کوین‌بیس کامرس پشتیبانی از پرداخت بیت کوینی با کیف پول‌های خودحضانتی را متوقف می‌کند

حذف پرداخت بیت کوینی از کیف پول های خود حضانتی کوین بیس

کوین‌بیس کامرس، راهکار پرداخت کریپتویی صرافی آمریکایی کوین بیس به پشتیبانی از پرداخت بیت کوینی با استفاده از کیف پول‌های خود حضانتی (Self-Custody) پایان داد. برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل این صرافی گفته است همچنان به پشتیبانی از پرداخت‌ها از زنجیره‌های مبتنی بر UTXO از طریق حساب‌های Coibase ادامه خواهد داد. با این حال Commerce بر پشیبانی از توکن‌های ERC-20 بر روی پروتکل‌های لایه دومی همچون Base و پالیگان تمرکز خواهد داشت.

‌Coibase Commerce پرداخت‌های مبتنی بر بیت کوین از کیف پول های خودحضانتی (Self-custody) را به خاطر دشواری‌هایی که برای پردازش در صرافی Coinbase داشت متوقف کرد. این مسئله که ممکن است به زنجیره‌های مبتنی بر UTXO همچون بیت کوین کش (BCH)، لایت کوین (LTC) و دوج کوین (DOGE)‌ نیز گسترش یابد باعث شده است کوین بیس در بخش پرداخت تغییراتی ایجاد کند.

لارن دولینگ، مدیر محصول Coibase Commerce توضیح داده است که این تغییرات از پیاده‌سازی سیستمی که از ماشین مجازی اتریوم (EVM) و قرارداد هوشمند برای حل برخی ناکارآمدی‌ها در بخش پرداخت استفاده می‌کند نشئت گرفته است.

این مسائل عبارتند از نوسانات دارایی‌ها، حل مقادیر پرداختی اشتباه و پشتیبانی محدود از دارایی‌های ارزهای دیجیتال.

دولینگ می‌گوید: این سیستم جدید که از چندین دارایی در زنجیره‌های لایه دومی مرتبط با ماشین مجازی اتریوم (EVM) همچون Base و پالیگان پشتیبانی می‌کند، به صورت خودکار پرداخت‌های دریافت شده به صورت هر یک از ارزها را به استیبل کوین USDC که ارزشی برابر دلار دارد تبدیل می‌کند تا بتواند نرخ‌های صرافی را برای طرف‌های مقابل تضمین کند.

به گفته او:
«انجام این قابلیت‌ها در بلاک چین بیت‌ کوین بدون وجود قراردادهای هوشمند و استیبل کوین‌ها بسیار چالشی بود؛ بنابراین ما تصمیم سخت را گرفتیم تا پشتیبانی بومی از بیت کوین و دیگر UTXO ها را متوقف کنیم.»

با این حال، مدیرعامل Coibase، برایان آرمسترانگ شفاف سازی کرد که مشتریان هنوز می‌توانند پرداخت‌های خود را با استفاده از دارایی‌های مبتنی بر UTXO از حساب صرافی Coibase انجام دهند اما این پرداخت‌ها به صورت OffChian و فوری و بدون کارمزد انجام می‌شود. دولینگ نیز اشاره کرد که این صرافی خوشحال می‌شود که پیشنهادات درباره روش‌های جدیدی بهبود تجربه کاربری از جمله پیاده‌ساز شبکه لایتنینگ بیت کوین و سولانا را دریافت کند.

اما به گفته آرمسترانگ، صرافی کوین بیس بر استفاده از راهکارهای لایه دومی به عنوان بخشی از راه‌حل خود تمرکز خواهد کرد. او می‌گوید: «معتقدیم پرداخت با ارزهای دیجیتال ابتدائا در آینده بر روی راهکارهای لایه دومی انجام خواهد شد و ما می‌خواهیم در تحقق آن سهیم باشیم.»

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

عضویت

اخبار فوری

تحلیل تکنیکال ۸ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال

تحلیل قیمت ارزهای بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، سولانا، ریپل، تن کوین، دوج کوین و کاردانو

تحلیل تکنیکال ۸ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار را به نقل از وب‌سایت کوین تلگراف تقدیم شما می‌کنیم. تحلیل تکنیکال قیمت بیت کوین (BTC) بیت‌ کوین پس از بازگشت از سطح حمایتی ۶۰,۷۷۵ دلار، اکنون به میانگین‌های متحرک رسیده است. این ناحیه احتمالا محل دفاع محکم از سوی فروشندگان (خرس‌ها) خواهد بود. اگر […]

خروج سرمایه سنگین از بازار ارزهای دیجیتال

سرمایه‌گذاران کریپتو ترمز را کشیدند؛ خروج سرمایه ۹۵۰ میلیون دلاری در هفته اخیر

پس از ۷ هفته متوالی ورود سرمایه به ارزش ۱۲.۳ میلیارد دلار، بازار ارزهای دیجیتال با تغییر جهت عمده‌ای رویارو شد. به گزارش CoinShares حدود ۹۴۲ میلیون دلار خروج سرمایه از بازار صورت گرفت که برخلاف هفته‌های گذشته بسیار چشمگیر بوده است. علاوه بر این، با وجود باقی ماندن حجم معاملات در سطح ۲۸ میلیارد […]

راه اندازی ETF بیت کوی از همین ماه در هنگ کنگ

ETFهای بیت‌کوین در هنگ‌کنگ از همین ماه کارشان را آغاز می‌کنند

چراغ قرمز برای بیت‌ کوین در هنگ‌کنگ! کمیسیون بورس، اوراق بهادار و معاملات آتی هنگ‌کنگ (SFC) مجوز مشروط راه‌اندازی ETFهای اسپات بیت ‌کوین را صادر کرد و این صندوق‌های سرمایه‌گذاری احتمالا از همین ماه کار خود را آغاز خواهند کرد. هنگ‌کنگ با مجموعه فعالیت‌های کریپتویی خود و آزادی‌هایی که به ارزهای دیجیتال داده است در […]