بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی کدام است؟ شما اگر بخواهید وارد بازار شوید، ترجیح می‌دهید سراغ کدام صرافی یا سایت بروید؟ برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال بسیار مهم است که شناخت کاملی درباره صرافی‌های مشهور ایرانی و خارجی داشته باشید. این شناخت کمک می‌کند تا درنهایت یک انتخاب درست انجام دهید و از مرجعی کاربردی و کامل برای ورود به بازار استفاده کنید.

Advertisements
خرید بیت کوین - صرافی تبدیل

در این مطلب از تبدیل قرار است درباره بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی با شما صحبت کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعاتتان را درباره این موضوع تکمیل کنید و با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرید، تا پایان همراه ما باشید:

صرافی ارزهای دیجیتال

صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال (به انگلیسی: Cryptocurrency exchange) بستری است که به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را با استفاده از ارزهای فیات (دلار، ریال و …) خریداری کنند. به‌خاطر قوانین پول‌شویی و جلوگیری از دسترسی کلاهبرداران و ایجاد اختلال در شبکه‌های مالی این صرافی‌ها، لازم است تا کاربران یک حساب کاربری در سایت بسازند. حساب کاربری با استفاده از اطلاعات هویتی، مالی و شناسایی است.

امنیت مهم‌ترین چیزی است که درباره این صرافی‌‌ها باید به آن توجه داشت. بعدازاین موضوع، نوبت به رابط کاربری آسان، پشتیبانی از رمزارزهای مختلف، پاسخگویی و … می‌رسد.

هنگامی که قرار است روش خرید‌وفروش در صرافی‌های متمرکز را انتخاب کنید، بسیار مهم است که مطمئن شوید این صرافی می‌تواند تمام نیازها و امکاناتی که در استراتژی خرید خود نیاز دارد پاسخ دهد.

متأسفانه بعضی از صرافی‌ها و سایت‌‌های خارجی وجود دارند که ورود کاربران ایرانی را ممنوع کرده‌اند. این مشکل هم به‌خاطر محدودیت‌های مالی و تحریم‌هایی است که در سال‌های اخیر علیه ایران وضع شده است. این تحریم‌ها باعث شده تا فعالیت‌های اقتصادی هم محدود باشند. با‌این‌وجود چند مورد از بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی هم وجود دارد که شرایط ورود را برای کاربران ایرانی همچنان فراهم کرده است.

برای اینکه بتوانیم اطلاعات کاملی درباره سایت‌های خرید‌وفروش ارز دیجیتال خارجی به شما بدهیم، از هر دو نوع سایت‌ها صحبت می‌‌کنیم.

صرافی بایننس (binance)

اگر در حوزه اخبار بازار ارزهای دیجیتال را دنبال کرده باشید، بدون شک بایننس اسمی است که پیش‌از‌این بارها به گوشتان رسیده است. بایننس بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال است که بیش از ۴۰۰ ارز دیجیتال و ۱۱۴۱ بازار را پشتیبانی می‌کند.

آمارها نشان می‌دهد سایت این صرافی تا ۳۵ میلیون بازدید از سراسر جهان را هم ثبت کرده است و معتبر‌ترین و بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی در میان رقبای خود است.

صرافی بایننس

با وجود همه این امتیازهای مثبت، بایننس یک صرافی ممنوعه برای ایرانیان است. تقریباً هیچ کاربر ایرانی نمی‌تواند با استفاده از IP ایران وارد سایت شود و از آن مهم‌تر، تقریباً هیچ کاربری با هویت ایرانی نمی‌تواند حساب کاربری در این سایت بسازد.

سایت بایننس در هر زمان و مقطعی از فعالیت حساب شما که متوجه شود از آدرس ایران به سایت وصل شوید یا ایرانی هستید، بلافاصله حساب کاربری شما را مسدود می‌کند.

کاربران ایرانی برای استفاده از بایننس فقط می‌توانند از دو روش وارد سایت شوند:

  • ساخت حساب کاربری با هویت و مشخصات فرد دومی که ایرانی نباشد
  • استفاده از حساب تأیید نشده که به هر کاربری اجازه واریز یا برداشت ۰.۲۵ بیت‌کوین در ۲۴ ساعت را می‌دهد.

سایت کوین بیس (coinbase)

صرافی کوین بیس سال ۲۰۱۲ و در ایالت متحده آمریکا تأسیس شد. این صرافی به هدف تبادل بین‌بانکی و خرید و فروش ارزهای دیجیتال متولد شد. امنیت این صرافی بسیار قابل‌قبول است و بعد از بایننس دومین صرافی معتبر دنیا است.

صرافی کوین بیس از ارزهای فیات بی‌شماری پشتیبانی می‌کند و کار با آن بسیار آسان است. اگر به‌عنوان یک کاربر مبتدی وارد کوین بیس شوید، آن‌قدر همه چیز واضح و راحت در سایت طراحی شده است که هیچ مشکلی برای معامله و فعالیت نخواهید داشت.

این صرافی هم مثل رقیب قبلی خود کاربران ایرانی را محدود کرده است. علاوه بر ایران، ۶۰ کشور دیگر هم در لیست تحریم‌های کوین بیس وجود دارد.

سایت کوینکس (Coinex)

صرافی کوینکس سال ۲۰۱۷ و در هنگ‌کنگ آغاز به کار کرد. این صرافی هم از امنیت بسیار خوبی برخوردار است و تا امروز توانسته کارنامه کاری موفقی داشته باشند.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که باعث شده کوینکس موردتوجه باشد، نداشتن محدودیت برای کاربران ایرانی است. از تاریخ ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ کوینکس پشتیبانی از زبان فارسی را هم به لیست زبان‌های خود اضافه کرد و بیشتر از گذشته حسن‌نیت خود را به ایرانی‌ها نشان داد.

می‌توانید با خیال راحت و بدون هیچ نگرانی از مسدود شدن حساب، از آدرس‌های ایران وارد سایت کوینکس شوید، حساب کاربری بسازید و به سادگی در بازار فعالیت کنید. رابط کاربری این سایت ساده است و ارزهای زیادی را در لیست پشتیبانی خود دارد.

سایت کوکوین (Kucoin)

کوکوین دومین صرافی معتبر از لیست ۱۰ مورد از بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی است که هیچ مشکلی با ایرانی‌ها ندارد. این صرافی فعالیت خود را از سال ۲۰۱۷ آغاز کرد و در حال حاضر بیشتر از ۲۰۰ رمزارز را پشتیبانی می‌کند.

امنیت بالا، کارمزد پایین و عدم نیاز به احراز هویت از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این صرافی خارجی است. اگرچه ممکن است در آینده قوانین ثبت‌نام و احراز هویت برای کاربران ایرانی تغییر کند اما در حال حاضر هیچ محدودیتی در این موضوع وجود ندارد.

کاربرانی که تنها با ایمیل حساب کاربری خود را بسازند روزانه می‌توانند تا سقف ۲ بیت‌کوین معامله انجام دهند. کاربرانی کهثبت‌نامشان را تکمیل کنند می‌توانند تا ۵۰ بیت‌کوین در طول ۲۴ ساعت، خرید‌وفروش انجام دهند.

صرافی کوکوین

سایت هات بیت (hotbit)

آخرین گزینه از لیست بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی که قرار است به شما معرفی کنیم، سایت هات بیت است. این سایت هم یکی از پیشنهادهای خوبی است که از نظر فراهم‌کردن تعداد و حجم ارزهای دیجیتال، در رده‌بندی قابل قبولی جا دارد.

صرافی هات بیت فعالیت کاربران ایرانی را محدود نکرده است و کاربران می‌توانند بدون نگرانی از بسته‌شدن حسابشان در این سایت فعالیت کنند. کاربری سایت آسان است و امکان معامله مارجین هم برای معامله‌گران این سایت وجود دارد.

جمع‌بندی

درباره بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی صحبت کردیم. پنج مورد از رتبه‌های اول این صرافی‌ها را با هم مرور کردیم و از ویژگی‌ها و محدودیت‌ها آنها گفتیم. شما ترجیح می‌دهید برای معاملات خود سراغ کدام صرافی‌ها بروید؟ آیا حاضرید ریسک بلوکه شده حساب دارایی‌تان را قبول کنید و در یکی از این صرافی‌ها فعالیت کنید؟

اگر نمی‌خواهید چنین ریسک بزرگی بکنید پس سراغ یک راه جایگزین بروید. صرافی داخلی تبدیل یکی از بهترین و معتبرترین صرافی‌های ایرانی است که می‌تواند دروازه شما برای ورود به بازار ارزهای دیجیتال باشد. همین حالا وارد سایت تبدیل شوید، حساب کاربری خود را بسازید و بعد از احراز هویت، کارتان را در این بازار شروع کنید. ما در تبدیل منتظر شما هستیم.

 

سؤالات متداول

صرافی ارز دیجیتال متمرکز چیست؟

صرافی متمرکز ارزهای دیجیتال (به انگلیسی: Cryptocurrency exchange) بستری است که به کاربران اجازه می‌دهد ارزهای دیجیتال را با استفاده از ارزهای فیات (دلار، ریال و …) خریداری کنند.

بزرگ‌ترین صرافی متمرکز بازار ارزهای دیجیتال کدام است؟

آمارها نشان می‌دهد سایت این صرافی تا ۳۵ میلیون بازدید از سراسر جهان را هم ثبت کرده است و یکی از معتبر‌ترین و بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی است.

چه صرافی‌هایی از لیست بهترین سایت خرید و فروش ارز دیجیتال خارجی میزبان کاربران ایرانی هستند؟

سه صرافی کوینکس، کوکوین و هات بیت از جمله صرافی‌های معتبر و برتری هستند که تا امروز محدودیتی برای فعالیت کاربران ایرانی اعمال نکرده‌اند.

سقف معامله بیت‌کوین برای کاربران ثبت‌نام نشده در بایننس چقدر است؟

حساب‌های تأییدنشده‌ای که در بایننس فعالیت می‌کنند اجازه واریز یا برداشت ۰.۲۵ بیت‌کوین در ۲۴ ساعت را دارند.

دیدگاهتان را بنویسید