چکیده

شت کوین (Shitcoin) اصطلاحی است که برای ارزهای دیجیتال بدون پشتوانه و ارزش بنیادی به‌کار می‌رود. بسیاری از شت کوین‌ها عمر کوتاهی دارند و خیلی زود به فراموشی سپرده می‌شوند. در عین حال اصلی‌ترین دلیل جذابیت این طبقه از رمزارزها برای فعالان بازار، پامپ قیمت قابل توجه آن‌هاست. به‌همین دلیل خیلی از افراد برای یک بار هم که شده دوست دارند شانس خود را برای خرید شت کوین امتحان کنند. اگر در پیدا کردن پامپ شت کوین ها موفق شوید، شانس زیادی برای کسب سود خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم به معرفی تعدادی از بهترین نشانه‌های پامپ شت کوین‌ها بپردازیم. تا پایان با ما همراه باشید.

نحوه پیدا کردن پامپ شت کوین ها

افزایش قیمت شت کوین‌ها معمولا به‌صورت ناگهانی رخ می‌دهد. به‌این معنی که در یک مقطع زمانی کوتاه قیمت توکن چند ده درصد افزایش پیدا می‌کند. همچنین روند صعودی شت کوین‌ها معمولا پایدار نیست و خیلی زود به پایان می‌رسد. در بسیاری از مواقع نیز بخش قابل توجهی از افزایش قیمت رخ داده از بین می‌رود. حتی گاهی اوقات، افت قیمت شدیدتری را شاهد هستیم که در اثر رها شدن ارز دیجیتال توسط گردانندگان آن رخ می‌دهد.

بنابراین تشخیص زمان دقیق خرید و فروش شت کوین‌ها بسیار مهم است. در همین راستا، توجه به نشانه‌های زیر در پیدا کردن پامپ شت کوین ها خیلی مفید خواهد بود. حتما این نکات را با دقت مد نظر قرار دهید.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

1. بررسی حجم معاملات شت کوین‌ها

افزایش حجم معاملات نشانه کلیدی رشد قیمت هر رمزارزی است. شت کوین‌ها نیز از این قاعده مستثنا نیستند. در همین راستا شما باید حجم معاملات ارزهای دیجیتال مد نظر خود را رصد کنید. دقت داشته باشید که گاهی اوقات رشد حجم معاملات برخی از شت کوین‌ها به‌صورت ساختگی از سوی تیم گرداننده آن‌ها رخ می‌دهد. بر این اساس، نباید تنها به این فاکتور برای ارزیابی حجم معاملات بسنده کنید.

از سویی دیگر لازم است میانگین بلند مدت حجم معاملات ارزهای دیجیتال مد نظر خود را در نظر بگیرید. اگر یک توکن در بلند مدت چندان مورد توجه نبوده و حجم معاملات آن ناچیز استف افزایش ناگهانی حجم معاملات ممکن است ابزاری برای به دام انداختن سایر سرمایه‌گذاران در بازار باشد.

2. بررسی اخبار لیست شدن شت کوین‌ها در صرافی‌های معتبر

یکی از اتفاقات بسیار مهم که معمولا در پیدا کردن پامپ شت کوین ها نقش کلیدی دارد، لیست شدن توکن‌ها در صرافی‌های معتبر است. این موضوع باعث می‌شود که توکن یاد شده در معرض معامله جمع قابل توجهی از فعالان بازار رمزارزها قرار بگیرد. به‌همین دلیل هم حجم معاملات آن افزایش پیدا می‌کند و هم شاهد رشد نسبتا زیاد قیمت آن خواهیم بود.

معمولا افزایش قیمت توکن در فاصله کوتاهی بعد از اعلام خبر لیست شدن آن در صرافی رخ می‌دهد. دقت داشته باشید که هر صرافی پتانسیل ایجاد جهش قیمت برای رمزارزها را ندارد. بیشتر باید صرافی‌های معتبر با حجم معاملات بالا را زیر نظر بگیرید. معمولا این صرافی‌ها، بخش اعلانات دارند و در آن‌جا اطلاعیه‌های مربوط به لیست شدن توکن‌های جدید را منتشر می‌کنند.

3. زیر نظر گرفتن نقشه راه شت کوین‌ها

شت کوین‌ها معمولا طرح و برنامه خاصی برای توسعه و پیشرفت ندارند و فاقد نقشه راه هستند؛ اما برخی از توکن‌هایی که در این دسته قرار می‌گیرند، نقشه راه اختصاصی دارند. بررسی برنامه توسعه آن‌ها می‌تواند در پیدا کردن پامپ شت کوین ها به شما کمک کند.

خیلی از اوقات انتشار خبر توسعه اکوسیستم شت کوین‌ها منجر به جهش‌های قیمت قابل توجهی می‌شود. نمونه این موضوع را می‌توانید در شیبا اینو مشاهده کنید که یکی از فعال‌ترین جوامع را در بین شت کوین‌ها به خود اختصاص داده است.

نحوه پیدا کردن شت کوین ها قبل از پامپ شدن

4. برنامه توکن سوزی

قیمت ناچیز و عرضه در تعداد بسیار زیاد، دو ویژگی مشترک بین بسیاری از شت کوین‌ها است. ضمن اینکه کمتر پیش می‌آید برای شت کوین‌ها سقف عرضه تعیین شود. معمولا تیم‌های توسعه دهنده شت کوین‌ها از طریق برنامه توکن سوزی تلاش می‌کنند تا تعادل را بین عرضه و تقاضا در بازار برقرار کنند.

تجربه نشان می‌دهد که در زمان اجرای برنامه توکن سوزی، به‌دلیل کاهش عرضه توکن، احتمال افزایش قیمت آن وجود دارد. البته این اتفاق همواره رخ نمی‌دهد. بعضی از ارزهای دیجیتال، توکن سوزی برنامه‌ریزی شده را انجام می‌دهند. در حالی که توکن سوزی در خصوص برخی دیگر از رمزارزها به صلاح‌دید تیم توسعه دهنده انجام می‌پذیرد. به‌هر حال حتما نسبت به برنامه توکن سوزی شت کوین‌ها گوش به زنگ باشید.

5. بررسی رفتار قیمت شت کوین‌ها در رویدادهای خاص

رویدادهای خاص در بازار ارز دیجیتال معمولا تبعاتی را در پی دارند. به‌عنوان مثال می‌توان به رویداد هاوینگ بیت کوین اشاره کرد. هاوینگ بیت کوین معمولا با اتفاقات ریز و درشت بسیاری برای بازار همراه است. در همین راستا، شما باید رفتار شت کوین‌ها را در زمان چنین رویدادهایی زیر نظر بگیرید. تجربه نشان می‌دهد احتمال تکرار این رفتارها در رویدادهای مشابه آینده، وجود دارد. از این فرصت برای پیدا کردن پامپ شت کوین ها حتما استفاده کنید.

6. بررسی رفتار نهنگ‌ها

یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای پیدا کردن پامپ شت کوین ها، بررسی رفتار نهنگ‌های آن‌ها است. واقعیت از این قرار است که شت کوین‌ها در مقایسه با بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال، وابستگی بیشتری به رفتار نهنگ‌ها دارند. به‌عنوان مثال می‌توان به دوج کوین اشاره کرد که بیش از 80 درصد عرضه آن در اختیار نهنگ‌ها قرار دارد.

نحوه پیدا کردن شت کوین ها قبل از پامپ شدن

بنابراین طبیعی است که خرید یا فروش دسته جمعی دوج کوین از سوی نهنگ‌ها، قیمت این رمزارز را به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. با استفاده از سایت‌هایی که داده‌های درون زنجیره‌ای را منتشر می‌کنند، می‌توانید رفتار نهنگ‌ها را تحلیل کنید.

7. زیر نظر گرفتن تبلیغات شت کوین‌ها در فضای مجازی

معمولا تیم‌های توسعه دهنده شت کوین‌ها از فضای مجازی به‌عنوان بازوی قدرتمند برای افزایش قیمت ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند. معمولا کمپین‌های تبلیغاتی در فضای مجازی از سوی آن‌ها اجرا می‌شوند که توجه فعالان بازار را به خود جلب کنند. موضوعی که معمولا قبل یا حین پامپ شت کوین‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد. فراموش نکنید که گاهی اوقات تبلیغات فضای مجازی برای به دام انداختن سرمایه‌گذاران انجام می‌شوند.

8. بررسی اخبار بازار رمزارزها

رصد اخبار بازار رمزارزها و رویدادهای مرتبط با این بازار نیز خالی از لطف نیست. خیلی از مواقع اخبار، جریان ورود و خروج سرمایه به این بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند. حتی اگر قرار است شاهد پامپ شت کوین‌ها باشیم، نیاز به سرمایه وجود دارد. در همین راستا باید اخبار مرتبط با این بازار را به‌دقت تحت نظر بگیرید.

نحوه پیدا کردن شت کوین ها قبل از پامپ شدن

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

9. رصد اظهار نظرهای اینفلوئنسرها

برای پیدا کردن پامپ شت کوین ها می‌توانید حساب زیادی روی فعالیت اینفلوئنسرهای بازار داشته باشید. نمونه مشهور این موضوع، ایلان ماسک است که علاقه بسیار زیادی به دوج کوین دارد. تجربه نشان می‌دهد که توییت‌های حمایتی یا اقدامات رسانه‌ای ایلان ماسک در حمایت از دوج کوین، نقش بسیار زیادی در افزایش قیمت آن دارد. به‌همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم از رصد کردن فعالیت اینفلوئنسرهای بازار کریپتو غافل نشوید.

هشدار خرید شت کوین‌ها

در کنار تمام مواردی که برای پیدا کردن پامپ شت کوین ها برشمردیم، لازم است یک نکته مهم را در قالب هشدار متذکر شویم. تیم کارشناسی صرافی تبدیل، هیچ‌گونه پیشنهادی برای سرمایه‌گذاری در شت کوین‌ها را به مخاطبان خود ارائه نمی‌کند. ریسک بسیار زیادی برای خرید شت کوین‌ها وجود دارد. به‌همین دلیل توصیه می‌کنیم حتی اگر تصمیم به خرید این دسته از رمزارزها دارید، بخش کمی از سرمایه خود را به آن‌ها اختصاص دهید.

نکات مهم برای خرید شت کوین‌ها

توجه به نکات زیر در خرید شت کوین‌ها نیز کمک می‌کند تا ریسک سرمایه‌گذاری شما کاهش یابد:

  • از خرید و فروش شت کوین‌ها با ارزش بازار زیر 100 میلیون دلار پرهیز کنید.
  • تنها شت کوین‌هایی را خریداری کنید که در چندین صرافی معتبر ارز دیجیتال لیست شده‌اند.
  • تا جای ممکن از خرید شت کوین‌های تازه معرفی شده بپرهیزید.
  • خیلی روی سرمایه‌گذاری بلند مدت در شت کوین‌ها حساب نکنید.
  • سیگنال‌های ارز دیجیتال را در کانال‌ها و صفحات فضای مجازی دریافت نکنید.

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی نحوه پیدا کردن پامپ شت کوین ها پرداختیم. مجموعه نشانه‌های ذکر شده، به شما کمک می‌کنند تا در بین انبوهی از شت کوین‌های بازار کریپتوکارنسی، گزینه‌های مناسب برای خرید شناسایی کنید. تعدادی از مهم‌ترین شت کوین‌های بازار در بین بیش از 740 بازار معاملاتی صرافی ارز دیجیتال تبدیل قرار دارند.

ضمن اینکه امکان خرید ارز دیجیتال به‌صورت فروشگاهی یا بازار معاملاتی در صرافی تبدیل فراهم است. حجم بالای معاملات در صرافی تبدیل، نقدشوندگی ایده‌آل برای رمزارزها را به‌ارمغان آورده است. شما می‌توانید در هر ساعت از شبانه‌روز معاملات خود در صرافی تبدیل را به بهترین شکل ممکن انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید