Skip to content
top banner

چهار فصل کریپتو ۱۷ – سرنوشت بازار در دست ETF یا دشمن مردم

چهار فصل کریپتو ۱۷
در
خواندن در ۹ دقیقه

بازار در هفته گذشته بیش از همیشه در انتظار تایید ETF بوده است. نتیجه رالی صعودی فعلی و سرنوشت بیت کوین، دوج کوین، پپه و دیگر آلت کوین‌ها در ژانویه مشخص می‌شود.

در چهار فصل کریپتو می‌خوانید:

  • تاریخ اعلام نتیجه ETF بیت کوین
  •  معرفی پروژه AI برای سرمایه‎‌گذاری
  • روزهای خوش پپه
  • شمشیر کشیدن جی پی مورگان برای کریپتو
  •  شهروندی السالوادور با ۱ میلیون دلار کریپتو
  •  رشد ۵۰۰۰۰ درصدی یک توکن تازه
  •  BTCETF دست در دست ETF ؛ صعود یا سقوط
  •  الیزابت وارن و دشمنی با مردم

اولین خبر بهاری هفته: ژانویه و تایید یا عدم تایید ETF

ETF بیت کوین

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا از آب گل آلود ماهی می‌گیرد؛ وقتی همه بازار چشم به راه اظهار نظر این کمیسیون هستند، SEC یا همان کمیسیون تصمیم گرفته است برای اعلان نظر نهایی خود یک رویداد عمومی را برگزار کنند. معمولا کمیسیون ۲۴۰ روز وقت دارد تا یک طرح را تایید یا رد کند. با این حساب تاریخ سررسید درخواست ETF بیت کوین یعنی فرانکلین (Franklin Bitcoin ETF) اول ژانویه است.

شرکت فرانکلین مدیریت ۱.۵ تریلیون دلار کریپتو را برعهده دارد و درخواست ایجاد صندوق قابل معامله را در اکتبر ابلاغ کرد. کمیسیون نیز قصد دارد ۱۰ ژانویه نظر نهایی خود را اعلام کند. بازار با خوش‌بینی در انتظار شنیدن خبر تایید ETF بیت کوین روزشماری را آغاز کرده است. در واقع همین خوش‌بینی عامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین در روزهای گذشته بوده است. بنابراین اگر به دنبال خرید بیت کوین در کف قیمت‌ها هستید بهتر است تا ژانویه منتظر بمانید. اگر کمیسیون، این ETF را نپذیرد، احتمالا شاهد کاهش قیمت بیت کوین خواهیم بود.

دومین خبر بهاری هفته: ردپای تحلیل گران به AI ختم می شود

هوش مصنوعی و ارز دیجیتال

این روزها سرمایه‌گذاران مثل ۱۰ سال پیش کریپتو نمی‌خرند، برای یک خرید موفق باید پتانسیل پروژه را در نظر گرفت. هوش مصنوعی در همین راستا به یاری تحلیل‌گران آمده است.

پلتفرم yPredict با استفاده از قدرت هوش مصنوعی اطلاعات ارزشمندی از جمله شناسایی الگوی رفتاری معامله‌گران، بررسی احساس حاکم بر بازار و سیگنال‌های معاملاتی پرسود را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. توکن بومی این شبکه YPRED محبوبیت زیادی پیدا کرده است. تحلیل‌گران نیز از این توکن استقبال کرده‌اند.

اولین خبر تابستانی هفته: رشد ۴۰ درصدی پپه؛ آیا برای خرید دیر شده است؟

خرید پپه

قیمت پپه چهارشنبه گذشته با ۴۰ درصد افزایش به ۰.۰۰۰۰۰۱۵۶ رسید. در پایان همان روز قیمت این ارز ۲ درصد کاهش پیدا کرد اما شاخص قدرت نسبی (RSI) عدد ۷۰ را نشان می‌دهد؛ حجم معاملات ۲۴ ساعته این ارز به ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است و گویا یک نهنگ به تنهایی با خرید ۱.۹۱ میلیون دلار پپه نقش مهمی در این افزایش قیمت داشته است. این میم کوین نیز در انتظار خبر تایید ETF بیت کوین است.

۰۴

چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل
چکیده دنیای کریپتو در سکه‌نامه تبدیل معاملات شما با مطالعه ماهنامه اختصاصی تبدیل، سکه می‌شود.
دانلود رایگان سکه‌نامه

 اولین خبر پاییزی هفته: کریپتو دل جی پی مورگان را زد

مخالفت JPMorgan با بیت کوین

جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیرعامل جی پی مورگان (JPMorgan) در جریان جلسه کمیته بانکداری اعضای سنا، مخالفت شدید خود را با ارزهای دیجیتال به خصوص بیت کوین اعلام کرد!

دیمون همراستا با سناتور الیزابت وارن (Elizabeth Warren) مدعی شد که بیت کوین فقط به درد ارتکاب جرم می‌خورد و به شدت در قاچاق مواد مخدر، پولشویی و فرار مالیاتی نقش دارد. در ادامه از این سناتور بیشتر می‌خوانید.

دیمون به این حرف‌ها بسنده نکرد و گفت اگر جزو کابینه دولت بود، کل بازار ارز دیجیتال را تعطیل می‌کرد. او همیشه منتقد کریپتو بوده و حتی از بیت کوین به عنوان یک کلاه‌برداری داغ نیز یاد کرده بود؛ با این همه جی چی مورگان یکی از شرکت‌هایی است که تکنولوژی بلاک چین را در سطح گسترده‌ای به کار گرفته است.

سناتور الیزابت وارن این مسئله را مطرح کرد که شرکت‌های فعال در این حوزه باید در مبارزه با پولشویی مشارکت کنند و دیمون آمادگی خود را اعلام کرد.

وارن نقش مهمی در نظام بانکداری دارد و اکنون به بهانه امنیت ملی و مبارزه با تروریسم، کریپتو را در مضان اتهام قرارداده است.

سومین خبر بهاری هفته: ویزا با کریپتو

ویزای کریپتویی در ال سالوادور

السالوادور برنامه جدیدی را برای اعطای ویزا به واسطه سرمایه‌گذاری در نظر گرفته است. این کشور با همراهی شرکت تتر به کسانی که با تتر و بیت کوین در این کشور سرمایه‌گذاری کنند ویزا می‌دهد. در این طرح السالوادور به تمام کسانی که با سرمایه‌گذاری کریپتو به توسعه این کشور کمک کنند ویزا هدیه می‌دهد.

شهروندی السالوادور ارزان نیست و برای این کار باید ۱ میلیون دلار بیت کوین یا تتر در این کشور سرمایه‌گذاری کنید؛ آن هم در صورتی که برای اخذ شهروندی کشورهای همسایه تنها به ۱۰۰ هزار دلار نیاز دارید!

۰۶

دومین خبر تابستانی هفته: SECT پنجاه برابر شد

خرید Sect Bot

پس اینکه Uniswap ارز دیجیتال Sect Bot را به فهرست ارزهای خود افزود، قیمت این ارز ۵۰ برابر افزایش پیدا کرد.

این ارز متعلق به یک ربات دریاب است که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد با افزودن آن به تلگرام از «بازی‌های مبتنی بر بلاک چین» (Gamify/ گیم فای) سود ببرند. با توجه به کاربرد خاص این توکن در صورت تایید ETF بیت کوین، قیمت این ارز به شدت رشد خواهد کرد. قیمت این توکن عصر پنج‌شنبه به ۰.۲۶۲۱ دلار رسید.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

چهارمین خبر بهاری هفته: BTCETF آخرین توکن داغ

توکن BTCETF

توکن Bitcoin ETF به عنوان یک توکن ERC20 تا به این لحظه ۳ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. سرنوشت این توکن به بیت کوین و صندوق ETF این ارز وابسته است. امکان استیک کردن این توکن نیز وجود دارد. موجودی این توکن ۲.۱ میلیارد است و در عرضه اولیه ۴۰ درصد توکن‌ها وارد بازار شده است. در حال حاضر قیمت این توکن ۰.۰۰۶۴ دلار است.

سومین خبر تابستانی هفته: دوج کوین پس از ۸ ماه در اوج

خرید دوج کوین

دوج کوین، میم کوین معروف بازار، به بالاترین حد خود در ۸ ماه گذشته رسیده و به قیمت ۰.۰۹۷۸۲ دلار معامله شد و حتی از سطح ۰.۱ نیز عبور کرد. البته اندکی بعد قیمت این ارز کاهش پیدا کرد.

نکته قابل توجه در مورد افزایش قیمت اخیر دوج کوین، مصادف شدن این رویداد با تولد ۱۰ سالگی این میم کوین و درج‌ نماد Ð روی صفحه‌کلید iOS 17 در گوشی‌های iPhone شرکت اپل است.

این ارز دیجیتال با ۱۳.۰۸ میلیارد دلار ارزش کل در رتبه نهم بازار قرار دارد. اگر قیمت این ارز از سطح مقاومت بعدی یعنی ۰.۰۹۸۴ دلار عبور کند باید در انتظار ادامه روند صعودی این میم کوین باشیم.

اولین خبر زمستانی هفته: لیز وارن و جنگ با کریپتو

الیزابت وارن

الیزابت وارن یا همان لیز وارن را از خبر جی پی مورگان به یاد دارید؟ وارن ادعا کرده است کره شمالی سرمایه لازم برای توسعه برنامه هسته‌ای خود را از طریق کریپتو تامین کرده است.

وارن می‌گوید: «تهدید جدیدی از راه رسیده است؛ تهدیدی به نام کریپتو که برای قاچاق مواد مخدر و تامین بودجه اقدامات تروریستی به کارگرفته می‌شود.»

وارن پیش‌تر در اکتبر خواستار مداخله دولت بایدن در استفاده از کریپتو برای اقدامات تروریستی شد. به نظر می‌رسد گروه‌های تروریستی در فاصله آگوست ۲۰۲۱ تا ژوئن ۲۰۲۳ چیزی در حدود ۱۳۰ میلیون دلار ارز دیجیتال را به کار گفته‌اند. این درحالی است که منبع موثق دیگری می‌گوید هر یک از این گروه‌ها تنها ۲۰ هزار دلار کریپتو دریافت کرده‌اند.

بنابراین رهبران بازار ارزهای دیجیتال به گفته‌های وارن شک دارند. خالق دوج کوین بیلی مارکوس (Billy Markus) در مورد وارن گفت: الیزابت وارن عاشق بانک‌ها و میلیونرهاست و از مردم متنفر است. مارکوس می‌گوید اگر الیزابت جوان می‌توانست به نسخه امروز خود نگاه کند بی‌شک الیزابت امروز را به عنوان دشمن ملت معرفی می‌کرد.

دیدگاه‌ها

جهت دریافت آخرین اخبار و مقالات به خبرنامه بپیوندید.

عکس مجله خبرنامه