در طالع‌بینی کریپتویی تبدیل، هر هفته به سراغ تحلیل تکنیکال ارزهای دیجیتالی می‌رویم که به پیشنهاد کوین تلگراف (CoinTelegraph) در هفته آینده باید با دقت بیشتری زیر نظر گرفته شوند و واچ لیست هفتگی را تقدیمتان می‌کنیم. سناریوهای صعودی و نزولی را بررسی می‌کنیم تا با اطلاعات بهتری در صورت تمایل به معامله بپردازید. طالع‌بینی صرفا یک پیش‌بینی است که ممکن است درست باشد یا نه. پس در نظر گرفتن این موضوع که این مقاله پیشنهاد مستقیم خرید و فروش ارز دیجیتال به حساب نمی‌آید ضروری است.

هفته‌ای که گذشت برای بیت‌ کوین (BTC) شگفت‌انگیز بود و این ارز توانست تا قله تاریخی جدید ۷۳،۷۷۷ دلاری صعود کند؛ اما پس از رسیدن به این قله به‌سرعت عقب‌نشینی کرد و تا نزدیکی ۶۴،۵۰۰ دلار پایین آمد. بیت ‌کوین کندل هفتگی خود را حدود ۱ درصد پایین‌تر از آغاز هفته و در قیمت ۶۸،۳۹۳ دلار بست.

بیشتر تحلیلگران از اصلاحی کم‌عمق برای قیمت بیت ‌کوین سخن می‌گویند و معتقدند سطوح پایین‌تر با خریدهای سنگین سرمایه‌گذاران ETFهای بیت ‌کوین باعث رشد دوباره این ارز خواهد شد. Thomas Fahrer، مدیرعامل پرتال تحلیل‌های کریپتویی Apollo در شبکه اجتماعی X نوشت این اصلاح تله‌ای برای خرس‌های بازار است.

میزان قدرت برگشت بیت ‌کوین می‌تواند دید بهتری را نسبت به این که اصلاح پایان یافته است یا خیر به ما بدهد. ریکاوری و برگشت ضعیف می‌تواند نشانه ادامه فشار فروش از سوی خرس‌های بازار باشد که در این صورت احتمال نزول بیشتر تقویت می‌شود. از سوی دیگر،‌ برگشت قوی قیمت بیت کوین می‌تواند نشانگر خریداران قوی در سطوح پایین‌تر باشد و دیدگاه ادامه روند صعودی را تقویت کند.

واچ لیست هفتگی ارز دیجیتال

آیا طول کشیدن اصلاح بیت‌ کوین، باعث آغاز رشد آلت کوین ‌های برگزیده می‌شود. بیایید نگاهی به ۵ ارز دیجیتال برگزیده هفته داشته باشیم که نموداری جالب با احتمال رشد قوی دارند.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

بیت کوین (BTC) روز ۱۴ مارس  (۲۴ اسفند)‌ ریزش پرشتابی را از ۷۳،۷۷۷ دلار آغاز کرد و حمایت خط پایین کانال را در روز شنبه ۲۶ اسفند را روبه‌پایین شکست.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

خریداران در تلاش هستند در سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۶۵،۵۶۴ دلار نزول را متوقف کنند؛ اما احتمالاً در سطح شکسته شده کانال با مقاومت مواجه خواهند شد. اگر قیمت با برخورد به این سطح دوباره با شتاب به سمت پایین حرکت کند، ریسک ریزش افزایش پیدا می‌کند.

درصورتی‌که حمایت EMA-20 از دست برود بیت ‌کوین ممکن است ابتدا تا سطح ۵۹،۰۰۰ دلار و سپس میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در سطح ۵۵،۳۰۳ دلار نزول کند.

اگر خریداران بخواهند از نزول این ارز جلوگیری کنند، باید قیمت بیت کوین را دوباره به داخل کانال صعودی برگردانند. این موضوع نشانگر خریدهای قوی در سطوح پایین‌تر خواهد بود. شکسته‌شدن سطح ۷۳،۷۷۷ دلار و بسته شدن کندل بالای آن می‌تواند نشانه ادامه روند صعودی باشد. در این صورت باید منتظر رالی بیت‌کوین تا سطح ۸۰،۰۰۰ دلار باشیم. پیشنهاد می‌کنیم برای بررسی دقیق حرکت این ارز تحلیل روزانه بیت کوین را در آکادمی تبدیل دنبال کنید.

تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC)

در نمودار تایم فریم ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که میانگین‌های متحرک، یک تقاطع نزولی را تکمیل کرده‌اند اما اندیکاتور RSI با شتاب رشد کرده است که می‌تواند نشانگر کاهش فشار فروش باشد. سطح EMA-20 احتمالاً شاهد جنگ سختی میان خریداران و فروشندگان خواهد بود.

اگر قیمت با شتاب زیادی از EMA-20 به سمت پایین حرکت کند نشانگر این خواهد بود که فروشندگان در سطوح بالاتر، فروش سنگین را ادامه می‌دهند. در این صورت قیمت ممکن است تا حمایت قوی ۶۴،۵۰۰ دلار نزول کند. اگر این سطح بشکند بیت کوین می‌تواند تا ۵۹،۰۰۰ دلار ریزش کند.

اولین نشانه قدرت خریداران شکست و بسته شدن کندل به بالای خط کانال صعودی است. در این صورت قیمت می‌تواند ابتدا تا ۷۰،۶۵۰ و سپس ۷۲،۴۲۰ دلار صعود کند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

نیر پروتکل (NEAR) در یک روند صعودی میزانی از اصلاح را تجربه کرد که نشانگر شناسایی سود از سوی معامله‌گران کوتاه‌مدت است.

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

نشانه مثبت به سود خریداران این است که NEAR در نزدیکی سطح ۵۰ درصد فیبوناچی و در سطح ۶.۲۸ دلار حمایت شده است. اگر رشد از این سطح ادامه یابد ارز نیر پروتکل (NEAR) احتمالاً بار دیگر به سوی سطح ۹.۰۱ دلار حرکت می‌کند. اگر این سطح شکسته شود روند صعودی ادامه پیدا می‌کند و هدف بعدی سطح ۱۰.۵۰ دلار خواهد بود.

در مقابل، اگر قیمت از مقاومت بالاسری به سمت پایین حرکت کند نشانگر فروش قوی در صعودها خواهد بود. در این صورت قیمت ممکن است تا سطح EMA-20 در ۶.۱۸ دلار نزول کند. این حمایتی قوی محسوب می‌شود که باید مراقبش باشید. در صورت شکسته شدن آن به سمت پایین ممکن است اصلاح شدیدتری آغاز شود.

تحلیل تکنیکال قیمت نیر پروتکل (NEAR)

 

در نمودار ۴ ساعته مشاهده می‌کنیم که خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالای میانگین‌های متحرک حفظ کنند. این امر نشانگر خریدهای قوی در سطوح پایین‌تر است. اگر قیمت نیر پروتکل (NEAR) بالای EMA-20‌ باقی بماند می‌تواند نشانگر پایان اصلاح باشد. در این صورت باید منتظر حرکت دوباره قیمت تا سطح ۹.۰۱ باشیم. در صورت شکست این سطح سیگنال ادامه حرکت صعودی صادر می‌شود.

در مقابل،‌ اگر قیمت به زیر EMA-20 برود نشانگر افزایش فشار فروش خواهد بود و باید منتظر ریزش قیمت تا ۶.۵۰ دلار باشیم.

تحلیل تکنیکال آپتوس (APT)

آپتوس (APT) روز ۱۶ مارس (۲۶ اسفند)، با شتاب از سطح ۱۵.۷۰ به پایین حرکت کرد اما خرس‌های بازار نتوانستند قیمت را به زیر EMA بیست‌روزه در ۱۲.۹۰ دلار بکشانند که نشانه خریدهای قوی در سطوح زیرین است.

تحلیل تکنیکال آپتوس (APT)

EMA-20 روبه‌بالا در ۱۲.۸۳ دلار و RSI در محدوده مثبت نشان‌دهنده برتری خریداران است. اگر خریداران قیمت را به بالای ۱۵.۷۰ دلار بکشانند و آنجا نگه‌دارند، سیگنال آغاز گام صعودی بعدی آپتوس (APT) صادر می‌شود. در این صورت این ارز می‌تواند تا ۱۶.۷۵ و سپس ۱۸.۶۹ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت به پایین حرکت کند و EMA-20 را روبه‌پایین بشکند، نشانگر فروش سنگین در سطوح بالاتر خواهد بود. این به معنای آغاز فاز اصلاحی خواهد بود که می‌تواند قیمت را تا سطح میانگین متحرک ۵۰ روزه در ۱۰.۷۳ به پایین براند.

تحلیل تکنیکال آپتوس (APT)

میانگین‌های متحرک در نمودار ۴ ساعته افقی شده‌اند و RSI درست بالای منطقه میانی قرار دارد که سیگنال حرکت احتمالی Range را در کوتاه‌مدت صادر می‌کند، بنابراین ممکن است آپتوس مدتی را بین ۱۲ و ۱۵.۸۱ دلار نوسان کند.

بسته‌شدن کندل بالای این دامنه قیمتی، نشانه این خواهد بود که خریداران عرضه را جذب کرده‌اند. این مسئله می‌تواند گام بعدی صعود را آغاز کند. در مقابل، اگر قیمت از ناحیه قیمتی گفته شده به پایین‌ حرکت کند و به زیر سطح ۱۲.۹۲ دلار بغلتد قیمت ممکن است اصلاحی را تا ۱۲ و سپس ۱۱.۵۰ دلار آغاز کند.

تحلیل تکینکال ارز دیجیتال رندر (RNDR)

ارز دیجیتال رندر (RNDR) تا سطح EMA-20  در ۱۰.۰۲ دلار اصلاح کرد؛ اما خریداران با موفقیت از این سطح دفاع کردند که نشانگر این است که احساسات بازار مثبت باقی مانده است و معامله‌گران در منفی‌های این ارز را می‌خرند.

تحلیل تکینکال ارز دیجیتال رندر (RNDR)

خریداران قیمت را در روز یکشنبه ۲۷ اسفند به بالای مقاومت ۱۲.۷۸ دلار کشاندند که سیگنال شروع گام بعدی صعود است. اگر خریداران سطح ۱۲.۷۸ دلار را حفظ کنند، رندر (RNDR) می‌تواند تا ۱۶.۸۱ دلار صعود کند.

اولین نشانه ضعف می‌تواند نزول به پایین‌تر از حمایت مهم ۱۲ دلار باشد. در این صورت خرس‌های بازار فرصت را برای شروع اصلاح غنیمت خواهند شمرد. شکسته شدن EMA-20 و بسته شدن قیمت زیر آن، ممکن است فشار فروش را افزایش دهند و قیمت را به زیر سطح SMA-50 در ۷.۰۹ دلار بکشاند.

تحلیل تکینکال ارز دیجیتال رندر (RNDR)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که عدم موفقیت فروشندگان در کشاندن قیمت به زیر ۱۰ دلار باعث افزایش فشار خرید از سوی خریداران شده است. شتاب صعود پس از بسته شدن قیمت بالای مقاومت بالاسری ۱۲ دلار افزایش یافته است. اگر قیمت بتواند بالای ۱۲ دلار باقی بماند، روند صعودی می‌تواند ادامه پیدا کند.

در همین حال، فروشندگان احتمالاً برنامه‌های دیگری هم خواهند داشت. آن‌ها تلاش خواهند کرد قیمت را به زیر ۱۲ دلار برگردانند. درصورتی‌که موفق به این کار شوند، نشانگر این خواهد بود که صعود به بالای ۱۲.۷۸ دلار یک دام برای خریداران بوده است و قیمت می‌تواند تا ۱۰ دلار نزول کند.

وبینار یادگیری روش‌های سفارش‌گذاری با یادگیری انواع روش‌های سفارش‌گذاری در صرافی تبدیل به بهترین شکل ممکن از پتانسیل سوددهی محصولات نوین صرافی مانند معاملات اهرم‌دار، ربات نوسان‌گیر، سبد برنده و … بهره‌مند شوید.
ثبت‌نام رایگان

تحلیل تکنیکال قیمت میکر (MKR)

میکر (MKR) پس از چند روز درجازدن، روند صعودی خود را در روز یکشنبه ۲۷ اسفند از سر گرفت که نشان می‌دهد خریداران در این ارز کنترل را به دست دارند.

تحلیل تکنیکال قیمت میکر (MKR)

قیمت میکر (MKR) می‌تواند تا ۳۵،۸۰ دلار و سپس ۴،۰۰۰ دلار صعود کند که فروشندگان در این سطح دفاع سرسختانه خواهند داشت. بااین‌حال درصورتی‌که خریداران پس از رسیدن به این سطح چندان عقب نکشند می‌توان به ادامه روند صعودی امیدوار بود.

اولین نشانه ضعف خریداران، نزول به زیر سطح ۲،۹۷۶ دلار خواهد بود. اگر این اتفاق رخ دهد، نشانگر این امر خواهد بود که رسیدن به سطوح بالاتر دشوار است. در این صورت قیمت میکر می‌تواند تا سطح EMA-20 در ۲،۵۲۵ دلار نزول کند که این سطح را باید با دقت زیر نظر داشت. در صورت شکسته شدن این سطح و ازدست‌رفتن این حمایت بازار به سود فروشندگان خواهد چرخید.

تحلیل تکنیکال قیمت میکر (MKR)

نمودار ۴ ساعته نشان می‌دهد که خریداران در تلاش هستند تا قیمت را بالای الگوی کانال صعودی حفظ کنند. اگر موفق شوند صعود شتاب پیدا می‌کند و قیمت تا ۳،۷۲۵ دلار رشد می‌کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت نتواند بالای کانال باقی بماند، نشانگر یک تله احتمالی برای خریداران خواهد بود. در این صورت قیمت ممکن است به داخل کانال برگردد. اگر قیمت از سطح EMA-20‌ بار دیگر به بالا پرتاب شود، خریداران دوباره برای رسیدن به بالای سطح کانال تلاش خواهند کرد. در غیر این صورت ممکن است به خط حمایتی برگردیم.

سخن پایانی

امیدوارم با استفاده از تحلیل‌ها و سناریوهای بالا بتوانید واچ لیست ارز دیجیتال هفتگی خود را تشکیل دهید و بهترین سبد ارز دیجیتال با بیشترین سود را در این هفته داشته باشید.

از میان موارد معرفی شده در این هفته، ارزهای دیجیتال بیت کوین (BTC)، نیر پروتکل (NEAR)، آپتوس (APT)، میکر (MKR) و رندر (RNDR) را می‌توانید در بخش معامله اهرم‌دار  در صرافی ارز دیجیتال تبدیل با اهرم ۱۰ معامله کنید و سود خود را از این ارزها به ۱۰ برابر معامله‌گران عادی افزایش دهید.

1 دیدگاه

  1. با سلام و خدا قوت
    رمز ارز bnb در چند روز پیش رو رشد می کند یا اصلاح دارد ؟
    ممنونم از پاسخگویی شما…

دیدگاهتان را بنویسید