Skip to content
top banner

آینده بیت کوین | تحلیلگران مسیر پیش‌روی بیت کوین را چگونه می‌بینند؟

آینده بیت کوین
در
خواندن در ۳ دقیقه

آینده بیت کوین چه خواهد شد و تحلیلگران چه نظری درباره شرایط بیت کوین در آینده دارند؟ بازار ارز دیجیتال و در راس آن بیت کوین هم مانند هر بازار مالی دیگری با افت‌وخیزهایی روبرو است و حتی نظر کارشناسان درباره آینده بیت کوین نیز ممکن است با تزلزل‌هایی روبرو شود. اتفاقی که در گذشته نیز رخ داده است. با این شرایط و در این وضعیت چه باید کرد؟ آیا می‌توانیم روی بیت کوین برای سرمایه‌گذاری حساب باز کنیم؟

شرایط اقتصادی جامعه کنونی ما در ایران بسیار عجیب‌وغریب است. نرخ تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی عدد بزرگی است و حتی خیلی از افراد نرخ تورم واقعی را عددی بالاتر نیز می‌دانند. شرایط به‌گونه‌ای پیش رفته که حتی سودآوری بالای بازارهایی مانند طلا و سکه و حتی بورس ایران نیز دیگر پاسخگوی نیازهای کاربران ایرانی برای سرمایه‌گذاری نیست.

در این شرایط هر قدم اشتباهی می‌تواند منجر به خسران بزرگی شده و قدم از قدم برنداشتن نیز نتیجه‌ای جز نابودی مالی در آینده به دنبال نخواهد داشت. در تبدیل هم مانند تمام مردم ایران با این دغدغه‌ها همراه هستیم و تلاش می‌کنیم تا روش‌هایی که برای برون‌رفت از این چالش بزرگ پیدا می‌کنیم را با همراهانمان به اشتراک بگذاریم. در این مقاله نیز نوبت به بررسی آینده بیت کوین می‌رسد تا ببینیم آیا این ارز دیجیتال می‌تواند راه نجاتی برای فرار از این وضعیت برای ما باشد یا خیر؟

آینده بیت کوین

درباره آینده بیت کوین صحبت زیاد شده است و در هر سایتی و مقاله‌ای می‌توانید نظر کارشناسان درباره آینده بیت کوین را نیز مطالعه کنید. برخی‌ منتظر نابودی بیت کوین تا همین سال ۲۰۲۳ بودند که حالا از گفته خود پشیمان هستند و برخی نیز از ابتدا بیت کوین را آینده مالی جهان می‌پنداشتند که هنوز تا رسیدن به این هدف فاصله زیادی پیش‌ رو است. اهمیت درک آینده بازار کریپتوکارنسی از این جهت است که ما باید بر این اساس برنامه‌ریزی کنیم و پلن خود برای سرمایه‌گذاری در این بازار را بچینیم.

آینده بیت کوین

در این باره بهترین راه شناخت تمام عوامل موثر بر آینده بازار و ارزیابی آن برای رسیدن به یک نتیجه دقیق‌تر است. البته که هیچگاه هیچ آنالیزی نمی‌تواند صددرصد درست باشد، اما اقتصاد بیشتر از اینکه به تخیل نزدیک شود، به ریاضی نزدیک شده و اعداد همیشه می‌توانند بهترین مسیر را به ما نشان دهند. پس برای درک آینده بیت کوین هم می‌توانیم از ریاضی و اعداد کمک بگیریم. چطور؟ عرض خواهیم کرد.

عوامل تاثیرگذار در آینده بیت کوین

بیت کوین از سال ۲۰۰۹ که وارد زندگی بشر شده، تا اینجا همیشه جذاب بوده است. چه اهدافی که با بیت کوین همراه هستند و چه سرمایه‌گذاری و خرید و فروش بیت کوین، بسیار عالی به نظر می‌رسند و خیلی‌ها در این مسیر ۱۴ ساله همراه با بیت کوین به سرمایه‌های هنگفتی رسیده‌اند. در طول تمام این سال‌ها همین مخالفان و هم موافقان نظرات خود را در باره بیت کوین ارائه کره و پیش‌بینی های زیادی از آینده این رمز ارز شده است.

اگر بخواهیم نظرات تحلیگران بزرگ و شناخته شده را درباره آینده بیت کوین مطالعه کنیم، به این نتیجه می‌رسیم که این افراد بیشتر بر اساس برخی از فاکتورها دست به پیش‌بینی آینده آن زده و عوامل خاصی را به عنوان فاکتورهای موثر بر آینده آن تلقی می‌نمایند. با این حساب بررسی این عوامل در گذشته ۱۴ ساله و آینده می‌تواند واقعیت روشن‌تری درباره آینده پادشاه ارز دیجیتال در پیش روی ما قرار دهد.

  •         اعتماد‌پذیری هر چه بیشتر بیت کوین میان کاربران جهانی
  •         قانون گذاری‌های دولت‌ها برای بازار ارز دیجیتال و بیت کوین
  •         پذیرش هر چه بیشتر بیت کوین توسط فروشگاه‌ها و برندهای جهانی
  •         کاربردی‌تر شدن بیت کوین در جهان
  •         حفظ امنیت بیت کوین و شبکه آن

مشکلات اقتصادی حاکم بر جهان و نیاز به بازارهای سرمایه‌گذاری جذاب‌تر همگی از جمله مهم‌ترین عوامل موثر بر آینده بیت کوین هستند. جالب است که این عوامل همگی در طول این ۱۴ سال سابقه حضور بیت کوین وجود داشته‌اند و بیت کوین موفق شده تا از همه آنها به سلامت عبور کند. از یک طرف پذیرش هر چه بیشتر و از طرف دیگر نیاز به سرمایه‌گذاری‌های جذاب باعث شده تا تاکنون بیت کوین بعد از ۱۴ سال تبدیل به پرسودترین روش سرمایه‌گذاری در سرتاسر جهان شود.

روند بازار در ۱۰ سال گذشته

درباره پتانسیل سودآوری بیت کوین و البته تبدیل شدن آن به پرسودترین بازار در جهان در سال‌های گذشته صحبت کردیم. بد نیست تا در این باره کمی هم سراغ اعداد و ارقام برویم. جدول زیر تغییرات قیمت بیت کوین در هر ماه از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۲۳ را نشان می‌دهد.

روند بیت کوین در ۱۰ سال گذشته

این جدول واقعیت‌های مختلفی را درباره تغییرات قیمت بیت کوین به ما نشان می‌دهد.

  •         اینکه بیت کوین در طول این سال‌ها در اکثر مواقع روند صعودی داشته (مربع‌های سبز رنگ)
  •         درصد سوددهی بیت کوین به نسبت زیان‌های آن بسیار بالاتر است.
  •         بزرگترین ریزش بیت کوین در یک ماه ۳۸ درصد بوده، در حالی که سودآوری در یک ماه به ۴۵۹ درصد نیز رسیده است.
  •         به صورت میانگین نیز بیت کوین در طول این سال‌ها سودآوری بالایی داشته است.

نتیجه‌گیری ما از این بررسی این است که بیت کوین در درازمدت همیشه سودآور بوده و سود بالایی را نیز رقم زده است. آیا می‌توان این نتیجه‌گیری را برای آینده بیت کوین نیز تعمیم داد یا خیر؟ نظرتان با یک بررسی دیگر از نمودار قیمت بیت کوین چیست؟ باید سراغ نمودار رنگین کمانی بیت کوین برویم. نموداری که واقعیت‌های جذابی را درباره این ارز دیجیتال به ما نشان می‌دهد.

نمودار رنگین کمانی بیت کوین تغییرات قیمت آن را از ابتدا در یک مسیر رنگین کمانی مشخص می‌نماید. بیت کوین هر بار به پایین‌ترین ببخش این نمودار یعنی قسمت آبی رسیده، جذابیت بالایی برای سرمایه‌گذاری داشته و هر بار هم به بالاترین ‌بخش آن یعنی قسمت قرمز رسیده، شروع به اصلاح قیمتی کرده است. در هر رالی صعودی و نزولی نیز قیمت بیت کوین نوسانات بالایی را رقم زده است.

نمودار رنگین کمانی بیت کوین

اگر بخواهیم این نمودار را ملاک تحلیل آینده بیت کوین قرار دهیم، در شرایط فعلی در یکی از بهترین نقاط برای سرمایه‌گذاری بر روی بیت کوین قرار داریم. به این مهم باید اضافه کنیم که نزدیک شدن به هاوینگ نیز می‌تواند عامل محرک دیگری برای تقویت شرایط کنونی بیت کوین باشد. با نزدیک شدن به هاوینگ بعدی بیت کوین در سال ۲۰۲۴ عملا دیگر فروش بالایی از این ارز دیجیتال را شاهد نخواهیم بود و همین موضوع می‌تواند تقاضا برای خرید آن را به میزان قابل توجهی افزایش دهد.

نتیجه‌گیری از نمودار رنگین کمانی بیت کوین نیز نشان از این دارد که باید خود را برای سودهای بسیار جذاب در یکی دو سال آتی در بیت کوین آماده کنیم.

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

چالش‌های پیش رو بازار بیت کوین

بازار ارز دیجیتال همیشه با چالش‌های زیادی همراه بوده و اخبار اقتصادی و سیاسی زیادی روی قیمت‌ها در این بازار اثر گذاشته‌اند. همین حالا در آغاز سال ۲۰۲۴ موضوع تصویب ETF بیت کوین می‌تواند عامل محرکی برای صعودی شدن قیمت بیت کوین باشد. همچنین چالش‌های دیگری مانند وضع قوانین مثبت یا منفی، نوع نگاه دولتمردان به بیت کوین و به وجود آمدن نفوذهای امنیتی را نیز می‌توانیم از جمله اصلی‌ترین چالش‌های پیش روی بیت کوین بدانیم.

هر اتفاق منفی در درجه اول روی نوع نگاه کاربران به بازار ارز دیجیتال تاثیر خواهد داشت و می‌تواند دلیلی محکم برای افت قیمت‌ها در این بازار باشد. بیت کوین نیز از این قاعده مستثنی نخواهد بود و در صورت مواجه شدن با اخبار منفی این چنینی ممکن است شاهد نزول قیمتی بیت کوین در آینده باشیم.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

نظر کارشناسان درباره آینده بیت کوین

برسیم به نظر کارشناسان درباره آینده بیت کوین. البته قبل از آن باید یادآور شویم که در طول این سال‌ها بیت کوین بارها و بارها از سوی بسیاری از افراد سرشناس نکوهش شده یا مورد تعریف و تمجید قرار گرفته است. در این بین کارشناسانی مانند رابرت کیوساکی، خالق پدر پولدار پدر فقیر، حتی نظر خود را نسبت به بیت کوین عوض کرده و از یک دیدگاه کاملا منفی حالا تبدیل به یکی از سرمایه‌گذاران بزرگ بیت کوین نیز شده است. از این رو نظر کارشناسان درباره آینده بیت کوین نیز نمی‌تواند اتمام حجت درباره آینده این ارز دیجیتال باشد، اما قطعا شنیدنی هستند.

وارن بافت سرمایه‌گذار بزرگ بازار بورس نیویورک و یکی از ثروتمندترین افراد سرمایه‌گذار در بازارهای مالی، بیت کوین را یک پروژه کلاهبرداری می‌داند و هنوز هم وارد بازار کریپتوکارنسی برای سرمایه‌گذاری نشده است. جیمی دیمون نیز به عنوان یکی از بازرگانان مشهور آمریکایی نظر مشابهی در این باره دارد. وی البته نظر مثبتی روی بسیاری از آلت‌کوین‌ها داشته اما بیت کوین را یک پروژه کلاهبرداری خطاب می‌کند.

در این بین سرمایه‌گذاران بزرگی هم هستند که روی آینده بیت کوین حساب ویژه‌ای باز کرده‌اند. بعد از رابرت کیوساکی، می‌توانیم از ایلان ماسک و شرکت بزرگ اسپیس ایکس یاد کنیم که جذابیت‌های سرمایه‌گذاری روی بیت کوین را از دست نداده است. مارک یوسکو یکی دیگر از کارشناسان اقتصادی، ارزش بیت کوین را برای سال ۲۰۳۰ بالاتر از ۴۰۰ هزار دلار ارزیابی کرده است.

البته کفه ترازو از نظر تعداد کارشناسان، بیشتر به سمت افراد موافق با بیت کوین سنگینی می‌کند و تعداد آنها به مراتب بیشتر هستند.

آینده بیت کوین در ایران

انتظار نداریم که آینده بیت کوین در ایران مطابق با شرایط آن در سرتاسر جهان باشد. هر چند سرمایه گذاران ایرانی زیادی روی بیت کوین حساب باز کرده‌اند، اما کاربردی شدن بیت کوین به عنوان یک واحد پولی یا استفاده از آن برای سایر کاربردها و اهداف تعریف شده در شبکه بیت کوین در ایران، به نظر کمی دشوار می‌رسد. البته در صورتی که شاهد یک تغییر اساسی در نظام اقتصادی کشور باشیم، این انتظار را برای ایران نیز می‌توانیم داشته و آینده خوبی برای بیت کوین در ایران نیز تصور کنیم.

جمع‌بندی

بیت کوین به عنوان بهترین ارز دیجیتال جهان، در حال حاضر یکی از پر رونق‌ترین بازارهای مالی و سرمایه‌گذاری است و شواهد نشان از این دارد که می‌توانیم بر روی آینده بیت کوین نیز برای یک سرمایه‌گذاری مطمئن حساب باز کنیم. در شرایطی که سایر بازارهای مالی داخلی از رسیدن به حد تورم سالانه نیز عاجز هستند؛ بیت کوین می‌تواند یک اتفاق زیبا در زندگی مالی کاربران ایرانی باشد.

بازار بیت کوین تاکنون نوسانات زیادی را تجربه کرده است و گاها افراد مشغول در این حوزه به دلیل عدم توجه به تحلیل بازار، سرمایه خود را از دست داده‌اند. شما می‌توانید برای اینکه سرمایه‌گذاری مطمئن و کم ریسکی در بازار داشته باشید اخبار هفتگی دقیق و به روز تحلیل بیت کوین را در سایت تبدیل بررسی کنید. استفاده از تجربه و یا داشتن دانش کافی برای سرمایه‌گذاری یکی از ملزومات اصلی یک سرمایه‌گذاری مطمئن بر روی بیت کوین است که نباید آن را فراموش کنید.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه