Skip to content
top banner

کریپتو توریسم چیست؟ کریپتو چطور وارد دنیای گردشگری شد؟

کریپتو توریسم
در
خواندن در ۳ دقیقه

چکیده

با پیش‌بینی رشد ۱۲٫۴ درصدی ارزهای دیجیتال از هم‌اکنون تا سال ۲۰۳۰، این فناوری نوین همچنان نقش اصلی را در برخی از جنبه‌های زندگی ما بازی می‌کند و بر شمار زیادی از مردم جهان تأثیر می‌گذارد. کریپتو توریسم یکی از هیجان‌انگیزترین پیشرفت‌های نوین است. این اهمیت نه‌تنها به دلیل تمرکز کریپتو توریسم بر سرمایه‌گذاری بلکه به دلیل افزایش کیفیت زندگی مردم جهان نیز هست.

در چند سال گذشته، هزاران سرمایه‌گذار ارز دیجیتال در سراسر جهان سودهای خارق‌العاده‌ای را تجربه کرده‌اند و در نتیجه سرمایه‌گذاری‌های خود، اکنون از زندگی بسیار خوبی برخوردار شده‌اند. سفر به دور دنیا یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای تفریح، استراحت و آرامش است و البته ترکیب آن با ارزهای دیجیتال بسیار جذاب است.

تحقیقات نشان داده است که از هر چهار علاقه‌مند به سفر، یک نفر قصد دارد حداقل در سال ۲۰۲۳ و پس از آن هزینه سفر خود را با رمزارز پرداخت کند. کریپتو توریسم از این تمایل مردم به استفاده از فناوری مدرن برای ارائه سبک جدیدی از سفرهای لوکس بهره می‌برد و بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کند.

ظهور، سقوط و رستاخیز کریپتو توریسم

همان‌طور که از ظهور مفاهیمی مانند وام بیت کوین پیداست، رشد ارزهای دیجیتال برخی جنبه‌های زندگی ما را تغییر داده است. توریسم یا گردشگری که به‌شدت بر ارزهای دیجیتال متمرکز است، در دوران پیش از همه‌گیری کرونا به‌شدت رشد کرد، چراکه بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال محبوب راه خود را به این صنعت پیدا کرده بودند.

درحالی‌که تلاش‌هایی برای اینکه پرداخت ارزهای دیجیتال برای توده‌ها دسترس‌پذیر‌تر باشد در حال‌انجام است و باتوجه‌به اینکه نیمی از نسل زد (Z) دوست دارند ۵۰ درصد حقوق خود را از طریق توکن‌های دیجیتال دریافت کنند، این موضوع می‌تواند در سال‌های آینده به امری عادی تبدیل شود. کریپتو توریسم اصطلاحی است برای شرکت‌های گردشگری که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را هدف قرار داده‌اند.

همچون تمام جنبه‌های صنعت توریسم، کریپتو توریسم هم در طول همه‌گیری کرونا متوقف شد. بااین‌حال، ترید و سرمایه‌گذاری در رمزارزها همچنان در زندگی بسیاری از معامله‌گران در جریان بوده است. در واقع، بسیاری از مردم در طول قرنطینه به مزایای رمزارزها پی بردند.

با بازگشت به شرایط عادی و ازسرگیری سفرهای داخلی و بین‌المللی، تعداد زیادی از علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال تصمیم به جبران زمان ازدست‌رفته گرفتند که این عاملی برای رونق کریپتو توریسم شد. این مسئله  به‌ویژه در کشورهایی مانند نیوزلند که توانایی پرداخت ارز دیجیتال در آن وجود دارد و رمزارزها به‌شدت تبلیغ می‌شوند جلوه بیشتری داشت.

کاربردهای بالقوه بلاک‌چین در صنعت توریسم

گردشگری ارزهای دیجیتال

چهار مورد از امیدوارکننده‌ترین کاربردهای فناوری بلاک‌چین در صنعت گردشگری و هتل‌داری در زیر معرفی شده‌اند.

خدمات شناسایی هویت

بخش گردشگری به‌شدت به خدمات شناسایی هویت متکی است و بلاک‌چین این پتانسیل را دارد که به استاندارد صنعتی برای ذخیره این داده‌ها تبدیل شود. ازآنجایی‌که یک اثر انگشت ساده یا اسکن شبکیه چشم می‌تواند جایگزین اسناد شود، این فناوری پتانسیل این را دارد که به طور قابل‌توجهی زمان ورود یا انتظار در فرودگاه‌ها را در صورت استفاده به این روش کوتاه کند.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

ردیابی چمدان

وقتی نوبت به ردیابی جابه‌جایی چمدان‌ها می‌رسد، فناوری بلاک‌چین می‌تواند فوق‌العاده مفید باشد، به‌ویژه در سفرهای بین‌المللی. اغلب، چمدان مشتری در طول سفر چندین بار جابه‌جا می‌شود. به‌اشتراک‌گذاری داده‌های ردیابی در بین شرکت‌ها هنگام استفاده از یک پایگاه‌داده غیرمتمرکز بسیار آسان‌تر است.

برنامه‌های وفاداری مشتریان

بسیاری از کسب‌وکارهای حوزه گردشگری، برنامه‌های وفاداری مشتریان را برای تشویق آنها به استفاده مجدد از خدماتشان ارائه می‌کنند. این برنامه‌ها می‌توانند از فناوری بلاک‌چین بهره‌مند شوند که فرایند را ساده‌تر می‌کند، به مشتریان اجازه می‌دهد تا به اطلاعات مربوط به امتیاز وفاداری خود دسترسی ساده‌تری داشته باشند و اجازه می‌دهد توکن‌های مشتریان صادر شوند. این برنامه همچنین می‌تواند به مبارزه با تقلب در این بخش کمک کند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

پرداخت‌هایی که امن و قابل ردیابی هستند

شاید پرداخت‌ها ضروری‌ترین کاربرد فناوری بلاک‌چین در صنعت هتل‌داری، گردشگری و مسافرتی باشد. کاربردهای آن می‌تواند از خدمت به عنوان یک دفترکل جهانی گرفته تا پرداخت‌های بانکی ساده‌تر و ایمن‌تر و اجازه به کسب‌وکارهای مسافرتی برای پذیرش بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به عنوان روش‌های پرداخت باشد.

چه کسی از کریپتو توریسم استفاده می‌کند؟

کریپتو توریسم

مشتریان هدف تورهای کریپتو افرادی هستند که ما از آنها به عنوان ثروتمند و معروف یاد می‌کنیم. بسیاری از افراد عادی علاقه‌مند به ارزهای دیجیتال ممکن است به یک تور کریپتو بروند یا از آن برای پرداخت هزینه سفر خود استفاده کنند.

تاکنون تورهای کریپتو برای اهداف خاصی، مثل تبلیغ یک عرضه اولیه سکه (ICO) ترتیب داده شده است. همچنین کنفرانس‌ها و سخنرانی‌هایی توسط مروجین، رهبران صنعت و دوست‌داران کریپتو در دستور کار هستند. در نتیجه، کریپتو توریسم از سوی پلتفرم‌هایی که به دنبال میزبانی رویدادهایی مانند عرضه اولیه سکه (ICO) هستند نیز به کار گرفته می‌شود.

همچنان که کشورهای بیشتری مرزهای خود را به روی مسافران باز می‌کنند، مردم برای استفاده از ارز دیجیتال در سفرهایشان آماده می‌شوند. طبق تحقیقات، ۲۲ درصد از مصرف‌کنندگان در ایالات متحده قصد دارند در نیمه دوم سال جاری از ارزهای دیجیتال برای پرداخت هزینه سفر خود استفاده کنند.

کریپتو توریسم ۲

درحالی‌که علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال حتی قبل از اینکه رمزارزها در دسترس عموم قرار بگیرند، سفرهای لوکس داشته‌اند، این جنبش در سال ۲۰۱۷ با راه‌اندازی بلاک‌چین کوینزبنک (Coinsbank) در سال ۲۰۱۷ آغاز شد. در سال ۲۰۱۹، ۲۵۰۰ گردشگر به بلاک‌چین کوینزبنک ملحق شدند و نشان دادند که تقاضا برای سفرهای لوکس با طعم بلاکچین وجود دارد. دومین تولد کریپتو توریسم نوید بزرگ‌تر و بهتر بودن آن را می‌دهد.

شرکت‌های مسافرتی با درک درست از صنعت کریپتو و عادات سرمایه‌گذاران موفق به ارائه سفرهای دریایی و سفرهای لوکس به مقاصد انحصاری شدند. علاوه بر پرداخت ارز دیجیتال ازجمله BTC، XRP و ETH، کریپتو توریسم حول محور تجربیات و رویدادها می‌چرخد. از آموزش گرفته تا رویدادهای آنلاین و آفلاین، شرکت‌های گردشگری با تمرکز بر علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال، اطلاعاتی را ارائه می‌دهند که برای حمایت از سرمایه‌گذاران در سفرهای کریپتویی‌شان طراحی شده‌اند.

منبع:
Investopedia.com

CNBCTV

 

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه