آموزش اضافه کردن توکن به تراست والت

ممکن است برای‌تان پیش آمده‌باشد که بخواهید دارایی یک ارز دیجیتال خود را به تراست والت (Trust Wallet) خود منتقل کنید، اما آن ارز را میان ارزهای تراست والت، پیدا نکنید. یا ممکن است در تراست والت خود یک ارز دیجیتال را داشته‌باشید، اما ناگهان مشاهده کنید دیگر آن دارایی را ندارید. در این مطلب از راهنمای تبدیل، قصد داریم با هم ببینیم که چگونه می‌توان یک توکن را به تراست والت اضافه کرد و یا کاری کرد که قابل مشاهده شود.

توصیه می‌شود پیش از انجام عملیات، از نصب بودن آخرین نسخه‌ی برنامه روی موبایل خود اطمینان حاصل کنید. ضمنا، استفاده از VPN در حین کار با برنامه الزامی است.

Trust: Crypto & Bitcoin Wallet - Apps on Google Play

حالت‌های مختلف اضافه‌کردن توکن به تراست والت

نبودنِ یک ارز دیجیتال در تراست والت، ممکن است دو دلیل داشته‌باشد:

  • ۱) آن ارز دیجیتال در تراست والت وجود دارد اما نشان داده نمی‌شود،
  • ۲) آن ارز دیجیتال در تراست والت وجود ندارد.

برای هردوی این حالات، راهی وجود دارد، نگران نباشید. کاری که شما باید انجام دهید، ابتدا بررسی‌کردن این مورد است که آیا آن توکن در تراست والت وجود دارد یا خیر. اگر وجود داشت که فعال می‌کنید و اگر وجود نداشت، باید اضافه کنید. حالا برویم و مراحل این کار را دقیق‌تر ببینیم.

راهنمای گام‌به‌گام اضافه‌کردن یک توکن به تراست والت

۱- فرض کنید قصد داریم ریپل (XRP) به تراست والت خود منتقل کنیم. وقتی تراست والت را باز می‌کنیم، با صفحهٔ زیر مواجه می‌شویم و در بین ارزها، تراست والت را نمی‌بینیم. در این‌جا باید ریپل (XRP) را به ارزهای تراست والت، اضافه کنیم. مطابق عکس، دکمهٔ قسمت ۱ را می‌زنیم.

۲- حالا مطابق قسمت ۱-۲، عبارت XRP را جست‌وجو می‌کنیم. همان ریپلی که می‌خواهیم، در بین لیست ارزها وجود دارد و ما با فعال‌کردن آن مطابق قسمت ۲-۲ و ۳-۲، می‌توانیم ریپل (XRP) را در تراست والت خود ببینیم (۴-۲). به همین سادگی، ارزی که می‌خواستیم، به تراست والت اضافه شد.

۳- حالا فرض کنید بخواهیم ارز فانتوم (FTM) را بر بستر BEP20 (BSC) به تراست والت منتقل کنیم. همان‌طور که در سمت چپ عکس زیر مشاهده می‌کنید، توکن FTM بر بستر BEP20 در بین گزینه‌ها نیست. پس بر قسمت ۱-۳ کلیک می‌کنیم و مطابق ۲-۳، عبارت FTM را جست‌وجو می‌کنیم. همان‌طور که مشخص است، توکن FTM بر بستر BEP20 وجود ندارد (دقت کنید FTM بر بستر BEP2 و ERC20 و FTM وجود دارد اما ما دنبال FTM بر بستر BEP20 هستیم). در نتیجه باید به‌صورت دستی خودمان اضافه کنیم. مطابق قسمت ۳-۳، Add Custom Token را می‌زنیم.

۴- در صفحهٔ بازشده، ابتدا باید شبکه (Network) را مطابق قسمت ۱-۴ انتخاب کنید. چون توکن موردنظر، بر بستر BEP20 یا BSC یا همان Binance Smart Chain است، مطابق قسمت ۲-۴، Smart Chain را انتخاب می‌کنیم.

۵- گام بعدی، واردکردن Contract Address توکن مدنظر است. هر توکن یک Contract Address دارد. حالا این Contract Address را از کجا پیدا کنیم؟ باید در اکسپلورر (Explorer) بلاک‌چین مورد نظر پیدا کنیم. می‌دانیم که توکن فانتوم موردنظر ما، بر بستر BSC است. پس در گوگل سرچ می‌کنیم «BSC Explorer» و وارد این صفحه می‌شویم.

۶- سپس مطابق قسمت ۱-۶، عبارت FTM را جست‌وجو کرده و روی قسمت ۲-۶ می‌زنیم.در صفحهٔ بازشده، اسکرول می‌کنیم و Contract را پیدا کرده و کپی می‌کنیم.

۷- حالا Contract Address کپی‌شده را در تراست والت و قسمت مورد نظر، Paste می‌کنیم. پس از Paste کردن، باقی قسمت‌ها به‌صورت اتوماتیک پر می‌شود. در آخر، دکمهٔ Done را می‌زنیم.

۸- به همین سادگی، فانتوم (FTM) بر بستر BEP20 را به تراست والت خود اضافه کردیم.

سخن آخر

در این مطلب، آموزش اضافه‌کردن یک توکن به تراست والت را با هم دیدیم. امیدواریم این مطلب از صرافی ارز دیجیتال تبدیل، برای‌تان مفید بوده‌باشد.

5 پاسخ

    1. محمد شما با این ولت در بازار فارکس کار میکنید و آیا میدانید امکان فعالیت با این ولت در فارکس وجود دارد ؟

  1. باسلام وخسته نباشید باتوجه به اینکه من در تبدیل خیلی راحت هستم وقتی میرم اینستاگرام میبینم نزدیک به شش حساب کاربری تبدیل هست ایا همه مربوط به تبدیل هست یا کپی شده..

    1. سلام دوست عزیز. تنها صفحه رسمی صرافی تبدیل در شبکه‌های اجتماعی، Tabdealplatform هستش. لطفا از دنبال کردن صفحات جعلی خودداری کنید.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید