Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۵ – از گنج ۲۰۰ میلیون دلاری تا کارمزد ۲۰ بیت‌کوینی

چهار فصل کریپتو ۵
در
خواندن در ۹۱ دقیقه

با ۴ فصل کریپتویی در روزهای آخر تابستان ۱۴۰۲ سری می‌زنیم به بازار ارز دیجیتال در هفته‌ای که گذشت.

اولین خبر تابستانی هفته: گنج در ولز خوابیده است

گنج بیت‌کوین

درحالی که چمدان‌تان را می‌بندید این خبر را بخوانید تا از غافله جا نمانید. داستان درباره مردی از اهالی نیوپورت در جنوب ولز که در خانه‌تکانی سال ۲۰۱۳ به صورت اتفاقی کیف پول سخت‌افزاری حاوی ۸۰۰۰ بیت کوین را دور انداخت!  این کیف پول در این لحظه بیش از ۲۰۰ میلیون دلار ارزش دارد.

او این بیت کوین‌ها را در سال ۲۰۰۹ استخراج کرده و با توجه به هزینه نزدیک به صفر استخراج بیت کوین در آن سال‌ها احتمالا این تعداد بیت کوین برای او ثروت بادآورده به حساب می‌آمده است.

آقای Howells حالا ۱۰ سال است که سعی دارد با راضی کردن شورای شهر و صرف ۱۱ میلیون دلار دست به حفاری ملک خود بزند اما تا این لحظه این اجازه برای او صادر نشده است زیرا به اعتقاد اعضای شورای شهر نیوپورت، این حفاری به محیط زیست آسیب وارد می‌کند. اکنون آقای هاولز بابت عدم همکاری آن‌ها، اقدام به شکایت از مقامات محلی شهر کرده است و قصد دارد تا بیش از ۵۵۰ میلیون دلار (معادل ارزش ۲۰۰۰ بیت‌کوین در اوج قیمتی این ارز در سال ۲۰۲۱) از آن‌ها خسارت بگیرد! هاولز می‌گوید ۶۰ درصد از بیت کوین‌ها را به افرادی که به او کمک کنند می‌بخشد. ۶۰ درصد از ۸۰۰۰ عدد بیت کوین ارزش رفتن تا ولز و کمک به او را ندارد؟ برای انتشار این خبر در تبدیل درصدی از شما طلب نمی‌کنیم.

منبع

اولین خبر بهاری هفته: یورش گاوهای بیت کوین

بازار گاوی بیت‌کوین

قیمت بیت کوین روز سه شنبه با ۵ درصد افزایش سطح حمایت ۲۵ هزار دلار را آزمود و گاوها ندای پیروزی را سر دادند. اگر چه این قدرت‌نمایی دیری نپایید، اما سکان بازار به دست خرس‌ها نیفتاد، چرا که در این صورت حجم معاملات فروش در بازار افزایش پیدا می‌کرد، اما همچنان اشتهای خریداران و فروشندگان در یک سطح است، هیچ‌کدام از طرفین درگیر ترس و طمع نشده‌اند.

این امر نشان می‌دهد که با وجود ثبات بیت کوین در هفته‌های گذشته، این ارز قصد ندارد بازه ۲۴ تا ۲۶ هزار دلار را ترک کند. گاوها وارد صف فروش نمی‌شوند و خرس‌ها خوب می‌دانند که نباید گاوی را به زور از بازار خارج کرد؛ گاو در برابر زور مقاومت می‌کند و ممکن است دیگر از جای خود تکان نخورد.

منبع

دومین خبر بهاری هفته: تحلیل‌های خوش خبر

خبرها حاکی از آن است که بیت کوین بعد از هاوینگ امسال قیمت ۲۵۰ هزار دلار را ثبت می‌کند، اما BitQuant باور دارد که بیت کوین قبل از هاوینگ هم رکوردهای بالایی ثبت می‌کند. BitQuant تحلیل‌گر و هوادار ناشناس بیت کوین در X اعلام کرده که بیت کوین منتظر هاوینگ نمی‌ماند و قبل از این رویداد تاریخی قیمت ۶۹ هزار دلار را ثبت می‌کند.

منبع

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه
پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

خبر پاییزی هفته: کارمزد جنون‌آمیز بیت کوینی!

تپش قلب ناشی از خبر گم شدن ۸۰۰۰ بیت کوین آرام نگرفته که یک نفر برای انتقال ۰.۰۷۴ بیت کوین، ۲۰ بیت کوین کارمزد پرداخت کرد!

کارمزد ۵۰۰ هزار دلاری برای انتقال بیت کوین‌هایی به ارزش ۲۰۰۰ دلار جنونی را در بازار ایجاد کرده است. این انتقال به استخر F2Pool انجام شده است و تیم پشتیبانی استخر اعلام کرده این تراکنش را به مدت سه روز در حالت تعلیق نگه ‌می‌دارد؛ آخر کدام آدم عاقلی چنین کارمزدی می‌پردازد؟؟ بسیاری باور داشتند این حرکت مشکوک به پول‌شویی است زیرا توجیه دیگری برای تعیین این کارمزد وجود ندارد.

در نهایت مشخص شد که شرکت مالی Paxos مرتکب این اشتباه شده و سرور شرکت به اشتباه به جای ۲ دلار ۲۰ بیت کوین را برای کارمزد تعیین کرده است.

استخر F2Pool اعلام کرده بود که می‌خواهد این تعداد بیت کوین را بین ماینرها توزیع کند چون وظیفه ندارد آنها را برگرداند.

در همین راستا یک نظرسنجی انجام شد: ۲۸.۹ درصد از ۴۸۰۰ نفر شرکت‌کننده، موافق بازگرداندن بیت کوین هستند، ۳۵.۹ درصد می‌گویند بیت کوین‌ها سهم ماینرهاست، ۱۵.۹ درصد می‌گویند این دارایی باید بین ماینرها و شرکت پکسوس تقسیم شود و ۱۹.۲ درصد کاربران معتقدند که دارایی باید فریز شود. نظر شما چیست؟

منبع ۱منبع ۲

آخرین خبر بهاری هفته: پی پل سرویس گشایی می‌کند

پی پل بار دیگر با ارائه یک سرویس جدید سعی دارد بازار بیشتری را در اختیار بگیرد. با واژه سرویس‌گشایی به جای کشورگشایی موافق هستید؟

این سامانه اعلام کرده است که شرایطی برای پرداخت وب ۳ برای کاربران آمریکایی در نظر می‌گیرد تا بتوانند به صورت مستقیم موجودی دلاری خود را از والت به حساب پی پل انتقال دهند. پی پل با ارائه این خدمت به کاربران اجازه می‌دهد که با استفاده از والت متامسک به بازارهای غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند و NFT خریداری کنند. ورود پی پل به حوزه ارز دیجیتال خبر بسیار خوبی است و پی پل به عنوان یک سدشکن می‌تواند مسیر برای ورود سرمایه‌گذاران بیشتر باز کند. خداقوت پی پل!

منبع

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه