آموزش خرید تتر در ایران به زبان ساده + راهنمای تصویری

اینترنت و بلاک‌چین با رشد موازی در دهه اخیر توانستند بخش قابل‌توجهی از پیشرفت فناوری را به نام خود ثبت کنند و سهم خود را در اقتصاد جهانی افزایش دهند. بیت کوین به عنوان اولین ارز دیجیتال نوین نقطه آغازی شد تا توسعه‌دهندگان فناوری آرام‌آرام به سمت سیستم‌های بلاک‌چینی جذب شوند.

پس از مدت کوتاهی، افراد زیادی جذب دارایی‌های دیجیتال شدند و اتریوم پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال بازار نام گرفت. پروژه‌های بلاک‌چینی یکی پس از دیگری بر بستر بیت کوین و اتریوم شکل می‌گرفتند، اما همچنان یک مشکل بزرگ وجود داشت. ارزهای دیجیتال نوسانات بسیار زیادی داشتند و در طول زمان قیمت ثابتی نداشتند.

 در همین حین، شرکت تتر اولین استیبل‌کوین بازار را راه‌اندازی کرد تا در کنار فراهم‌آوردن وسیله مبادله‌ای برای خرید ارز دیجیتال، آینده پول نقد را تحت‌تأثیر قرار دهد. در این مقاله قصد داریم تا ضمن آشنایی کلی با تتر، به آموزش گام‌به‌گام خرید تتر در ایران بپردازیم. با ما تا انتهای این مقاله همراه باشید تا اطلاعات جامعی در مورد خرید تتر در ایران پیدا کنید.

آشنایی کلی با تتر

شرکت تتر در سال ۲۰۱۴ تصمیم گرفت تا ارز دیجیتالی را ابداع کند تا وسیله مبادله‌ای میان ارزهای دیجیتال باشد. توکن تتر در همین سال بر بستر لایه OMNI بلاک‌چین بیت کوین فعال شد و به‌مرورزمان بلاکچین‌های دیگر مانند اتریوم، ترون، ایاس و سولانا در فعالیت تتر شریک شدند تا کاربرد تتر افزایش پیدا کند.

تتر در مدت‌زمان کوتاهی محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد تا به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین استیبل‌کوین بازار شناخته شود. استیبل‌کوین به ارزهای دیجیتالی گفته می‌شود که ارزش ثابتی دارند و نوسانات بازار بر روی ارزش آن‌ها تأثیر نمی‌گذارد. تتر دلار را به‌عنوان پشتوانه خود انتخاب کرده است و هر تتر ارزشی برابر با یک دلار آمریکا دارد.

شرکت تتر در راستای تثبیت ادعای برابری ارزی ابتدا اعلام کرد که به‌ازای هر ارز دیجیتال تتر، یک دلار آمریکا در بانک ذخیره می‌کند، اما پس از مدتی اعلام شد که این شرکت علاوه بر منابع نقدی دلار از سرمایه‌گذاری‌های نقدشونده دیگری همچون اوراق‌قرضه دولتی و اوراق مشارکت هم به عنوان پشتوانه استفاده می‌کند. هم‌اکنون شرکت تتر برابری ارز دیجیتال تتر با دلار آمریکا را در وایت‌پیپر خود آورده است که تاکنون مشکل خاصی در این مورد پیش نیامده است.

وجود برخی مشکلات حقوقی برای شرکت تتر باعث نشد تا استیبل‌کوین تتر به کار خود پایان دهد یا مانند بسیاری از پروژه‌های ارز دیجیتال دیگر با شکست مواجه شود. در حال حاضر تتر با ارزش بازار ۸۳ میلیارد دلاری و حجم معامله روزانه ۲۱ میلیارد دلاری در رتبه سوم بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال بازار ایستاده است. در ادامه به بررسی چالش‌هایی می‌پردازیم که برای خرید تتر در ایران وجود دارد تا دید بهتری نسبت به معامله این استیبل‌کوین محبوب بازار داشته باشید.

چالش‌های خرید تتر در ایران

احتمالاً با خواندن مطالب قبلی مشتاق شدید تا سرمایه‌گذاری دلاری خود را به‌جای خرید فیزیکی دلار به بازار ارز دیجیتال بیاورید و تتر بخرید، اما باید به این نکته توجه داشته باشید که در ایران خرید تتر با چالش‌هایی مواجه است که برخی از اصلی‌ترین‌ها را در ادامه بررسی می‌کنیم.

نوسانات قیمت دلار

یکی از چالش‌های خرید تتر در ایران می‌تواند نوسانات ارزی باشد. نوسانات شدید قیمت دلار در کشورمان باعث می‌شود نتوانیم قیمت ثابت ریالی برای تتر داشته باشیم و قیمت این ارز با تغییرات روزانه مواجه شود و گرچه این ارز در معاملات ارزهای دیجیتال بسیار کمک‌کننده است؛ اما قیمت آن در کشور ما به خاطرات مشکلات ارزی هر روز تغییر می‌کند.

تحریم‌های مالی

بازار ارز دیجیتال در ابتدای کار خود در ایران سرمایه‌های بسیاری را به خود جذب کرد و معامله‌گران بزرگی برای دریافت سودهای کلان حساب‌های کاربری خود را در صرافی‌های خارجی ایجاد کردند. صرافی بایننس مشهورترین صرافی خارجی بود که در ابتدا پذیرای کاربران ایرانی بود.

برخی معامله‌گران ایرانی خرید تتر و معامله در بازار ارز دیجیتال را در صرافی بایننس آغاز کردند که ابتدا احراز هویت خاصی از کاربران ایرانی نمی‌خواست و این کاربران هم با خیال راحت تحریم‌های مالی را دور می‌زدند و در صرافی فعالیت می‌کردند.

 پس از مدتی احراز هویت در صرافی بایننس اجباری شد و بسیاری از کاربران ایرانی سرمایه خود را از دست دادند. صرافی‌های خارجی دیگر نیز روند صرافی بایننس را پیش گرفتند تا کاربران ایرانی ترس زیادی نسبت به صرافی‌های خارجی پیدا کنند.

مشکلات IP اینترنت

صرافی‌های خارجی به‌غیراز درخواست احراز هویت کاربران، IP آدرس‌هایشان را نیز بررسی می‌کنند تا در فهرست کشورهای تحریم شده نباشند. برخی کاربران ایرانی برای تغییر IP از فیلترشکن استفاده می‌کردند که تغییر IP فیلترشکن باعث می‌شد تا صرافی از فعالیت غیرقانونی کاربران آگاه شود و حساب‌ها را مسدود کند.

بهترین روش خرید تتر در ایران

بهترین روش خرید تتر در ایران جست‌وجو برای صرافی امن داخلی است. در سال‌های اخیر صرافی‌های بسیاری در سطح اینترنت کار خود را آغاز کردند تا نیاز کاربران را پوشش دهند. صرافی‌های معتبر ارز دیجیتال ایرانی تلاش می‌کنند تا با تأمین امنیت دارایی کاربران، بهترین قیمت تتر را نیز به کاربران ارائه دهند تا سطح رضایت مشتریان خود را بالا ببرند.

 صرافی تبدیل یکی از معتبرترین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که از زمستان ۱۳۹۸ کار خود را آغاز کرد و در مدت کوتاهی با ایجاد تنوع بالای ارزی معامله‌گران ایرانی بسیاری را به خود جذب کرد. خرید تتر در صرافی تبدیل بسیار آسان است که در بخش بعد قصد داریم تا گام‌به‌گام خرید تتر در صرافی تبدیل را به شما آموزش دهیم.

آموزش گام‌به‌گام خرید تتر در صرافی تبدیل چرا باید تتر بخریم؟

خرید تتر در صرافی تبدیل نیازمند ثبت‌نام و احراز هویت در این صرافی است که به‌صورت آنلاین در سایت صرافی انجام می‌شود. کارشناسان احراز هویت تبدیل تلاش می‌کنند تا در کم‌ترین زمان ممکن اطلاعات حساب‌های کاربری را بررسی کنند.

پس از ایجاد حساب کاربری در صرافی، کیف پولی به شما تعلق می‌گیرد تا سرمایه تومانی خود را به آن واریز کنید. گزینه واریز دارایی تومان در کیف پول به چشم می‌خورد که باید انتخاب کنید.

پس از مشخص‌کردن مبلغ حساب کاربری تبدیل را شارژ کنید.

پس از شارژ کیف پول، کاربران باید به قسمت بازارهای تومانی تبدیل مراجعه کنند، بازار معاملاتی خرید و فروش تتر را پیدا کنند و با ثبت سفارش خرید تتر را انجام دهند.

چرا باید برای خرید تتر از صرافی تبدیل استفاده کنیم؟

صرافی ارز دیجیتال کاربران را قادر می‌سازد تا سرمایه‌های نقدی خود را در ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کنند یا با خرید و فروش به سودهای قابل‌توجهی دست پیدا کنند. صرافی‌های ایرانی مختلفی در سطح اینترنت وجود دارند؛ اما صرافی تبدیل در سه سال فعالیت توانست محدودیت‌های بسیاری را از پیش پای کاربران بردارد و نام خود را در فهرست معتبرترین صرافی‌های ایرانی جای دهد.

صرافی تبدیل بستری امن را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است تا معاملات ارز دیجیتال را به‌آسانی انجام دهند. تبدیل مزایای بسیاری دارد که این صرافی را از سایر صرافی‌های ایرانی متمایز می‌کند. در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های صرافی تبدیل اشاره خواهیم کرد.

تنوع ارزی

صرافی ارز دیجیتال تبدیل تنوع ارزی بسیاری را ایجاد کرده است تا کاربران امکان فعالیت در بیش از ۴۸۰ بازار تتری و تومانی را داشته باشند. تنوع ارزی باعث می‌شود تا کاربران حق انتخاب بیشتری در چیدن سبد سرمایه‌گذاری خود داشته باشند.

احراز هویت سریع در تبدیل

کاربران تبدیل پس از ثبت‌نام و ارسال مدارک احراز هویت تنها نیاز دارند که مدت‌زمان کوتاهی برای تأیید هویت خود منتظر بمانند. معمولاً مدت انتظار برای احراز هویت در صرافی تبدیل کم‌تر از ۲۴ ساعت می‌شود.

پشتیبانی شبانه‌روزی

یکی دیگر از مزیت‌های جذاب صرافی تبدیل که رضایت کاربران را تا حد زیادی برآورده کرده است، پشتیبانی شبانه‌روزی است. کاربران هر ساعت از شبانه‌روز که به مشکل خاصی برخورد کردند یا سؤالی راجع به بازارهای معاملاتی داشتند می‌توانند از طریق تماس تلفنی یا چت آنلاین با گروه پشتیبانی تبدیل در ارتباط باشند تا به نتیجه دلخواه خود برسند.

کسب درآمد رایگان

صرافی تبدیل این امکان را به کاربران خود می‌دهد تا با دعوت از دوستان و آشنایان خود، مبلغ مشخصی از کارمزد معاملاتی آنان را دریافت کنند. این فرایند به این شکل است که کاربران کد دعوتی را برای دوستان و آشنایان خود ارسال می‌کنند و پس از ثبت‌نام و احراز هویت، بخشی از کارمزد هر معامله دعوت‌شدگان به‌حساب دعوت‌کنندگان واریز می‌شود.

ساده‌ترین روش خرید تتر

قسمت خرید آسان صرافی تبدیل ساده‌ترین راه برای خرید تتر است. در بخش خرید آسان موجودی تومانی کیف پول مشخص است و می‌توانید بسته به خواست خود در کادر بالا مبلغی که می‌خواهید صرف خرید تتر کنید را به تومان وارد کنید. در قسمت پایینی فهرستی از ارزهای دیجیتال وجود دارند که باید تتر را میان آن‌ها انتخاب کرد. پس از انتخاب مقدار تومانی که می‌دهید، باید روی گزینه خرید تتر کلیک کنید تا تتر به کیف پولتان واریز شود.

سخن آخر

تتر بزرگ‌ترین استیبل‌کوین بازار ارزهای دیجیتال است که توانسته باقدرت فعالیت خود را در بازار رمزارزها ادامه دهد. خرید تتر در ایران چالش‌های دارد، اما سعی کردیم با ذکر چالش‌های پیش رو و معرفی صرافی مناسب برای خرید تتر بسیاری از موانع را از پیش پایتان برداریم. صرافی تبدیل با فراهم‌آوردن بستری امن برای معاملات ارز دیجیتال این امکان را به کاربران می‌دهد تا با رضایت حداکثری در صرافی فعالیت کنند. شما می‌توانید تجربیات خود را از معامله در صرافی تبدیل با دیگران به اشتراک بگذارید.

4 Responses

 1. سلام و احترام
  مطالب بسیار خوب ، مفید، علمی و نیز روان و ساده توضیح داده شده و برای هر گروه جهت آشنایی قابل فهم است . سپاس

  1. سلام و وقت به خیر
   ممنون از نظر ارزشمندتون
   امیدوارم معاملات پرسودی رو تجربه کنید.

 2. توضیحات ذکر شده بسیار جامع و کامل و مناسب بود .
  برای شخصی مثل من که هیچ دانشی در این رابطه نداشتم بسیار جالب و آموزنده بود .
  با تشکر

  1. سلام دوست عزیز. از شما بابت حسن نظرتون سپاس‌گزاریم. امیدواریم سایر مقالات آکادمی و راهنمای گام‌به‌گام صرافی تبدیل براتون مفید باشن.

نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید