این هفته جشن و پایکوبی در بازار برپا شد و بیت ‌کوین رسیدن به قله را جشن گرفت و آلت ‌کوین‌های بزرگ هم سقف‌های چند سال اخیر را هدف گرفتند. برخی اتفاقات مانع رشد بیشتر یا زودتر بیت ‌کوین به نقاطی بالاتر از سقف فعلی شد و این ارز با وجود رکوردشکنی مدال نقره گرفت. در چهار فصل کریپتوی این هفته با داغ‌ترین و تاثیرگذارترین اخبار بر بازار ارزهای دیجیتال همراه ما باشید.

اولین خبر تابستانی – بشکن‌ بشکن در جشن تاریخی بیت کوین

این هفته بیت ‌کوین مزد صبر معامله‌گران را داد و پس از ۸۴۶ روز انتظار به سقف تاریخی رسید. این ارز حتی برای این که بیشتر از سرمایه‌گذاران خود دلبری کند، این هفته نه یک‌بار که دوبار سقف تاریخی را شکست تا با بشکن بشکن، جشن رکوردشکنی بزرگ‌ترین ارز دیجیتال شادتر از همیشه شود.

گذر بیت کوین از قله تاریخی

بیت‌کوین شنبه این هفته را در نزدیکی ۶۲،۰۰۰ دلار آغاز کرد، اما روز دوشنبه توان خود را جمع کرد تا به قله تاریخی حمله کند. تلاش روز دوشنبه هر چند بیت‌کوین را خیلی بالا برد؛ اما در شکستن سقف تاریخی موفق نبود و در پایان روز کندل را در فاصله اندک از سقف تاریخی بست. اما روز سه‌شنبه روزی تاریخی برای بیت‌کوین بود و این ارز پس از بیش از ۲۷ ماه توانست از سطح ۶۹،۰۰۰ دلار عبور کند و سقف تاریخی خود را بشکند.

شاید تا دو هفته قبل بسیاری از کارشناسان باور نمی‌کردند بیت‌کوین پیش از هاوینگ بتواند سقف تاریخی خود را بشکند؛ اما این ارز این بار سنت‌شکنی کرد و بیش از یک ماه پیش از این رویداد کار را تمام کرد.

سه‌شنبه‌شب و بلافاصله پس از شکسته‌شدن سقف تاریخی، قیمت بیت ‌کوین اصلاحی پرشتاب داشت و بسیاری از معامله‌گران گمان می‌کردند مطابق تحلیل برخی از تحلیلگران این ارز می‌تواند تا نزدیکی ۵۰،۰۰۰ دلار و شاید حتی بیشتر اصلاح کند؛ اما سایه بلند این کندل تا ۵۹،۰۰۰ دلار رسید و بیت‌کوین روز بعد به بالای ۶۶،۰۰۰ برگشت تا مشخص شود کار هنوز تمام نشده است.

کمی بعد از غروب جمعه معامله‌گران بیت‌کوین دوباره دست‌به‌کار شدند و این بار این ارز را در بسیاری از صرافی‌های ارز دیجیتال از ۷۰،۰۰۰ دلا عبور دادند. تا با خیال راحت بتوانیم از بیت‌کوین عصر جدید صحبت کنیم.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

دومین خبر تابستانی – بازی تدارکاتی آلت‌کوین‌ها هم‌زمان با مسابقه جهانی بیت‌کوین

سقف‌شکنی‌های محدود به بیت‌کوین نبود و آلت‌ کوین‌ ها هم مانند یک بازی تدارکاتی با شکستن سقف‌های ۲ سال اخیر خود برای رسیدن به قله تاریخی اعلام آمادگی کردند. اتریوم (ETH) در این هفته پیاپی سقف‌های دو سال اخیر را یکی پس از دیگری شکست تا روز جمعه بعد از دو سال به بالاتر از ۴،۰۰۰ دلار برسد.

سقف شکنی آلت کوین ها

بسیاری از کارشناسان از جمله مایکل ون‌دپوپ تحلیلگر ارشد بازار معتقدند پس از بیت‌ کوین حالا نوبت قیمت اتریوم است که با دستاویز قرار دادن ارتقای Dencun که در هفته جاری انجام می‌شود و احتمال بالای تأیید ETFهای اسپات اتریوم در خردادماه، سرعت خود را برای رسیدن به قله تاریخی بیشتر کند.

این هفته دو آلت‌کوین بزرگ بازار یعنی سولانا و BNB هم همگام با بیت‌کوین رشد کردند و رکوردهای خود را در دو سال اخیر بهبود بخشیدند.

بایننس کوین یا ارز BNB که جایگاه چهارم بزرگ‌ترین ارزهای بازار را در اختیار دارد با گذر از ۴۸۵ دلار پس  از دو سال به این سطوح بازگشت تا ثابت کند تمام مشکلات حقوقی بایننس طی یک سال اخیر نتوانسته است جلوی رشد این ارز را بگیرد.

سولانا (SOL) هم با گذر از ۱۵۰ دلار برای اولین بار از ژانویه ۲۰۲۲ (دی‌ماه ۱۴۰۰) به این سطح رسید و سقف جدید ۲۶ ماه اخیر خود را بهبود بخشید.

اولین خبر پاییزی – مشکلات کوین‌بیس مانع رشد بیشتر بیت‌کوین

بیت‌ کوین این هفته سه بار برای رکوردشکنی و رسیدن به قله تاریخی تلاش کرد که دو بار آن موفق بود. اما در این سه بار افزایش شدید حجم معاملات بیت‌ کوین در صرافی آمریکایی و مطرح Coinbase این صرافی هر بار برای دقایق تا ساعاتی دچار مشکل شد و دارایی‌های کاربران را صفر نشان داد.

مشکل کوین بیس

بسیاری از تحلیلگران معتقدند این مشکلات متعدد در صرافی کوین‌بیس در زمانی که بیت‌کوین در حال شکستن سقف تاریخی بود، باعث شد این ارز نتواند بیش از این رشد کند و بسیاری از معامله‌گران را از دور شرکت در خرید و فروش در ساعات حساس خارج کند.

پیش‌تر کارشناسان درباره احتمال اختلال یا مشکل امنیتی در کوین‌بیس هشدار داده بودند. زیرا در حال حاضر بیشتر ETFهای اسپات بیت‌کوین راه‌اندازی شده در ایالات متحده از کوین‌بیس به عنوان واسطه حضانت خود از بیت‌کوین‌هایشان استفاده می‌کنند و مشکلات امنیتی یا فنی این صرافی می‌تواند برای بازار مشکل‌ساز شود. گفته می‌شود بسیاری از شرکت‌های درخواست‌دهنده برای ETF اسپات اتریوم نیز این صرافی را به عنوان نماینده خود در خرید ارزهای دیجیتال تعیین کرده‌اند که می‌تواند باعث ریسک تمرکز در بازار ارزهای دیجیتال شود.

 

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

اولین خبر بهاری – قهر اینستاگرام با شکست در برابر سلطان ارزهای دیجیتال؛ بیت‌کوین نقره را گرفت

در شبی که بیت ‌کوین موفق به شکستن سقف تاریخی شد، این ارز در میان برترین دارایی‌های ارزشمند جهان، از شرکت متا صاحب شبکه‌های اجتماعی مشهوری چون اینستاگرام و فیسبوک عبور کرد و در جایگاه نهم دارایی‌های ارزشمند جهان ایستاد. در همان شب، اپلیکیشن اینستاگرام دچار اختلال شدید شد و برای ساعاتی در سراسر جهان از دسترس خارج شد تا بسیاری از صفحات ارز دیجیتال از جمله صفحه اینستاگرام صرافی تبدیل برای پوشش خبرهای رسیدن بیت‌کوین به قله، کمی دچار مشکل شوند و اینستاگرام ناراحتی خود از شکست مقابل بیت ‌کوین را نشان داد.

بیت کوین نقره را گرفت

ارزش بازار بیت‌ کوین پس از عبور از ۶۹،۰۰۰ دلار و شکست سقف تاریخی از ارزش بازار فلز گران‌بها و مهم نقره هم فراتر رفت تا بتوانیم بگوییم بیت‌کوین حداقل برای دقایقی نقره را گرفت و به جایگاه هشتم بزرگ‌ترین دارایی‌های جهان رسید.

 

دومین خبر پاییزی – پیروزی خفیف SEC دستمایه توطئه جدید برای بازار

یک دادگاه فدرال در آمریکا حکم داد که تراکنش‌های برخی ارزهای دیجیتال در بازار ثانویه قانون اوراق بهادار را نقض کرده است. این دادگاه که هیچ وکیل مدافعی در آن حاضر نبود دستاویزی را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا داد تا توطئه‌های جدیدی را برای بازار در سر بپروراند.

پیروزی SEC در دادگاه

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا طی سال‌های اخیر پرونده‌های بسیاری را علیه صرافی‌ها، شرکت‌ها، نهادها و حتی  و ارزهای دیجیتال مختلف به بهانه مغایرت با قوانین اوراق بهادار باز کرده است و جرایم سنگینی را بر آن‌ها تحمیل کرده است.

حال به نظر  می‌رسد این کمیسیون از این رأی دادگاه بر علیه صرافی‌های بایننس و کوین‌بیس استفاده کند و بتواند بار دیگر در بازار اخلال ایجاد کند.  همچنین ممکن است با بهره‌گیری از این حکم برخی اقدامات مسکوت مانده خود را علیه برخی از آلت‌کوین‌های مطرح بازار دوباره آغاز کند. باید دید آیا این دستاویز برای SEC کافی خواهد بود یا خیر؟

دیدگاهتان را بنویسید