لیست نشده در تبدیل
ارز دیجیتال tngbl

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

چکیده

تنجبل (Tangible) یک اکوسیستم برای توکنیزه کردن دارایی‌ها در دنیای واقعی است. این پروتکل با استفاده از دلار واقعی (RUSD)، توسط املاک و مستغلات پشتیبانی می‌شود و به کاربران امکان دسترسی به دارایی‌های دنیای واقعی یا به اصطلاح RWAهای توکن‌شده را از طریق بازارشان می‌دهد.

تنجبل (Tangible) چیست و چگونه کار ‌می‌کند؟

در تنجبل، هر کسی می‌تواند از دلار واقعی برای خرید کالاهای فیزیکی با ارزش از تامین‌کنندگان پیشرو جهان استفاده کند. پس از خرید یک دارایی لیست شده در تنجبل، تحت عنوان TNFT (توکن غیرقابل تعویض تنجبل) مینت می‌شود که نشان‌دهنده اقلام فیزیکی است. سپس کالای فیزیکی به یکی از انبارهای امن و بیمه شده تنجبل ارسال شده و TNFT به کیف پول ارز دیجیتال خریدار ارسال می‌شود.

در هر زمان، صاحب TNFT می‌تواند آن را برای کالای فیزیکی بازخرید کند، آن را به کیف پول دیگری منتقل کند یا در بازار تنجبل بفروشد. TNFT یک دارایی نقد، قابل معامله و بازخرید است که توسط ان اف تی نشان داده می‌شود.

نکته قابل توجه این است در حال حاضر استیبل کوین USDR این ارز دیپگ شده و برای بهبود آن برنامه‌هایی دارد که این یک مورد منفی برای این ارز است.

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

تنجبل چه مشکلاتی را حل می‌کند؟

طبق گفته این پروژه دو مشکل در بازار وجود دارد. سرمایه‌گذاران به دنبال ذخیره ثروت خود در طبقات دارایی جایگزین مانند هنر و عتیقه‌جات هستند تا در برابر تورم و شرایط ناپایدار سیاسی و اقتصادی حفظ شوند. اکثر این طبقات دارایی غیر نقدشونده، پراکنده و ناکارآمد هستند.

حتما بخوانید: ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

ارزهای دیجیتال به عنوان یک ذخیره ارزش جایگزین افزایش یافته است، اما چرخه‌ای و بی‌ثبات هستند.

تنجبل این دو را با ایجاد همزمان بازار نقدینگی برای دارایی‌های خارج از زنجیره یا آفچین و امکان خرید، فروش و تجارت دارایی‌ها و در عین حال نقدی به سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال، پیوند می‌دهد. جریان‌های پیچیده را ایمن‌تر و آسان‌تر می‌کند و فرآیندهای پراکنده و ناکارآمدی را که امروزه وجود دارد حذف می‌کند.

آیا بازاری برای این کار وجود دارد؟

حجم تجارت جهانی سالانه کنونی برای کالاهای کلکسیونی، از جمله هنر و عتیقه‌جات، بیش از 154 میلیارد دلار برآورد شده است.

با تنجبل، این کالاهای کلکسیونی را می‌توان در TNFT مینت و به طور آشکار در سراسر جهان معامله کرد و امکان انتقال آنی ارزش از ارزهای دیجیتال به دارایی‌ها را فراهم کرد.

ذخیره ارزش با دارایی‌های مشهود مزایای زیادی دارد. از محافظت در برابر تورم گرفته تا درگیر شدن در بازار، داشتن NFT به هر کسی در سراسر جهان اجازه می‌دهد تا از ثروت خود محافظت کند.

در نهایت، تنجبل به سرمایه‌گذاران کریپتو این امکان را می‌دهد تا بدون خروج از اکوسیستم، وجوه خود را به دارایی‌های تنجبل اختصاص دهند.

همچنین در آینده، کلکسیونر سنتی قادر خواهد بود با تیم تنجبل ارتباط برقرار کند، مجموعه خود را با تنجبل احراز هویت و ذخیره کند و دارایی‌های فیزیکی خود را به TNFT تبدیل کند. آن‌ها سپس می‌توانند از دارایی‌های فیزیکی خود به عنوان وثیقه برای وام‌های مبتنی بر کریپتو استفاده کنند و بدون اینکه مجبور به فروش دارایی پایه باشند، سود بیشتری کسب کنند.

تنجبل‌های کسرشده چیست؟

در واقع تنجبل‌های کسری کوچکتر از یک TNFT کامل هستند و اجازه می‌دهند اقلام بزرگ (مثلاً یک قطعه املاک) به قطعات مقرون به صرفه‌تری تقسیم شوند. آنها به چندین مالک اجازه می‌دهند تا در خطرات و مزایای یک سرمایه‌گذاری سهیم شوند.

هر صاحب TNFT می‌تواند با استفاده از ابزارهای fractionalization ، به راحتی هر درصدی را در بازار تنجبل بفروشد. فروشنده قیمت کل درصد موجود و همچنین حداقل قطعه‌ای که هر کاربر می‌تواند بخرد را تعیین می‌کند.

به عنوان مثال، صاحب یک TNFT که آن را به قیمت 100 هزار دلار خریداری کرده است، می‌تواند 40٪ را برای فروش در بازار تنجبل با قیمت 42 هزار دلار قرار دهد. اگر حداقل اندازه خرید 1٪ را مشخص کنند، چندین کاربر می‌توانند 1٪ را به قیمت 420 دلار، 1.5٪ را به قیمت 630 دلار، یا حتی یک کاربر می‌تواند کل کسر 40٪ را به قیمت 42 هزار دلار خریداری کند.

کسر‌ها سپس به کیف پول کاربر ارسال می‌شوند و TNFT اصلی در یک صندوق قرارداد هوشمند قفل می‌شود و فقط می‌تواند توسط شخصی بازخرید یا فروخته شود که همه قسمت‌ها را جمع‌آوری کرده است.

حتما بخوانید: تحلیل تتر امروز ۴ خرداد - تحلیل تکنیکال تتر

کاربرانی که 100٪ از یک TNFT کسری را جمع‌آوری می‌کنند، می‌توانند آن را جداسازی کرده و بعداً می‌توانند آن را به تعداد متفاوتی بخش بخش کنند و با قیمت متفاوتی بفروشند.

حقوق کالای فیزیکی متعلق به چه کسی است؟

مانند بسیاری از توکن‌هایی که نشان دهنده دارایی هستند، مالکیت قانونی دارایی نزد صادرکننده توکن باقی می‌ماند و مالکیت سودمند با توکن منتقل می‌شود. این بدان معناست که مالک کیف پولی که دارای TNFT است اساساً مالک دارایی است و رویدادهای مشمول مالیات را برای کاربران Tangible ساده می‌کند. از نظر عملکردی مانند تمام استیبل کوین‌ها با پشتوانه دلار است: حضانت USD و مالکیت قانونی هر دو در اختیار صادرکننده توکن است، اما دارنده توکن می‌تواند در هر زمان حقوق مالکیت سودمند خود را اعمال کند و مالک قانونی شود.

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

آیا کالاهای TNFT تنجبل بیمه می‌شوند؟

طبق گفته این شرکت، بله کاملا بیمه می‌شوند. کالاهای تنجبل، ابتدا توسط تامین‌کننده، سپس توسط شرکت حمل‌ونقل و سپس توسط تامین‌کنندگان ذخیره‌سازی بیمه می‌شوند.

توکن و توکنومیکس TNGBL

تنجبل (TNGBL) یک ارز دیجیتال مرتبط با بازاری است که شکاف بین دارایی‌های فیزیکی و دنیای دیجیتالNFTها (توکن‌های غیرقابل تعویض) را پر می‌کند. در ادامه به بررسی ویژگی‌های کلیدی آن می‌پردازیم:

این توکن بر روی بلاک چین پالیگان ساخته شده است:

بازار: تنجبل بازاری را برایTNFT ها راه اندازی می‌کند که توکن‌های منحصربه‌فردی هستند که دارایی‌های دنیای واقعی را نشان می‌دهند. اینTNFT ها را می‌توان با استفاده از ارز دیجیتال خریداری کرد و دارندگان می‌توانند در هر زمان آنها را برای کالای فیزیکی بازخرید کنند

قیمت و در دسترس بودن کریپتو: قیمت ارز تنجبل (TNGBL) مانند سایر ارزهای دیجیتال در نوسان است. در زمان نگارش این مقاله از امروز، 25 آوریل 2024، قیمت آن در حدود 1.46 دلار با حجم معاملات نسبتا کم است.

حداکثر عرضه: 33,333,333

·       موتور نقدینگی: 100000 توکن (0.38٪)

·       نقدینگی و لیست شدن در دکس‌‌ها: 69,420 توکن (0.27٪)

·       سید و مشاوران: 1,255,800 (4.81٪)

·       تیم: 3,097,755 (11.87٪)

·       اکوسیستم: 325,572 (1.25٪)

·       تست و بررسی‌ها: 2,499,993 (9.58٪)

·       ایردراپ: 54,750 (0.21٪)

·       دائو: 1,605,035 (6.15٪)

·       انجمن: 16,884,935 (64.73٪)

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

چگونه ارز TNGBL بخریم؟

توکن های TNGBL را می‌توان در صرافی‌های غیرمتمرکز معامله کرد. محبوب‌ترین صرافی برای خرید و معامله تنجبل PearlFi است. گزینه‌های محبوب دیگر عبارتند از Quickswap و Uniswap V3 (Polygon).

برای این کار ابتدا می‌بایست ارز ماتیک پالیگان را از صرافی تبدیل خریداری کرده و به کیف پول خود منتقل کنید.

خرید TNGBL شامل استفاده از یک صرافی غیرمتمرکز (DEX) است در ادامه روش خرید این ارز را خدمت شما بیان می‌کنیم:

 

ارز دیجیتال ماتیک ارز دیجیتال ماتیک را در بازار تومانی و تتری تبدیل معامله کنید
خرید ماتیک

 

یافتن DEX هایی که TNGBL را لیست کرده‌اند

همانطور که خدمت شما عزیزان بیان کردیم، سه صرافی غیرمتمرکز این ارز را دارند.

ایجاد کیف پول دیفای

برای ذخیره TNGBL و تعامل با DEX به یک کیف پول ارز دیجیتال نیاز دارید. گزینه‌های محبوب کیف پول دیفای عبارتند از متامسک یا تراست ولت.

واریز به کیف پول

همانطور که گفتیم ابتدا ارز متیک را تهیه و به کیف پول خود منتقل کنید.

اتصال کیف پول به صرافی غیرمتمرکز

با وارد شدن به دکس مورد نظر، کیف پول خودتان را به دکس متصل کرده و معامله را آغاز کنید.

نکات مهم

·       نقدینگی: از آنجایی که TNGBL ممکن است حجم معاملات کمتری داشته باشد، نقدینگی در DEX ممکن است محدود باشد. این نکته بسیار مهم است که باید به آن توجه کنید.

·       تحقیق و بررسی: قبل از خرید هر ارز دیجیتال، بسیار مهم است که خودتان در مورد TNGBL تحقیق کنید. خطرات موجود در سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال، به ویژه با توکن‌های کمتر شناخته شده مانند TNGBL را درک کنید.

ارز دیجیتال تنجبل (TNGBL) چیست و چگونه آن را بخریم؟

نتیجه‌گیری

تنجل با پرکردن شکاف بین دارایی‌های فیزیکی و قلمرو دیجیتال NFTها، یک پیشنهاد منحصر به فرد در فضای ارزهای دیجتال ارائه می‌کند. با استفاده از ارز TNGBL، اقلام ارزشمند دنیای واقعی را داشته باشید و از مزایای هر دو دنیا لذت ببرید. در حالی که قیمت و حجم معاملات TNGBL در حال حاضر پایین است، گزینه جالبی برای کسانی است که به دنبال کشف مرزهای جدید در سرمایه‌گذاری و جمع‌آوری ارزهای دیجیتال هستند. به یاد داشته باشید، انجام تحقیقات شخصی قبل از سرمایه‌گذاری در هر ارز دیجیتال بسیار مهم است.

سوالات متداول

1. ارز TNGBL چیست؟

تنجبل ارز دیجیتال مورد استفاده در بازار Tangible است، پلتفرمی که دارایی‌های فیزیکی و NFTها (توکن های غیر قابل تعویض) را به هم متصل می‌کند.

2. چگونه می‌توانم اقلام فیزیکی را با TNGBL خریداری کنم؟

می‌توانید TNFT (توکن‌های منحصربه‌فرد که دارایی‌های دنیای واقعی را نشان می‌دهند) در بازار تنجبل با استفاده از ارز TNGBL خریداری کنید. سپس می‌توانید این TNFT‌ها را در هر زمانی برای مورد فیزیکی بازخرید کنید.

3. از کجا می‌توانم ارز TNGBL بخرم؟

می‌توان این ارز را از طریق صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) که از Tangible پشتیبانی می‌کنند به دست آورد.

4. قیمت فعلی TNGBL چقدر است؟

قیمت TNGBL مانند سایر ارزهای دیجیتال در نوسان است. در روز 25 آوریل 2024، قیمت آن در حدود 1.46 دلار با حجم معاملات نسبتا کم است.

منابع:

Coinmarketcap

 Tangible Document