برای شما هم سوال است که تومو چیست ؟ امروزه بازار ارزهای دیجیتال از بازارهای هدف جذاب برای سرمایه‌گذاری است که بیش‌ازپیش بیش‌ازپیش درحال‌توسعه است. باید مراقب باشیم که روی هر ارزی سرمایه‌گذاری نکنیم. اساسا یکی از اهداف اصلی رمزارزها آسان کردن مبادلات در بازارهای جهانی است. اما جالب است بدانید که تقریبا ۴۰% از پروژه‌های ارز دیجیتال در دستیابی به هدف خود شکست می‌خورند و چه‌بسا برخی با هدف کلاهبرداری وارد بازارهای مالی شده‌اند.

بنابراین باید با کسب اطلاعات درمورد هر ارز دیجیتال خودمان را در برابر افتادن در تله رمزارزهای بدون پشتوانه ایمن کنیم. ما در آکادمی تبدیل با پرداختن به این سوال که تومو چین چیست ، تاریخچه، اهداف و آینده آن به شما کمک می‌کنیم تا با اطلاعات کافی به سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای دیجیتال بپردازید.

قدم اول برای شناخت TOMO

تومو چیست

پنجره‌ای روبه بلاک چین

رمز ارز توموچین – TOMO  در بستر بلاک چین ایجاد شد تا امکان معاملات با هزینه تقریبا صفر و تأیید فوری، یک زنجیره اثبات سهام، قراردادن به‌عنوان یک رأی‌دهنده و اجرای یک مدل اصلی را فراهم کند. همچنین پروتکل اصطکاک TomoZ یا Zero را ارائه می‌دهد که به دارندگان رمز ارز اجازه می‌دهد تا هزینه معاملات را با توکن دلخواه خود پرداخت کنند.

ثبت نام در تبدیل

بلاک چین و اکوسیستم محصول تومو چین امکان توسعه پروژه‌های دیگر کریپتو بر بستر بلاک چین با عملکرد بالا را فراهم می‌کند. مجموعه‌ای از ویژگی‌ها و پروتکل‌های اصلی که برای پشتیبانی از سرعت، حریم خصوصی، قابلیت استفاده روزمره و نیازهای نقدینگی همه در یک سیستم‌عامل طراحی شده است.

 

ارز دیجیتال تومو چیست؟

تومو چیست

ارز دیجیتال تومو روی بلاک چین اتریوم متولد شد

ارز دیجیتال تومو چین یک پروژه نامتمرکز روی بلاک چین است. هدف آن حل مسائل مقیاس‌پذیری است که بسیاری از ارزهای دیجیتال با آن درگیر هستند. این کار را با افزایش TPS (معاملات در هر ثانیه) انجام می‌دهد. متأسفانه، حتی پروژه‌های بزرگ بلاک چین مانند اتریوم نیز می‌توانند در هر ثانیه ۱۵ معامله را پردازش کنند. این مورد را با ویزا یا Mastercard  مقایسه کنید، جایی که حداکثر ۶۰۰۰ تراکنش در ثانیه امکان‌پذیر است.

پس هدف تومو چیست ؟ با رمز ارز تومو چین می‌‌خواهد ، چالش‌ها را حل کند، قابلیت همکاری را افزایش دهد و تلاش می‌کند مسائل شناخته شده مقیاس پذیری را برطرف کند. همه این اهداف را با کمک بلاک چین اتریوم دنبال می‌کند. حالا بیاید بیشتر درباره این موارد صحبت کنیم:

مقیاس‌پذیری

مقیاس‌پذیری شامل ازدحام شبکه، مدت‌زمان انتظار طولانی برای اعتبارسنجی معامله و هزینه‌های بالای معامله است تومو می‌خواهد این چالش‌ها را برطرف کند.

همکاری

قابلیت همکاری به توانایی ارتباط شبکه بلاک چین اتریوم با سایر شبکه‌های بلاک چین برای ایجاد تعامل متقابل زنجیره‌ای اشاره دارد.

این موارد به دلیل این‌که بلاک چین‌ها باید در مقیاس وسیعی کار کنند تا پتانسیل مخرب را درک کنند و آنها باید راهی برای همکاری مشترک داشته باشند، بسیار مهم هستند. یکی از عملکردهای عمده بلاک چین‌ها نحوه جابه‌جایی و ثبت وجوه بین حساب‌ها است.

مشکلات مقیاس‌پذیری؛ راه‌حل تومو چیست؟

نماد ارز دیجیتال تومو چیست

لوگوی تومو

حالا باید دید نقشه‌ی راه تومو چیست ؟ رمز ارز تومو چین – TOMO   یک راه‌حل ابتکاری برای حل مقیاس‌پذیری در سیستم‌عامل‌های بلاک چین است. این برنامه از کلیه قراردادهای هوشمند سازگار با EVM، پروتکل‌ها و انتقال رمزهای زنجیره‌ای خارجی پشتیبانی می‌کند.

تکنیک‌های جدید مقیاس‌گذاری مانند خرد کردن، موازی‌سازی EVM ، تولید زنجیره خصوصی و ادغام سخت‌افزار به‌طور مداوم مورد تحقیق قرار گرفته و در معماری مسترنود (Masternode)های تومو چین گنجانده می‌شود. این می‌تواند یک بلاک چین با قرارداد هوشمند مقیاس‌پذیر برای برنامه‌های غیرمتمرکز، صدور رمزها و ادغام رمزها برای مشاغل کوچک و بزرگ باشد.

دیجیتال رمز ارز تومو چین به دنبال حل مسئله مقیاس‌پذیری از طریق خرد کردن و راه‌حل رأی‌گیری سهام است. این امر منجر به ایجاد بلاک چین تومو شده است که تا ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه، زمان معاملات ۲ ثانیه‌ای و هزینه‌های معامله کم را برای کاربران فراهم می‌کند.

بررسی اکوسیستم ارز دیجیتال تومو چین  TOMO

ارز دیجیتال تومو چین TOMO  یک بلاک چین فعال است که انواع مختلفی از پروتکل‌های توسعه را برای استفاده توسعه دهندگان در اختیار دارد. علاوه بر این، تومو چین برنامه‌های غیرمتمرکز منبع آزاد و بدون مجوز (dApps) خود را برای توسعه دهندگان طراحی و مستقر کرده است. به‌علاوه، TomAChain’s dApps  برای پذیرش شرکت طراحی شده است که راه‌حل‌های تجاری مبتنی بر بلاک چین ساده و کاربرپسند را ارائه می‌دهد.

همه چیز درباره تیم و تاریخچه ارز دیجیتال تومو چین TomoChain

رمز ارز تومو

ارز دیجیتال تومو چین TomoChain با نماد انحصاری TOMO شناخته می‌شود. یکی از مهم‌ترین جنبه‌های هر پروژه بلاک چین افراد پشت آن هستند. تیم می‌تواند موفقیت یک پروژه را تضمین کند یا منجر به شکست آن شود. از طرف دیگر، اعضای تیم نباید بیش از حد در شبکه مشارکت داشته باشند. در غیر این صورت، کمتر می‌تواند نامتمرکز باشد. در نتیجه، پروژه بیشتر به عنوان یک شرکت عمل می‌کند تا یک پروژه ارز دیجیتال.

اعضای تیم تومو چین مجموعه مهارت‌ها و نقش‌های متفاوتی دارند. هسته اصلی این تیم در دفتر اصلی تومو چین در خیابان دهم آنسون، International Plaza سنگاپور ۰۷۹۹۰۳ کار می‌کنند. این تیم تومو چین را در دسامبر سال ۲۰۱۸ لانچ کردند.

بنیان‌گذار وخالق ارز دیجیتال تومو، لانگ وونگ – Long Vuong است که هم‌زمان مدیرعامل TomoChain Pte است. لانگ وونگ مدیرعامل CityMe  و بنیان‌گذار و سرپرست پروژه بلاک چین NEM در Alternative Blockchain که یکی از بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال در جهان است، بود.

همچنین دو مشاور برتر در هیئت‌مدیره حضور دارند. راجر لیم از پروژه NEO Global Capital و توک وو ، یکی از بنیان‌گذاران پروژه Kambria.

سازوکار اجماع تومو چین ، اثبات رأی‌گیری سهام (POSV) است. پروژه تومو چین TOMO در تاریخ ۱ مارس ۲۰۱۸ آغاز شد. این ارز دیجیتال ۸٫۵ میلیون دلار برای پروژه از طریق ICO (پیشنهاد اولیه سکه) در یک روز جمع‌آوری کرد. در طی این فروش رمز ارز ، کاربران می‌توانند TOMO را با اتریوم (ETH) به‌ازای هر رمز ۰٫۲۵ دلار خریداری کنند.

اهداف پروژه تومو چین

ارز دیجیتال تومو

با تمام این تفاسیر هدف تومو چیست ؟ از اهداف پروژه تومو چین می‌توان به این اشاره کرد که می‌خواهد با تقویت برنامه‌های امروزی، با کمک فناوری که اصطکاک بلاک چین را پنهان می‌کند و همچنین با حفظ مزایای اساسی آن، سرعت پردازش میلیون‌ها کاربر را تسریع کند.

تومو چین می‌خواهد یک نیروی پیشرو در ساخت اینترنت کاربردی و زیرساخت‌های آن باشد. این پروژه در حال تلاش برای ایجاد یک سیستم مالی جایگزین و مقیاس‌پذیر است که برای همه امن‌تر، شفاف، کارآمد، فراگیر و برابر باشد.

ارز دیجیتال TOMO تلاش می‌کند تا با بسیاری از مسائل مهم مانند مسئله خطرناک  PoS و دستیابی به سطح بالایی از TPS با تمرکززدایی مقابله کند. این عمل از طریق تکنیک‌های جدید مانند اعتبارسنجی مضاعف، خرید و فروش از طریق قراردادهای هوشمند و فرایندهای تصادفی یکنواخت، امنیت، ثبات و نهایی بودن زنجیره را تضمین می‌کند.

تیم توسعه ادعا می‌کند پس از خرد کردن، تومو می‌تواند به ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ تراکنش در ثانیه برسد. همچنین رمز ارز تومو چین می‌تواند برای ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز (DApp) ، و در خدمت سایر موارد استفاده از بلاک چین‌های معروف مانند معاملات ارزش نامتمرکز استفاده شود.

 

نحوه کار تومو چگونه است؟

ارز دیجیتال تومو چیست

شبکه تومو چین از فرایندی به نام سازوکار اجماع POSV برای امنیت و اجرای شبکه استفاده می‌کند. این ارز دیجیتال برخلاف بیت کوین که از ماینرها برای رسیدن به اتفاق‌نظر استفاده می‌کند، از Staking استفاده می‌کند. روش Staking شبیه استخراج است اما به هیچ سخت‌افزاری احتیاج ندارد.

شبکه بلاک چین تومو چین توسط مجموعه‌ای از ۱۵۰ مسترنود، از طریق پروتکل اجماعی به‌نام رای‌گیری Proof of Stake- تولید و نگهداری می‌شود. مسترنودهایی که برای سیستم ارزش ایجاد می‌کنند، با ایجاد و تأیید بلوک‌ها، به‌وسیله TOMO تشویق می‌شوند.

مبلغ سپرده موردنیاز برای تبدیل‌شدن به یک نامزد مسترنود ۵۰۰۰۰ TOMO است. این مبلغ در یک قرارداد هوشمند رأی‌گیری قفل شده است. به‌محض تنزل مقام یا استعفای عمدی یک مسترنود سپرده برای یک ماه قفل خواهد ماند. به‌علاوه، دارندگان توکن ارز دیجیتال تومو که به این مسترنودها رای می‌دهند نیز متناسب با مبلغی که سرمایه‌گذاری کرده‌اند، TOMO دریافت می‌کنند.

تمام کاری که کاربران باید انجام دهند این است که توکن‌های TOMO خود را به‌صورت آنلاین ذخیره کنند و سپس برای امنیت شبکه تومو چین پاداش دریافت می‌کنند.

به بیان دیگر همه می‌توانند در توموچین شرکت کنند، اما در حال حاضر فقط ۱۵۰ بازیگر اصلی برای رای گیری در این شبکه وجود دارد. دارندگان توکن   TOMO  این مدل‌های اصلی را انتخاب می‌کنند. این بخش (رأی دادن) سازوکار است. سهام‌داران شبکه با تأیید خودکار معاملات، شبکه را ایمن می‌کنند. این تایید خودکار معاملات، عدم تمرکز کامل و وضعیت شبکه سالم را تضمین می‌کند. هرچه تعداد افراد TOMO بیشتر باشد، شبکه بهتر می‌شود؛ بنابراین، اگر مالک هر یک از آنها هستید، قطعاً باید سهام خود را stake  کنید. این کار فقط برای منافع شخصی نیست، بلکه برای افزایش امنیت شبکه نیز هست.

Staking در تومو چین چیست؟

سازوکاری اجماعی به نام Staking امنیت تومو چین را به‌عنوان یک شبکه فراهم کرده است. این فرایند شامل نگه‌داشتن توکن‌های این ارز دیجیتال در یک کیف پول سازگار با staking و فعال‌سازی فرایند است. با ذخیره رمز ارزهای TOMO ، می‌توانید پاداش منظمی دریافت کنید.

آینده تومو و  مسیر خرید آن

تومو چیست

سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال تومو چین TOMO یک سرمایه‌گذاری بلندمدت (۱ ساله) عالی است. پیش‌بینی‌های توموچین TOMOبا تجزیه‌وتحلیل فنی هوشمند هر ۳ دقیقه با آخرین قیمت‌ها به‌روز می‌شوند.

صرافی‌های مناسب برای خرید تومو چین

برای مبادله ارز دیجیتال تومو چین، صرافی‌های خارجی زیر مناسب است:

 • صرافی بایننس Binance
 • صرافی BiKi
 • صرافی هات بیت
 • صرافی FTX
 • صرافی io
 • صرافی com

کاربران ایرانی نیز می‌توانند، با مراجعه به سایت صرافی ارز دیجیتال تبدیل، پس از ثبت‌نام در این صرافی و احراز هویت، اقدام به خرید ارز دیجیتال تومو چین کنند.

چه کیف پول‌هایی از ارز دیجیتال تومو TomoChain پشتیبانی می‌کنند؟

what is tomo

کیف پول TomoWallet کیف پول رسمی است که در سراسر اکوسیستم تومو چین استفاده می‌شود. این کیف پول امن و آسان می‌تواند برای ذخیره و خرید و فروش ارز دیجیتال تومو و هر توکن صادر شده از اینشبکه  استفاده شود.

همچنین کیف پول TomoWallet  برای ردیابی پاداش‌های کاربر، رأی دادنبه مسترنودهای تومو چین و تعامل با برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) و سیستم‌عامل‌های بازی رمزنگاری ساخته شده در بلاکچین استفاده می‌شود.

علاوه بر این کیف پول‌های زیر نیز از ارز دیجیتال تومو چین TOMO پشتیبانی می‌کنند:

 • کیف پول تراست ولت Trust Wallet
 • کیف پول کوینومی Coinomi Wallet
 • کیف پول اتمیک Atomic Wallet
 • کیف پول متامسک MetaMask
 • کیف پول سخت‌افزاری ترزور Trezor
 • کیف پول سخت‌افزاری لجر Ledger

سخن آخر درمورد رمزارز توموچین – TomoChain

دانستیم تومو چیست؛ ارز دیجیتال TOMO تاکنون موفقیت قابل‌توجهی داشته است و راه‌اندازی شبکه اصلی هم موفقیت‌آمیز و هم چشمگیر بود. به نظر می‌رسد تیم این پروژه از چشم‌انداز و هدف مشخصی برخوردار است. باتوجه‌به این‌که این رقابت از ۲۰۱۹ تاکنون در درجه اول یک رقابت بیت کوین بوده است و بسیاری از آلت کوین‌ها برای ادامه کار تلاش کرده‌اند، بهبود در ارزش رمز ارز تومو چین بسیار قابل‌ملاحظه است.

این بهبود در لیست شدن ارز دیجیتال تومو چین TOMO در همه صرافی‌های معتبر به‌جز صرافی KuCoin  نیز دیده می‌شود. موفقیت واقعی این بلاک چین زمانی خواهد بود که آنها sharding را اجرا کنند. اگر آنها بتوانند آن را به‌سرعت انجام دهند، به‌راحتی می‌توانند خود را در صف مقدم انقلاب بلاک چین قرار دهند.

در این مقاله سعی کردیم به همه اطلاعات و جزئیات حول محور ارز دیجیتال تومو چین بپردازیم. با این اطلاعات شما دید بهتر و وسیع‌تری نسبت به این ارز دیجیتال به دست می‌آورید. شما می‌توانید با بهره‌گیری از این اطلاعات، با تسلط به همه جوانب به مبادله و سرمایه‌گذاری روی رمز ارز تومو بپردازید. اگر هم هنوز سوالی دارید، مشاوران تبدیل کنار شما هستند.

 

 

ثبت نام