Skip to content
top banner

آیا قرار است ریزش قیمت بیت کوین به خاطر ETFها ادامه داشته باشد؟

قیمت بیت کوین
در
خواندن در ۴ دقیقه

تا قبل از اینکه وارد ماه ژانویه ۲۰۲۴ شویم، همه به موضوع ETF‌های بیت کوین خوش‌بین بودند و بر این باور بودند که تایید ETF‌های اسپات بیت کوین توسط از سوی بورس و اوراق بهادار آمریکا موسوم SEC حتی می‌تواند تبدیل به یک نقطه پرتاب برای قیمت بیت کوین شود. بعد از چند ماه گمانه‌زنی به آخرین ساعات تأیید یا عدم تصویب این ETF‌ها در ۱۰ ژانویه نزدیک می‌شویم. ناگهان یک خبر جعلی از بابت تصویب ETF بیت کوین در شبکه‌های اجتماعی پخش می‌شود که باعث انفجار قیمتی بیت کوین شده و آن را به سمت بالا پرتاب می‌کند.

به آخرین ساعات جلسات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا نزدیک می‌شویم و تیک‌تاک ساعت برای تمام سرمایه‌گذاران بازار ارزهای دیجیتال شرایط متفاوتی نسبت به تمام چند ماه گذشته را نشان می‌دهد. قیمت بیت کوین روی حدود ۴۳ هزار دلار است و در نهایت خبر تصویب ETF‌های اسپات بیت کوین آن را تا ۴۹ هزار دلار می‌کشاند. اما فقط دو روز بعد یعنی در ۱۲ ژانویه ۲۰۲۴ شاهد نوسانات بسیار عجیبی از بیت کوین هستیم و قیمت دوباره به ۴۳ هزار دلار برگشته و در میان تعجب همه معامله‌گران بازار ارز دیجیتال حتی سیگنال‌هایی برای نزول بیشتر را نیز صادر می‌کند. موضوع از چه قرار است و اصلاً چرا چنین مسیری برای روند بیت کوین بعد از این خبر خوب ایجاد شده است؟

برای بررسی دقیق و کامل شرایط ریزش قیمت بیت کوین بعد از تصویب ETF آن توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سراغ کارشناسان کوین تلگراف رفته‌ایم. شنیدن نقطه‌نظرات افراد حرفه‌ای و سرمایه‌گذاران قدیمی بیت کوین در کوین تلگراف می‌تواند رازهای مربوط به ریزش بیشتر قیمت بیت کوین بعد از تصویب ETF اسپات آن برای شما برملا کند. سؤالی که کارشناسان کوین تلگراف باید به آن پاسخ دهند این است که حالا که‌ ETF بیت کوین تصویب شده آیا در انتهای ماه ژانویه میلادی (۱۰ بهمن) این خبر همچنان یک روند ریزشی را برای بیت کوین ایجاد خواهد کرد یا باید منتظر افزایش قیمت آن در بازار باشیم و در انتهای ماه ژوئن (۱۰ تیر ۱۴۰۳) چه قیمتی را باید برای بیت کوین شاهد باشیم؟

آقای تام بلک استون (Tom Blackstone) خبرنگار

برای بررسی موضوع ریزش هرچه بیشتر یا صعودی شدن قیمت بیت کوین سراغ آقای تام بلک استون به عنوان یکی از خبرنگاران باسابقه رفته‌ایم.
ریزش بیت کوین
قضیه از چه قرار است و آیا ریزش بیت کوین تحت تاثیر تصویب etf اثبات آن ادامه پیدا خواهد کرد؟

واقعیت این است که قیمت بیت کوین تا ۳۱ دسامبر به‌سختی از مقاومت قیمتی خود عبور کرده و به ۴۲،۲۶۵ دلار رسید. خود من پیش‌بینی این قیمت را برای ۳۱ دسامبر (۹ دی) نداشتم و این مقدار ۲۲۶۵ دلار بالاتر از محدوده‌ای است که انتظار خود من برای قیمت بیت کوین بود. بررسی تاریخچه قیمت بیت کوین نشان می‌دهد که در هر بار که پدیده هاوینگ رخ می‌دهد، قیمت بیت کوین نسبت به سال‌های قبل سقف قیمتی جدیدی ایجاد می‌کند؛ بنابراین من انتظار دارم که در سال ۲۰۲۴ شاهد یک رالی صعودی قدرتمند برای بیت کوین باشیم؛ اما ماه ژوئن (خرداد و تیر) برای شروع این رالی هنوز زود است. از طرف دیگر فکر نمی‌کنم که اخبار مربوط به ETF بیت کوین بیشتر از دو ماه روی شرایط و نوسانات قیمت این ارز دیجیتال تاثیر داشته باشد.

برای انتهای ماه ژوئن پیش‌بینی تو از قیمت بیت کوین چیست؟

به نظرم بیت کوین می‌تواند تا انتهای ماه ژوئن به ۴۷ هزار دلار برسد.

آقای لوکاس کیلی (Lucas Kiely) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در Yield App

واقعیت این است که ریزش قیمت بیت کوین تحت تاثیر تصویب ETF اسپات آن خیلی روی دیدگاه هولدرها و سرمایه‌گذاران طولانی‌مدت بیت کوین تاثیر ندارد. بیشتر معامله‌گران کوتاه‌مدت هستند که بعد از یک سودآوری قابل‌توجه اقدام به فروش بیت کوین‌های خود کرده‌اند. جالب است بدانید که در حال حاضر ۷۶ درصد از سرمایه‌گذاران بیت کوین هولدر هستند و این مقدار بیش از تمام مقاطع دیگری است که قبلاً به هاوینگ نزدیک بودیم.

احتمالاً باید یک ریزش را در قیمت بیت کوین شاهد باشیم که چندان قابل‌توجه نخواهد بود و تا انتهای ژوئن و قبل از رسیدن به پدیده هاوینگ، بیت کوین می‌تواند تا آستانه قیمت ۵۰ هزاردلاری و حتی بالاتر هم برود. این موضوع به شرایط مختلفی از جمله اقتصاد کلان بستگی خواهد داشت. از طرف دیگر همگی ما می‌دانیم که تاثیر هاوینگ روی نوسانات قیمت بیت کوین معمولاً زمان‌بر است و باید در این باره کمی صبور باشیم تا به نتیجه دلخواه برسیم.

پیش‌بینی تو برای قیمت بیت کوین در انتهای ماه ژوئن چیست؟

به نظرم تا ۳۰ ژوئن می‌توانیم قیمت بیت کوین را در عددی بین ۵۰ هزار تا ۶۰ هزار دلار ببینیم.

کریستوس ماکریدیس (Christos Makridis) دانشیار پژوهشی در ASU

ETF بیت کوین یک گام بزرگ برای روند قیمت‌ها در بازار ارز دیجیتال حتی فراتر از قیمت بیت کوین بود. احتمالاً باید شاهد افزایش قیمت‌های قابل‌توجه بازار ارز دیجیتال در آینده نزدیک باشیم. در سال ۲۰۲۴ موضوعات بسیار مهمی مانند انتخابات پیش روی ما قرار خواهد گرفت که تمام این اخبار می‌تواند باعث عدم ثبات اقتصادی و سیاسی شده و شرایط لازم برای رشد‌های قیمتی بیت کوین را ایجاد کند. من تعجب نمی‌کنم که اگر تا انتهای ماه ژوئن قیمت بیت کوین حتی از ۵۰ هزار دلار هم عبور کند.

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل با عضویت در خبرنامه دیجیتال از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

ری سالموند (Ray Salmond) رئیس بخش بازارهای کوین تلگراف

عملکرد بلندمدت قیمت بیت کوین احتمالاً تحت تاثیر جریان‌های ورودی به ETF‌ها در پایان سه‌ماهه اول و دوم خواهد بود و در کوتاه‌مدت باتوجه‌به پدیده هاوینگ شاهد افزایش قیمت بیت کوین خواهیم بود. به نظرم تا دو ماه آینده می‌توانیم محدوده قیمتی ۵۰ هزار تا ۵۶ هزار دلار را برای بیت کوین در نظر بگیریم و تا انتهای ژوئن حتی امکان رسیدن قیمت بیت کوین به ۶۹ هزار دلار هم وجود دارد.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

دنیل سروادی (Daniele Servadei) بنیانگذار و مدیرعامل سلیکس

این موضوع کاملاً اجتناب‌ناپذیر است که قیمت بیت کوین حتی به بیش از ۱۰۰ هزار دلار برسد و این موضوع به دلیل هجوم سرمایه‌گذاران خرد به سرمایه‌گذاری بر روی این ارز دیجیتال خواهد بود. هرچند ممکن است اتریوم شرایط مشابهی با صعود بیت کوین نداشته باشد؛ اما تا انتهای ماه ژوئن حتی ممکن است قیمت بیت کوین به ۱۴۰ هزار دلار هم برسد.

رشد بیت کوین در ۲۰۲۴

همچنین آقای رودی تاکالا (Rudy Takala) سردبیر کوین تلگراف با تحلیل قیمت بیت کوین آن را در انتهای امسال حدود ۲۰۰ هزار دلار پیش‌بینی کرده و معتقد است در انتهای ماه ژوئن نیز می‌توانیم شاهد رسیدن قیمت بیت کوین به ۴۷ هزار دلار باشیم. آقای جی دبلیو ورت (J.W. Verret) به عنوان دانشیار دانشکده حقوق جورج میسون هم خود را هرگز به عنوان فروشنده بیت کوین در حال حاضر نمی‌داند و بر این عقیده است که یک سرمایه‌گذاری ۵ تا ۲۰ ساله می‌تواند بر روی بیت کوین شرایط خوبی را به وجود آورد. وی بر این عقیده است که در درازمدت هیچ شانسی برای باقی‌ماندن دلار آمریکا وجود نخواهد داشت و هوش مصنوعی احتمالاً پول غیرمتمرکز را ترجیح می‌دهد که در این شرایط بیت کوین می‌تواند بهترین گزینه باشد.

سؤالات متداول

تحلیل قیمت بیت کوین در ماه‌های آینده چیست؟

بیت کوین در ماه‌های آینده و تا قبل از هاوینگ بعدی به گواه بسیاری از کارشناسان می‌تواند روند روبه‌رشد جذابی داشته باشد.

ETF بیت کوین چیست؟

ETF بیت کوین به صندوق‌های قابل‌معامله بیت کوین در بازار بورس آمریکا گفته می‌شود. نوسانات قیمت این صندوق‌ها بر اساس تغییرات قیمت بیت کوین در بازار است.

تغییرات قیمت بیت کوین در ۲۰۲۴ چگونه خواهد بود؟

اکثر تحلیل‌گران روند روبه‌رشدی را برای قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۴ در نظر دارند.

تاثیرات هاوینگ ۲۰۲۴ بر قیمت بیت کوین چه خواهد بود؟

بر اساس آنالیز داده‌های تاریخی باید شاهد افزایش قیمت بیت کوین تحت تاثیر پدیده هاوینگ باشیم.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه