنند.

نحوه خرید لونا کلاسیک از صرافی تبدیل

برای انجام فرایند خرید و یا فروش این ارز دیجیتال باید به صرافی مراجعه کرده و با انجام مراحل ثبت نام و انجام پروسه احراز هویت و سپس دریافت قیمت لحظه‌ای این ارز دیجیتال برای خرید اقدام کرد.

برای اطلاع از کارمزد معاملات در تبدیل به صفحه مربوطه مراجعه و اطلاعات لازم را کسب کنید. پس از تعیین حجم و پرداخت هزینه سفارش خرید ثبت و در نهایت دارایی به کیف پول شما در تبدیل منتقل می‌شود.

برای خرید لونا کلاسیک در تبدیل ابتدا باید در داشبورد و در بخش خرید و فروش یکی از دو گزینه بازار تتری و بازار تومانی را انتخاب کنید. در بازار تومانی باید با توجه به تحلیل بازار قیمتی را تعیین و ارز را خریداری کنید. در روش سفارش آنی سیستم به صورت خودکار پایین‌ترین قیمت را برای خرید شما در نظر می‌گیرد.

نحوه خرید لونا کلاسیک در بازار تتری تبدیل اندکی متفاوت است. در این روش به تتر نیاز دارید. پس از خریداری تتر یکی از دو گزینه سفارش آنی یا تعیین قیمت را انتخاب کنید. در بخش قبلی در مورد این دو روش صحبت کردیم.

مزایای خرید و فروش LUNC در صرافی تبدیل

مزایای خرید و فروش ارز دیجیتال از جمله ارز دیجیتال لونا کلاسیک در صرافی تبدیل آن است که در سریع‌ترین زمان ممکن میتوانید این کار را انجام دهید چرا که:

این صرافی دارای ابزارهای حرفه‌ای است که بواسطه آنها ریسک معامله به کمترین حد خود می‌رسد و در هر شرایط و در هر زمانی قابل‌مدیریت است. صرافی تبدیل دارای کیفهای پول امن اختصاصی است که باعث می‌شود تا دارایی کاربر ضمانت شود.

تیم پشتیبانی قوی صرافی در سریع‌ترین زمان ممکن از طریق تلفن و یا چت آنلاین مشکلات کاربران را برطرف میکنند.

روش نگهداری لونا کلاسیک

رمز ارز لونا کلاسیک مانند سایر ارزهای دیجیتال برای ذخیره شدن و برای نگهداری نیاز به استفاده از کیف پول دیجیتال دارد. البته از حسابهای کاربری در صرافیها هم میتوانید برای این امر کمک بگیرید. کاربران تبدیل می‌توانند برای نگهداری از ارزهای دیجیتال خود از کیف پول امن و اختصاصی تبدیل استفاده کنند. در این صورت برای ورود به معاملات جدید نیازی به انتقال دارایی از کیف‌ پول‌های سرد و گرم را ندارید و در سریع‌ترین زمان وارد معامله می‌شود.

انواع کیف پول ارز دیجیتال لونا کلاسیک

کیفهای پول دیجیتالی که می‌توان این ارز دیجیتال را در آنها نگهداری کرد، در قالب دو دسته کیف پول دیجیتال سخت‌افزاری و کیف پول دیجیتال نرم‌افزاری قابل تقسیم‌بندی هستند.

  • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو اس ( Ledger Nano S )
  • کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X )
  • کیف پول سخت‌افزاری ترزور ( Trezor )
  • کیف پول سخت‌افزاری کیپ کی ( KeepKey )
  • کیف پول کوینومی ( Coinomi )
  • کیف پول اتمیک ( Atomic )
  • کیف پول رسمی لونا‌ Terra Station

کارمزد خرید و فروش لونا کلاسیک

معامله لونا کلاسیک در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود. برای بررسی صفحه کارمزدهای تبدیل کلیک کنید.

ریزش تاریخی لونا کلاسیک

لونا کلاسیک سودهای خوبی را نصیب سرمایه‌گذاران کرد اما ریزش ناگهانی این ارز خبری ناگهانی بود که در می سال 2022 در بازار پراکنده شد. ریزش قیمت لونا کلاسیک اگر شدیدترین سقوط در بازار ارزهای دیجیتال نبوده باشد، قطعا یکی از شدیدترین‌های این بازار در طول تاریخ بوده است.

قیمت لونا کلاسیک در 6 آوریل در بالاترین حد خود یعنی 116 دلار بود و در یک تغییر مسیر ناگهانی در 6 ژوئن به 0.00008 دلار رسید.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در حیرت به دنبال علت ریزش قیمت لونا کلاسیک بودند. ارزی که با عملکرد خوب خود سرمایه زیادی را جذب کرده بود بیشترین ضرر ممکن را به هولدرها وارد کرد. به نظر می‌رسد علت اصلی ریزش ناگهانی این ارز تورم بسیار شدید UST استیبل کوین این شبکه بود.

چه چیزی باعث ریزش قیمت لونا کلاسیک شد؟

در 10 می سال 2022 قیمت UST که از پشتوانه 1 دلاری برخوردار بود به کمتر از 0.67 دلار رسید. البته در ساعات بعدی همان روز قیمت این استیبل کوین به 0.90 دلار رسید اما این افزایش قیمت دوامی نداشت. روز بعد یعنی 11 می، قیمت UST به 0.23 دلار رسید و اعتماد بازار به این ارز به طرز غیرقابل ترمیمی خدشه‌دار شد.

آیا خرید ارز دیجیتال لونا کلاسیک بدون احراز هویت ممکن است؟

برای خرید ارز دیجیتال در صرافی‌‌های معتبر پیش از هر اقدامی باید احراز هویت کنید. اگر یک صرافی بدون احراز هویت به شما اجازه معامله می‌دهد باید نگران باشید. چرا که احتمال از دست دادن دارایی و یا معامله‌های غیرقانونی وجود دارد.

احراز هویت فرایندی است که نشان می‌‌دهد شما یک معامله‌گر هستید که دارایی خود را از راه درستی به دست آورده‌اید. بسیاری از شیادان برای پول‌شویی از ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. صرافی‌هایی که به احراز هویت نیاز ندارند نیز برای تامین نیاز این دسته از افراد طراحی شده‌اند. از طرفی چنین صرافی‌هایی از امنیت بالایی برخوردار نیستند و همواره در معرض خطر هک قرار دارند.

پروسه احراز هویت طولانی نیست و در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود و سلامت معاملات و اعتبار صرافی را تضمین می‌کند. در تبدیل این فرایند به سرعت پیگیری می‌شود. در صورت تمایل می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان تبدیل از تایید یا عدم تایید فرایند احراز هویت مطلع شوید.

آینده لونا کلاسیک چگونه است؟

خرید LUNC

در مورد آینده این ارز دیجیتال گفته شده است که چشم‌انداز مثبتی وجود ندارد. حتی بعد از توکن‌سوزی، تریلیون‌ها توکن ارز دیجیتال لونا کلاسیک در گردش هستند. با این وجود به صورت قطع و یقین نمی‌توان گفت که چه آینده‌ای در انتظار این ارز دیجیتال است. همه‌چیز به میزان استقبال کاربران از شبکه بستگی دارد. با توجه به قابلیت‌های لوناکلاسیک یا همان ترا لونای قدیمی باید گفت که این ارز پتانسیل بالایی برای رشد دارد.

هدف از خلق لونا کلاسیک (Luna Classic)

شبکه لونا کار خود را در قالب یک شبکه جدید و البته جدا از شبکه ترا کلاسیک شروع کرد. هدف این شبکه جبران خسارت وارد آمده به کاربران شبکه ترا کلاسیک بود و همینطور تلاش کرد تا جامعه کاربری ترا را حفظ کند. در زمان تاسیس این شبکه، قیمت رمز ارز لونا کلاسیک تا مرز 20 دلار رسید.

ارزش لونا کلاسیک چگونه تعیین می شود؟

مانند اکثر ارزهای دیجیتال، ارزش رمز ارز Luna Classic هم بر مبنای دلار سنجیده میشود. اما برای دستیابی به لونا کلاسیک 1 دلاری بایستی عوامل و شرایطی فراهم باشد. از جمله این شرایط توکن‌سوزی است.

چنانچه دستکم نصفی از سکه‌های این ارز دیجیتال سوزانده شوند و توسعه‌‌هندگان هم برای بهبود شرایط این ارز دیجیتال بیشتر تلاش کنند، آن زمان است که این رمز ارز می‌تواند در عرض 11 ماه به قیمت 1 دلار دست یابد.

گفتنی است که با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، رسیدن ارز دیجیتال لونا کلاسیک به مرز یک دلار یک رویا بیش نیست.

قابلیت و مزایای لونا کلاسیک

خرید لونا کلاسیک

هر رمز ارزی دارای ویژگی‌های خاص خود است که باعث شده تا نسبت به دیگر ارزهای دیجیتال برتری‌هایی برای کاربران در پی داشته باشد. لونا کلاسیک هم از این قاعده مستثنی نیست که در ادامه به مزایای آن اشاره شده است.

بازار استیبل کوین
ترا به علت تقاضای بالا و همچنین سادگی استفاده از آن، به عنوان یک استیبل کوین شناخته شده است. به این ترتیب این ارز دیجیتال بدون توجه به نوسانات بازار به سهولت مورد استفاده قرار می‌گیرد.

قابلیت همکاری با بلاک چین های دیگر
توکن ترا در بلاک چین‌های مختلف عمل میکند و به همین علت هم مشتریان می‌توانند به راحتی دارایی‌های خود را در زنجیره‌های بلاک چین انتقال دهند.

چارچوب مالی ویژه
ترا نوعی چارچوب بلاک چین برای ایجاد گونه‌ای سیستم مالی شکل داده است که نیازمند نظارت بانک‌ها و دولت‌ها نیست. پروتکل میرور Mirror باعث میشود دارایی‌های قابل‌تعویضی ایجاد شوند که دنباله‌رو قیمت دیگر ارزهای دیجتال هستند و آنها را می‌توان در شبکه ترا معامله کرد.

پایین بودن هزینه تراکنش و بالا بودن سرعت
بلاک چین ترا می‌تواند، صدها تراکنش را در کسری از ثانیه انجام دهد. معمولا تراکنش‌های ترا در مدت زمان شش ثانیه تسویه می‌‌شوند.
در مورد هزینه انجام تراکنش‌ها هم باید بدانید که کارمزد هر تراکنش در شبکه ترا تنها چند سنت آمریکاست.

بازدهی DeFi
پروتکل انکور Anchor این اجازه را می‌دهد تا کاربران استیبل کوین ترا را به اشتراک بگذارند و تا میزان 20 درصد بازدهی داشته باشند. این درصد نوسان چندانی نداشته و بازدهی پایداری دارد. هیچ پلتفرم DeFi وجود ندارد که دارای چنین بازدهی باشد.

منابع :

coincodex.com
coinmarketcap.com

سوالات متداول
از کجا می‌توانیم لونا کلاسیک ( Luna Classic ) بخریم؟

از صرافی‌های معتبر داخلی و خارجی می‌توانید لونا کلاسیک خریداری کنید. البته صرافی‌های خارجی در اکثر موارد به کاربران ایرانی خدمات نمی‌دهند و در صورتی که آنها را مجاب کنید که ایرانی نیستید نیز باید خطر مسدود شدن دارایی را به جان بخرید. بنابراین بهترین راه برای خرید ارز در ایران تبدیل است. این صرافی با پشتیبانی از بیش از 270 رمزارز متفاوت آماده خدمت‌رسانی به شماست.

خرید سریع لونا کلاسیک ( LUNC ) چطور امکان پذیر است؟

برای خرید ارز LUNC در سریع‌ترین زمان ممکن باید از گزینه ( خرید آسان ) تبدیل استفاده کنید. خرید آسان قابلیتی است که به شما اجازه می‌دهد بدون فوت وقت وارد معامله شوید.

چگونه قیمت لونا کلاسیک را پیش بینی کنیم؟

برای تعیین قیمت لونا کلاسیک باید بازار را تحلیل کنید. اطلاع از آخرین تغییرات و تحلیل‌های بازار به پیش‌بینی روند بازار کمک می‌کند. برای اطلاع از آخرین تحلیل‌ها حتما در کانال تلگرامی الگوریتم تحلیل به آدرس https://t.me/algotahlil عضو شوید.

ارز دیجیتال لونا کلاسیک چگونه نگهداری می شود؟

این ارز همانند دیگر ارزهای دیجیتال در کیف پول دیجیتال قابل نگهداری است. کیف پول سخت‌افزاری لجر نانو ایکس ( Ledger Nano X )، کیف پول سخت‌افزاری ترزور ( Trezor ) و کیف پول اتمیک ( Atomic ) از محبوب‌ترین کیف پول‌های این ارز هستند. البته شما همواره می‌توانید برای نگهداری ارزهای خود از کیف پول تبدیل استفاده کنید.

آیا می توان لونا کلاسیک ( LUNC )را استخراج کرد؟

این ارز دیجیتال قابل استخراج نیست اما می‌توان با ترید و نوسان‌گیری به کسب سود رسید.

کارمزد خرید و فروش لونا کلاسیک (LUNC)‌ چقدر است؟

معامله لونا کلاسیک در بخش خرید آسان تبدیل، رایگان و با کارمزد صفر انجام می‌شود. همچنین کارمزد معاملات در بازارهای تومانی و تتری صرافی تبدیل بین ۰.۳۵ تا ۰.۰۳ درصد متغیر است و بر اساس حجم معاملات ۳۰ روز اخیر کاربر محاسبه می‌شود.

میانبــری برای کسب سودهای هیجان‌انگیز

دانلود اپلیکیشن
app hand

ارزهای پرطرفدار

بیشترین تنوع را با ۲۷۰ ارز دیجیتال در ایران تجربه کنید...

آیا می‌دانستید دارایی‌های شما در کیف‌پول اختصاصی و توزیع‌شده به صورت کاملا امن محافظت می‌شوند؟
آیا می‌دانستید در هر ساعت از شبانه‌روز، تیم پشتیبانی حرفه‌ای تبدیل، دلسوزانه به مشکلات شما پاسخ‌ می‌دهند؟
آیا می‌دانستید بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل با جدیدترین ابزار‌های مدیریت سرمایه و مدیریت ریسک،‌ تجربه‌ معاملاتی امن و آسان را برای کاربران فراهم می‌کند؟
آیا می‌دانستید بستر خرید آسان صرافی ارز دیجیتال تبدیل، خرید و فروش بیش از ۲۰۰ رمزارز محبوب را تنها با چند کلیک میسر می‌سازد؟
start-trading-now
همین حالا معامله امن و حرفه‌ای را در تبدیل شروع کنید. شروع معامله