آموزش واریز به تراس والت

راهنمای تصویری و گام‌ به‌ گام واریز به تراست والت

با آموزش واریز به تراست والت (Trust Wallet) در صرافی ارز دیجیتال تبدیل در خدمت شما هستیم.

راهنمای واریز به تراست والت

قبل از این‌که واریز و برداشت از تراست والت را آموزش دهیم، به یک نکتهٔ مهم در مورد تراست والت دقت فرمایید. در کیف پول‌های داخل صرافی‌ها، برای جابه‌جایی ارزها ابتدا ارز را انتخاب می‌کنید و سپس شبکهٔ موردنظر برای انتقال را انتخاب می‌نمایید اما در تراست والت، شبکه‌های مختلف ارزها از یک‌دیگر جدا هستند. یعنی برای مثال تتری که بر روی شبکهٔ TRC20 قرار دارد، جدا از تتری که بر روی شبکهٔ BEP2 و یا ERC20 قرار دارد نمایش داده می‌شود. یعنی شما از ابتداباید ارز و شبکه را هم‌زمان انتخاب نمایید.

توصیه می‌شود پیش از انجام تراکنش، از نصب بودن آخرین نسخه‌ی برنامه روی موبایل خود اطمینان حاصل کنید. ضمنا، استفاده از VPN در حین کار با برنامه الزامی است.

برای اضافه‌کردن ارز یا شبکهٔ جدید اگر ارز یا شبکهٔ موردنظرتان را در لیست اولیه مشاهده نکردید، مطابق تصویر بر روی دکمهٔ بالا راست کلیک نمایید.

سپس نام ارز موردنظر خود را در کادر بالای صفحه تایپ نمایید. ما برای تست، ارز تتر را انتخاب کرده‌ایم. همان‌طور که مشاهده می‌نمایید، ارز تتر با شبکه‌های مختلف یافت می‌شود که در صورتی که دکمهٔ مقابل هر کدام را بزنید، آن ارز به لیست اولیهٔ تراست والت که پس از ورود به اپ مشاهده می‌نمایید، اضافه می‌شود.

پس از اضافه‌کردن ارزهای موردنظر اگر به صفحهٔ اصلی بازگردید، مشاهده می‌کنید که ارزها و شبکه‌های انتخاب‌شده به لیست اصلی اضافه شده‌اند.

همان‌طور که مشاهده می‌کنید ممکن است شبکهٔ ارز موردنظر در کنار اسمش نمایش داده نشود اما زمانی که بر روی ارز موردنظر کلیک نمایید و به صفحهٔ آن ارز یا شبکه بروید، می‌توانید در قسمت بالا چپ، شبکهٔ ارز موردنظر را مشاهده کنید.

نکتهٔ بعدی این است که برخلاف کیف پول‌های صرافی که کارمزد شبکه برای جابه‌جایی از ارزی که در حال جابه‌جایی آن هستید کسر می‌شود، در تراست والت کارمزد جابه‌جایی بر حسب شبکه‌ای که جابه‌جایی را بر روی آن انجام می‌دهید، از ارز پایهٔ آن شبکه کسر می‌شود. مگر این‌که شبکه‌ای که ارز را بر روی آن جابه‌جا می‌کنید، متعلق به خود ارز باشد.

به زبان ساده اگر بر روی شبکهٔ BEP2 جابه‌جایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز BNB (بایننس کوین) کسر می‌شود. اگر بر روی شبکهٔ ERC20 جابه‌جایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز ETH (اتریوم) کسر می‌شود و اگر بر روی شبکهٔ TRC20 یا TRC10 جابه‌جایی انجام می‌دهید، کارمزد از ارز TRX (ترون) کسر می‌شود. یعنی اگر ارزی را بر روی این شبکه‌ها جابه‌جا نمایید، برای کارمزد انتقالش نیاز است ارز پایهٔ آن شبکه را داشته‌باشید تا بتوانید کارمزد انتقال را بپردازید.

آموزش واریز به کیف پول تراست والت

۱- ابتدا ارز موردنظر را که می‌خواهید به تراست والت واریز نمایید، از لیست اولیه انتخاب نمایید.

۲- در گام بعدی مانند تصویر بر روی گزینهٔ دریافت یا receive کلیک نمایید. این گزینه معادل کلمهٔ deposit یا دریافت در اکسچنج‌هاست.

۳- در این صفحه آدرس کیف پولتان را دریافت می‌نمایید که باید در سایت یا کیف پول مبدأ که می‌خواهید انتقال را از آن انجام دهید، باید وارد کنید.

۴- می‌توانید از گزینهٔ copy 3-1 برای کپی‌کردن آدرس و یا برای به‌اشتراک‌گذاری از گزینهٔ ۳-۲ استفاده نمایید.

سخن آخر

امیدواریم این آموزش واریز به تراست والت از راهنمای تبدیل، مورد پسند شما قرار گرفته‌باشد.

اگر علاقه‌مند به یادگیری نحوهٔ نصب تراست والت و واریز به تراست والت و گرفتن TXID یا هش (Hash) در تراست والت هستید، به این مقالات مراجعه بفرمایید.

6 Responses

  1. سلام وقت بخیر
    من می خوام بدونم ارزی که از صرافی دیگه انتقال به کیف پول تراست ولت بدهم بهتره ust باشه بهتره یا همون ارز را انتقال بدهیم بهتره . چون من می خوام تو کیف پولم تبدلیش کنم به ارز bnb جهت خرید

    1. سلام دوست عزیز
      بله میتونید با حجم کم وارد بازار شوید تابه مرور یاد بگیرید

  2. سلام باعرض سلام خسته نباشید خدمت شما بزرگواران ک صادقانه اطلاعات مورد نظر کاربران را در اختیارشان میگذارید خداوند حامی پشتیبان شما در کلیه مراحل زندگی تان باشد وهیچگاه غم وبیماری در زندگیتان جایگاهی نداشته وهمیشه هم خودتان هم خانواده محترم درخوشی وسلامت کامل به سر ببرید.باکمال تشکر از راهنمایی تان

  3. واقعآ واژه‌هایی ک بتوانم با استفاد از بوار بردنشان از زحماتتون قدر دانی کنم به ذهنم نمی‌رسه فقط با گفتن این جمله‌ ک اجرتان رو خالقمون بهتون بده همیشه شادوسلامت باشین وهرانچه از خالقمون خواهانید برایتان میسر باشه عرایضم رو به پایان می‌برم وخواهشی دارم اگر مقدور هست زبان فارسی راهم به آن اضافه بفرمایید با تشکر

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید