شیبا اینو چیست؟

شیبا اینو، به نام سگ ژاپنی محبوب، یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که بر روی بلاک‌چین اتریوم کار می‌کند. این ارز در اوت ۲۰۲۰ توسط یک شخص ناشناس به نام «ریوشی» ایجاد شد. شیبا اینو به دلیل رویکرد مبتنی بر میم و تبادل غیرمتمرکز شیبا‌سواپ شهرت جلب کرد.

اطلاعات از منابع Messari نشان می‌دهند که این قیمت دارایی حدود ۹۱.۶٪ از قله تاریخی خود در تاریخ ۲۸ اکتبر ۲۰۲۱ که ارزشی ۰.۰۰۰۰۸۶۹ دلاری داشت کاهش یافته است. با این حال، از اواسط ژوئن ۲۰۲۳ تا به امروز، شیبا رشد خوبی داشته و تا هفته قبل بیش از ۲۲٪ از این ریزش جبران شده است و این ارز همچنان نشانه‌های صعود از خود نشان می‌دهد. برخی از اعضای جامعه شیبا همچنان امیدوارند که با آغاز موج صعودی آینده، سرنوشت این دارایی را تغییر دهند و به قله‌های پیشین بازگردند. در این مقاله، امکان دستیابی شیبا به ارزش ۱ دلار تا سال ۲۰۲۴ مورد بررسی و تحلیل قرار می‌گیرد.

 

شیبا و هدف 1 دلار

شیبا اینو

در زمان فعلی، شیبا با ارزش ۰.۰۰۰۰۰۷۲۸ دلار معامله می‌شود. برای دستیابی به ارزش ۱ دلار، باید تا حدود ۱۳،۷۳۶،۱۶۴ درصد رشد یابد. در دوره‌های موج صعودی گذشته، شیبا به شدت رشد کرده است. در نیمه دوم سال ۲۰۲۱ ، این دارایی با افزایش درصدی چند رقمی شگفت‌انگیز را آغاز کرد. این نشان می‌دهد که امکان رشد شیبا در شرایط موج صعودی در آینده وجود دارد. اما برای رشد آن تا ارزش ۰.۰۱ دلار نیز در حال حاضر به نظر می‌رسد در کوتاه مدت کمی دور از دسترس باشد، زیرا برای این امر، شیبا باید تا حدود ۱۳۷۰۰۰ درصد صعود کند.

ارزش جمعی شیبا یا سرانه بازاری آن در حال حاضر حدود ۴.۲۳ میلیارد دلار است. برای دستیابی به ارزش ۱ دلار، سرانه بازاری این دارایی باید بیش از ۵۵۰ تریلیون دلار را بگذراند. تحلیل‌های متعددی نشان داده‌اند که امکان رخ دادن چنین افزایش قیمتی به طور نظری غیرممکن است. اگر بخواهیم مقایسه کنیم، ارزش کل بازار تمام ارزهای دیجیتال در حال حاضر تنها حدود ۱ تریلیون دلار و تولید ناخالص داخلی جهانی تمام کشورها حدود ۱۰۰ تریلیون دلار است. بنابراین، امکان اینکه قیمت شیبا به ارزش ۱ دلار در سطوح فعلی وجود داشته باشد، به طور قابل توجهی دور از دسترس به نظر می‌رسد با این وجود مسیر صعود و ایجاد سقف‌های تاریخی جدید در رالی بعدی بازار برای این ارز می‌تواند دوباره مهیا شود.

 

2 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید