سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است.

علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد دلار در این هفته شاهد کاهش قابل توجه حجم معاملات نسبیت به هفته‌های پیشین بوده‌ایم‌.

کاهش اخیر قیمت‌ها در کل بازار ارزهای دیجیتال، باعث احتیاط سرمایه‌گذاران شده است. جیمز باترفیل، رئیس بخش تحقیقات CoinShares، اعلام کرد این اصلاح قیمت، منجر به کاهش ۱۰ میلیارد دلاری در مجموع دارایی‌های تحت مدیریت (AUM)  شده است. با وجود این، این رقم همچنان از بالاترین میزان کل دارایی‌های تحت مدیریت در چرخه‌های پیشین فراتر رفته و به ۸۸ میلیارد دلار رسیده است.

باترفیل خاطر نشان کرد:

«ما بر این باوریم که اصلاح قیمتی اخیر بازار، باعث تردید سرمایه‌گذاران شده و به کاهش قابل توجه ورود سرمایه به ETFهای جدید در ایالات متحده شده است. این در حالی است که صندوق‌های جدید شاهد ورود ۱.۱ میلیارد دلار بوده‌اند که تا حدودی خروج قابل توجه ۲ میلیارد دلاری از صندوق‌های گری‌اسکیل در هفته گذشته را جبران می‌کند.»

گفتنی است احتیاط سرمایه‌گذاران تنها به ایالات متحده محدود نیست و کشورهایی همچون سوئد، سوئیس، هنگ کنگ و آلمان نیز خروج سرمایه را تجربه کرده‌اند. با این حال، برزیل و کانادا به ترتیب شاهد ورود سرمایه‌های اندکی به میزان ۹ میلیون دلار و ۸.۴ میلیون دلار بوده‌اند.

با این حال، برخلاف روند کلی بازار، ابزارهای سرمایه‌گذاری آلت کوین ‌هایی مانند پولکادات، آوالانچ و لایت ‌کوین شاهد ورود سرمایه‌های قابل توجهی به مبلغ ۱۶ میلیون دلار بوده‌اند. در مقابل، ارزهای دیجیتال اصلی مانند بیت ‌کوین، اتریوم، سولانا و کاردانو خروج سرمایه‌های قابل ملاحظه‌ای را تجربه کرده‌اند، به طوری که تنها بیت‌کوین شاهد خروج سرمایه ۹۰۴ میلیون دلاری بوده است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

حرکت بیت کوین به سوی ۱۴۰،۰۰۰ دلار

اگر تاریخ تکرار شود بیت کوین ظرف سه ماه به ۱۴۰،۰۰۰ دلار می‌رسد

قیمت بیت‌کوین ممکن است در صورت تکرار الگوهای چرخه‌های گذشته بازار، آماده‌ یک جهش قابل توجه به سمت بالا باشد. دو چرخه قبلی می‌توانند نشانه‌هایی از مسیر احتمالی قیمت بیت‌کوین پس از شکسته شدن سقف تاریخی پیشین ارائه دهند. در چرخه سال ۲۰۱۳، قیمت بیت‌ کوین به حدود ۱,۱۳۰ دلار رسید، اما این سطح تا […]

اتریوم ۳۹۰۰ دلار

فوری: اتریوم ۳۹۰۰ دلار

ارز دیجیتال اتریوم لحظاتی پیش با تقویت امکان تایید ETFهای اسپات این ارز از سوی کمیسیون بورس و ارواق بهادا آمریکا از ۳۹۰۰ دلار گذشت.

زمان تایید ETF های اسپات اتریوم

تاریخ تایید ETFهای اتریوم مشخص شد؟

احتمال تایید صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم در روز پنجشنبه افزایش یافت و به نظر می‌رسد کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) در حال بازنگری موضع ‌پیشین خود است. احتمال تایید این صندوق‌ها به 75 درصد افزایش یافته و قیمت اتریوم همچنان بالاتر از 3800 دلار معامله می‌شود. امیدها برای تایید […]

جایزه دلاری در انتظار شماست!

با دعوت از دوستان خود به صرافی تبدیل، دلار هدیه بگیرید.