بازگشت سم آلت من به OpenAi و رشد ۲۵ درصدی ورلد کوین

رشد ۲۵ درصدی ورلدکوین در پی افزایش امیدها به بازگشت بنیان‌گذار ChatGpt‌ به OpenAi

ورلدکوین پس از یک روز بد و ریزشی دورقمی، طی ۲۴ ساعت گذشته تمام ریزش‌ها را جبران کرد و حتی رشدی بیش از آن را به همراه داشت.

کمتر از یک روز پس از اخراج سم ‌آلت‌من بنیان‌گذار ChatGpt و مدیرعامل OpenAi از این شرکت، گزارش‌های بسیاری منتشر می‌شود که حاکی از این است سهام‌داران و سرمایه‌گذاران بزرگ این شرکت از جمله مایکروسافت در حال مذاکره و رایزنی برای بازگرداندن او به جایگاه مدیرعاملی هستند.

تصمیم اخراج آلت‌من روز جمعه بدون صحبت قبلی با او و سرمایه‌گذاران بزرگ شرکت اتفاق افتاده بود که موجب شگفتی بسیاری از ناظرین شد. به همین جهت سرمایه‌گذاران بزرگ این شرکت به‌ویژه مایکروسافت که سرمایه‌ای ۱۳ میلیارددلاری را وارد این بنیاد کرده است در تلاش هستند آلتمن را به شرکت برگردانند تا از خروج تیم اصلی پروژه جلوگیری کنند.

هنوز OpenAi و مایکروسافت این گزارش‌ها را تأیید نکرده‌اند؛ اما سرمایه‌گذاران دیگر شرکت نیز به دنبال برگرداندن آلتمن هستند.

بسیاری از کارکنان OpenAi پس از اخراج آلتمن تصمیم‌ گرفته بودند این شرکت را ترک کنند که در میانه رقابت‌های سنگین غول‌های هوش مصنوعی می‌توانست بحران بزرگی را برای این شرکت و محصول اصلی آن ChatGpt ایجاد کند.

ارز دیجیتال WorldCoin که سم آلت‌من بنیان‌گذار آن است روز گذشته پس از اعلام خبر اخراج او از مدیرعاملی OpenAi واکنشی منفی به این خبر نشان داد و ریزشی ۱۲ درصدی را تجربه کرد. اما اکنون با افزایش احتمال بازگشت Altman به جایگاه خود خوش‌بینی‌های سرمایه‌گذاران ورلدکوین هم افزایش یافته و این ارز با جبران تمام ریزش‌های روز قبل، طی ۲۴ ساعت اخیر صعودی ۲۵ درصدی را تجربه کرده است.

ثبت نام با موفقیت انجام شد

چکیده دنیای کریپتو در یک ایمیل

با عضویت در خبرنامه تبدیل از جدیدترین مقالات آموزشی و تاثیرگذار ترین اتفاقات ارز های دیجیتال در یک ایمیل مطلع شوید

عضویت

نویسنده : سید موسی علوی

تاریخ انتشار : ۱۴۰۲/۰۸/۲۸

منبع : Decrypt

اخبار فوری

اصلاح بیت کوین و بازار سهام آمریکا

نزول بیت‌کوین هم‌زمان با اصلاح بازار سهام در آمریکا

بیت‌کوین دوشنبه را با نزول دو درصدی قیمت آغاز کرد و هم‌زمان با ریزش بازار سهام در ایالات متحده وارد فاز اصلاحی شد. روز دوشنبه شاخص داوجونز در بازار سهام کاهشی ۰.۱ درصدی داشت و S&P 500 اصلاحی ۰.۳ درصدی را تجربه کرد. نزدیک نیز با کاهش ارزش ۰.۳ درصدی روز خود را به پایان […]

ویتالیک بوترین درباره تغییرات شبکه اتریوم

تغییرات بزرگ در اتریوم از زبان ویتالیک بوترین

ویتالیک بوترین هم‌بنیان‌گذار مشهور شبکه اتریوم در مصاحبه‌ با پلتفرم NFT ترکیه‌ای Defiant از برنامه‌های خود برای تغییرات آینده اتریوم پرده برداشت. بوترین تمرکز بر حل مسائل مربوط به حوزه‌های تمرکز در استیکینگ، مقیاس‌پذیری و بهبود امنیت را از جمله مهم‌ترین چالش‌های آینده اتریوم برشمرد. به گفته هم‌بنیان‌گذار اتریوم، ایجاد استخرهای استیکینگ سالم‌تر یکی از […]

توقف حرکت صعودی بیت کوین

وقفه در رالی بیت‌کوین؛ فروشندگان حمایت ۳۷۰۰۰ دلار را تست می‌کنند

بیت‌ کوین چند روزی است در محدوده کوچکی در حال نوسان است و برای ادامه راه باید با شکست این محدوده از سمت بالا یا پایین راه آینده خود را انتخاب کند. بااین‌حال بیشتر کارشناسان معتقدند بیت‌کوین وارد روند صعودی شده است و این ریزش‌های کوچک تنها به منزله اصلاح محسوب‌ می‌شود. نمودار روزانه در […]