آموزشراهنمای خرید و فروش ارزدیجیتال

راهنمای خرید و فروش مانا | آموزش ترید MANA، خانه‌ات را بساز

در این مطلب از راهنمای تبدیل قرار است راهنمای خرید و فروش مانا و همه آنچه را که باید قبل از خرید این رمزارز بدانید مرور کنیم.

MANA یکی دیگر از رمزارزهای نوین است که مدت زیادی از معرفی آن نمی‌گذرد. در همین مدت هم توجه زیادی را به خود جلب کرده و سرمایه‌گذاران کلان و خرد بسیاری برای سرمایه‌گذاری روی رمزارز مانا ترغیب شده‌اند. از مانا برای پرداخت هزینه کالاها و خدمات در پروژه‌های Decentraland استفاده می‌شود. این توکن بر پایه اتریوم و مطابق با استاندارد ERC20 برای توکن‌ها ساخته شده است. در ادامه با نحوه خرید و فروش مانا در صرافی تبدیل آشنا می‌شوید.

آموزش تصویری خرید و فروش مانا

می‌توان گفت، هیچ‌کدام از راه‌های مرسوم تبادل و تبدیل رمزارزها به قدر خرید از صرافی‌های رمزارز برخط آسان و ایمن نیست. به علاوه، اگر به‌عنوان یک کاربر ایرانی بخواهید به بازار ورود کنید، بهترین و کم‌خطر‌ترین روش، بهره‌گیری از صرافی‌های آنلاین به‌خصوص انواع داخلی آن است.

صرافی تبدیل، یک از آن دسته صرافی‌های آنلاین داخلی است که به خوبی نیاز کاربران ایرانی را برطرف می‌کند. در بخش بعدی، از طریق آموزش تصویری، خرید و فروش مانا در تبدیل را با هم یاد می‌گیریم.

مرحله اول، ورود و ثبت‌نام

مثل همه صرافی‌های ارز دیجیتال، ثبت‌نام و ساخت اکانت، در صرافی تبدیل هم حایز اهمیت است. برای ساخت حساب کاربری باید وارد وب‌سایت صرافی به نشانی tabdeal.org شوید.

در صفحه اصلی از بالا سمت چپ، روی گزینه ثبت‌نام بزنید (۱/۱) و وارد صفحه ثبت‌نام و ساخت حساب کاربری شوید (گزینه ثبت نام را با فلش قرمز در عکس زیر مشخص شد). سپس اطلاعاتی چون شماره تماس و رمز عبور حساب کاربری خود را وارد کنید.

اگر قبلا حساب کاربری برای خودتان ایجاد کردید بر روی گزینه ورود (۱/۱) کلیک کنید و با وارد کردن شماره تلفن همراه و رمزعبور وارد داشبورد می‌شوید (۲/۱).

احراز هویت در صرافی تبدیل

بنا بر قوانین، یکی از مراحل ضروری در همه صرافی‌های آنلاین احراز هویت است. در تبدیل شما بایستی مراحل تأیید هویت خود را با واردکردن ایمیل، اطلاعات شخصی، اطلاعات بانکی، تماس با تلفن و تأیید عکس به انجام برسانید.

اغلب در کمتر از ۲۴ ساعت اطلاعات و هویت احرازشده کاربران تبدیل تأیید می‌شود. بعد از تأیید هویت، همه چیز برای ورود به بازار جذاب و پولساز کریپتوکارنسی آماده است. فقط کافی است وارد بازار ارز دیجیتال موردنظرتان شوید و نخستین معامله خود را به انجام برسانید.

نحوه خرید به بازار ارز دیجیتال مانا

بعد از ساخت حساب کاربری و تأیید هویت، می‌توانید اولین معامله خود را در بازار ارز دیجیتال صرافی تبدیل انجام دهید. برای ورود به بازار معاملات صرافی تبدیل باید در گام اول بر روی آیتم سه خط (مستطیل۳/۱) کلیک کنید. با کلیک بر روی این آیتم یک صفحه کشویی ظاهر می‌شود. در این صفحه چند گزینه وجود دارد که شما برای ورود به صفحه خرید و فروش مانا باید بر روی گزینه “خرید و فروش” (مستطیل ۲/۳) کلیک کنید.

پس از اینکه گزینه خرید و فروش را انتخاب کردید، وارد بازار معاملات صرافی تبدیل می‌شوید. در این صفحه تمامی رمزارزهای که امکان مبادله آن در صرافی تبدیل وجود دارد به شما نشان داده می‌شود. برای پیدا کردن ارز مانا یا باید اسکرول کنید یا اینکه در قسمت جستجو (مستطیل ۱/۴) نام یا نماد ارز را بنویسید. پس از نوشتن نام ارز MANA در قسمت جستجو نماد ارز به نشان داده می‌شود. برای ورود به بازار خرید و فروش مانا بر روی مستطیل ۲/۴ کلیک کنید.

در صفحه جدیدی که باز می‌شود چندین آیتم وجود دارد که به شما برای ترید کردن ارز دیجیتال مانا کمک می‌کند. توضیح این آیتم‌ها به شرح زیر است:

۱/۵: در این بخش تغییرات ۲۴ ساعت قیمت مانا، بیشترین قیمت، کمترین قیمت، حجم معاملات در ۲۴ ساعته گذشته و قیمت حال مانا به تتر نمایش داده می‌شود.

۲/۵: آیتم سفارشات، مقدار و قیمت که فروشندگان و خریداران در آن ثبت سفارش کردند را نشان می‌دهد.

۳/۵: نمودار تغییرات قیمت ارزدیجیتال مانا به تتر در صرافی تبدیل را نشان می‌دهد. برای ترید کردن و پیش‌بینی روند قیمتی می‌توانید از این نمودار استفاده کنید.

۴/۵: در این بخش می‌توانید قیمت، مقدار و زمان معاملات اخیر در صرافی تبدیل را مشاهده کنید.

۵/۵: با کلیک بر روی این گزینه وارد بازار خرید رمزارز مانا می‌شود.

۶/۵: اگر ارز مانا دارید و می‌خواهید آن را بفروشید بر روی این گزینه کلیک کنید.

روش‌های خرید و فروش ارز دیجیتال مانا

در صرافی تبدیل دو روش ثبت سفارش عادی و سفارش آنی برای خرید ارز دیجیتال مانا وجود دارد که در ادامه هر دو روش را توضیح می‌دهیم.

روش ثبت سفارش عادی

پس از کلیک بر روی گزینه خرید (۵/۵) وارد کارت خرید و فروش می‌شود. در این کارت دو روش ثبت سفارش و خرید آنی وجود دارد. با انتخاب گزینه ثبت سفارش (مستطیل ۲/۶) شما می‌توانید قیمت خرید ارز دیجیتال مانا را تعیین کنید. در صورتی که کاربری قصد فروش ارز دیجیتال مانا با قیمت موردنظر شما داشته باشد، سیستم به صورت خودکار برایتان خرید می‌کند. توجه کنید که حداقل مقدار سفارش در بازارهای تتریِ صرافی تبدیل، ۱۰ تتر است. در بازارهای تومانی نیز حداقل مقدار سفارش، بین ۱۰۰ تا ۴۰۰ هزار تومان است.

در صفحه ثبت سفارش چندین کادر وجود دارد:

۳/۶: موجودی کل حساب شما را تتر نشان می‌دهد.

۴/۶: در این کادر قیمت موردنظرتان را برای خرید رمزارز MANA وارد کنید.

۵/۶: در این کادر تعداد ارز دیجیتال مانا که می‌‌خواهید، بخرید را بنویسید.

۶/۶: اگر قصد دارید که درصد مشخصی از موجودی کل حساب‌تان را مانا بخرید، یکی از این اعداد را انتخاب می‌کنید. در این حالت دیگر لازم نیست در کادر ۴/۶ مقدار درخواستی ارز دیجیتال مانا را وارد کنید. سیستم به صورت خودکار پس از انتخاب یکی از اعداد، مقدار متناسب با مبلغ کل سفارش را براساس قیمت موردنظرتان محاسبه می‌کند.

۷/۶: از ضرب قیمت درخواستی (کادر ۴/۶) در مقدار (کادر ۵/۶) مبلغ کل سفارش محاسبه می‌شود.

۸/۶: در این بخش میزان کارمزد صرافی تبدیل به صورت درصدی از کل مبلغ سفارش نشان داده می‌شود.

۹/۶: مقدار ارز دیجیتال مانا که خریداری کردید در این کادر نشان داده می‌شود.

پس از اینکه تمامی اطلاعات لازم را وارد کردید و از درست بودن آن‌ها مطمئن شدید، برای ثبت سفارش بر روی گزینه خرید (کادر ۱۰/۶) کلیک کنید. در روش خرید از طریق ثبت سفارش فقط وارد کردن اطلاعات در دو کادر قیمت و مقدار اجباری است.

توجه کنید که انجام این مراحل، فقط به منزله ثبت سفارش است و هیچ تضمینی برای اینکه خرید انجام شود، وجود ندارد. سفارش شما برای خرید رمزارز مانا در بخش سفارش‌های فعال قابل رویت است.

روش سفارش آنی

اما اگر می‌خواهید به صورت آنی و فوری ارز MANA را خریداری کنید، گزینه سفارش آنی را انتخاب کنید. در این روش شما فقط باید مقدار ارز درخواستی یا مبلغ کل سفارش را تعیین کنید. قیمت تمام شده ارز دیجیتال در سفارش آنی براساس قیمت فعال مشخص می‌شود. قیمت فعال پایین‌ترین قیمتی که توسط کاربران ثبت سفارش فروش شده است.

برای خرید از این طریق بر روی گزینه سفارش آنی (کادر ۱/۷) ضربه بزنید و وارد کارت خرید رمزارز مانا شوید. حال در کادر ۲/۷ مقدار درخواستی خود را وارد کنید. با مشخص کردن مقدار درخواستی، مبلغ کل سفارش (کادر ۳/۷) و کارمزد به صورت اتومات با توجه به قیمت فعال محاسبه می‌گردد. اگر شما مبلغ کل سفارش (کادر ۳/۷) را تعیین کنید، مقدار دریافتی شما از رمزارز مانا و کارمزد به صورت خودکار محاسبه می‌گردد. برای کامل کردن مراحل خرید بر روی گزینه «خرید» (کادر ۵/۷) کلیک کنید.

قیمت تمام شده هر مانا به تتر در کادر ۴/۷ نشان داده می‌شود.

فروش ارز دیجیتال مانا

مراحل فروش ارز دیجیتال مانا در صرافی تبدیل مانند مراحل خرید است. پس از اینکه وارد بازار صرافی تبدیل شدید، برای فروش روی کادر ۱/۸ کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه سه روش برای فروش به شما نشان داده می‌شود.

در روش ثبت سفارش فروش (۲/۸) می‌توانید مبلغ فروش هر واحد ارز مانا را خودتان تعیین کنید. اگر قیمتی که تعیین می‌کنید بسیار بالا باشد، ممکن است ارز مانا شما دیرتر یا هیچ وقت فروخته نشود.

اما در روش فروش آنی (۳/۸) شما فقط امکان تعیین مقدار فروش را دارید. در این روش به صورت آنی ارز دیجیتال شما به قیمت فعال (بالاترین قیمت تعیین‌ شده توسط خریداران) فروخته می‌شود. بنابراین اگر برای فروش عجله دارید این روش برای شما مناسب است.

آیتم سومی که صفحه فروش وجود دارد، حد ضرر (۴/۸) است که برای آشنایی با آن می‌توانید به آموزش حد ضرر در راهنمای تبدیل مراجعه نمایید.

توکن MANA

ارز مانا به طور رسمی در سال ۲۰۱۷ عرضه شد. تا پیش از راه‌اندازی آن، ارزش قطعات زمین مجازی تا ۲۰ دلار و حتی پایین‌تر بود. در سال ۲۰۲۰و با رونق گرفتن NFT قیمت املاک و مستغلات در Decentralized افزایش یافت و از ۲۰ دلار به بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار رسید. این پلتفرم با جا افتادن NFT به طور قابل توجهی تقویت شد؛ زیرا کاربران فعال روزانه به میزان قابل توجهی افزایش یافتند. ایده ایجاد این پلتفرم این بود که به مردم امکان کنترل فضای مجازی و تأثیرگذاری بر مسیر آن را بدهد.

مانا به کاربران این امکان را می‌دهد تا ساختمان‌هایی از خانه‌های مختلف گرفته تا کازینو، گالری هنری و پارک‌های موضوعی را در دنیای واقعیت مجازی سه‌بعدی Decentraland ایجاد کنند و از بازیکنان دیگر برای بازدید از آن‌ها هزینه دریافت کنند.

در خصوص توکن MANA Decentraland باید گفت که Decentraland یکی از بهترین پروژه‌های سال‌های اخیر بوده است که تا کنون بازدهی فوق‌العاده‌ای برای سرمایه‌گذارانش داشته است.

بد نیست بدانید حداکثر عرضه ممکن مانا به ۲,۶۴۴,۴۰۳,۳۴۳ عدد محدود شده است. توزیع اولیه توکن استراتژیک بود. ۴۰ درصد از توکن‌ها در اولین فروش فروخته شد. ۲۰ درصد از توزیع اولیه به شرکا و جامعه مرتبط، برای تسهیل تعامل با پلتفرم اختصاص یافت.

۲۰ درصد نیز به تیم موسس داده شد و مانا کوین بیست درصد باقی‌مانده را حفظ کرد.

چه چیزی توکن مانا را متفاوت می‌کند؟

اگر فیلم سینمایی Ready Player One را تماشا کرده‌ باشید و عاشق بازی‌های ویدئویی هم باشید، پس باید بدانید دنیا دارد به چه سمت و سویی می‌رود.

Decentraland یک دنیای غیرمتمرکز VR (واقعیت مجازی) است که از بلاک چین اتریوم نیرو می‌گیرد. در این دنیای مجازی، می‌توانید زمین بخرید، آن را بسازید، کسب درآمد کنید و در برنامه‌ها و محتوایی که توسط کاربران دیگر ساخته می‌شود غوطه‌ور شوید. آنچه Decentraland را از سایر پروژه‌های VR متمایز می‌کند ماهیت غیر متمرکز آن است. ارز مورد نیاز خرید خانه و چیزهای دیگر درون بازی توسط بلاک چین اتریوم تأمین می‌شود که به کاربران امکان مالکیت کامل می‌دهد و شفافیت را ارتقا می‌دهد. این پلتفرم به تعداد بسته‌هایی به نام LAND تقسیم می‌شود که می‌توان آن‌ها را با توکن مانا خریداری کرد.

علاوه بر این، به‌خاطر اینکه مانا امروز یک رمزارز ارزان‌قیمت و مناسب است، این تصور برای سرمایه‌گذاران و معامله‌گران وجود دارد که می‌تواند در آینده نه‌چندان دور، رشد و افزایش قیمت بسیار چشم‌گیری داشته باشد. اصطلاحاً این رمزارز هنوز رشد خود را نکرده و قدم‌های بزرگ و افزایش قیمت‌های بی‌سابقه منتظر آن است.

مانا را می‌توان به هر ارز فیاتی یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کرد. برای ذخیره آن هم جای نگرانی نیست؛ کیف پول‌هایی چون Gemini از مانا پشتیبانی می کنندو آن را در فهرست ارزهای قابل تبادل خود دارند.

از آنجایی که مانا یک توکن ERC-20 است، می‌توانید آن را در هر کیف پول سازگار با اتریوم ذخیره کنید. برای امنیت بیشتر، یک توصیه خوب استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger می‌تواند باشد. اگر به دنبال تعامل با قراردادهای هوشمند Decentraland هستید، کیف پول‌هایی مانند Metamask، MyEtherWallet یا MyCrypto را انتخاب کنید.

توکن MANA را می‌توان از صرافی‌های متمرکز مختلف، صرافی‌های غیرمتمرکز و خدمات سوآپ خریداری کرد. همچنین آن را می‌توان به هر ارز فیاتی یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کرد.

از آنجایی که مانا یک توکن ERC-20 است، می‌توانید آن را در هر کیف پول سازگار با اتریوم ذخیره کنید. برای امنیت بیشتر، یک توصیه خوب استفاده از کیف پول‌های سخت افزاری مانند Trezor یا Ledger می‌تواند باشد. اگر به دنبال تعامل با قراردادهای هوشمند Decentraland هستید، کیف پول‌هایی مانند Metamask، MyEtherWallet یا MyCrypto را انتخاب کنید.

جمع‌بندی

این مطلب با هدف تهیه راهنمایی برای خرید و فروش مانا تهیه شده است. اگر با وجود توضیحات درج شده سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. پس از مطالعه این راهنما می‌توانید با اطلاعات کافی برای مشارکت در بازار رمزارز و خرید و فروش مانا در صرافی تبدیل وارد عمل شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه