هفته گذشته بازار با خبر ارز ملی دیجیتالی چین، روسیه و اروپا گرم شد و تنور ماینینگ را در کارخانه موادغذایی سوئیس داغ کرد و غریبه‌ها در گاوبازی بیت کوین به نوا رسیدند.

اولین خبر تابستانی هفته: یورو دیجیتال در راه است

خرید یورو

به گفته ECB، بانک مرکزی اروپا، دو سال دیگر همین موقع یوروی دیجیتالی در بازار والت به والت می‌شود. فرایند آماده‌سازی اولیه از نوامبر شروع خواهد شد و دو سال طول می‌کشد. در این مدت پارلمان، هئیت قانون‌گذاران و اعضای مجلس اروپا در مورد راه‌اندازی یورو تصمیم‌گیری خواهند کرد؛ قوانین مرتبط با ارز جدید نهادینه و تکنولوژی‌های مرتبط انتخاب و از همه مهم‌تر ارز ملی به محک آزمایش گذاشته می‌شود.

البته همه ما می‌دانیم که نتیجه تصمیم چه خواهد بود!

بانک مرکزی قادر نیست بدون ارز ملی به حیات خود ادامه دهد و برگزاری این جلسات تلاشی مذبوحانه برای سرخ نگه‌داشتن صورت بانک مرکزی است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

عکس خبرنامه
چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذارترین اتفاقات ارزهای دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید.

اولین نسیم بهاری هفته: سویس از پسماند انرژی کره می‌گیرد

استفاده از پسماند انرژی

شرکت گبانی (Gabbani) تولیدکننده موادغذایی است و به تازگی راهی برای استفاده مفید از پسماند انرژی در کارخانه خود پیدا کرده است.

هزینه‌های انرژی مدام در حال افزایش هستند؛ گبانی می‌خواهد با نصب یک دستگاه استخراج بیت کوین در تاسیسات کارخانه از انرژی مازاد استفاده کند. البته گرانی برق بهانه شیکی برای استخراج بیت کوین با پسماند انرژی است؛ چرا که این کارخانه به تازگی شبکه‌های خورشیدی با توان 100 هزار کیلووات را در کارخانه راه‌اندازی کرده است.

شرکت گبانی در شهر لوگانوی سوئیس واقع شده است و شهردار این شهر از اقدامات گبانی استقبال می‌کند.  این شهر برای پرداخت مالیات و انجام تراکنش‌های محلی میان مردم و تجار از بیت کوین، تتر و LVGA استفاده می‌کند.

دومین موج گرم تابستانی: گاوبازی بیت کوین

ETF بیت کوین

شنبه بیت کوین با 2.1 درصد افزایش قیمت روزانه و 12 درصد رشد هفتگی اندکی بالاتر از 30 هزار دلار معامله شد و گاوها پایکوبی را شروع کردند. دلیل این امر نیز زمزمه‌هایی است که در مورد پذیرش صندوق قابل معامله یا ETF بیت کوین بر سر زبان‌ها افتاده است.

بلک راک (Blackrock) در ماه ژوئن از صندوق قابل معامله بیت کوین نام برد و از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا خواست که این صندوق را به رسمیت بشناسند. ETF نوعی صندوق قابل معامله در بورس است که شماری از دارایی را در خود جای داده است و معامله‌گران می‌توانند بدون خرید مستقیم دارایی‌ها سهام این صندوق را خریداری کنند. به گفته تحلیل‌گر جی‌پی‌مورگان، کمیسیون چاره‌ای جزو پذیرفتن صندوق بیت کوین ندارد اما هنوز این مسئله را به صورت رسمی اعلام نکرده است. موسسه سرمایه‌گذاری Grayscale از افزایش 167درصدی سهام صندوق Bitcoin Trust خود خبر داد. این موضوع یکی از محرک‌های قیمت بیت کوین بوده است.

سومین موج تابستانی هفته: صعود HayCoin

خرید Haycoin

HayCoin ارزی است که به صورت آزمایشی از سوی Uniswap روانه بازار شد. موسس بازار یونی سواپ، هیدن آدامز (Hayden Adams) 99.99 درصد از موجودی این توکن را سوزاند و موجب افزایش قیمت این ارز شد.

این ارز روز شنبه با 273 درصد افزایش به 2،538،123 دلار رسید. آدامز دیگر مشارکتی در این توکن ندارد و تمام موجودی خود را سوزانده است.

با این وجود سرمایه‌گذاران در هفته‌های گذشته روی این ارز سرمایه‌گذاری کرده‌ و با آن مانند یک میم کوین رفتار کرده‌اند. از نظر آدامز این حرکت احمقانه است.

پرسشنامه آکادمی تبدیل لطفا با شرکت در پرسشنامه زیر، دیدگاه خود درباره آکادمی تبدیل و کیفیت مقاله‌ها را با ما در میان بگذارید.
شرکت در پرسشنامه

دومین نسیم بهاری هفته: منو فرانسوی با بیت کوین

خرید با بیت‌کوین

روز به روز بر تعداد فروشگاه‌های فرانسوی که بیت کوین را قبول می‌کنند افزوده می‌شود. Bouchon-comptoir Brunet اولین رستوران فرانسوی است که از سال 2021 در مقابل بیت کوین از شما پذیرایی می‌کند. جالب اینجاست که برخی از گزینه‌های منوی این رستوران تنها با بیت کوین قابل سفارش هستند!

این رستواران چهارشنبه اول ماه فقط از مشتریانی پذیرایی می‌کند که با بیت کوین هزینه پرداخت می‌کنند. رستوارن‌ها و فروشگاه‌های متعددی در فرانسه کریپتو را قبول می‌کنند.

سومین خبر تابستانی هفته: چین و روسیه دست به دامن CBDC

بانک مرکزی روسیه

دولت روسیه از شهروندان می‌خواهد مالیات را با روبل دیجیتال پرداخت کنند. به نظر می‌رسد این حرکت روسیه تحت تاثیر یوان دیجیتال باشد.

بانک‌های چین می‌خواهند با کمک قراردادهای هوشمند، ارز ملی یوان را به صورت دیجیتالی به کار بگیرند. بانک خلق چین اولین بانک این کشور بود که از ارز دیجیتالی استفاده کرده و اکنون بانک کشاورزی چین نیز قصد دارد با کمک قراردادهای هوشمند، یوان دیجیتالی را به کار بگیرد.

مردم چین هم‌اکنون با یوان دیجیتالی مالیات پرداخت می‌کنند و روسیه نیز به همین سمت حرکت می‌کند. از آنجایی که هنوز مردم زیادی با مفهوم ارز دیجیتال بیگانه هستند، روسیه روبل دیجیتالی را جایگزین اسکناس‌های سنتی نمی‌کند. البته دیری نمی‌پاید که اسکناس با آن مفهومی که ما می‌شناسیم به کلکسیون‌ها خواهد پیوست و دیگر کسی چرک کف دست هیچ ملتی را به چشم نمی‌بیند.

سومین خبر بهاری هفته: LPX تازه نفس

خرید XYZ

Launchpad XYZ با پیش فروش توکن LPX تا به این لحظه 1.92 میلیون دلار سرمایه کسب کرده است. این پلتفرم در شبکه وب تری فعالیت دارد و شامل یک بازار غیرمتمرکز است.

Launchpad XYZ در فاز اول بونوس 20 درصدی را برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفت و در ادامه بونوس تا 1 درصد نیز کاهش پیدا کرد.

با تمام شدن پیش فروش، پلتفرم Launchpad XYZ فعالیت خود را آغاز می‌کند. این پلتفرم دارای بازاری است که اجازه سواپ توکن‌ها و معامله NFT ها را به کاربران می‌دهد. از سوی دیگر کاربران بازار  Quotient می‌توانند ماشین‌های لوکس و املاک را نیز خرید و فروش کنند. کاربران برای دسترسی به این خدمات باید توکن‌های LPX را برای 90 روز استیک کنند.

این پلتفرم با استفاده از هوش مصنوعی پیشنهادهای سودبخشی را در اختیار سرمایه‌گذاران قرار می‌دهد تا آنها بتوانند بهترین ارز دیجیتال را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنند.

دیدگاهتان را بنویسید