در این هفته می‌خوانیم:

  • انتظارها برای شنیدن نظرات کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا ادامه دارد؛ آیا اتریوم و بیت کوین ETFدار می‌شوند؟
  • پذیرش ارز دیجیتال پذیرش ارز ملی را مغلوب کرد.
  • نهنگ‌ها به بیت کوین امیدوار هستند و گاوها نگران.
  • دوج کوین عرض اندام می‌کند.

اولین خبر تابستانی هفته: فیدلیتی، همراه با بلک راک

صندوق قابل معامله اتریوم

اتریوم همیشه یک قدم عقب‌تر از بیت کوین در حال پیشروی بوده است. حالا که همه امیدواریم صندوق قابل معامله بیت کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار به رسمیت شناخته شود، شرکت فیدلیتی (Fidelity) سنگ اتریوم را به سینه می‌زند. این شرکت سرمایه‌گذاری 4.5 تریلیون دلار سرمایه را مدیریت می‌کند و اکنون می‌خواهد با ارائه صندوق قابل معامله اتریوم، گزینه‌های بیشتری را پیش روی سرمایه‌گذاران خود قرار دهد. البته بلک‌راک و فیدلیتی تنها بازیگران این نمایش نیستند. Hashdex، Grayscale و VanEck نیز دنبال اضافه کردن صندوق قابل معامله اتریوم به محصولات خود هستند.

اگر کمیسیون با صندوق قابل معامله اتریوم یا بیت کوین موافقت کند، ارز دیجیتال در آمریکا یک برد قهرمانانه را به ثبت می‌رساند و خیل عظیمی از سرمایه‌گذاران آمریکایی وارد این بازار می‌شوند.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

دومین خبر تابستانی هفته: خوش اشتهایی سرمایه‌گذاران

افزایش سرمایه گذاران کریپتو

جالب است بدانید که در سه سال گذشته تعداد سرمایه‌گذارانی که وارد بازار ارز دیجیتال شده‌اند ۶۴ درصد افزایش داشته است. کوین تلگراف به نقل از کوین بیس می‌گوید احساس عمومی سرمایه‌گذاران به بازار کریپتو مثبت است و به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۴ شاهد افزایش استقبال آنها از این بازار خواهیم بود. با وجود اینکه در سه سال گذشته اقتصاد جهانی در وضعیت نابسامانی به سر برده است اما موسسات مالی توجه ویژه‌ای به ارزهای دیجیتال نشان دادند.

۶۴ درصد از سرمایه‌گذاران موسساتی در بازار کریپتو به دنبال فرصتی برای افزایش سرمایه‌گذاری خود در این بازار هستند. کوین بیس برای به دست آوردن این اطلاعات در فاصله بین ۱۹ اکتبر تا ۶ نوامبر سال ۲۰۲۳ با حضور ۲۵۰ تصمیم گیرنده اصلی از چنین شرکت‌هایی یک نظرسنجی را برگزار کرد. از این تعداد ۳۳ درصد میزان سرمایه‌گذاری خود در بازار را افزایش داده، ۱۷ درصد سرمایه خود را کاهش دادند، 50 درصد سرمایه‌گذاری خود را بدون تغییر بر جای گذاشتند و ۴۵ درصد منتظر فرصتی برای ورود به این بازار هستند.

جالب اینجاست که ۷۳ درصد از شرکت کنندگان بلاک چین را بیشتر از سیستم‌های سنتی قبول دارند و ۶۶ درصد از آنها باور دارند که بلاک چین در نهایت جایگزین سیستم‌های سنتی خواهد شد.

با چنین روندی سوال اصلی پذیرش یا عدم پذیرش بیت کوین نیست. سوال اصلی این است که چقدر بیت کوین دارید؟

اولین خبر بهاری هفته: ارز دیجیتال ملی به بن‌بست می‌خورد

ارز دیجیتال ملی

مدیر بخش مالی و دیجیتالی بلاک چین مستر کارت معتقد است اوضاع برای ارز دیجیتال ملی یا همان CBDC خوب پیش نمی‌رود و این ارز از سوی مردم جهان با استقبال روبرو نخواهد شد. تنها ۱۱ کشور در جهان ارز دیجیتال ملی خودرو معرفی کردند ۵۳ کشور هنوز در مرحله سبک سنگین کردن قرار دادند و ۴۶ کشور بررسی این موضوع را به آینده موکول کرد‌ه‌اند.

ارز دیجیتال ملی تنها زمانی حرفی برای گفتن خواهد داشت که مانند پول‌های سنتی قابل استفاده باشد. تا زمانی که مردم این ارز را نپذیرند، این ارزها فاقد ارزش خواهند بود. همچنین برای فراهم آوردن زیرساخت‌های آن، تلاش و زمان زیادی را می‌طلبد. بانک‌های مرکزی باید با بانک‌های خصوصی مانند مستر کارت همکاری مسالمت آمیزی را شروع کنند.

دومین خبر بهاری هفته: افزایش فعالیت نهنگ‌ها

نهنگ بیت کوین

با افزایش قیمت بیت کوین فعالیت نهنگ‌ها در بازار ۳۰ درصد افزایش پیدا کرده است. در طول این مدت ۱۰ میلیون دلار بیت کوین در بازار توسط نهنگ‌ها معامله شده است.

حجم تراکنش‌های سنگین در بازار به لطف نهنگ‌ها افزایش چشمگیری داشته است و تراکنش‌های کوچک کمرنگ شدند. فعالیت نهنگ‌ها یادآور بازار گاوی سال ۲۰۲۱ است و این نشان دهنده اهمیت حرکت نهنگ‌ها در بازار است. این وضعیت نشان می‌دهد که بیت کوین در ادامه این مسیر قیمت‌های بالاتری مانند ۴۵۰۰۰ ۶۸۰۰۰ و ۷۵ هزار دلار را نیز به ثبت می‌رساند.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

سومین خبر تابستانی هفته: قدرت نمایی دوج کوین

خرید دوج کوین

قیمت دوج کوین روز جمعه به 0.0877 دلار رسید و بالاترین رکورد خود را از آوریل به ثبت رساند. دلیل این افزایش قیمت نیز افزایش ناگهانی حجم معاملات دوج کوین در روز جمعه بود.

روز جمعه ۲.۱ میلیارد دلار دارایی در بازار دوج کوین معامله شد. با وجود اینکه اشتهای خریداران برای دوج کوین افزایش پیدا کرده و کمتر کسی وارد صف فروش می‌شود می‌توانیم به افزایش قیمت این ارز امیدوار باشیم. از طرفی قبول صندوق قابل معامله بیت کوین از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار و همینطور پایان چرخه افزایش نرخ بهره از سوی فدرال رزرو می‌توانند به عنوان محرکی برای افزایش قیمت دوج کوین عمل کنند.

اولین خبر پاییزی هفته: نگرانی خرس‌ها در بازار بیت کوین

خرید بیت کوین

 

بازار ارز دیجیتال پس از مدت‌ها رکود با افزایش قیمت بیت کوین جان دوباره گرفت و اکنون با قیمت 36،641 دلار معامله می‌شود. در حال حاضر مهمترین سطح حمایت برای بیت کوین قیمت 35،875 دلار است. این ارز در سطح 36،656- 37،190 و 38،025 دلار با مقاومت شدیدی روبه‌رو است. اگر گاوها برای عبور از این قیمت‌ها آماده باشند روند صعودی ادامه خواهد داشت.

شاخص قدرت نسبی بیت کوین روی ۴۸ ایستاده است و بازار خنثی به نظر می‌رسد. در چنین شرایطی می‌توانیم انتظار ادامه روند صعودی یا کاهش قیمت را داشته باشیم.

به نظر می‌رسد بازار در یک وضعیت پایدار در انتظار شنیدن نظرات کمیسیون بورس و اوراق بهادار است. تحلیلگران باور دارند که به احتمال ۹۰ درصد کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ژانویه سال ۲۰۲۴ با صندوق قابل معامله کریپتو موافقت خواهد کرد. شاید این همان چیزی باشد که در بازار بیت کوین به آن نیاز داریم؛ اندکی پذیرش که قیمت بیت کوین را پیش از هاوینگ به اوج برساند.

دیدگاهتان را بنویسید