Skip to content
top banner

پیش‌بینی بزرگ‌ترین آلت‌کوین سیزن تاریخ و رسیدن به ارزش بازار ۴ میلیارد دلار

بزرگ‌ترین آلت کوین سیزن تاریخ
در
خواندن در ۱ دقیقه

تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که بزرگ‌ترین جهش بازار آلت‌کوین‌ها با رسیدن به ارزش بازار ۴ تریلیون دلاری رخ دهد.

داده‌های اقتصادی آمریکا و رویکرد محتاطانه فدرال رزرو، خوش‌بینی بازار را تقویت کرده است. این خوش‌بینی‌ها، زمینه‌ساز جهش بازار آلت‌ کوین ‌ها پس از تابستان می‌شود، چرا که سرمایه‌گذاران خرد به دنبال بازدهی بیشتر هستند.

انتشار داده‌های اقتصادی اخیر ایالات متحده، همراه با رویکرد محتاطانه فدرال رزرو و تعدیل سریع نرخ بهره، رونق قابل توجهی را به بازار بخشیده است. داده‌های اشتغال منتشر شده در روز جمعه، پایین‌تر از حد پیش‌بینی‌شده بود، به طوری که تعداد مشاغل ایجاد شده در بخش غیرکشاورزی ۱۷۵,۰۰۰ مورد بود، در حالی که پیش‌بینی می‌شد ۲۴۰,۰۰۰ شغل ایجاد شود.

نرخ بیکاری نیز با رشدی اندک به ۳.۹ درصد افزایش یافت، در حالی که انتظار می‌رفت ۳.۸ درصد باشد. میانگین دستمزد ساعتی ماهانه تنها ۰.۲ درصد افزایش یافت که کمتر از ۰.۳ درصد پیش‌بینی‌شده بود. این ارقام نشان‌دهنده کاهش نگرانی‌های تورمی است و بدین ترتیب، به سیاست‌های پولی آتی جهت می‌دهد.

تاثیر تصمیمات فدرال رزرو بر بازارهای مالی

 

رویکرد محتاطانه فدرال رزرو و وزارت خزانه‌داری آمریکا منجر به تغییر چشمگیر در انتظارات مربوط به نرخ بهره شده و بازده اوراق دو ساله خزانه آمریکا را از بالای ۵ درصد به حدود ۴.۷ درصد کاهش داده است. این افت قابل توجه بازده، تردیدهایی را در مورد روند صعودی اخیر شاخص دلار آمریکا ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه سرمایه‌گذاران چشم‌انداز خود را در خصوص کاهش نرخ بهره در سال آینده تنظیم می‌کنند، بازار پول با شاخص دلار ضعیف‌تر سازگارتر به نظر می‌رسد.

واکنش بازار ارزهای دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال به روند کلی بازارهای مالی واکنش مثبتی نشان داد. در نتیجه، صندوق‌های قابل معامله در بورس بیت ‌کوین(ETFهای اسپات)، شاهد ورود خالص سرمایه چشمگیری به میزان ۳۷۸.۳ میلیون دلار بوده‌اند. این افزایش دوباره تمایل سرمایه‌گذاران با برجسته شدن سپرده بیت‌کوین گری‌اسکیل  (GBTC) که برای اولین بار از زمان راه‌اندازی در این شرایط شاهد ورود سرمایه خالص مثبت بود، مورد توجه قرار گرفته است.

هیجان حاکم بر ارزهای دیجیتال تا حدودی ناشی از شرایط کلی اقتصادی است که اکنون از دارایی‌های پرریسک‌تر مانند ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند.

چشم‌انداز سرمایه‌ گذاران خرد و آلت ‌کوین ‌ها

با توجه به تحولات اخیر بازار، سرمایه‌گذاران خرد عمدتا از بازارها، به‌خصوص بازار ارزهای دیجیتال، دور مانده‌اند، حتی با وجود نزدیک شدن قیمت بیت‌ کوین به بالاترین سطح قیمتی تارخی خود این اتفاق رخ داده است. انتظار می‌رود بازگشت این سرمایه‌گذاران با بهبود بازار آلت‌کوین‌ها همزمان شود که پیش‌بینی می‌شود این امر پس از آغاز تابستان رخ دهد.

در گذشته، زمانی که ارزش آلت‌کوین‌ها شروع به افزایش می‌کرد، سرمایه‌گذاران خرد دوباره وارد بازار می‌شدند و این نشان‌دهنده‌ اثر موجی در کل بازار ارزهای دیجیتال بود. این الگو حاکی از آن است که برای کسانی که می‌خواهند قبل از داغ شدن و ورود گسترده سرمایه‌گذاران به بازار وارد شوند، هنوز فرصت «پیش‌قدم» بودن وجود دارد. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که از تابستان، حجم زیادی از سرمایه‌گذاری آلت ‌کوین ‌ها وارد بازار خواهند شد که احتمالا منجر به ظهور دوباره‌ی دوران طلایی آلت‌کوین‌ها یعنی «آلت‌سیزن» می‌شود.

الگوی سر و شانه معکوس در نمودار ارزش کل بازار آلت کوین ها

ارزش کل بازار آلت ‌کوین‌ ها الگوی تکنیکی خاصی را نشان می‌دهد که ممکن است بیانگر حرکت بزرگی در آینده‌ نزدیک باشد. به گفته‌ی تحلیلگران، شکل‌گیری الگوی «سر و شانه معکوس» در نمودار ارزش کل بازار آلت‌کوین‌ها، نشان‌دهنده‌ی حرکتی احتمالی است که می‌تواند ارزش بازار را به ۴ تریلیون دلار برساند.

انتظار می‌رود این سناریو طی چند ماه آینده رخ دهد و نشان‌دهنده‌ی پتانسیل رشد قابل توجه در بازار آلت‌کوین‌ها است که می‌تواند بار دیگر توجه سرمایه‌گذاران خرد را به خود جلب کند.